232
Te hogyan képzeled el országod jövőjét? Mi az, amin változtatnál?
  • Braveheart
    #112
    Itt sose lesz igazi összefogás... gondoljatok csak a történelmünkre, hány háborút vesztettünk el az egymást közti civakodás miatt. A "nagy" összefogások is hamar letörtek...
    És összefogás nélkül nincs jövő sem. Szép lassan asszimilálódunk a környezetünkbe. Egyre kevesebb a magyar, egy súlyosabbak a problémák. Sztem jobban én sem tudnám csinálni, ezért nem ócsárolok senkit. Ez van sajna, messziről jöttünk ide a Kárpát medencébe, egyedül vagyunk, nem igazán fogadtak be minket az európaiak.
    A székely himnusz nagyon találó... "maroknyi székely porlik, mint a szikra, népek harcának zajló tengerén" Asszem így van. A magyarokkal ugyanez a helyzet kb.
    Ettől függetlenül nem tudnék máshol élni.
  • LeWyTy
    #111
    Ennyi.
    !!!7:45-9:10!!!
  • Fbn Lx
    #110
    áááááááááááá.
    fárasztó vlalás szóvicc :DASDd
  • Kicsikiraly
    #109
    széleslátókör, modern gondolkozás, civilizált emberiség
  • ForzaInter
    #108
    semmi közük a magyarokhoz, csak annyi hogy itt laknak, és élősködnek rajtunk...
  • Fbn Lx
    #107
    ez tetszik.
  • Narxis
    #106
    Mert nem lennénk emberek ha minden ilyen tökéletes lenne, az emberi tökéletlenség miatt ilyen a világ. Rasszizmus mindenhol van, vallások között, népcsoportok között. Tibet vs Kína, Baszkok vs Spanyolok, Magyarok vs Kárpát-medence, usa vs négerek, Belgáknál is van valami etnikai probléma.

    Országok közötti együttműködéshez pedig mindkét félnek akarnia kell, nem mi vagyunk haragban a szomszédainkkal hanem amolyan kétoldali gyűlölet ez. Mindig lesznek ellentétek, ezek a kulturális különbségek miatt vannak, azért látszik ez most nagyon mert "kisebb" lett a világ a technika miatt, internet, repülőgépek stb. Több lett a súrlódás a népcsoportok között.
  • Danny1987
    #105
    Az ország 20 év múlva túl lesz egy etnikai polgárháborún szerintem ki találjátok hogy kik között.
    Az országot elitélik.
    Ha ez mégsem történne meg akkor lesz 60% kisebbségi gondolom tudjátok melyikre gondolog aki chartaznak aztán másnap nyugdijasok házát gyujtják.
    Na amikor eléri a 60%-ot akkor bukta bünőzési hullám és akik most azt mondják hogy nincs cb akkor fognak koppani.
  • Hydroceph
    #104
    2.; annyiszor megvitatott, sosem volt egyetertes, ha aztmondom h a roma tarsadalom azon tagjait, melyek lopnak csalnak megvernek, basznak dolgozni, büdösek, kiabálnak, vagy csak a hajlam megvan bennuk ezek barmelyikere, utalom/gyulolom/eletfogytiglanra itelnem/akasztanám, akk nem is vagyok rasszista?
    ez szerintem tobb mint 90%
    a maradek 10% meg minek? ver nem valik vizze, szepen elterjedne ujra
  • pinnacle
    #103
    A mai politikának az a legnagyobb baja, hogy összesen két pólusú.
    Vagy piros vagy narancssárga, de láthatjuk, hogy az egyik ebben kicsit jobb a másik abba, de mind a kettő szar.
    Hiába vannak választások addig, amig a két szar között lehet választani és amig a két szar nem fog össze addig jobb nem lesz, mert mindenki az egész Parlamentbe a következő választásokra gondol. De már a választások után 1 nappal is...

    Mert én 20 év alatt egyszerse hallottam olyat, hogy Te Piros, ez jó bazmeg, csináld, támogatunk. De forditva se. Szal vagy változás vagy takaritás, de jelenleg lehetetlen és amig ilyen lesz addig sajnos én is patkány leszek és elhagyom a süllyedő hajót amikor lehet...
  • Kicsikiraly
    #102
    1.pont: történelem óra, 20. század világpolitikáját olvasd el, utána megbeszéljük.
    2.pont: hol két napja? akkor mondj egy okot hogy miért szidnád azt a rasszot amelyiket szidnád? (életmódbeli indokot nem fogadok el, akkor az adott embert nem csípod, ez szabad akarat. olyat mondj ami az egész fajra [rasszra] értelmezhető és nem egy életmódi szempont ami egy előítéletet teremtett a rassz tagjainak.)
    3.pont: benyalunk? kinek nyaltunk be? nem benyalásról volt szó amúgyis, hanem összefogásról. nem ugyanaz.
    4.pont: egyértelmű, én az sg-n viphez, vagy legalábbis regisztráció időpontjához kötném a topiknyitást. (ezzel a topikkal nincs bajom, nem azért mondtam)
    5.pont: hát igen, olyan tökéletes világ ahol minden amit edios leírt teljesült, csak vmi utópiában létezhet :(

    (aki helyesírási vagy fogalmazási hibát talált az bocsásson meg és kérdezzen rá ha nem érti)
  • Hydroceph
    #101
    de én si kiváncsi lennék a válaszodra, mire viszed a magyarsagoddal? külföldon kinevetnek-.-

    #84
  • Hydroceph
    #100
    ja, de mondom hogy fosok a sepnottol, mert valamiert megfekszi a gyomrom, en elhiszem hogy sok mas novenybol keszult kaja finom, ala is tamasztom, de a spenot ugy szar ahogy van és soha tobbet nem eszek, mert ha nincs szerencsem akkor megint 3 napig wc-.-
  • forsbergp21
    #99
    A Te dolgod, hogy mit csinálsz, az enyém meg az, hogy én mit. Viszlát!!!
  • forsbergp21
    #98
    Ez azért így nem teljesen igaz.
  • adeex7
    #97
    a NAGY magyar lelkedből,mer érzéseidből hogy élsz meg?? fölösleges vita ez is!
  • vmvr
    #96
    lehet arab, zsidó, vagy cigány. nem mindegy? ők is magyarok, az útlevelükbe magyar vvan írva az összesnek. félre kell tenni az ellentéteket. magyarok vagyunk mindannyian, akár tetszik akár nem. lehet találni valamilyen megoldást. megint csak azzal tudok jönni, hogy másoknak is sikerült!!
  • adeex7
    #95
    azért maradjak itt,hogy ne csatlakozzak azok közé,akik kimennek külföldre,hogy talán ÉLNI is tudjanak a fizetésükből??? kösz,de inkább megyek innen,és ha minden jól megy vissza se jövök!
  • Fbn Lx
    #94
    jótéma! <3
    read üzemmód
  • forsbergp21
    #93
    1. pont: Ha nem azok, akik irányítják az országot, akkor ki a hibás? 80 éves Mari néni Szanticskáról?
    2. pont:Nem voltál két napja? Ott kifejtettük pl a rasszizmus kérdését. Magyarországon elvetve találni olyanokat, akik jogtalanul szidnák "őket".
    3. pont: Most pont ez történik. Láthatjuk mi az eredménye annak, ha mindenkinek benyalunk.
    4. pont: Örülhetsz, engem hamarosan banolnak innen :D
    5. pont: Na ez az egy igaz.

  • adeex7
    #92
    én Ausztria felé szeretnék nyitni,elég sokat keresik ott most a vendéglátósokat :) én ebben az országban...hagyjuk :S
  • Hydroceph
    #91
    mert ha én nem szeretem a sepnótot mert büdös/szar ize van raadasul fosok tőle, akkor meg se probaljatok rabeszelni mert felesleges szerintem
  • Kicsikiraly
    #90
    miért durva? miért viccelne?
  • The Garrett
    #89
    hat azon kivul hogy minden eu-s és általános jogi/gazdasagi elvvel ellenkezik, végülis semmi baj nincs vele. :)

    Hogy ontopik is legyek: Szerintem a környező fejlődő országok fele kéne nyitnia a magyar gazdaságnak, ahogy tették ezt velünk a nyugati cégek 15-20 éve.
    Románia, Szerbia és keletebbi országok is most indulnak el azon a fejlődési szakaszon ami nálunk a rendszerváltozás óta lement. Épülnek az autópályák, bányák, ipartelepek lerakatok stb. Sok határ menti területen pl már most magyar alapanyagokból építkeznek...Ez felfogható egy gazdasági együttműködés első lépésének, ami a jövőben bővülhetne akár szolgáltatásokkal is ( lásd az otp is elkezdett dél fele terjeszkedni.)
  • Hydroceph
    #88
    ja, de nehogymár azok tegyenek a jelenlegi gazdasagi helyzetunk sulyossagarol akik idoben elmentek xD neviccelj, van itt orvos most is, van itt tanár most is (pl)...csak lassan allami korhaz meg iskola nem lesz xD hagyjuk, meg ha valakit tényleg érdekel a plasztikai sebeszet, akkor az nem ebben a csoves orszagban fog dolgozni ahol egy reces konyhakest kapsz...
    kimegy, el a lehetosegeivel, fejlodik, tanul.
  • Hydroceph
    #87
    "hanem össze KELL(ene) fogni"

    de ez ugyan olyan mint a romáknál, vak aki ugy gondolja h az a helyes, van aki igy, sosem fog(nak) valtozni szerintem.
    és amugy kivel fogjunk ossze? a 70 éves nagymamival aki fellabbal a sirban? esetleg a romákkal? esetleg akik szuletesuk ota egy bizonyos partra szavaznak? mert sztem ezeken kivul mar mindenkinek megjott az esze, ja, vagy esetleg "odaföntre" gondolsz? most mit mondjak, talán ha itt is lenne egyket bátor merénylő:)...nem sajnálnám..
  • forsbergp21
    #86
    A kettő átfedésben van. Az országomban nem lesz a kenyér ugyanaz a kenyér, ha a gazdaság egyre csak romlik. Ha úgy állok hozzá, hogy melyik országban a legjobb, akkor mindenki elmegy, és nem lesz Magyarország. Ha javítani szeretnénk a gazdaságon, akkor áldozatot is kell hozni, és nem a pénzt első helyen tartani.
    De ez csak az én véleményem. Amíg valamilyen módon meg tudok itt élni, én itt maradok, és nem rontom a statisztikát +1 fővel.
  • forsbergp21
    #85
    Ahogy mondod, az emberek nem szórakozásból mennek ki ilyenkor az utcára. (Már aki..) Csak éppen mi nem tehetünk semmi érdemlegeset egyelőre, maximum annyit, hogy nem nyugszunk bele, és nem húzunk ki Angliába stb.
  • Hydroceph
    #84
    áh, és vajon miért? magyarságomból nem is élek meg :C
    a fiam/lányom majd pl egy japán nőtöl lesz, akkor Ő hol tanuljon? hol dolgozzon majd? kit érdekel h magyar vagy holland vagy német stb?
    eleg regimodu vagy sztem ha Neked szamit az h magyar ill magyarorszag, vagy en vagyok hulye, a kenyer az angliaban is kenyér, kocsi kocsi, dolgozni ott is ugyanugy kell, esetleg még kényelmesebb es kifizetodobb is. nahát, Te mire vagysz? egy orszagra amit "magadenak" tudhatsz, vagy egy Szép családra egy szép élettel?
    hát én tudom h mit akarok...
  • Jimmyke
    #83
    Magyarország jövője a múlté!
  • vmvr
    #82
    hát ha így folytatódik, ahogy most van akkor semmi jót nem lehet várni. ezen nagyon sürgősen változtatni kell. a megoldás nem egymás ócsárolása, nem a két oldal állandó vitázása, hanem össze KELL fogni. talán már csak ez a megoldás maradt. észtországban is sikerült, pedig ott is hasonló helyzet volt mint itt. egyszer hallottam valahol, hogy arrafelé már annyira jól megy, hogy a finnek járnak át észtországba vendégmunkásnak, ez olyan mintha az osztrákok járnának ide dolgozni. mit csináltak? összefogtak...
    itt valami nagyon elvan egyelőre baszódva... egy kurva nemzeti ünnepen nem lehet kimenni az utcára, mert a sok balfasz kint forradalmasdit játszik, aztán este megunják és hazamennek. röhej.
    de persze az a két fasz a hibás ott fönt. talán az ő eltakarításukkal kéne kezdeni és egy olayn kormányt csinálni aki ért hozzá.
    egyszer Hankiss Elemér valamilyen műsorban azt mondta, hogy olyanokat kéne idehozni mint pl. Bill Clintont miniszterelnöknek, vagy Soros Györgyöt pénzügyminiszternek. nem rossz ötlet. talán ők megoldanák a dolgot. persze ehhez le kell számolni a mostaniaknak a hatalomvágyával, ami nehéz ugye, mert azok a pénzre mennek, aztán az országgyűlés után együtt söröznek, miközben jót röhögnek a népen... Clintonékat is megkéne fizetni, de talán kapnánk cserébe valamit. kivinnék a gödörből az országot. van egy pár hely, ahol nem abból az adott országból származik a nagyfőnök.
    de igazából megint csak ismételni tudom maga, összefogás nélkül nem megy.
    hajrá
  • HöfEE
    #81
    Nem tudom miért olyan hihetetlen ez számodra. Nem csak számunkra fenyegetés hanem gyakorlatilag az egész világra nézve. Sok helyen már így is megvetették a lábukat...
  • forsbergp21
    #80
    Nem örülök neki, de érthető, ha egyre többen így gondolják. Kitől/mitől várhatunk megoldást? Ez egyelőre elég homályos.
  • forsbergp21
    #79
    Az a topik 2 napja volt. Most nincs olyan. De akkor azt mondtam volna, hogy !!!
  • HöfEE
    #78
    Ez aztán a pozitív hozzáállás, gratulálok! Így biztos jobb lesz itthon! Húzz is el jó messzire.
  • forsbergp21
    #77
    Én is így gondolkozok, de lássuk be, az emberek nagy része nem azt tartja majd szem előtt, hogy ő magyar, hanem hogy megélhessen valamiből.
  • ForzaInter
    #76
    zsidókat,cigányokat kiiktatnám az országból.
  • Ronny
    #75
    Ha még csak fele annyit kapnék, de ötször annyiért dolgoztam kint, mint amit itthon fizettek a munkámért. Ennek ellenére sem jutna eszembe tartósan kint letelepedni, nagyszerű ország kis ország ez...
  • Hydroceph
    #74
    pofa
  • zomgzerg
    #73


    így, és azon változtatnék hogy ez minél előbb megtörténjen.