1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • grebber
    #1228
    Nem csak 1 féle m.2 van nézd meg a te lapod milyet támogat és olyan tegyél bele...
  • torok6
    #1227
    Egy olyan kérdésem volna hogy a lapom támogatja a m2 ssd és bármelyik m2 ssd elfogadja?
    Utoljára szerkesztette: torok6, 2018.11.27. 17:53:57
  • grebber
    #1226
    Vegyétek vigyétek amíg van...Silicon Power Slim S56 960GB 22.590 Ft (3 év gari)

    Gyártó Silicon Power
    Kapacitás 960 GB
    Méret 2,5 "
    Technológia TLC
    Csatoló felület SATAIII
    Maximális írási sebesség 530 MB/s
    Maximális olvasási sebesség 560 MB/s

  • grebber
    #1225
    Prices of NAND flash could drop to historic lows of $0.08 per gigabyte in 2019...
  • Savaran
    #1224
  • Savaran
    #1223
    A benchmark oldalak tájékoztató jellegűek csupán, a teszt mivel az a valóság, véleményem szerint közelebb áll az igazsághoz, a másik meg kell nézni melyik mennyiért adja ezt a többletet, és döntsön az ár érték arány főleg ha szűkös a keret, a másik a TBW rating vagyis a relatív tartósság is nagyon fontos, az emberek többsége ezt nem veszi figyelembe és beleugranak egy kevésbé opcionális vételbe, de ki-ki maga döntse el.
  • biomage
    #1222
    én nem bizok annyira az ilyen tesztekben csak ezt az egy oldalt találtam ahol összetudom mérni a különféle SSD-ket

    Ne már, rosszat linkeltem második linkben ezt akartam :D

    Teszt

    Itt például az A400 ra jóval kevesebbet írtak olvasásra mint máshol.
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2018.04.20. 18:38:47
  • Savaran
    #1221
    adatát nem ismerem, a kingston viszont tartósságban a samsungokat is veri, gyorsaságban nem de nem sokkal van lemaradva.

    https://ipon.hu/elemzesek/ssd_megateszt_masodik_felvonas_15_meghajto_a_szoritoban/2860/
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.04.20. 18:14:38
  • Savaran
    #1220
    az enyém 510-el ír a szürke kingston 350-el, nem egy kategória
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.04.20. 18:17:03
  • biomage
    #1219
    Valaki ezt ajánlta de a tiéd is azon a sebességen van majdnem
    Teszt
    De ha úgy vesszük ez egy jobb Kingston mint amit kinéztem
    Kingston
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2018.04.20. 16:53:38
  • Savaran
    #1218
    Kingston
  • biomage
    #1217
    Hali

    Van 15k egy SSDre, tudom nem sok egy SSDre, de tudnátok ajánlani egy gyors SSD?
    Windows 10 lesz telepítve rá.
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2018.04.20. 15:39:54
  • jocking
    #1216
    Perpillanat a C meghajtó 3 másik meghajtóval osztozik egy 2 terás WD HDD-n. A C 120 GB, ebből 75 van használatban.
    A programnak, majd utánanézek, köszi a tippet. A HDD-ről nem tervezem gyalulni az oprendszert, jó lehet még backupnak. Annyira szerencsére nem vagyok helyszűkében. :D
  • suba53
    #1215
    Szia!
    Tökéletes választás, tuti jó lesz.
    Van mód a rendszer migrálására. Jelenleg mekkora HDD-n van a rendszered, és hogy van particionálva?
    Van esetleg több diszk is a gépedben?
    Úgy a legsimább, ha a rendszerdiszkeden lévő adatmennyiség kb 100-120GB, és csak egy, a rendszerpartíció van a diszken.
    ( Én azt tartom szerencsésnek, ha az SSD-t nem rakja tele az ember, bár lehet hogy csak túl óvatos vagyok. )
    Akkor pl. az AOMEI backupper progival tudsz csinálni egy sima klónozást a jelenlegi rendszerdiszkről az SSD-re. Majd az SSD-ről beálllítva a boot-ot már kész is. A korábbi rendszerdiszkedet meg gyalulhatod, és tárhelyként használhatod.
    Ha olyan szerencsétlenül van nálad megoldva a dolog, mint sajnos sok esetben, hogy van mondjuk 1db 1TB-os diszked, és az egész a C partíció, valamint van rajta kb 800GB adat, akkor sajnos komolyabb beavatkozás kell, mert így nem fog menni a sima klónozás.
  • jocking
    #1214
    Hali!
    Előállt az a helyzet, hogy szeretném az operációs rendszert SSD alól futtatni. Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.
    1) A kinézett SSD: Samsung EVO860 240GB SATAIII, ez megfelel egy operációs rendszer alá?
    2) Van mód a jelenlegi operációs rendszer partíciójának az átmásolására az SSD-re úgy, hogy minden működjön a továbbiakban is? (csak hogy ne kelljen újrahúzni a teljes oprendszert)
  • Savaran
    #1213
    Azt nem tudtam, sohasem volt még M.2 SSD-m, nagyon gyorsak ezért szeretném, meg nagyon menő hogy az alaplapon van :)
  • gforce9
    #1212
    Én amikor mondták, hogy az SSD árak és a memóriaárak azért mentek fel, mert szűk a keresztmetszet, akkor elröhögtem magam. Az SSD jólláthatóan teret hódít a DDR meg a 4. generációnál tart. Bármelyik bank vagy befektetési csoport kétkézzel tolja bele a tőkét bármelyik üzletágba, mert nulla kockázata van, mindkettő jövője kb predesztinált. És be akarják adni, hogy nincs kapacitás...... aha persze... ez pont olyan, mintha a sivatagban vizet árulnék és arra hivatkoznék, hogy kevés a kút, közben pedig 100 kútfúró cég állna az ajtómnál. Akkor nincs kapacitás, ha nem akarják hogy legyen, :)
  • suba53
    #1211
    Nagyon valószínű, hogy sumákolnak, mint mindig.
    Viszont az is igaz, hogy nem ugyanaz a fajta memória van a RAM modulokon, mint az SSD-ben, így még az is lehet, hogy azokból nincs az a bőség.
  • gforce9
    #1210
    És meg sem történhet a memóriagyártók ármutyija :) Sosem volt még ilyen :D
  • grebber
    #1209
    M.2 mocskos mod tud melegedni...inkább simát vennék.
  • Savaran
    #1208
    Ha egy picit még lentebb menne az áruk, beruháznék egy 1 terás M.2 SSD-re, és véglegesen kivonnám a hadrendemből a winchestert, de jelenleg csillagászati az ára, értsd annyiból egy belépő szintű gamer gép kijönne, szóval egyenlőre még jegelem a témát. A rendszer és 1-2 játék van ssd-n
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.04.04. 17:53:20
  • bajgunar
    #1207
    Csakis Samsung. Igaz most nem sok van ph-n (850 Evo). De én pl azt 20k-ért szerváltam, bontatlan garisat.
    Blue helyett meg inkább Black-et. Vagy Seagate ST1000DM010 -et. Blue-t csak ha tényleg tárolónak veszed a családi képeknek, meg egy-egy videónak. De a bolti árakhoz mérten, minimális + költségért, lehet kifogni ph-n, bontatlan garis cuccokat, nagyobb kivitelben.
    (ahogy pl a 850 evo 250-et is 20k-ért vettem, az ST2000DM006-ot meg 13k-ért /bontatlan, garist/ )
  • suba53
    #1206
    20-25 ezer között is van bőven. Érdekes, hogy amíg a memória modulok ára az egekben szárnyal, az SSD piacon árcsökkenés van ismét.
    Biztosan azért, mert boldog boldogtalan elkezdett SSD-t gyártani. Nyilván azért, mert maga az SSD gyártás nem igényel olyan precíziós finommechanikai és tiszta terű gyártástechnológiát, mint a hagyományos winchestereké.
  • Dzsí Pí
    #1205
    Sziasztok, 25-30e ft környékén szeretnék eg 250 gb-s ssd-t venni, windows illetve 1-1 komolyabb játék futna róla. Fx 8350, 16 Gb DDR3, Rx 470 4gb gépbe lesz, egy 1tb-os ws blue mellé.
    elöre is köszönöm a válaszokat!
  • Carmang
    #1204
    Közben utánanéztem, hát nem kevés találat van arra, hogy a Samu szoftver nem ismeri fel a saját SSD-jét.
  • TomBond
    #1203
    Nálam a legfrissebb az 5.2.0
  • Carmang
    #1202
    Ez felismerte :) kösz.
    A fura, hogy régebben a 4.6 működött. De a franc se nézegeti ezt állandóan, ma tűnt fel, el nem tudom képzelni mi lelte.
  • gforce9
    #1201
    Próbálj rá egy SSD life -al. Lehet a Samsung szoftverfejlesztői szabira mentek :)
  • Carmang
    #1200
    A Samsung Magician nem ismeri fel Samsung terméknek a 750 EVO 120GB-s SSD-met. Se a legújabb, se a 4.6-os verzió. Mi történhetett?
  • Carmang
    #1199
    Nem kell túlbonyolítani a dolgot. Adattárolás = HDD. SSD-t azért használ az ember, hogy a gyakran használt dolgokat gyorsan elérje: rendszer, erőforrásigényes programok (pl játékok). Ennyi.
  • Savaran
    #1198
    Gigabájt/kifizetett tallér arányban csakis HDD, ha külsőt veszel meg főleg, mert az ssd-t nem képes egy usb port kihasználni, mivel sokkal többet is tudna sebességben az ssd viszont az usb meg nem, ezért külső usb tároló esetén mindenképpen hdd
    3.1 es usb csatoló esetén lehet értelme a külső ssd-nek, ha nincs akkor fölösleges
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.12.26. 22:59:30
  • gforce9
    #1197
    Általában minden hétköznapi adattárolóra vannak tesztprogramok, amik megmondják a hozzávetőleges állapotukat, de ilyen esetben amit te kérdeztél azok sem megoldások. Sem tapasztalat nincs azzal, hogy XY nevű hdd vagy épp SSD ha ráveszel egy képet és 5 év múlva olvasni akarod mi töténik, sem az állapotfelmérő programok nem arra készültek, hogy egy háttértárra felmásolnak X Gb adatot és kitalálják, hogy pár év múlva az adott média működni fog e vagy nem. Így a másolat a megoldás. Ha megdöglik az egyik adattároló, másikat vesz az ember és készít egy újabb másolatot. Azt a jóisten meg nem mondja, hogy egy HDD mágneses felületén vagy egy Flashmemóriába beleírt bit fog nagyobb eséllyel túlélni. Ezért nem is szempont az adattárolásnál és adatbiztonságnál maga az eszköz jellege. Magam részéról olcsó hdd-ket használok 3-at. (egyéni paranoia túlbiztosítás). Ha az egyik megdöglik veszek helyette másikat és másolatot készítek rá. Így 3-5 évente 1 hdd vásárlásával letudom a pótolhatatlan adatok biztosítását. De SSD is jó ilyen célra, csak az Gb/Ft értéke kurvaszar.
  • csrolli
    #1196
    Köszönöm kimerítő válaszod. Valóban a felhőkkel nekem is ez a bajom. Elszomorít hogy ezek a háttértárolók csak ennyit bírnak. 3-4 évente érdemes lenne cserélni?
  • gforce9
    #1195
    "Akkor úgy kérdezem hogy megértsd."

    Ebben a szakmában dolgozok már 15+ éve meg előtte hobbiból. Meg bírok érteni egy ennyire egyszerű kérdést. Képeket akarsz tárolni hosszútávon. Értem. Gondolom nem lenne baj, ha biztonságban is lennének. Ismételni tudom magam:Tökmindegy hogy SSD vagy HDD. Mindkettő megbízhatóan tárolja az adatokat. Erre vannak kitalálva. Csak ellentétben a kőtáblával (nem ez nem irónia) Ezen eszközök élettartama nem ezer években mérhető csak néhány évben. Cserébe nagyonsok információ tárolható rajtuk, ellentétben egy kőtáblával.

    Viszont amikor kritikus adatokat akarunk tárolni, az, hogy egy eszköz mennyire megbízható, az !nem szempont! . A legjobb legmegbízhatóbb eszköz is elromolhat. Nem is beszélve arról, hogy feltehetően 15 év múlva egyik általad belinkelt eszközt sem tudod csatlakoztani az akkor eszközökhöz. Másolat legyen. Ez a kulcsszó és ez a biztosíték a hosszútávú és megbízható adattárolásra. Felhőbe én sem tenném, mert egy weboldalra kiírt: "becsszó, hogy vigyázunk rá" nekem kevés. De ez már egyéni paranoia kérdése.

    Teljesen rossz irányból közelítetted meg a kérdést, erre próbáltam rávilágítani. Remélem érthetően.
  • csrolli
    #1194
    A felhő tárhely ami ingyenes qrva kicsi, havidíjat meg nem akarok fizetni. Akkor úgy kérdezem hogy megértsd. Tapasztalatok mit mondanak, HDD vagy SSD.
  • gforce9
    #1193
    Figyelj. Ha nem érdekel a tanács, akkor minek kérdezed meg? Üss a hasadra válassz valamit aztán kész. Fullmindegy, hogy SSD vagy HDD.
  • csrolli
    #1192
    Szerintetek ez legyen vagy a hagyományos .
  • grebber
    #1191
    Igen mert a magán tárhelyek csak erről szólnak, hogy mindenki látja. LOL
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.12.26. 19:12:05
  • csrolli
    #1190
    Köszi, de nem akarom hogy ország-világ a képeimen csámcsogjon.
  • grebber
    #1189
    Felhős tárhelyen