40
  • Molnibalage
    #40
    Total commanderrel és win intézővel is próbáltam mindkét helyen. Bent mindennel gyors mindenhova mindig. Otthon lefele mindennel gyors, felfele mindig lassú még töküres adathordozóra másolás esetén.
  • valaé valaé ná
    #39
    Nem mindegy mennyire van tele a pendrive és az sem mindegy, hogy milyen programmal másolod.
  • dara
    #38
    Miért ne számítana? Átlagosan 2x annyi energiát használ a busz, mint ami az adat továbbításához szükséges lenne. Ergo pazarol.

    HDD/ODD vonalon továbbra is csak az eSATA értelmes megoldás átlagfelhasználónak.
  • smaczylaci
    #37
    "A vezeték nélküli USB az nem a Wireless usb?"

    ehhez csak gratulálni tudok...

    Angol: 5
  • xxdani
    #36
    A legegyszerűbb az lenne ha megszűnne a világon mindenhol az internet és csak a nagy cégek juthassanak hozzá nehogy jogsértő tartalmakat töltsenek le...

    Ezt te se gondoltad komolyan. Magasról tesznek rá mit hordozgatnak rajta a bevétel a fő ... a többi már nem az ő dolguk.
  • Madve
    #35
    Wire=kábel less= (fosztóképző) jelentése mentes, nélküli. Ha összerakod, akkor mi lesz belőle?
  • Molnibalage
    #34
    Ezt hol tudom megnézni? Túl sokat nem számít egyébként, mert egy hónap múlva új gépet veszek. Csak, ha valakinek eladom akkor ezt jó lenne kideríteni neki.
  • nyalógép
    #33
    Mivel az USB2.0 is kb. csak a szabvány felét tudja, ahhozképest meglessz a tényleges 10x-es gyorsulás, az interface-et tekintve biztosan.
    Nem számít, hogy alacsony hatékonyságú, ilyen gyors szabványnak a fele sebessége is bőven megfelelő.
  • arty
    #32
    Be kell tiltani az USB3-at mert alkalmas filmek másolására, terjesztésére!!!!!444
    Olyan mint a bittorrent, csak még gyorsabb!!!

    Jogvédők!!!!!! Ébresztő!!!!! Hol a lobbitok!?!??!!?!
  • Sliders
    #31
    A vezeték nélküli USB az nem a Wireless usb?

    Vagy volt valami alternatív megoldás is? Erről valaki világosítson fel. Mert Wireless usb van de most akkor a vezeték nélküli az egy más technológia lett volna???

    Valaki segítsen! előre is köszi.
  • xNoodlex
    #30
    Rem. jövő szeptemberre már bekerül a laptopokba és külső winchesterek is azt használják.
  • dara
    #29
    Szép számítás, csak az a probléma, hogy az USB tán az egyik legalacsonyabb hatékonyságú busz. A hasznos adatátviteli sebessége az elméleti maximum 55-60%át semmilyen esetben sem képes felűlmúlni. És ahogy nézem ez továbbra sem változik.
  • nirriti
    #28
    A vezetéknélküli USB-s cég nemrég jelentett csődöt, valszeg semmi se lesz belőle.
    Amúgy meg van infra, bluetooth, rádióhullám, tudsz venni drótnélküli egeret meg billentyűzetet most is.
  • djw
    #27
    és valóban... mekkora lesz majd a pendrájv? csak mert 25 giga 70mp alatt... lesz 100 gigás pendrájv... akkor minek kell majd a hdd? :)
  • Adamul
    #26
    és a vezeték nélküli usbvel mizu?? egyszer láttam róla még régebben cikket, és úgy megörültem neki h -1 kábel, de azóta is SEMMI
  • Mice
    #25
    most miért

    nyelvtanilag full jó

    helyesírásilag van csak 2 bibi

    egy becsúszott betü (mindenki elgépeli néha), meg egy véletlen, vagy rosszul tudott acronym:

    Na mondjuk az ilyen sebességű másolás alá kell egy megfelelő wan és eszköz is...

    ha meg a megy, a "még egy" rövidítése és a hadarásban csak lemaradt a pont, akkor egyedül a wan helyett írt van-t...

    kódfejtés 5* :P
  • yas
    #24
    Szia!

    Nem lehet, hogy Nforce chipset van az otthoni gépeden?
    Valahol olvastam, hogy sajnos az USB kezelésük katasztrófális.
    Az előző alaplapomon Nforce 4-es volt, és a telefonom alig látta. Vista alól még megyegetett az olvasás, de az írás az sokszor megszakad. Más gépeken gyönyörően ment.
  • EroSennin
    #23
    Memoriabol memoriaba is masolhattak, ket 32 giga memorias gep kozott pl. masolhattak. Gondolom az eszkoz DMA-val erte el a memoriat es nem a processzort cseszegette adatert. Mindket gepbe egy PCIe csatolos kartya amin az uj csoda-usb csip figyel.
  • balee66
    #22
    Nyelvtan *5 :D
  • Rexhawk
    #21
    talán csak azért nincs még ilyen eszköz mert feleseleges lenne, ugyanis még nincs olyan protokoll, ami elbirna 300+ MB/sec-es sebességet
  • emerte
    #20
    na, ezt gondold át még egyszer :)
  • Alwares
    #19
    Na mondjuk az ilyen sebességű másolás alá kell megy megfelelő van és eszköz is...
  • emerte
    #18
    "Akkor a cégnemnél bent mitől ír rá normális sebeséggel? "
  • szedRick
    #17
    Szerintem frissitened kell az mp3 playered firmware-ét. A régebbi mp3-ak usb 1 támogatják de a frissítéssel viszik az usb 2 is. Menj fel a gyártó honlapjára írd be a tipusát a playernek és töltsd le a frissitést. Telepíteni meg majd ugy kell mint egy programot, de arra ugye ügyelni kell hogy a player csatlakozva legyen a számítógéphez.
  • gosub
    #16
    FILM MÁSOLÁS! Jesszus! Artisjus nem tesz semmit?! Pedig kimondani is bűn, nem hogy leírni! Ez borzasztó hír! Talán rosszabb a tenorizmusnál. Nem büntetik meg ezeket a cégeket ezért az USB3 merényletért?
  • Molnibalage
    #15
    Akkor okíts meseterem. Biztos te mindenben profi vagy és mindehez értesz a világon. Esetleg imádkozzak felédfordulva?
  • Molnibalage
    #14
    Akkor a cégnemnél bent mitől ír rá normális sebeséggel?
  • Chris05
    #13
    Még valami, az USB 2 már most 480 Megabit, osztod 8-al, kijön a 60 Megabájt másodpercenkénti sebesség. Szerintem most nincs olyan pen, ami ennyivel írna/olvasna.
  • Chris05
    #12
    A Sata2 pl. 300 Megabájt/sec. Mutass olyan winyót ami tudja (Intel SSD olvasásban 250, de írásban csak 70 Mb).
  • Chris05
    #11
    A protokoll lesz gyorsabb. Attól még, hogy például 10Mbit-es interneted van otthon nem minden oldalról húzol 1,28 Megával, nem?
  • Drawain
    #10
    A csatolófelület (USB3) sebessége nem egyenlő a pendrive írási és olvasási sebességével. Ha majd a memóriák sebessége is annyi lesz, akkor valóban beszélhetünk erről, de erre még nem mostanság kell várni.
  • Lazarus
    #9
    Szóval egy usb3 pendrive gyorsabb lesz mint a HDD-m? Gyorsabban futtathatok játékot is ha pendrivera telepítem (hamarabb töltődik be a ramba)?
  • A1274815
    #8
    "Az első tesztekben (a WinHEC alatt) például egy 25 GB-os nagyfelbontású mozifilm másolásával mérték le a pontos sebességet, és míg az USB 1.0 esetében több mint 9 órát vett igénybe a művelet, a második generáció 14 perc, a harmadik pedig mindössze 70 másodperc alatt megbirkózott a feladattal."

    WinHEC alatt szerinted?

    (Vagy Windows NT 6.1 (Windows 7) vagy Vista alatt lehett, az előbbire több esély van)
  • Nonix
    #7
    Uh te aztán nem vagy egy nagy zseni. Logika, nulla.
  • HuMarci
    #6
    Azért van, mert az mp3 playered írási sebessége a lassú. Olvasás az megy róla szépen, tehát usb-d tuti jó. Próbáld meg egy gyors pendrive-val ugyanezt.
  • schrank
    #5
    jaja gyakorlatban ez a 25GB/negyed óra is gyorsnak számít ha mondjuk azt veszem hogy egy mp3 vagy fényképezőre mennyi idő átszenvedni 1GB-ot
  • Molnibalage
    #4
    Nekem 2005-ban vett alaplapom valamiért nem kezeli jól az USB2-őt sem. Minden driver fel van téve, de mégis csigalassú. Felfele mp3 playeremre 10 megbájt 1 perc alatt megy fel! Lefele érdekes módon megy a 30 MB/sec. Az is fura, hogy CSAK mp3 playernél csinálja ezt. Szóló pendrivra jól működik. Miért lehet ez?
  • Skeez
    #3
    És milyen OS alatt?
  • HöfEE
    #2
    Én is csak azt furcsálltam hogy vajon milyen eszközről másoltak? Egy normál HDD nem tud ekkora sebességet.
  • emerte
    #1
    hát azért én elviselném ezt a 357MB/sec-et is :)
    Mellesleg az USB2 gyakorlati 30MB/sec-hez képest valóban 10x gyorsulás, sőt!
    Miről másoltak? Mert BR-ről biztos nem, valami SSD RAID-ről?
    Akkor áshatjuk az eSatát? Most vettem olyat tudó lapot :(
    Prociterhelésről nincs infó?