240
Avagy mi tanítja ma az embereket élni
  • Csirke4
    #120
    Feszültség az ellenálláson esik.
  • BaliBoy
    #119
    "......a feszültség ráz, üt a áram (amper, áramerősség) éget!"

    Uhhhhh.... ezt kár volt leírnod! A feszültség ugyanis az áram egyik tulajdonsága mint az áramerősség. Maga az áram ráz meg (összehúzódnak az izomrostok). Ha elég nagy az áramerősség akkor égési sebek keletkeznek. Extrém esetben az egész test kigyullad és eléghet. Szóval nemcsak a tv-ben mondanak hülyeségeket. :)))
  • panther112
    #118
    A fröcsögők csak magukat minősítik, ha nekik tv=Mónika show, net=cod4multi, stb. az nem a média hibája, hanem azé, aki így használja. Soha nem volt még ennyi értelmes tartalom ilyen könnyen, és olcsón elérhető, mint napjainkban, de további jó fröcsögést.

    Tudjátok, azzal, hogy leminősítetek egy nagyon szerteágazó dolog egyetlen apró részét, csak saját korlátoltságotokat igazoljátok. Eleve felmerül a kérdés, hogy miért csak ezek a dolgok jutnak ilyenkor az eszetekbe, ennyire telik tőletek? Csak ezt nézitek, és itt őrjöngtök, hogy nektek ez nem tetszik? Nézzetek már adókat, használjátok másra a netet fröcsögés helyett. (De én azt hiszem, hogy a ti igazi szórakozásotok fórumokban sírni arról, hogy ez, meg az milyen szar, ennél pedig talán még az is jobb, aki létrehozza/élvezi azt a szart.)
  • Czdano
    #117
    Én se nézek TV-t max időjárást vagy híreket
    Kit érdekel hogy a mónika showban hogy oltogatják egymást az emberek? Kit érdekel győzike feje? Hát engem nem :C
  • The Garrett
    #116
    *még mindig nem a médiáról, hanem a TV ről beszéltek*
  • FEEDER360
    #115
    Hali!
    Most találtam ezt a topicot, na mondom ez jó lehet, jó a téma!
    Hát a médi az nagy úr sajnos... pl.: mondják, hogy aranyhalat fogtak itt-meg itt aztán nézem az nem aranyhal az koiponty meg olvason neten a hírekbe: indiai vadkender termesztőt fogtak uhh ennél már fogtam a fejem, na mindegy aki ezekben a témákban otthon van tudja hal-hal növény-nönyény közötti különbségeket, de a média nem és ez nagy baj mer félrevezetik az embereket és ez így nem jó! Ja meg a kígyófajokat is nagyon keverik, meg az elektromos dolgoknál, áramütés stb. nagyon nem akarom részletezni, hogy a feszültség ráz, üt a áram (amper, áramerősség) éget! Az elektrósok tudják ezt! Remélem ilyen dolgokat ti sem hisztek el a médiának, bár pl.: ha egy tudatlan ember azt halja a tv-ben, hogy a marihuána káros akkor azt el is hiszi, de ez mindennel így a fegyverekkel is a csigatárra dobtárat a dobtárra csigatárat mondanak! Na mindegy ha valakit megzavartam az üzenetemmel akkor bocsi, ha valaki válaszol akkor köszi, ha nem értetek eggyet velem akkor oltsatok le úgy ahogy mindenhol szokás... na Peace! :)
  • kocsisgabor9999
    #114
    Nagyon egyszerű. A média a birkapásztor, a nézők pedig a birkák.
  • Balumann
    #113
    A média csak egy eszköz, amit sajnos többnyire butításra használnak fel. Meg kell tanulni kiszűrni az értelmes dolgokat (ha van ilyen), illetve mielőtt véleményt alkotunk valamikor, megvizsgálni több "szemszögből" és elgondolkodni azon (persze csak amin érdemes).

    Szerintem a politizálást 1-2 topikban meg lehetne tűrni (vitát nyitni felesleges erről), főleg ilyeneknél, hiszen a média elég gyakran foglalkozik ezekkel a témákkal ugyebár, és nagyon nem mind1, hogy milyen oldalról közelít.
    Ugyebár egy nem rég történt tüntetést be lehet mutatni úgy, hogy *az áruló rendőrök megakadályozták a nép akaratát*, és úgy is, hogy *a rendőrök megakadályozták a város romba döntését*, de ez most csak eltúlzott példa.

    Az internetnek köszönhetően azért már elég sok helyről lehet információkat szerezni. TV-t én is nagyon ritkán nézek, jobban megéri letölteni a dolgokat, híreket is neten olvasok ha érdekelnek.

    Szó volt még az ilyen "buta" műsorokról (Győzike, Mónika, stb.), hát ezeket én is inkább betiltanám, de akit jó kedvre derít és kikapcsolódást jelent neki, miért ne nézze (ha nem tanulni akar belőle akkor sztem nem veszélyes), bár én azért a zene hallgatást, játszást, beszélgetést jobbnak tartom.
  • tigeroo
    #112
    csak a butákat butítja.
    az okos szelektál a média által közölt információkból.
  • repassy
    #111
    ennyit mondok erre:link
  • BiG G
    #110
    egyetlen egy szóval tudom kifejezni: butító.
  • BaliBoy
    #109
    Jah, egyébként még annyit, hogy aki szerint ha Hír tv-t néz akkor jól informált lesz, az bölcs ember nem lehet ugyanis csak egy aspektusából nézi a dolgokat... Ugyanez igaz mondjuk az ATV-sekre...
  • BaliBoy
    #108
  • BaliBoy
    #107
    Én már több mint 5 éve nem nézek tv-t. De már előtte se igazán. Ma pedig már a másik oldalon állok. Szóval nézzetek sok-sok tv-t

    Egyébként megosztok veletek egy dolgot: A kereskedelmi tv-k nem műsort akarnak csinálni, hanem pénzt! Erre építenek fel mindent. Még a híradót is!!!
  • Csabesz6
    #106
    Franciaország?
  • NessieGraf
    #105
    Szerintem a baj az, hogy tömeges népbutítás áldozatai vagyunk. Én már nagyon régóta nehezen nézek meg filmet, aminek olvastam a könyvét. Egyetlen olyan könyv van, amit tökéletesen filmesítettek meg: A félelem bére.

    Amikor elolvastam pl. a Száll a kakukk fészkére sorozatból a könyvet, nagyon tetszett. Megnéztem a Vígszínházban, eszméletlen jó volt. Aztán megnéztem a filmet. Ami ezer díjat nyert. És megállapítottam: iszonyatosan gyenge. Úgyhogy Hollywood már régóta nincs a helyzet magaslatán.

    Sorozatokból: a barátok közt lehet, hogy olyan, mint a valóság. De erre filmet pazarolni? Nyitott szemmel emberek közé, beszélgetni velük a sorozat helyett többet ér.
  • KnightRider
    #104

    Én nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de szerintem hangulatfüggő, hogy épp mit néz az ember. Amikor pl. hazajövök az egyetemről, az agyam olyan, mitn egy kifacsart szivacs, és a pénzkereső munkának még csak akkor állok neki (mert diákhitelt vegyen fel az, akinek három anyja van), nekem jobban esik, ha egy egyszerű, könnyedebb hangvételű műsort nézhetek meg, pihenésképpen.
    Igen, nézem a Hűdehíresember vagyok, ments ki innen-t, de attól még nem veszem komolyan. Röhögök az egészen. Igen, nézem a Barátok köztöt, aki szerint az élet nem ilyen, az vagy nem ebben az országban él, vagy szándékosan feríti el a világképét.
    Azonban mikor már kipihenem magam, azonnal kapcs a Discovery-re. Általában olyan éjjel 11 körül, mert addigra már onnan is lementek a kommersz autóépítő műsorok (Chip Foose-tól már néha Althochdeutsch dialektusban káromkodok). Azt nagyon sajnálom, hogy History Channelem pl. nincs, mert szeretem a történelmet és a történelmes dokumentumfilmeket.
    Emelett sorozatrajongó vagyok (gondolom, már a nevem megadja az alapgondolatot). A legtöbb sorozatot persze netről szedem le (Lost, Jericho [nyugodjék békében], Knight Rider [az új, egy igazi rajongó arconköpése], ésatöbbi), főleg azért, mert hányok a magyar szinkrontól. Kezdjük ott, hogy a fordítás borzalmas (tudom, mert fordító vagyok, ha nem is filmes fordító), a szinkron "színészek" (gúnyos nevetés) teljesítménye meg embertelenül rossz. Lostot néz egyáltalán valaki még magyarul?
    Amit megnézek magyarul, az is sorozat: Vészhelyzet, Grace klinika, CSI: Miami, ezekre nem vesztegetem a sávszélességet, kivárom az egy év csúszást. Meg azokat a régebbi filmeket, aminek tisztességes szinkronja van (azért cca. 1995 előtt még világszínvonalú volt a magyar szinkron!).
    A jó filmeket úgyis megveszem DVD-n, azokat se szinkronosan nézem. A probléma az az, hogy elég kevés a jó film. Én személy szerint a Transformersen röhögtem szét magam, hogy mekkora hype volt körülötte, de ilyen tirpák filmet én még nem láttam.
    Egész egyszerűen kihaltak a jó filmek, tisztelet a kivételnek, pl. The Dark Knight. Egy jó ötlete nincs Hollywoodnak, vagy ezerszer megfilmesített klisé történetek (akciófilmek, vígjátékok), vagy szar remake-ek,sequel-ek (ha a Star Treket elböszméli Abrams, lesz hozzá így virtuálisan pár keresetlen szavam).
    Az adaptációkat rémesen elb'sszák. Megnézte valaki Az arany iránytűt? Igen? Jó. A könyveket olvasta valaki? Én igen (mielőtt a filmet láttam volna) és a könyvek megváltoztatták az életemet. A film ezzel szemben kiheréli az egészet és átteszi a szokásos "aranyos gyerekek megmentik a világot" klisévágányra.
    A probléma az, hogy kialakult egy hülye néptömeg (nemcsak Magyarországon, az egész világon) és ezeknek az igényeit is ki kell elégíteni. Ha sz'ral, hát azzal. Mert ugye most mindenki egyéniség (naná, azzal, hogy fémgolyókat applikálunk az arcszerkezetünkbe, pengét nyelünk és krétafehérre mázoljuk az arcunkat), és hát valami kell nekik, ha már közösség nincs.
    Amíg volt KISZ, nem volt ennyi hülye fiatal. Én nem azt mondom, hogy KISZ kell, vegyük ki belőle azt a K-t és koncentráljunk az SZ-re! Kell egy összefogás, ami túlmegy a mindenféle önkényuralmi jelképekkel való rohangászáson, hogy célt adjon a fiataloknak és így talán kinyílik a szemük, hogy a világ több, mitn amit a t(r)évé közvetít. Hogy ha megnézik a Maunikasót, hát nézzék, de ne ez adja nekik a normát, hanem hogy röhögjenek, hogy mekkora is a Jóisten állatkerje.

    Naszóval, elnézést a castroi hosszúságú kommentért. Én így látom a dolgokat, szerintem a mai médiát lehetnyomonkövetni, csak ferde szemmel kell nézni mindenre. Ami meg igazán jó, arra ott van a khmmtorrentkhmm...
  • Coco
    #103
  • kocsisgabor9999
    #102
    Tudom! :D
  • John Cena
    #101
    ez jóóó:)
  • John Cena
    #100
    TÉK:)
  • 5c0rp330n
    #99
    a szegfű egy példa volt, mert a napokban ezeket látom az utcákon, utána nem is konkrétan erről beszéltem, (de itt azért megjegyezném, hogy a másik oldalnak semmilyen plakátját nem láttam sehol-de mért is kéne? van mostanában bármilyen választás?) hanem általánosságban ezekről a dolgokról, ha nem lett volna elég egyértelmű. nem mondtam egy szóval sem, hogy a másik oldal nem ugyanezt csinálja, minden ezt csinálja, ez ömlik a médiából, bármiről is van szó, az embert az orránál fogva vezetik, mint az állatokat, mert ez működik. ha az ország helyzetéről van szó, akkor egyvalami biztos nem leszek: optimista. nincs mihez optimistának lenni. ha rágondolok, csak pesszimista leszek, de próbálok semlegesen gondolni rá, magyarul leszarni az egész történetet és nem idegeskedni azon, ami úgysem menthető, illetve amin úgysem tudok változtatni. a tv és cirkusz pedig jó összehasonlítás, csak éppen cirkuszba nem járt régen annyit az ember, amennyit ma tv-zik és a bohócok nem fognak manipulálni a cirkuszban..
  • hunbasser
    #98
    teljesen mértékben igazad van
  • Braveheart
    #97
    Asszem manapság az a nagymagyar aki ott volt az utcákon nemrég, vagy ott lett volna szívesen csak fosott...
    Tegye a szívére a kezét mindenki és vallja be hogy így van...
    A médiáról meg annyit hogy nem hülyítené az embereket, ha nem lenne rá sajnos igény.
  • Kicsikiraly
    #96
    politizálás tudtommal tilos az ezsgén. meg nem is szeressük itt.
  • Vlala #95
    Vajon miért van az, hogy Neked, ill. Nektek (van még egypár hasonló gondolkodású ember a fórumon) kivétel nélkül mindenből azt kell kihozni, hogy "fúj szegfű"? Tudom, a szeghez kalapács kell, a fűhöz meg sarló, de ez azért mégiscsak egy más történet. A butítás mindkét oldalról jön. Az egyik oldal túl optimista, a másik meg túl pesszimista, és ezt próbálják ráerőltetni az emberekre.

    De ne hidd, hogy a "hülye birka" mindent elhisz, amit a tévében lát.
    Ha így lenne, tíz fogorvosból nyolcvanhét azt ajánlaná, mosss fogat valami drága maszlaggal, egész nap a baktériumokat irtanánk a perem alól, miközben minden nő nadrágja akkora lenne, mint Salma Hayeké, mert a kapható összes intim betétet egyszerre használnák.

    Én pl. az optimisták közé tartozom, felháborodás helyett inkább felülemelkedek a gondokon, és jól kiröhögök minden hülyét.
    A főzőcskéző (egyik kutya, másik) celebektől a vécén lehúzott aranyhalon át a szerencsétlen csajig, aki egy nagybetűt sem tudott megtalálni húsz héten keresztül, de közben véletlenül háromszorosára nőtt a melle.
    Régebben a cirkuszba jártunk nézni, ahogy s..gre esik a bohóc, most ehhez elég bekapcsolni a varázsdobozt.
    Most is: az egyiken főzőcske, a másikon Dzsungel George és barátai megint felvették az elgyötört fazont a luxusszállodából kiérve (már majdnem tíz perce nem voltak a jakuzziban, hát élet ez így?), csoda, hogy "telefonájjáb...megnyerhecc" műsor most nincs.
  • 5c0rp330n
    #94
    így van. ha arról van szó, arra fognak szavazni, akikre ők akarják, olyan bőrápoló gecit fognak venni, amit ők mondanak. mindig elgondolkozok, hogy honnan a f@szból van ezeknek pénzük ennyi irritáló szépségápoló fost reklámozni.. hát igen, pontosan abból, hogy megveszik ezeket a fosokat a média hatására. ha nem vennék őket, hónapokon belül eltűnne az összes ilyen a süllyesztőbe.
  • hunbasser
    #93
    téged miért zavar az,hogy a másik ember mit csinál? miért akarod megváltoztatni az életüket? feltételezés,de kérlek engedd meg és bocsásd meg nekem: ha olyan helyzetben lennél,valószínüleg megtiltanád nekik,hogy ilyeneket nézzenek,sőt,mindent,ami média,meg is szűntetnéd,vagy legalábbis az ártalmas részeit.

    egyébként meg teljesen igazuk van a többieknek,akik azt mondják,hogy ha nem akarsz szennyet nézni a tv-ben,nézz specializálódott csatornákat,amik pl csak történelemmel foglalkoznak(History chanell,viasatnak az egyik alcsatornája),ha természetfilmeket akarsz nézni,nézz national geographic chanellt,ha vicces filmeket akarsz nézni,kapcsolj a comedy centerre vagy mi a rákra,és így tovább...ha zavar,ami megy a kereskedelmi csatornákon,hát ne nézd.ugyanez elmondható a rádióról,ha nem akarsz friss sztárpletykákat hallgatni,hallgass pl sláger rádiót,de csak akkor,ha éppen zene megy,vagy hallgass bartókot vagy kossuthot...újságokról már nem is beszélve.
  • hunbasser
    #92
    arra gondolok,hogy a jelképekkel te azt sugárzod felénk,hogy szélsőjobboldali vagy,ők használják a turulmadarat és az árpádsávos zászlót közkedvelten.félre ne érts,nincsen semmi bajom a szélsőjobboldallal,csak tipikusan ők azok,akik gyakran emlegetik a médiát is,mint ártalmas dolgot.

    nagymagyar alatt meg azt értem,hogy a szélsőjobbosok azok,akik verik a mellüket azért,hogy ők mekkora magyarok,még egy olyan zászlót is előhúztak,amit már 160 éve kb csak miniszterek kinevezésekor használnak.pedig attól,hogy én nem járkálok árpádsávos zászlóval,én még ugyanolyan magyar vagyok,mint te,csak ezt sok "társad" szereti hangoztatni,hogy ők az igazán magyarok.nem kell magadra venni a "nagymagyar" elnevezést,ha sértőnek találod,tudod,akinek nem inge...egyébként nem sértésből írom,de pici cinizmus azért szerepel benne.
  • hunbasser
    #91
    de erre megint el kell mondani,hogy az emberekkel van a baj.ez nem szubjektív vélemény,itt azt hiszem tényt mondtam ki,hisz egy üzlethez is két fél kell,itt is ugyanúgy kell egy olyan fél,amely sugároz,és olyan,amely ezt fogadja is.és amíg ezt nézik,hallgatják,olvassák,addig jóhogy ezt nyomják,hisz ebből lesz a lóvé.az emberek meg úgy vannak vele,hogy beérik ennyivel is,sőt,nekik ez éppen elég,legalább tudnak nevetni mások bajain és másnap lesz mit kibeszélni a munkahelyen,ha már kibeszélőshowkról volt szó.
  • Narxis
    #90
    Te nagymagyar!!!
  • hunbasser
    #89
    sosem a kisemberek diktáltak,és soha nem is fognak a kisemberek diktálni.ne vegyük bele a politikát,de egyértelmű az is,hogy a népnek semmi hatalma,ereje nincs,pedig nagyon kellene,hogy legyen.példát vehetnénk Franciaországról.

    ha az emberek azt sem tudják eldönteni,hogy kire szavazzanak választásokkor,és azt sem tudják,hogy miért szavaznak,akire(ha egyáltalán elmennek szavazni),akkor hogy akarjuk elvárni,hogy az emberek "válasszák meg" azt,hogy mi menjen a tv-ben? félreértés van szerintem,azt gondoljátok,hogy azért nyomnak mónika show-t,mert erre van igény.nem.az emberek azt nézik,amit eléjük tesznek,ennyi.

    egyébként jól mondod,tényleg így kellene lennie,ahogyan te is említetted,csak az a baj ezzel,hogy ez nem megvalósítható.nem csak Magyarországon,de még máshol sem.
  • Kicsikiraly
    #88
    ja hát most nézem itt volt a nagymagyar :D mindegy rám is vonatkozhatott volna.
  • hunbasser
    #87
    ha ezt vetted ki a mondandómból,akkor csak gratulálni tudok,kb most mutattad meg,hogy milyen iq szinten állsz.
  • Kicsikiraly
    #86
    #85
  • Kicsikiraly
    #85
    félreértettél megint. ez az eszme. ez az eszme összegzése volt, nem biztos hogy mind igaz rád, csak ezekről szoktak beszélni, és ne haragudj de bennem a hszeid alapján egy ilyesmi kép rajzolódott ki + a logód is (tudom, magyar jelképek, mi bajom velük, SEMMI bajom nincs ezekkel, csak ez is utal az eszményre amit képviselni szeretnél velük, na AZZAL van bajom, pontosabban annak az eltúlzásával)
  • kocsisgabor9999
    #84
    Az egy dolog hogy jelképek vannak a logómban. De ettől még nem kell le nagymagyarozni :)
  • Kicsikiraly
    #83
    ha úgy gondolod, hogy ezek a dolgok hülyeségek (ezzel teljesen egyetértek ne érts félre) akkor ne azzal foglalkozz hogy ki mit gondol. ha azok akik közeli barátaid és így gondolkoznak, próbáld őket leszoktatni erről, mindenkit úgysem fogsz tudni. engem is irritál az amikor az emberek erről beszélnek, ha velem akarnak erről beszélni én szavukba vágva megmondom hogy egyáltalán nem érdekel, ne is folytassa. te is nyugodtan szólj közbe ha órán erről van szó.
  • kocsisgabor9999
    #82
    Nem vagyok akkor "nagymagyar" ki mondta hogy vesszen trianon? Nem járok acélbetétesben sem.
  • Kicsikiraly
    #81
    konkrétan én azokat hívom úgy, akik ilyen eszméket képviselnek mint pl te is. a média rossz és szar, a politikusok hazudnak, vesszen trianon (szegény francia falusiak :( ), stb stb stb... egy bizonyos szintig elfogadható, utána semmivel sem jobb mint ami ellen tiltakozik

    (ha jól sejtem nekem volt címezve, én hívtalak így egyszer)