172
  • Bandee1987
    #92
    " később tök ügyetlenül, de rosszszándék nem vezérelte, mégis hatalmas károkat szenvedett el az ország!"

    Azért ez nem úgy van, hogy csak ő maga alakította az eseményeket. Nézz körül az 1930-as évek közepe ill végefele! Az Anschluss után közvetlen szomszédunkká vált a III. Birodalom. Szerinted ha nem szövetségesként kezeljük őket, akkor mi történt volna velünk? Leigázott volna minket ugyanúgy, mint Lengyelországot, és akkor nem 100 ezer zsidó (bár ez az adat a budapesti ostromra vonatkozik - múltkor ennyit hallottam a dunatv-n) éli túl itthon a háborút, hanem ennek nagyon kis töredéke, mert 1944-ig ugyan voltak zsidótörvényeink, de (szomszédos országokkal ellentétben) addig is itthon viszonylagos biztonságban voltak. Aztán bevonultak a németek márc 19-én és onnantól kezdve nem Horthy volt a főnök igazából, hanem Veesenmeyer.

    "hogy ha nem ő lesz, akkor Rákosi akit hatalomra juttatnak. "

    Nem hiszem, hogy még1* Rákosit rakták volna be, tekintve, hogy ekkor már eléggé gyűlölte a nép, ráadásul ő a sztalinista időszakban volt hatalmon, 56-ban pedig már Hruscsov (nem nyilvánosan asszem) elítélte a sztalinizmus. Szóval valszinüleg Münnichet rakták volna be a helyére.
  • toto66
    #91
    Példa saját vezetőink a 20 századból:
    Hortynak a becsület fontos volt (még politikusként is viszonylag, gyűlölte a fasisztákat, de hát a poltika már csak ilyen) békeidőben jól navigálta lehetőség szerint az országot (kihúzta a válságból, pedig a Kisantant nyílt célja volt ellehetetleníten MO-t), később tök ügyetlenül, de rosszszándék nem vezérelte, mégis hatalmas károkat szenvedett el az ország!
    Kádár nagyon ellentmondásosnak tűnik, és ebben a mai politikusoknak nagy szerepe van! 56-ban hazaárulónak tartotta az ország, pedig az oroszokhoz mint forradalmár ment ki tárgyalni, ahol valószínűleg megmondták neki, hogy ha nem ő lesz, akkor Rákosi akit hatalomra juttatnak. Tehát félre téve a becsületet jól döntött ránknézve. Egész addig jól kormányozta az országot amig az aparátus nem lett nála erősebb, ezt nyugaton is elismerték.
    Antall József nagyon szerencsétlen és ügyetlen politikus volt, de jószándékú...
    Azóta nincs csak kifejezetten káros politikusunk!
  • toto66
    #90
    A fasizmus eleve gyülölködő eszmerendszer, a kommunizmus pedig egy kudarcba fulladt kisérlet (a politikusok emberi hibáin bukott meg leginkább, és most a demokrácia is követi a példáját sajnos).
    Én soha nem voltam kommunista, a múlt rendszerben még hittem a demokráciában, ma már nem hiszek ideológiákban! Valamit vagy jól csinálnak, vagy rosszul, vagy jó vagy rosszindulat vezérli a vezetőinket, és ez igaz a császárságra éppúgy mint a demokráciára, vagy a kommunizmusra!
  • kukacos
    #89
    Pontosan erről beszélek...
  • toto66
    #88
    "viszont jelenleg ez az életképes társadalmi forma."
    Ez jó!C:
    A Római Császárság idejében is igaz volt a császárságra, aztán hogy végezték...
  • Bandee1987
    #87
    Meg különben is: a kommunizmus egy elavult, rossz rendszer, és itt nem csak a tömeggyilkosságokra és népirtásra gondolok, hanem arra, hogy (ahogy ez a 20. század második felében bebizonyosult) gazdaságilag is életképtelen ebben a világban. A demokráciában is meghalnak az emberek (sajnos), viszont jelenleg ez az életképes társadalmi forma.
  • Bandee1987
    #86
    Hát abból sem egészen az vált, ami manapság folyik a világban.
  • Bandee1987
    #85
    Talán kissé rosszul fejeztem ki magam. Akkor úgy mondom, hogy aki a kommunizmust védi.

    Bár hozzáteszem, hogy védeni kéne ilyen erővel a fasizmust is, hiszen mint jól tudjuk nem Hitler műve volt ez (az övé a nemzetiszocializmus), hanem Olaszországban alakult ki.
  • Archenemy
    #84
    Mert mit is ígértek a kommunisták? Hogy jó lesz mindenkinek. De csak megöltek egy csomó embert.

    Ellenben mit ígértek a nácik? Hogy meg fognak ölni egy csomó embert. És be is tartották! :p
  • babajaga
    #83
    És azok akik az utcákon rongálnak gyújtogatnak uszítanak azok milyen emberek?
  • babajaga
    #82
    Mi az hogy kommunsta érzelem?
  • NEXUS6
    #81
    Sajna ez így van. Az hogy egyesek vakok erre, sajnos esetleg arra kárhoztatja őket, hogy más szemét emberek, más ideológiák mögé bújva manipulálják őket.

    "A vörösök/feketék/fehérek szemetek, irtsuk is ki őket!"
    "És kik azok?"
    "Azt majd én megmondom!;)"
  • babajaga
    #80
    A M.K egy agyalágyult ember agyalágyultsága. A K.K. világosan beszél.
  • babajaga
    #79
    Tudod a diktatúrák nem csak úgy nőnek mint a gomba. Szemét rohadt emberek tömegei kellenek hozzá. Miért van hogy én soha egyetlen pártnak nem voltam és nem is leszek soha tagja? Engem nem lehet mozgósítani semmire. A mai magyar társadalomnak is van szemete ott rongáltak gyújtogattak Pest utcáin.
  • babajaga
    #78
    Nem a kommunizmus miatt haltak meg emberek azt tudhatnád. Szemét emberek szemét tettei miatt. Ez pedig a történelemben sokszor előfordult.
  • NEXUS6
    #77
    Gondolom a demokráciát is lexarod, mert a demokrácia exportjáért eddig kb 150 000 civil iraki fizetett az életével.
  • ziipp
    #76
    Nagyon durva, hogy néhol a nyugati országokban milyen kommunista jellegű részek alakultak ki. Például: egy műholdról, vagy helikopterről készült kép egy kertvárosi részről, ahol egymás mellett van legalább száz jellegre teljesen egyforma ház, kis zöld kertecskével, kocsibeállóval, terasszal, stb. Tökéletes egyenlőség. Azt hiszem minden valamire való komi diktátornak kicsordulna a nyála a látvány láttán. :)
  • ziipp
    #75
    Szerintem sokkal fontosabb az adott korban élő emberek minősége, mint maga a rendszer felépítése. Sajnos nálunk, most elég szar emberek vannak az élen. De majd mi...!
  • Bandee1987
    #74
    Az az igazság is megtörtént, hogy a nagyanyám falujába benyomuló vörös katonák beterelték a nőket egy pajtába, és mindegyiket - már bocsánat a kifejezésért - véresre b*szták. Ez a TE nagy "felszabadító" hadseregednek az érdeme többek között.
  • Locotus
    #73
    "Tudod X város 44-45-ben többször cserélt gazdát és amikor az oroszok voltak egy városrészben a pincék elött ott állt őrségben az orosz katona védve a polgári lakosságot. Amikor a németek foglalták el azt a részt a pinceajtó elött nem állt senki. Ez igazság megtörtént."
    Én meg tudok X baranyai svábot akiket a szovjet katonák azért öltek meg mert H betűvel kezdődött nevük mint Hitlernek.
    Értelmetlen azon vitázni, hogy melyik diktatúra a rosszabb, inkább az a szomorú hogy ezek létrejöhettek, és örüljünk, hogy az eddig kitalált legjobb rendszerben élünk még ha ezt kis hazánkban nem is sikerült tökéletesen kidolgozni.
  • Bandee1987
    #72
    Tipikus kommunista védekezés, eddig minden kommunista érzelműtől ezt hallottam, hogy "dehát az eszme jó volt, csak az emberek elrontották". És szerinted ezt a rendszert, eszmét kikre tervezték, békákra?
    És különben is, onnantól kezdve kit érdekel mi volt a célja, amióta az első embernek meg kellett halnia, mert más volt a véleménye? Leszarom mi volt a kommunizmus célja. Emberek milliói haltak meg emiatt, ez a lényeg.
  • Archenemy
    #71
    "A Kommunista Kiáltványban világosan, érthetően le van írva mi a kommunizmus célja. Aki a Sztálini rendszert azonosítja a kommunizmussal az enyhén szólva..."

    Mondja az, aki az inkvizícióval meg öngyilkos merénylőkkel azonosítja a vallásokat...
  • NEXUS6
    #70
    "A fegyverszünet híre 10:45-kor jutott el a német oldalra. A katonák örömükben a levegőbe kezdtek lövöldözni, mire a három amerikaiból ketten a földre vetették magukat. Gunther ment tovább, találat érte és egy perccel 11 előtt holtan esett össze."

    Istenem! Ez nem a háború utolsó áldozata, (hiszen pl. akik korházakban épp ekkor haltak meg valami korábbi sebesülés, vagy fertőzés következtében azokról nem tudunk semmit) hanem a legpechesebb embere!
    A parancsnokát azért remélem posztumusz lefokozták!;)
  • bvalek2
    #69
    A Mein Kampf is tele van mézesmázos szavakkal...
  • babajaga
    #68
    A Kommunista Kiáltványban világosan, érthetően le van írva mi a kommunizmus célja. Aki a Sztálini rendszert azonosítja a kommunizmussal az enyhén szólva...Minden eszméből az lesz amit az emberek képesek megvalósítani belőle.
  • Banderas1990
    #67
    Azt nem mondtam, hogy Lenin jutatta diktátori pozícióba Sztálint. Sőt tényleg figyelmeztette a vezetőket, hogy vigyázanak vele. A párttitkár választást se ő nyerte volna meg ha nem öli meg Kirov-ot.
    De egyébként Leninek a németek segítettek bejutni Oroszországba. Másképp nem azt mondom, hogy lehetelen, de nehezebb lett volna.
  • tormalehegy
    #66
    WoW, kukacos nagyon elgondolkodtató amit mondasz, valóban nem szabad ilyen elfogultan vizsgálni a kommunizmust, sajnálatos tény hogy mindennemű tevékenység ami kommunizmus név alatt futott a társadalomra káros volt.
    Amúgy a Lenint tényleg a németek vitték haza svájcból ha jól tudom
  • babajaga
    #65
    "Szóval ne mond babajaga, hogy nem voltak efféle intézkedések akkoribban"

    Hol írtam én ilyet? Fidel Castrot ki küldte kubába hogy megdöntse Batista diktatúráját? A forradalmárokat nem szokták küldeni mennek azok maguktól is. Hitlert ki küldte németországba hogy fasizmust csináljon?
    Az hazugság hogy Sztálint Lenin szabadította a világra, pont ellenkezője igaz.
  • kukacos
    #64
    Ezek az egyszerűsítések veszélyesek és feleslegesek. Veszélyesek épp ma, amikor a világ keresi a kiutat a kapitalizmus sokadszorra bizonyított szuboptimalitásából.

    A kommunizmus inkább gazdasági és erőforrás-elosztási teória, a kapitalizmus kritikája, a fasizmus meg sokkal inkább értékrendszer. A kommunizmust teljesen ördögtől valónak feltüntetni a kapitalista rendszer csúcsán élősködők védelmi reflexe, ne dőljünk be neki. A világ erőforrásainak 90%-a felett 1% rendelkezik. Amikor ezt valaki megpróbálja megváltoztatni, kommunizmust kiáltanak, te meg elhiszed.

    Baj, hogy a kommunizmus nevében pusztító diktatúrák nagyon sok kárt okoztak, de kár lenne emiatt a Gonosszal azonosítani és teljesen leírni. A hatalom birtokosai nem is teszik: a kommunisták eredeti ötleteiből rengeteget átvett a fejlett társadalom, és a mai nyugati államok sokkal inkább kommunisták, mint a SZU vagy mondjuk Kína valaha is volt. Csak ódzkodnak attól, hogy így hívják magukat, és ügyesen öngondoskodást és gyarapodási lehetőséget hazudnak a széles tömegek felé.
  • Banderas1990
    #63
    Először is RIP.

    Szerintem ez nem a megfelelő topic, de 1-2 megjegyezni valóm azért volna:

    1918 és 1922 között(és akkor még Lenin volt hatalmon) folyt a rekvirálás(parasztoktól beszedték a terményt, amit a munkásoknak és a katonáknak adtak). Szóval ne mond babajaga, hogy nem voltak efféle intézkedések akkoribban.
    És Lenin-t tudtommal tényleg a németek küldték Oroszországba, azért, hogyha forradalmat csinál, akkor Oroszország kilép a háborúból és Németország az így felszabadult katonai alakulatokat nyugaton tudja bevetni.

    Abban igazad van, hogy Lenin figyelmeztetett "mindkenkit", hogy Sztálinban nem lehet megbízni.
  • babajaga
    #62
    "fasizmus = kommunizmus"

    Fasizmus= katonai diktatúra. Kommunizmus=ideológiai diktatúra. Demokrácia= a többség diktatúrája.
  • babajaga
    #61
    Te most a VIII. fajba vagy a nyolcadik osztályba jártál?
  • babajaga
    #60
    Kotta az igazság, a valóság. Állítani lehet sok mindent, igazság csak egy van.
  • bvalek2
    #59
    fajelmélet = osztályelmélet
    élettér növelése = világforradalom terjesztése
    fasizmus = kommunizmus

    A pokolba mindkettővel
  • bvalek2
    #58
    Arrakistornak/vajon kikinek pedig Dachauban leesett az őrtoronyból... A ti agyatok mind egy kottára jár
  • babajaga
    #57
    Nem a fajelmélet? Nem az élettér elmélet? Nem a fasizmus hatalomra jutása?
  • torreadorz
    #56
    Mert inkább nyaraltak náluk :)
    Egyébiránt nem tudhatjuk hogy végülis mi volt a terveiben, igazából lehet hogy ő csak egy német "európai uniot" szeretett volna kezdetben, és az nem nagyon szokott müködni ha kinyirom a többi tagot :)
  • babajaga
    #55
    "Nem vagy komolyan vehető vitapartner, sajnos a nagypapi ÁVH-s anekdotái nem hiteles történelmi források"

    Jól érzed magad? Orvos látott már? A nagypapi vöröskatona volt.
  • Sanyix
    #54
    nem felejtjük el, világos hogy az 2. vh-t az 1. "békeszerződései" okozták. Viszont azt nem értem, a németek miért nem álltak bosszút a franciákon (lerohanták, azt pár évig laza elnyomás, ez nem bosszú), pedig megérdemelték volna, hiszen nagyrészt ők okozták a 2. vh-t(ráadásul túl nagy volt a pofájuk, mint ma is, egy kicsit meg kellett volna masszírozni őket, hogy kicsit visszavegyenek)...
  • babajaga
    #53
    "Amilyen "buta" volt Sztálin, mégis hatalmon maradt 29 évig"

    A kettőnek semmi köze egymáshoz. Hitler egy elmeteg állat volt Müncheni idején mégis hatalomra jutott.Nem az eszével, mert ahhoz nem kell ész. Mussolíni dettó.