1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • Wootan
    #1268
    Wow, nem is emlékeztem rá, hogy régebben írtam ide.

    Egyébként tavaly év végén vettem egy SATA-s 240es WD green-t, mondom ha nem jó a gépbe akkor max belerakom az újba.
    Érdekes volt, mert a BIOS felismerte ugyan, viszont pendriveról sehogy se tudtam rárakni a win-t.
    Végül beleraktam az új gépbe, és ott toltam fel rá a win10et, aztán átraktam a régi gépbe.

    Ami még "érdekes", hogy az SSD kondíciója azóta lement 73%-ra, pedig szerintem 100 órát se ment azóta az a gép. Vajon ez mitől lehet? Cseréltem sata kábelt, azóta nem csökkent tovább. Lehet azzal volt a gond?
  • blackcalibra
    #1267
    Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB (SKC3000S/1024G)
    Olvasási sebesség: 7.000 MB/s
    Orási sebesség: 6.000 MB/s

    Ez most olyan 32-33 ezer ft.

    Ez nem tűnik rossz vételnek ennyiért, vagy van most tutibb vétel szerintetek?
  • RJoco
    #1266
    Nekem jó pár éve van egy 4 TB-os Samsung 980 Evo a gépben. Erről megy minden.
    Működési idő 128 nap, ez idő alatt 56,8 TB adat lett ráírva. HDSentinel szerint 100%-os.
    Van egy Corsair MP400 2 TB-os is a gépben. Ezt csúnyán használtam egy bizonyos célra, mostanában csak játékvideókat mentek rá.
    Működési idő 59 nap, írt adat 242 TB, kondíció 21%
    Ebből van még egy ugyan ilyen, ugyan ilyen kondícióval (ugyan így volt használva). Viszont az külső SSD-nek van befogva, így működési ideje és írt adata is kevesebb.
    Corsair-t én nem veszek többet. A marketingjük átverés. Legalábbis a kapott adatok alapján hamarabb elfogy a kondíció, mint amit ígérnek. Normál használat mellett mondjuk majdnem mindegy. Mint látható a számokból is. Más marketinget éppen nem néztem, szóval a vélemény egyáltalán nem objektív. Ettől függetlenül ezt a márkát inkább hanyagolom a jövőben.
    A másik gépben van egy Samsung 950 Pro 512 GB-os. Korábban ebben a gépben volt rendszer SSD, majd csak háttértár és úgy 3 éve egy kis gépben ismét rendszer SSD.
    Működési idő 1362 nap, írt adat 36 TB, kondíció 96%.
    Ha ismét SSD-t vennék, én Samsung-ot vennék.
    Eddig beváltak. Az adatok egyértelműek, a megadott sebességet hozzák.

    Ezek száraz tények és az én véleményem. Az, hogy melyiknek mennyire bírja a vezérlője, már más kérdés. Gyakran nem is a sok adat a gond, hanem a vezérlő halála. Illetve mindig kell azzal számolni, hogy az SSD 10%-a szabad maradjon, mert így marad gyors és talán az élettartamot is növeli, mert így tudja a legjobban pakolászni az adatokat.

    Amit biztos, hogy nem vennék, az a WD. Tőlük semmit.
    Sandisk gondolkodtató. Másnak építettem már be párat. Olcsók, sebességben nem rosszak. Eddig nem volt velük gond.
    A többiről (Toshiba, Verbatim, Kingston) nincs véleményem, mert nem volt velük semmilyen tapasztalatom. Bár Kingston-ról hallottam már rosszat, így inkább kihagynám. A másik kettő még szóba jöhetne, ha számítana az ár. De mikor utálja nézelődtem, nem éppen az olcsó kategóriát képviselték.
  • Renata100
    #1265
    Melyik a legmegbízhatóbb, legjobb márka? Ki melyikre esküszik? :)
  • biomage
    #1264
    szerintem működik, kivéve az 5.0 gen ssdnél, de lehet hogy tévedek :)
  • Infrath
    #1263
    sziasztok! lenne egy kérdésem
    ASROCK B365m Pro4 alaplapom van ami 3.0 ig biztos támogatott SSD- k terén
    és érdekelne hogy a jobb
    4.0 SSD k belerakható e? max nem használja ki teljesen
    vagy egyáltalán nem kompatibilis?
    pl. >>link<<
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2022.11.22. 04:38:35
  • suba53
    #1262
    SATA kábelt nézd meg. Lehet hogy érintkezési bizonytalanság.
    Próbáld ki másik SATA kábellel.
  • RJoco
    #1261
    Vidd be a boltba ahol vetted és megmondják.
  • TopGun
    #1260
    Sziasztok! Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok, tanácsot kérve. Vettem egy Samsung 870 QVO 1TB SSD-t, adott egy windows 10 rendszer, egy 600W-os tápegység, megparticionáltam az SSD-t, simán látta BIOS, a Samsung Magician, a HDS, sőt, a Total Commander is. Viszont amikor elkezdtem másolni egy másik SSD-ről erre kb 40GB-t, akkor egy idő után szó nélkül eltünt az 1TB-s. Újra indítottam a gépet a BIOS gond nélkül látta, sőt a Total Commander is, de amikor elkezdtem rá másolni valamit, megint eltűnt az SSD. Felhívtam a boltot ahol vettem, azt mondták lehet garanciás probléma, vigyem be és letesztelik, de lehet a táppal is gond, viszont eddig is 2 SSD + egy M2 futott gond nélkül a gépben, mi lehet a gond?
  • TopGun
    #1259
    Sziasztok! Köszi mindenkinek a tanácsot! Telepítem a HDS-t és megnézem mit ír ki?
  • RJoco
    #1258
    Ezt egyszerűen ki lehet deríteni a gyári programmal, ha van. Vagy a HDS-sel. Ez minden háttértárolóról kiírja az információkat, nem csak márkaspecifikusan, mint a gyári programok általában.
    Ha elfogyott a szektor, akkor valószínű a HDS kondícióra 0%-ot ír.
    De az sem kizárt, hogy a vezérlő halódik. Érdekes dolgokat tud olvasni az ember itt-ott.

    Ha már van valami konkrétabb infó, HDS telepítve, de nem megy az értelmezés, akkor érdemes benézni a prohardver SSD részlegébe. Ott van egy-két hozzáértő személy.
  • suba53
    #1257
    Egy SSD-n nem nagyon van javítható hiba. Ha egy cella elérte az írási limitet, vagyis már nem tud többet állapotot váltani, akkor az úgy marad, nem javítható.
    Elvileg azért van a vezérlő chip rajta, hogy az összes cella nagyjából azonosan legyen terhelve. De ha nagyon tele van írva, vagyis nincs neki mozgástere, hogy ezt a funkciót rendesen ellássa, akkor hamarabb megy tönkre.
    Lehet hogy már kifutott a tartalék területekből is, és az aktív terület csökkenése miatt akar mindig ellenőrizni.
  • RJoco
    #1256
    Én megnézném, hogy HD Sentinel mit ír rá.
    Azzal is lehet teszteltetni.
    Ha rendszer SSD, akkor érdemes lenne másik gépben tesztelni vagy más meghajtóra telepíteni és onnan indítani a rendszert a teszt erejéig.
  • TopGun
    #1255
    Sziasztok! Van egy problémám: adott egy Intel 120GB SSD, kb 4 éves. Egy ideje azt csinálja, hogy induláskor ellenőrizni akarja a sectorokat, ha engedem neki, akkor eljut egy darabig és utána nem reagál semmire, újra kell indítani a gépet és kilőni az ellenőrzést! Valakinek van ötlete mi lehet a hiba? javítható hiba, vagy kuka az SSD?
  • Wootan
    #1254
    Ahan, köszi. És arra mennyi az esély, hogy a gép egyáltalán felismeri/tudja kezelni az SSD-t. Mitől függ ez? Alaplap bios, op rendszer?

    Most win8.1 van a gépen, de valószínű win10et raknék rá, ha működne.
  • Calver
    #1253
    persze, sőt, jelentős teljesítménynövekedést éreznél is kapásból, csak ne felsőkategóriás SSD-kben gondolkozz. sata2 csak max folyamatos írási sebességet fogja vissza, alapjáraton nem fogod észrevenni a limitációit.
  • Wootan
    #1252
    Sziasztok!

    Szerintetek van rá valami esély, hogy a lassan 13 éves, de még rendben működő gépembe ha vennék SSD-t, akkor működne benne?

    Alaplap: Gigabyte GA-EP35-DS3
    Processzor: Intel core2duo E8400 LGA775

    Egyáltalán lenne bármi értelme ebbe SSD-t tenni? Ugye ez max sata2-őt tud.
  • suba53
    #1251
    Indítottál rajta win10 telepítőt? Az is azt mondja úgy a 2.-3. lépésben hogy nincs eszköz amire települni tudna?

    Carmang alaplapjában is ugyanaz a chipset van, tehát elvileg a tiednek is mennie kellene. Ha mégsem, akkor hardver hiba.
    Gondolom garancia már rég nincs rajta.
  • Carmang
    #1250
    Én annyit tudok mondani, hogy GA-P55A-UD4 alapon működik az SSD.
    A No device found-ot nekem is kiírja mindig, de sosem foglalkoztam vele, hogy mi is az.
  • suba53
    #1249
    Boszme 1156-os konfigjáról van szó.
    Csak keverednek a hozzászólások.
    Utoljára szerkesztette: suba53, 2020.07.17. 10:09:11
  • Savaran
    #1248
    Nem nekem kell, valamit benéztél, nekem B350f van
  • suba53
    #1247
    Neki 1156-os lapja van. Az első core i széria. Ősöreg darab. Bármi megeshet. És gondolom a Core i7 proci miatt szeretné életben tartani.
  • biomage
    #1246
    nekem egy 3 éves MB van "1155 socket" és megy rajta bios frissítés nélkül az új SSD :) szóval néz körül melyik MB megy az SSDdel :)
  • Savaran
    #1245
    Jah intel tulajdonság, ha eggyel régebbi még a semmi se megy rajta
  • suba53
    #1244
    Rá lehet tölteni korábbi BIOS-t is próbaképpen, hátha.
    Aztán lehet hogy a BIOS-tól függetlenül a chipset sata vezérlőjében van valami hardveres hiba, ami ezt okozza.
    Ha van valakinek Intel P55 express chipsetes alaplapja, és nem találkozott ilyesmivel, akkor egyedi hiba lehet.
    Ha másnál sem megy, akkor nem hiba, hanem tulajdonság.
  • Savaran
    #1243
    Akkor nem jól meg kell nézni több bioszt, vagy ha van leírás, átböngészni, mennie kell azzal az alaplappal, bár elég régi kotvány
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.07.16. 20:07:42
  • biomage
    #1242
    cseréld le az alaplapot olyanra ami kezeli.
  • suba53
    #1241
    Miután írta, hogy a legfrissebb elérhetőre frissítette, így bajosan lehet.
  • Savaran
    #1240
    bioszt kell frissiteni
  • suba53
    #1239
    Próbáld ki sima ATA üzemmódban AHCI helyett. Az SSD úgy is működik, de pár fejlettebb szolgáltatás nem elérhető.
    ( Ha úgy elindul, telepítés után ellenőrizd az Alignmentet. )
    Ha úgy sem megy, akkor marad a jó öreg HDD. Az SSD-t meg rakd bele valamilyen újabb vasba.
  • Savaran
    #1238
    Frissítsd le a bioszt "This version supports only Hard Disk and CDROM drives" nincs hozzá neki ahci vezérlője, azért nem látja
  • boszme
    #1237
    Sziasztok!

    Egy gépet rakok össze régi alkatrészekből:
    Gigabyte P55-UD3L Rev 1.1
    Inter Core i7-870
    4x 2GB DDR3

    Egy vadi új SSD-t vettem bele (WD Blue 500GB SSD), de nem akarja a gép felismerni. BIOS-t frissítettem a legújabb elérhető verzióra: FI

    A SATA AHCI kontroller azt írja ki boot során, hogy "This version supports only Hard Disk and CDROM drives", majd később, hogy "No device found".

    Bootoltam a gépet egy USB-ről Ubuntu-val de az sem látja az SSD-t.
    A BIOS-ban AHCI van beállítva, és már az összes SATA portot próbáltam, kezdve a SATA2_0-val. GSATA-val sem ismeri fel..
    Tápkábelt is cseréltem már, az sem lehet probléma.

    Valakinek van esetleg ötlete?

    Köszi.

  • Malachit
    #1236
    Sziasztok!

    256-os 850EVO-ról klónoznék új Samsung 1Tb 960Plusz-ra WIN-10-et.
    Mire figyeljek nagyon? Még nem csináltam ilyet.
    Pár leírást már néztem, de mind kicsit más. :/
  • MarkBlade
    #1235
    köszi a helpet de ami elveszett anyag nem fontos. Igazából azt szeretném kideríteni hogy jó e a ssd.
  • grebber
    #1234
    GetDataBack (fizetős ,de lehet van warez belőle nem tudom)
    Recover4all-professional
    Directory Snoop
    File Scavenger
    O&O UnErase
    Recovery MyFiles
    Stellar Phoenix
    Drive Rescue

    Ezeket próbáld ráküldeni látnak-e valamit....
  • MarkBlade
    #1233
    Hátha tud valaki segíteni. Én vagyok hülye vagy a tükör görbe. Samsung ssd egyszer csak eltünt minden róla. Mintha formáztam volna. Gondoltam tönkre ment, de működik. Próbáltam sentinelt nem talált hibát. Mi lehet a baj?
  • grebber
    #1232
    Elképesztően olcsóvá válhatnak az év végére az SSD-meghajtók

    Már lassan napi szinten mindig hírezik és már nem tudnak milyen jelzőt aggatni az olcsóságra, de valahogy mégse látom ezt az elképesztő árazást. Számomra a 2TB 40-50k között lesz álom ár. Addig kb 1-1.5 év
  • Carmang
    #1231
    Egyetértek.
  • Savaran
    #1230
    Egyszerűbb és költséghatékonyabb ha veszel egy 1 terásat, és partícionálod két részre egy 100 gigás a rendszernek a többi meg a játékoknak stb.!
  • Deviome
    #1229
    Üdv mindenkinek!

    Szeretnék vásárolni SSD-t és fogggalmam sincsen, hogy hol, mit,mikor, hogyan. :D
    Az elképzelésem, hogy lenne 1 SSD a rendszerenek. Ez egy 128GB-os lenne. Erre csak is a rendszer és a programok mennének.
    Meg szeretnék egy másikat ami kb 1 terrás lenne. Erre menne minden más. A gépet játékra használom és elég sokat játszom, ha van időm. 8-10 vagy több órát. ( nem töltök le. max a játékokat vagy azok frissítését )
    Sajnos nem tudom melyik kategória mire jó vagy melyik az alja vagy közép kategória.
    Azt tudom, hogy Intelet vagy Samsungot szeretnék.
    Intelből van egy ilyen : Intel SSDSC2KW128G8X1 Solid State Drive 545s Sata III. Ez mennyire felelne meg nekem rendszer alá?
    Esetleg tudnátok ajánlani vinyókat?
    Elöre is köszönöm a segítségeteket!