240
Avagy mi tanítja ma az embereket élni
  • Dying Soul
    #160
    miért hiszem azt, hogy semmi fogalmad sincs arról, hogy hogyan manipulál a tv, csak nagy szavakat durrogtatsz, és azt hiszed, hogy a mónika show meg a balázs számít valamit is? semmit. nem azzal érnek el hatást, hanem hírműsorokkal, interjúkkal, "ismeretterjesztő" műsorokkal.
  • KnightRider
    #159

    Az a baj, hogy a nem kinőhető dolgok mindig is megvoltak. Mindig voltak alkoholisták, antiszociális hajlamú emberek, effélék. De ez is része a rendszernek, mindig kell, hogy valaki a társadalom perifáriáján legyen. Csak az a baj, hogy manapság az a "trend", hogy jó periférián lenni...
  • Balumann
    #158
    Sajnos én sem hiszem benne, hogy kinövik. Egyedül biztosan nem, ha belekeveredik ott társaságokba és élvezi (tudatmódosító szereket is használ). Persze lehet, hogy talál valakit, aki megváltoztatja az értékrendjét, de sajnos családon belül is van ellenpéldám.

    Szerintem a mai világban sokkal nehezebb megtalálni a jó (relatív) értékrendet. Az értékrend kialakulását nagyon sok minden befolyásolja, nagyrészt a szülői nevelés, de emellett a társaság(ok), iskolák, tanárok, saját hozzáállás, érdeklődés). Én úgyérzem nagyon sokat köszönhetek annak, hogy tájékozódni próbáltam pl. buddhizmusról (nagyon sokat lehet tanulni belőle), vagy keleti filozófusokról (bár ennek forrása ez a fórum főleg). Példa; Osho - abban a topikban már kibeszéltük, a tanai ezen része azért jó :)

    Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy nagyon kevesen gondolkodnak el eleve ezeken. Aki szórakozóhelyeken, piálással tölti el minden szabadidejét, vagy mással, az felnőttként nem lesz olyan, mint az aki sportolt, tanult, olvasott, sokat beszélgetett, stb.. Tökéletes természetesen senki nem lesz.

    Az emo mondjuk tényleg kinőhető, legtöbben inkább csak divatnak tekintik, én nem is igazán erre gondolok.
  • KnightRider
    #157

    De ők sem lesznek a végtelenségig diszkópatkányok. Kinövik. Ahogyan kinőtték a dizsihádzsót, előtte meg a plüssmacit. Ennek ez a rendje. Csak régebben a hosszú haj volt a lázadás, most meg az emo, meg goth, meg ilyen baromságok...
  • Hegi90
    #156
    fenét.
  • Hegi90
    #155
    mostmér :D
  • KnightRider
    #154

  • kocsisgabor9999
    #153
    Hagyjuk...:D
  • Hegi90
    #152
    "Álmaimban szarvasokat űzöl a Rockefeller Center romjai körül, a fák között. Holtodig elnyűhetetlen bőrruha van rajtad. Felkúszol a Sears toronyház oldalán kígyózó indákon, lenézve apró alakokat látsz, akik gabonát csépelnek és szarvashúst szárítanak egy üres autópálya leállósávján."

    na honnan idézek? :D
  • kocsisgabor9999
    #151
    Nézz már rá egy két "diszkópatkányra". Te kinézed belőlük a felvilágosodást?:/ :D
  • KnightRider
    #150

    Ebben csak az a hibás, hogy az én-tudat egyik alapeleme a tulajdon, a magántulajdon. Ezért nem működött pl. a kommunizmus sem. Eszmének szép, de az ember alapból olyan, hogy ha a szomszédnak van egy szelet kenyere, akkor nekem kettő kell. De ez nem azt jelenti, hogy a magánbirtok megrontja az erkölcsöket.
    Az, hogy a civilizáció robmolja az erkölcsöket, egy szinten igaz. De abba gondolj bele, hogy az emberiség jó része kétezer éves keresztény elnyomáson van túl és a huszadik században nyert ideológiai szabadságban nagyon sokan nem udnak mit kezdeni magukkal. Most ennek van egy átmeneti állapota, de szép lassan stabiizálódni fog ez is.
    Az én nemzedékem (1986-os születésű vagyok), az ú.n. "Cold Y Generation" maga is egy átmanetet képvisel. A szüleink a régi jó rendszerben éltek, tőlük annak a visszhangját kapjuk, de emellett a világ már nem olyan, mint amilyen az ő értkkrendjeik szerint (bár olyan lenne, én igyekszem ahhoz tartani magam). Ezért a mai fiatalok nagyja két világ között lavírozik és a természetes szülők elleni lázadás miatt csak jobban a magáévá teszi az antikultúrát. De ez is csak átmeneti, majd benő a fejük lágya. zóval lehet hallgatni HoMárkot, meg Tokilyó Fotelt, három éven belül röhögni fognak az egészen, önmagukon is.
    Nem tudom, lehet, hogy optimista vagyok, de én azért nem temetem még a helyzetet...

  • kocsisgabor9999
    #149
    Rousseaunak volt az az eszméje, hogy a magánbirtok rontotta meg az erkölcsöket. Akit érdekelnek gondolatai jó böngészést a gógl-ön. :D
  • kocsisgabor9999
    #148
    A témába is vág egy kicsit. Aki nem érti miért linkeltem be az kicsit kezdjen gondolkodni! :)
  • kocsisgabor9999
    #147
    jaja :)
  • Synchronous
    #146
    Kérdezd meg Palpatine szenátort a Star Warsból. Ő megmondja neked mi az az áramerősség.
  • Daza500
    #145
    Ez az eszkimókra is igaz.
  • kocsisgabor9999
    #144
    Az emberek alapvetően nem lennének buták. Csak a szülők öntenek kevés értelmet gyermekei "agyába"!
  • kocsisgabor9999
    #143
    Érdekes az indiánok boldogabbak mint mi. Vajon miért? :P :)
  • The Garrett
    #142
    Az emberek egymástól veszik a viselkedési formákat. Szerinted a tömegmédiumok megjelenése előtt nem volt divat? vagy nem voltak kötelező beszédtémák / viselkedési szabályok?
  • degenerator
    #141
    onnét veszik a viselkedési formákat.
  • Balumann
    #140
    :D
  • Daza500
    #139
    Hjaj már az elektrotechnika is butít...
  • Shep
    #138
    Ma is tanultunk valamit :)
  • Sadist
    #137
    Szarkavarás pusztán.
    "Na most hogyha kicsi az áramerősség akkor megfoghatod!"
    Még mindig nem tudom, hogy ezen például sírjak, vagy röhögésben törjek ki.
  • The Garrett
    #136
    hat ebböl a postbol ember legyen a talpán aki kihámoz valamit. :D

    Azért remélem az életben tudsz különbséget tenni félretájékoztatás, és emberi - speciális szakismereteket igénylő dolgok félreírása - tévedés között.
  • milk41
    #135
    mivan itt?ingyen fizika óra?
  • Balumann
    #134
    Hop elfelejtettem frissíteni.
  • Balumann
    #133
    Mi az hogy a feszültség jön? :DD Az áram jön/megy, amit a feszültség miatt indul el (2 pont közötti feszültség között folyik az áram). Az áramerősség egyenesen arányos a feszültséggel (ha a feszültség nő, akkor az áramerősség is).

    Te azt írtad, hogy a feszültség ráz/üt, de ez hülyeség. A feszültség csak 2 pont, ahol egyik helyen elektron többlet, másikon elektron hiány van. Ha zárod az áramkört, akkor az elektronok megindulnak (ez az áram), az üt és éget meg. A belső szerveket könnyebben károsítja, mint a külső bőrt.
  • BaliBoy
    #132
    Ember, vill mérnök leszek néhány hónapon belül. Ne égesd magad a hülyeségeiddel!

    A konnektorból nem feszültség, hanem áram jön aminek van feszültsége és rákapcsolt terheléstől függően áramerőssége! GYK ha kicsi az ellenállás nagy az áramerősség, ha nagy az ellenállás kisebb az áramerősség ugyanakkora fesz mellett! Ohm törvényt ajánlom a figyelmedbe! Az amper pedig az áramerősség mértékegysége. Szóval még a legalapvetőbb fogalmakkal sem vagy túlzottan tisztában.
  • Sadist
    #131
    Aztakurva, na takarodjatok vissza az iskolapadba, vagy legalább azt a kurva négyjegyűt lapozgassátok már az elektromosságtan fejezetnél :|
  • tigeroo
    #130
    aztakurvás.
  • Sadist
    #129
    Az emberek alapvetően buták, nem a média butítja el őket.
  • FEEDER360
    #128
    "A feszültség ugyanis az áram egyik tulajdonsága mint az áramerősség"

    Ez nem így van... kár volt leírnod... na keressek én is olyat amibe bele tudok szólni? Na akkor tessék!

    A áram a feszültség egyik tulajdonsága, áram = amper, áramerősség
    a hálózati dugaljból feszültség jön! Na most hogyha kicsi az áramerősség akkor megfoghatod!
    De ez már másik topicba való! Én nem akarok okoskodni, ha valamit rosszul mondok akkor szeretem ha kijavítanak, de most ezzel nem kijavítottál, hanem kiroszabbítottál vagy, hogy mondjam!
  • FEEDER360
    #127
    Pl.: Fogtál meg 90V-os feszkót nagyon kicsi áramerősségel? csak egy ütést érzel, de a hegesztőnél meg akkora az áramerősség, hogy egyből széttég a kezed mer nagy benne az áramerősség!
  • FEEDER360
    #126
    Ja ÉS? és te vagy az ellenállás! :D
  • FEEDER360
    #125
    Egyébként te is ezt írtad, csak te az én üzenetemet félreértelmezted... én se vagyok hülye, hogy mondjam hogy ez áram az feszkó az meg akármi mer az nagy baromság lenne én nem ezt mondtam, olvasd még egyszer el talán megérted!
  • FEEDER360
    #124
    Idefigyelj ha kevés az áram akkor csak megráz ha sok az áram akkor széttégsz, mit írtam rosszul??? hmmm?
  • Balumann
    #123
    A 2 pont közötti feszültség (egyik oldalon többlet, másik oldalon hiány) indítja meg az áramot (egyszerűen :D). Az áram megy át rajtunk, tehát az ráz és éget meg. Igaz a feszültség miatt indul meg, de én még nem hallottam úgy, hogy megrázott vagy megütött a feszültség :).
  • BaliBoy
    #122
    Ez nem definíció. A feszültség nem más mint két pont közötti potenciál különbség. Pl. egy áramkör két pontján potenciál különbség van akkor elektron áramlás indul meg vagyis áram kezd el folyni.
  • BaliBoy
    #121
    És?