31
  • IrkaBirka
    #31
    ez faja lesz. loginkor megtörténik a testcsere, aztán mehetsz lövöldözni vagy wowozni, vagy amit akarsz :)

    modjuk akkor egy wipe elég durva rosszullétet fog okozni :)
  • Garrett27
    #30
    és mi van a testnedv-cserével?
  • dez
    #29
    Rég óta ismert dolog. link 2. találat (de az első is érdekes)
  • moikboy
    #28
    ehez linkelhettél volna valami hiteles forrást is.
  • dez
    #27
    Azt a tudatalatti generálja, "szándákosan". Viszont ha pl. hipnózisban hozzád érintenek egy hideg vasat, amiről azt mondják, izzik, hólyagos lesz a bőröd tőle!
  • moikboy
    #26
    álmodban sem halsz meg ha lezuhansz valahonnan.
  • Lost Lont
    #25
    Ez volt a Mátrixban is, de azért erre kíváncsi vagyok, hogy, ok, a reflexszerű válaszok - behúzom a hasam, ha ceruzával nyomkodják - akaratunkon kívül is működnek, de az ilyen nagy volumenű dolgok, mint hogy elütnek, az vajon mennyire befolyásolja a tudatot? (szerintem zsibbadna az egész testem, ha leesnék egy virtuális épületről, de pár pillanat, vagy perc, és rájövök, hogy jé, élek)
  • Omlás
    #24
    Gyakorlati alkalmazásban ezt pl játékoknál szerintem nemigen fogjuk látni nem technikai okok miatt. Hanem csak elég belegondolni mivan akkor ha eléri ez a megvalósítás azt a szintet hogy azt érzed amit látsz holott megse történik tehát agyi szinten érzed. Mivan ha lelőnek elütnek in virtual? Beláthatatlan következmény esetlegessen az agyad úgy reagál hogy kész halál és meghalsz a semmitől ... Anyira azért nem fun :)
  • Mateo87
    #23
    kocka
  • kvp
    #22
    Ez a kiserlet azt a jelenseget ismetli meg amikor egy fps-t jatszo ember automatikusan felrehuzza a fejet a monitor elott, mivel a jatekban szereplo karaktert sajatmagakent erzekeli. De hasonlo amikor valaki egy gyakran hasznalt szerszamot vagy egy taviranyitasu jarmuvet a sajat teste reszekent erzekel. Ez igazabol termeszetes, hiszen igy voltunk kepesek annak idejen a szerszamhasznalat elsajatitasara. Az elso ilyen temaju kutatasok meg a force feedback-es telemanipulatorok elterjedese idejen kezdodtek.

    Ha valaki ki akarja probalni mirol van szo, akkor jatszon egy olyan jatekkal ahol lehetoseg van a jatekos karakteretol eltero objektumok iranyitasara is. Ilyen pl. a drone-ok iranyitasa a neocron nevu mmo-ban, vagy a pet-ek kozvetlen iranyitasa fps nezetbol a world of warcraft-ban. Az elsonek emlitett jatekban lehetoseg van arra is, hogy a vezerelt jarmuvel korbejarjuk, meglokjuk vagy akar veletlenul megsebezzuk a sajat karakterunket, akit ilyenkor kivulrol latunk. Ugyanezt az erzest, csak kezzelfoghatobb formaban adja egy webkameraval szerelt robot es a fejre helyezett sisak is. (ezek foleg japanban nepszeruek, de meg az europai maerklin is arul ilyen jatekot) Ha a visszacsatolas aktiv, tehat lehetoseg van az iranyitasra is, akkor sokkal konnyebben alakul ki az az erzes, hogy pl. a robot kerekei valojaban az ember testehez tartoznak. Tapasztalat meg, hogy minel fiatalabb a tesztalany, annal konyebb megvaltoztatni a sajat testerol kialakult belso modellt.
  • Vogel
    #21
    Ezt egyszerűbb módon is szemléltették, hogy képes az agy átállni. Egy biciklis manusra egy olyan szemüveget raktak ami megfordította a világot, bal-jobb, le-fel. És megtanult igy cangázni, sőt emberek között is tekert. Természetesen időt adtak neki hogy alkalmazkodjon. Egész nap rajta volt asszem. Így mikor levették róla akkor megint tanulhatta a normális közlekedést:) vicces volt.
  • Tinman #20
    Erre jó a realdolls.com.

    SOKKOLÓ! ^^
  • djw
    #19
    ja és a keresett film címe: Testcsere
    meglepő :D
  • djw
    #18
    na most ez az ellenkező nemű... meg a virtuális szex... tegyük fel ily módon cserélek testet egy nővel. Hogy fogunk behatolni? mert ugye, ami nekem ott van és be kéne dugni, az az ő testén nincs ott... tapogathatja a virtuális érzékelésében, nem tudja majd megfogni... azt hiszem ezen a részen még dolgozni kell :D

    de a mozgássérültes sztori: hogy mennél ki csúszkálni, ha te mozgássérültnek látod a tested? bár biztos lesz opcionális az is, hogy érzékeld-e a másikat vagy csak téged érzékeljenek. (menő dolog lesz pl síugróra kamerát szerelni :D)
  • Wolfsnack
    #17
    készítik a virtuális szexgépet, mint a Különvéleményben, meg A hatodik napon filmekben
  • mcganyol
    #16
    az a lényegi felfedezés, hogy az érzékszervek megtévesztésével az emberünk elhitte, hogy ő a bábú. akkor is ha látta "magán", hogy műanyag, vagy esetleg ellenkező nemű ember. nyílván tudta a kisérletben résztvevő ember, hogy az nem az ő teste, mégis ugyanúgy bepánikolt amikor kést szorítottak a virtuális nyakához, mintha valóságos lenne.
  • xido
    #15
    "Az alany látta, ahogy a pálca eléri a bábu hasát, miközben érezte - látni azonban nem látta - a pálca érintését a saját hasán."..Nem értem ezt..mi ebben a fantasztikus kísérlet,ha a csávó hasát is szúrkálták közben?..Jóhogy érezte,ahogy a bábut szúrkálják...Vagy ez az eleje,a szoktatás,aztán majd elég csak látnia a bábu-testét,ahogy tapizzák,mert rááll az agya?
  • dez
    #14
    Tehát ha egyik napról a másikra belehelyeznek minket egy virtuális térbe, akkor nem azt fogjuk gondolni, hogy né má, elraboltak, és most biztos csövek lógnak ki az agyunkból, hanem hogy né má, egy új világba kerültem - és jé, és még a testem is új. Hmm.
  • USAMEN POWER
    #13
    Ez érdekes. Kiváncsi vok mien lehet más testében ráadásul h magamat lássam is belöle kísérleti alanynak hol lehet jelentkezni ?
  • RedCrow
    #12
    Nem hülyeség, sőt. Csak elég visszagondolni alapvető pszichológiai kutatásokra: Pavlov kísérlete (feltételes/feltétlen reflex), ingerdeprivációs kísérletek, stb... Ezek szigorúan a használt módszereket tekintve egyszerűnek mondhatók, ellenben igen sok tanulsággal szolgáltak.
  • roliika
    #11
    Primitív módszer de érdekes!
  • dzsagon
    #10
    Ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem halottam.
  • Csirke4
    #9
    Gyerekek megvan mi lesz a rendszerkövetelménye a WoW 2-nek. :D
  • Gamecube86
    #8
    Engem azért érdekelne milyen reakciót váltana ki a srácból ha hasba szúrnák a babát egy késsel ^^
    Ha elég élethű az illúzió vajon tényleg elhinné az agya?!
  • Tinman #7
    Rocco in the Matrix?
  • loky
    #6
    hm...a virtuális sex azé' furi lenne...pl én sexelek s rajtam kívül még vagy százan (netes kapcsolással) átélik amit én érzek...asszem volt is egy ilyen film...csak nem tom a címét...
  • Ahoy
    #5
    Szerintem ez fantasztikus. Pl játékokban lehetne használni... Mozgássérült ismerősöm valódi élményeket élhetne át, mondjuk én elmegyek csúszdázni, ő meg átéli... vagy virtual szex :D
    Testcsere szex közben... LoL
  • panther112
    #4
    Ennek baromira semmi köze a kísérlethez.
  • panther112
    #3
    Azért az hihetetlen, hogy valaki hogyan hasonlíthat ennyire a disznóra. Mindenhova odaröfögsz valami állati nagy baromságot, és akkor a kísérteties fizikai azonosságról még nem is szóltam...
  • Tinman #2
    Ehhez csak ennyit:

    "Just sit on your hand, until your hand is completely numb... now you can give yourself a stranger."
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Ezek nagyon okosak. Uramatyám. ÉS ezt mind-mind saját maguktól találták ki... Kész...

    Testcsere vaze! Peeersze...