1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • gforce9
    #1068
    Kompatibilitási gond nem lesz vele aggódni nem kell. Amit én megnéznék, hogy mennyit futott eddig: SSD Life nevű program, próbaverzió is tökéletesen elég.

    http://ssd-life.com/

    Ha mondjuk 2 éves az SSD és azt írja, hogy 500 nap, akkor az volt használva becsülettel. Ellenben ha azt írja, hogy 1-200 nap akkor az egy átlagfelhasználás. Ebben a programban meg tudod nézni, hogy hibázott e valaha is valamiben.
  • Calver
    #1067
    Üdv!

    Abszolút de tapasztalatlanok vagyunk SSD téren, viszont szeretnék már lassan beszerezni egyet használtan. 120 GB tökéletesen elégnek tűnik, ebből Kingston V300-at néztem ki kellemes árban. Van valami gebasz ezzel a típussal, vagy nyugodtan lecsaphatok rá? Illetve mire figyeljek még adatoknál, mit fontos egy ilyen vásárlásánál nézni? Csatlakozóból csak SATA 2-m van, bár egy gyors google keresés azt mondja, nem kellene hogy gond legyen vele.
  • gforce9
    #1066
    Átlagot lehet vonni, mondjuk 100-100 csutkára kihajtott ssd kapcsán, de ez nem fogja megmondani azt, hogy a tied meddig fogja bírni.

    Ráadásul nem biztos, hogy a tesztben szereplővel tökéletesen megegyező típust vásárolsz. Még ugyanazon szérián belül is lehetnek eltérések.

    És még esélyekről sem beszélhetünk, ha a te ssd-d nem ugyanazon körülmények körülmények között van használva, mint a teszteken.

    Ilyet senki sem fog tudni megmondani. Elmúlt már az a kor nagyon rég, hogy ilyet jósolni lehessen. Mivel a termékek életideje jelenleg kevesebb (folyamatosan karbantartott, újított gép esetén) mint a várható meghibásodás ideje. Életidő alatt azt értem, hogy kicseréled, mert újabb, jobb, gyorsabb, nagyobb kell. Paraméterekről (írás olvasás sebesség, kapacitás) lehet beszélni, de élettartamról?

    Bármelyik gyártónál lehet rosszabb széria, még annál is, amelyik a legutóbbi teszteken a legjobban szerepelt. Szóval választhatsz a kívánt paramétereknek és a pénztárcának a legmegfelelőbbet. De arra nem lesz biztos válasz, hogy melyik fog még működni mondjuk 5 év múlva is stabilan.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.10.30. 21:53:20
  • DonPedro22
    #1065
    Jelenleg melyik gyártónak az SSD-je bírja tovább? Régebben találtam egy cikket valamint tesztet erről de már nem tudom hol volt.
  • gurubefree
    #1064
    sziasztok

    asus rog g751-be keresek ssd-t 240GB meretben . Melyik lenne az teljesitmenyben es arban a legjobb valasztas ? elore is koszonom
  • fekete0012
    #1063
    Sziasztok van egy kis gondom az írja a win10 hibás az SSD (Kingston SH103120G SSD van )
    Utoljára szerkesztette: fekete0012, 2015.10.11. 07:42:54
  • twinr
    #1062
    kösz!
  • modellmaker
    #1061
    Nem kell piszkálni.
  • twinr
    #1060
    Köszi, közben megvolt már.
    Viszont most frissítettem win 10-re, azok a beállítások maradnak, vagy kell kavarni megint hogy okés legyen?
  • Shakyboy
    #1059
    Proba megvolt, de az ssd az.
    olyan hangot ad ki mint amikor másolják a kulcsot csak halkan, de hangosabb mit a ventillátora a notebooknak.
    holnap viszem is vissza.
  • gforce9
    #1058
    Azért én tennék egy olyan próbát is, hogy SSD nélkül elindítom a laptopot. Mert lehet nem is az SSD sípol benne.
  • Tetsuo
    #1057
    Milyen hangja van? :-)
  • Shakyboy
    #1056
    Persze, hogy tudom mi az az ssd. köszi. igaz ez az első ssd ami a kezem közé került emiatt nincs tapasztalatom velük kapcsolatban.
    de függetlenül, hogy tudom-e mi az, a csomagoláson rajta van hogy ssd. és szimplán ssd, nem ssd+hdd azzal is tisztában vagyok :)
    és ennek bizony van hangja, rendessen hangosabb mint a ventillátorom. Én is azt gondoltam, hogy néma és hangtalan lesz mint egy pendrive, ezért kérdeztem, hogy ez normális-e.
    ezekszerint ez nem normális ugyhogy visszaviszem.
    köszi a véleményeket :)
  • Zsoltee_a_bator
    #1055
    Siman sipolhat hibas elektronika. Vissza kell vinni.
  • Tetsuo
    #1054
    LOL Te tudod egyáltalán, mi az a SSD?
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.08.22. 01:38:48
  • allock #1053
    az kizárt, hogy hangja legyen
  • grebber
    #1052
    SSD hangtalan szóval ott valami nagyon nem kóser!
  • Shakyboy
    #1051
    hy
    az természetes, hogy az ssd-m hangosabb mint a winyóm?
    most cseréltem notimban egy wd7500bpvt vinyót egy kingston 120gb-os ssd-re, hogy semmi hangja ne legyen a notinak max a venti...
    de ez hangossabban "szörcsög" mint a winyóm, és ráadásul folyamatossan. Rendessen zavaró a sípolása.

    Utoljára szerkesztette: Shakyboy, 2015.08.21. 08:39:13
  • modellmaker
    #1050
  • gforce9
    #1049
    Teljesen feleslegesnek tartom. talán 5-6 évvel ezelőtti típusoknál talán jelentett valamit (bár konkrét bizonyítékot arra sem láttam, max ha nem volt elég hely a trimhez). A maiaknál felesleges állítgatni bármit is. Nyugodtan mint egy HDD-t lehet használni. A defrag nyilván felesleges egy SSD-nél mondjuk HDD-nél is nagyon el van túlozva a jelentősége, arról nem is beszélve, hogy a win7 óta normális és automata a defrag. Hacsak valaki ki nem kapcsolja.
  • modellmaker
    #1048
    TRIM, AHCI, indexelés tiltása ilyesmik. 2-3 éves írások, de a lényeg bennük van, win8.1 alatt kicsit lehet más már, ő okosabb, nem bassza szét. :D

    [link1]
    [link2]
  • Maala
    #1047
    Úgy érti, ugyanúgy kell használni, mint egy HDD-t.
  • twinr
    #1046
    Mik azok a szokásos dolgok?
  • gforce9
    #1045
    Ja tényleg angol, igen, az lesz az, system log vagy valami ilyesmi a neve
  • Tetsuo
    #1044
    Hm. Nekem ilyen van, hogy Computer Management-en belül egy Event Viewer. Ott?
  • gforce9
    #1043
    Számítógépen jobbklikk, kezelés-eseménynaplók-rendszer alatt keresgélj. Egészen jó eséllyel lehet ott kiszúrni az árulót. Nem mindig persze, de érdemes ott kezdeni.
  • Tetsuo
    #1042
    Tehát nem ettől van a lényeges lassulás az utóbbi hónapban. Köszönöm.
  • grebber
    #1041
    Az én alaplapom is kb időszámításunk előtti.Akkor szerintem teljesen jó! Nekem is valahogy ilyet produkált de már nem tudom előhalászni a tesztképet.
  • Tetsuo
    #1040
    Mostanában belassult a gépem, hallottam a Samsung SSD-k mizériájáról, de nem tudom, hogy jók-e ezek az adatok.
    Samsung SSD 840 Pro 128GB


    Vélemény?
    (Az alaplap nem a legújabb, vagyis ez a SATA nem tudja rendesen kiszolgálni az SSD-t, ezzel tisztában vagyok.)
  • G18XM8
    #1039
    Látom ebben nem fogunk egyet érteni, de nem baj, van aki szerint hasznos az ssd, van aki szerint nincs rá szükség hétköznapi felhasználásra. Persze ha az embernek van rá keret és csak ez hiányzik a gépből, akkor ok, de ha van más is ami újításra szorul, vagy új gépet vásárol az ember, akkor ne más alkatrész kárára menjen a dolog. Pl. ha valaki játékra akarja és megvan szabva a keret, akkor ne egy 270x-et + ssd-t vegyen, hanem inkább egy 280x-et. De ha nem játékra akkor egy tn 22" monitor helyett egy 24" ips, vagy erősebb proci stb. Erre gondolok az alatt, hogy az ssd nem fontos.
  • modellmaker
    #1038
    Szerintem pont egy átlagfelhasználó tud profitálni egy ssd-ből. Neki nem kell jobb vidkari, mint ahogy te is írtad, hogy az ssd árából jobb vga-t vennél inkább. Egy átlagfelhasználónak minek jobb vga? Inkább gyorsabb legyen a rendszer. Mondjuk csak esténként van ideje gyorsan fél-egy órát netezni, mikor a gyerek már alszik. Ő nem akar várni arra, hogy felálljon a rendszer, meg a vga sem kell neki, hogy játszani tudjon.
  • modellmaker
    #1037
    Nekem is, meg egyik barátomnak is olyan van, mindketten meg vagyunk vele elégedve. A szokásos dolgokat meg kell csinálni rajta is, utána teljesen jól működik. Megéri az árát.
  • G18XM8
    #1036
    Átlag felhasználó pontosan erre a kettőre használja a pc-t, esetleg filmnézésre, de többségben azt is online. Ilyen jellegű felhasználásra tényleg fölösleges az ssd, és ezt jó ha tudja egy átlag felhasználó, aki nem ért hozzá. Mert pc eladók előszeretettel próbálják a sok hozzánemértő átlagfelhasználóra rátukmálni az ssd-t, hogy az milyen jó lesz neki, csúcsszuper lesz tőle a gépe, de valójában a vevőnek semmi valódi előnyt nem jelent az ssd, mert nem használja ki, csak egy huszassal többe kerül neki a pc.
  • grebber
    #1035
    Mi akik itt írogatunk kb soha a büdös életbe nem fogunk "szarásig" nyüstölni semmiféle SSD-t ahhoz több ezer GB-ot kéne ráírni folyamatosan.
    Szóval én nem félek és nyüstölöm sőt valamelyiken torrentezek is. Nem azért vettem ,hogy nem "használjam" és óvjam mintha nem tudom mi lenne.
  • alyr2
    #1034
    nekem a rendszerem egy 250 gigas samsung winyon van iden lesz 8 vagy 9 eves:) 12-15 mp a bootolas power gomb megnyomasatol a firefox inditasaig winydoz 8.1 rendszerrel, De most tervezek SSD-t vasarolni a közeljovoben. a A kingston (hyper x) 3k 120 gigasrol van valami velemeny?
  • modellmaker
    #1033
    Nyilván csak böngészésre és játékra lehet használni egy gépet, semmi másra. Tényleg. És az SSD-nek sincs semmi haszna. Tényleg semmi.
  • G18XM8
    #1032
    Normális vinyón pár mp alatt betöltődik a win és egyből indul is minden. Pl. nekem Toshiba hdd-m van, nem mértem még hogy mennyi idő alatt töltődik a win 8.1, de néhány mp, bejelentkezek és egyből tudok csinálni mindent, nem kell várnom pár mp-nél többet. Persze jó az ssd, ha valakinek tényleg nagyon számít, hogy pár mp-el kevesebbet várjon.
  • allock #1031
    Az oké, csak mi van ha szarásig nyüstölöd, kihúzza a garancia idő végéig, aztán megkotlik? :D
  • grebber
    #1030
    "játékot én nem pakolok ssd-re, nem arra van kitalálva, nem kell, hogy elhalálozzon 5év alatt"
    Ameddig van garancia olyan értékben nem érdekel mikor hal ,be hogy arra szavak nincsenek.
  • allock #1029
    játékot én nem pakolok ssd-re, nem arra van kitalálva, nem kell, hogy elhalálozzon 5év alatt

    nyilván akkor nem jártad eléggé körül a témát :(