81
... Avagy ide mindent, ami a magyar televíziózás szégyene!
  • Shep
    #81
    Ilyen hanggal lehet valaki TV bemondó? Hát ez igen.
  • theone91
    #80
    16-ik percnél indul be... lol.. :D
  • theone91
    #79
    Újabb adag a gödörbe...
  • theone91
    #78
    No WAY! :O
  • SlayR
    #77
    de kamu ez a hargitais szar csávón látszik a szappanoperázás :O
  • theone91
    #76
    "Sztáralázás" a TV2-őn...? Rögtön Hargitay után. Epic Fail.
  • theone91
    #75
    Beácska tudja a szkájpot... Plusszpont... :D
  • Tikal #74
    a taxi sofor meg nem spanyol az tuti, vmi magyar fasz, bekamerázott taxi perszeeee.... jézus, tényleg pöcegödör...
  • Tikal #73
    a playboy ribit utaztatják dél amerikába... ezt beveszi valaki :DDD
  • KnightRider
    #72

    De még a celeb(rity) is jobb, mint a sztár. Sztár például Paul Newman (Isten nyugossza), vagy Magyarországon mondjuk Bodrogi Gyula. Én személy szerint örülök, hogy a "sztár" szót már nem alkalmazzák a mindenféle tévében sokat látott emberekre, pl. Győzike, Kelemen Annácska, szóval értitek...
  • Daza500
    #71
    Igen. Elhülyül anyanyelvünk...
  • Tikal #70
    mostanában a sztár helyet a celeb szó megy? :D
  • homeless
    #69
    Huuuh ezt már én is ki akartam fejteni bővebben a lost topicba(vagy ki is fejtettem? már nem tudom:D)
    Az első évadot szinkronosan néztem, utána kezdtem nézni eredeti nyelven és még ekkor se tűnt fel annyira a különbség. De a 3 évad környékén pont odakapcsoltam retek klubra amikor kezdődött a lost és megnéztem szinkronosan. Illetve csak a feléig bírtam, annyira okádék volt. A legnagyobb baj az, hogy a lostba rengeteg féle akcentussal beszélnek(Desmond, Sayid, Sun, stb...), és a magyar szinkronba még a leghalványabb szikráját se látom, hogy utánozni próbálnák az akcentusokot. Meg ugye vannak még a szokásos félrefordítások is. Aztán ott vannak még azok a "hibák", amikről nem a szinkronszínészek tehetnek. Ilyenek pl a különböző szlengek, vagy csak bizonyos országokban használt kifejezések, vagy 1-2 beszólás amiket nem lehet úgy lefordítani, hogy egy angolul nem tudó is értse a poént.

    A South Park szinkronja tényleg nagyon jó. Az az egyetlen sorozat amit szívesen megnézek szinkronosan is meg angolul is. Sokszor olyan mintha 2 különböző rész lenne a szinkron miatt, de a szinkronos is ugyanolyan vicces(sőt sokszor még viccesebb).
  • theone91
    #68
    A South Park szinkronja is helytáll, nem az igazi, de legalább könnyen szokható és megszerethető. Ugyan ez a The Simpsonssal.
  • KnightRider
    #67

    Ami szerintem az alapból nézhető műsorokat (értsd: Lost, Prisonbreak, Vészhelyzet, Gracehelyzet ;) ) is tönkreveri, az a szinkron. Én annak idején a Lostot szinkronosan kezdtem el nézni, hát egy újszülöttnek minden vicc új. Aztán a harmadik évadtól már leszedegettem eredetiben és rájöttem, hogy a magyar szinkron egy orbitálisan nagy adag emberi végtermék. A hangok nem illenek a karakterekhez, a szövegek értelmét félrefordítják, semmilyen érzelmet nem visznek bele, csak ledarálják, azt' jónapot.
    Kérdem én, hogy lehet az, hogy a csodálatos, festői Romániában (ez itt a gúny helye) eredeti hanggal adják az összes sorozatot, mi meg itt szenvedhetünk ezzel a gány szinkronnal? És még csodálják, hogy a jó sorozatoknak nincs nézettsége, mikor lassan az utolsó mezei felhasználó is leszedi a cuccot, hogy ne kelljen háromnegyed órányi bűnrossz hangorkánt elszenvednie.
    Ha meg azt mondjátok, hogy a románok, szlovákok, ésatöbbiek jobban tudnak angolul, mint mi, hát akkor sajnos ez is a mi szégyenünk...

    De hogy ne csak kritikát írjak: A Star Trek sorozatokat legalább becsületesen megcsinálták, kivéve az Enterprise-t és a Voyager románszinkronos évadjait, melyeket általános közfelháborodásra aztán kijavítottak...
  • CrazyCharlie
    #66
    Nagy az Isten állatkertje...most ez van, régebben meg volt az "Adakozzunk- Esmerald Szemműtétjére" Ezek után mit vársz?
  • Vlala #65
    Ez még semmi. Újabban telefonos kártyajóslás is van. Kíváncsi vagyok, mikor lesz annyira mosott a nézők agya, hogy el lehessen sütni a "hívjon fel, tartsa tenyerét három percig a mobiltelefonon, és online jósolok Önnek tenyérből" szenzációt.
  • theone91
    #64
    Ha Lexike beszélés közben kifújná a levegőt, talán "kellemesebb" lehetne a hangja... Ja: Anettka Space Project for prezident!


    "- Mi újság nálatok, Tomi?
    - Nagyon jó Lexike..."

    "- Volt egy olyan kérdésünk, ho...
    - Lexike, mi volt az első kérdés?"

  • theone91
    #63
    Gyurcsók az erejével egy pillanat alatt szétbassza az adásmenetet... Ollé!
  • theone91
    #62
    Telefonos játék. Főhősönk (Ákos) kegyetlenül leönti magát vízzel... :o...


  • Vlala #61
    Broáf.
  • theone91
    #60
    Majdnem... Szellemi votyatékos, szegényke. A BPtv minden szart magáratapaszt.
  • Daza500
    #59
    Ez valami kuruzsló-bűvész vagy mifene
  • megalodon
    #58
    ez a csávó köcsög!
  • redbull0304
    #57
    2:30-tól kegyetlen... :D
  • homeless
    #56
  • theone91
    #55
    Arcrapuszi után "De már nem szeretsz?"... Enyhe paradoxon.
  • redbull0304
    #54
    M1 - Vallási műsor

  • theone91
    #53
    Ajánlom az eheti Vacsoracsatát minkenkinek, Valkó "Ms. Lonely" Eszter és Gáspár "Elvágtamazujjam" Győző... -.-
  • megalodon
    #52
    na jó igen off/on gomb,meg ami érdekel azt kell nézni,de akinek nincs kábel??(nekem sincs,bár lehetne) Akkor is bebaxnak a film alatti reklámba egy reflektorszart.Kit érdekel ki mikor szül+mit vett a piacon akciósan stb..
    Azért mert valaki sokat van a tv-ben meg a best magazinban attól még nem szár!(pl.majka,tüncike,jakupcsek stb....)
    jajj ments ki innen celeb vagyok.
    Külföldön lehet hogy valaki celeb,de az itt is az lenne,mert ha itt sétálna pl Katie Price(Jorden) tuti sokan felismernék,na de ha Londonban mászkálna pl Győzi vagy Horváth kisasszony ki ismerné fel.
    más itt a celeb meg nyugatabbra!
  • theone91
    #51
    Igen. Ha Vh1 Europe-od van akkor biztosan.
  • Mirk
    #50
    mit gondolsz a 120 perces film miért 8-tól 11-ig megy?
  • FZoleee
    #49
    (a vh1-nél)
  • FZoleee
    #48
    Lehet nem idevaló kérdés, de akkor ugye nálunk is fogható lesz a comedy central, ha már kinn van bal oldalon a comedy central vissaszámlálója? :D
  • vegicsek
    #47
    Az hogy milyen szemét megy, nem érdekel, szelektíven kell TV-t nézni, csak azt, ami érdekel.
    Csak az az a legundorítóbb, hogy (megmértem) 8 perces reklámokat tesznek bele egy 40 perces sorozatba (kb. kettőt), és egy másfél órás filmbe(kb. hármat)
    Nem elég, hogy tovább tart, de még meg is töri a hangulatot ergo él-vez-he-tet-len.
  • Kicsikiraly
    #46
    hallottatok már az on/off gombról? bekapcsolás után megnyomni, tv-t eladni, örök hepinessz. lassan 7 éve nincs tv-nk és hogy őszinte legyek nem is hiányzik. ami érdekel azt letöltöm (nem warez, sorozatokra értettem)
  • Vlala #45
    Meg az összes, ahol emelt díjas sms-ért eladják a lelküóket is. Gondolok itt a kártyajóslástól a valóságshow-kon át a Megasztárig mindenre.
  • Daza500
    #44
    Meg a Zenit.
  • raven87
    #43
    A legnagyobb pöceödör a Budapest TV. :D
  • Fbn Lx
    #42
    én a kis könnyed filmeket szerettem, amik régen gyakran mentek délután meg estefelé, egy jó kalandfilmmel együtt, vagy fantasyval.
    én annyira nem nézek tévét, hogy már nem tudok hozzászólni a legújabb reklámszövegek témájához sem, amiket mindenki nyom, hogy mennyire szar.
    de hát ezek szerint a célját eléri, mert annyira szar, hogy mindenki agyába mélyen vésődik...
    meg azt se tom mostanában milyen műsorok mennek, csak hallom állandóan, hogy valami vacsoracsata a téma sokaknál, amiben ilyen sztárok főznek. na mondom, az valószínűleg király.