84
Rendőrtiszti Főiskola
  • kakimakifsz
    #84
    Pfff.
    Ez nehéz kérdés. Lehet elég lesz egy különbözeti vizsgát tenned, vagy honosítani az érettségid.
    Ide: [email protected] dobjál egy emailt.
  • Rekaface
    #83
    Sziasztok! Romániából írok és egy kérdésem lenne. Kötelező módon lekell érettségizzek töriből és magyarból Magyarországon is a felvételihez? Mert nekem meglesz a romániai töri és magyar érettségi bizonyítványom. Köszi előre is a segítséget!
  • Sekler
    #82
    felvettek?
  • fiú14év
    #81
    Engem érdekelne,írtam egy mailt! :)
  • osom05
    #80
    Sziasztok!
    Ha érdekel valakit a Rendőrtisztire való felvételi (fizikai,egészségügyi,pszichologiai) részletesen akkor írjon az email címemre ([email protected]) és elmondom. Én most voltam és minden sikerült is.Csak azért írtam ezt a hozzászólást mert még a felvételik előtt én is keresgéltem,kérdezősködtem hogy mi hogy lesz, és vagy nem tudtak róla semmit vagy amit mondtak az nem úgy volt.
  • Mr_no_NaMe
    #79
    Voltunk, baromi jó volt (:
    Eljött 1-2 érdekes forma, de a fele ki is esett. Nem volt nehéz, a hangulat pedig nagyon jó volt :)
    Osztottak minket futkászás közben, de leginkább a rendőrcsajok :D
  • Gyocsika
    #78
    Ki jön fizikai alkalmasságira ? :D
  • kiflicica
    #77
    Sziasztok!Lenne egy kérdésem, kereskedelmi suliba járok, de minden vágyam,hogy rendőr legyek.Van-e esélyem a Rendvédelmi Fősulira?:)
  • mmate91
    #76
    Én is gondolkodom rajta, de én most egy másik egyetem első félévében tartok. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e itthagyni ezt az RTF-ért...Nagy dilemmában vagyok még:)
  • Curesz
    #75
    én szeretnék:D megyek nyílt napra
  • Gyocsika
    #74
    2010/2011-es tanévben, tehát a legközelebbiben, jelentkezik valaki RTF re ?
  • Sekler
    #73
    vagy a lakhely szerinti legközelebbi Rendészeti szakközepet:P
    Van Miskolcon Körmenden és Szegeden még azt hiszem
  • 3TOMI3
    #72
    Azok akik az rtfre akarnak bekerülni érdemes megjelölni ezt a képzést is Adyligeti Rendészeti Szakközép , ha esetleg nem sikerülne bejutni a főiskolára.Február 2 a jelentkezési határidő.
  • Sekler
    #71
    ahha mégse tévedtem, tavaly valóban volt egy
  • Sekler
    #70
    tévedtem Nyolcan tették le az esküt. Bár ez ügye már tavaly előtti adat.
  • Sekler
    #69
    Tavaly talán egy kat. védes tiszti kinevezés volt, bár nem vagyok benne bíztos, ha utánna jársz neten akkor találsz róla adatot. hmm talán az is polgár védelmis volt.
    Szóval összeségében nehéz vele elhelyezkedni. Persze ha jó vagy és jól tanulsz bármi lehet. Főleg 5 év mulva vagy mikor lesz neked aktuális a kinevezés...
  • LeBronjózska
    #68
    sziasztok
    én most fogok érettségizni és arra gondoltam h az rtf-ra mennék katasztrófavédelmire és az érdekelne h ezzel hogy lehet elhelyezkedni? milyen esélyek vannak Mo-n esetleg külföldön?
    és milyenek a fizetések?
  • Sekler
    #67
    "sokan csak úgy jelentkeznek, h huh jó munka, cseszegetjük az embereket."
    Sajnos sok embernek ilyen hozzáállása van a rendőrséghez (nem rád gondolok, csak úgy általánosan). Ha valaki ilyen indítatásból akarna rendőrnek menni akkor a pszichológiai alkalmasságin el kell(ene), hogy vérezzen. Ha normálisana áll az ember a rendőrökhöz, ők is úgy fognak hozzád állni. Persze vannak kivételek, de alapvetően - talán a hivatástudat miatt - kevés.
    Az emberek rosszul viselik, hogyha teszemazt a közlekedésiek igazoltatják, arra viszont nem gondolnak hogy ezzel olyan személyeket szűrnek ki akik ittasan vezetnek stb. Bár sarkított a példa, de szemléltető.
  • Gyocsika
    #66
    Hát igen, elég népszerű szak lett, de lefogadom h a jelentkezők nagyrésze semmilyen hivatástudattal nem rendelkezik, nem akarok senkit leszólni vagy megbántani, de biztos vagyok benne h sokan csak úgy jelentkeznek, h huh jó munka, cseszegetjük az embereket..., és nem a munka "szépségeiért" jelentkeznek. És ez nagy baj szerintem. Én azt vallom, h az ember olyan területen helyezkedjen el, amit szeretne csinálni. Nekem pl ez a Rendvédelmi pálya nagyon tetszik, és szívesen csinálnám.

    De persze az is lehet, h az évi 1000 jelentkezőnek, mind az az álma h rendőr legyen. :-)
  • Sekler
    #65
    igen, jó hogy hoztál más szakokra vonatkozó példákat...
    nem sok különbség van a pontszámok között, de ügye az RTF-re jelentkezők több mint fele kiesik már csak a fizikain, meg ügye jogi képzés minden városban van már szinte, rendőrtiszt meg ügye csak egy. Az egész évfolyam (mindenkivel együtt) meg durván 140 fő...
    olyan 20szoros túljelentkezés szokott lenni .
  • Sekler
    #64
    vá nem is tudtam hogy van ilyen topic
    +fav
  • dechatlon
    #63
    Sziasztok!
    Megtudná valaki mondani,hogy most jelenleg meddig tart a rtf átképző?
    Köszii
  • Gyocsika
    #62
    Hali!

    Akik idén májusban érettségiztek, azoknak hogy bekerüljenek a Rendőrtisztire
    -Bűnügyi igazgatási-bűnügyi szakirányra - 396 pont
    -Bűnügyi igazgatás- gazdaságvédelmi szakirány -386 pont
    kellet a sikeres felvételhez.
    Ugyebár ezeket a pontokat a középiskola 3. és 4. évvégi + érettségi eredményből számolják. (Példaképpen, ha 3. és 4. évvégén az összes érettségi tantárgyból 5-ös vagy akkor az = 200 pont, + akkor ehhez hozzáadódik (belügyi rendészeti ismeretek v. magyar v. matematika v. rendészeti alapismeretek v. történelem) ---> ezekből kettőt kell választani és ezeknek az érettségi eredménye számít, ebből is 200 pontot lehet szerezi ( pl ha töri 100%-os 5-ös , és magyar is 100% 5-ös akkor az is = 200 pont Tehát ez akkor már 400 pont :D
    (Van még egy lehetőség az az érettségi tantárgyak eredményének duplázása... és ugyebár az emelt szintű érettségik is sok plus pont... )

    Na már most természetesen a mostani rendszer szerint 480 a max elérhető, mert a 80 pont az a plusszok ( hátrányos helyzet, nyelvvizsga...)

    A másik hogy RTF en belűl át kell esni egy alkalmassági vizsgálaton (Egészségügy , pszichológia, erőnlét)

    Ha ezek mind megfeleltek és megvan van elég pontod akkor fel vagy véve.

    Érdekesség képp Jogi karra 384 pont kellett idén. Orvosira pedig 416 (Pécsen)


    UI: Én is harmadéves vagyok, és elsődleges célom RTF :-)


    Ajánlom figyelmedbe felvi.hu
  • Mr_no_NaMe
    #61
    Sziasztok!
    Én is az RTF-en gondolkodok, de marhára nem vagyok képben a dolgokkal.
    Kb milyen érettségivel és átlaggal érdemes jelentkezni? Olyanokat is hallottam, hogy leginkább a fizikai felvételi (tesi,sport) az emberfeletti. Ha netán még sikerülne is bekerülni, akkor olyat is hallottam, hogy bűnügyi szakra egyszerű polgári pályázó nem jelentkezhet. Hogy is van ez? Kiskorom óta vonz a rendőrség, és bűnügyi nyomozó szeretnék lenni. Most harmadéves középsulis vagyok. Aki esetleg ott tanul, vagy tudja hogy mennek ott a dolgok, az írhatna egy pár soros tájékoztatót a felvételizésről mint bennfentes :)
    Köszi
  • 42nd Intruder
    #60
    Rák az ofi? Úgy tudom neki másodikos osztálya van, egyébként full normális ember!
    Zakár? Hehe... Nem mondok semmit, mert szerintem már tudjátok :)
  • dechatlon
    #59
    Szia!
    Rák L.:) Zakár,Jakab K.Tasnádi Cs.
  • 42nd Intruder
    #58
    Ha a fősulis/egyetemi alapra gondolsz, akkor szerintem elég, lényeg, hogy legyen diplomád.
    Egyébként ne légy fatengelyes, vezetéknév, is elég, vagy vezetéknév kezdőbetűje + keresztnév, esetleg privát üzi... Komolyan mindenki azt hiszi ő lett rambó mert bekerült? :D Egyébként sorolhatnál még pár tanárt aki tanít, meg ilyenek biztos derülnék pár név hallatán :D
  • dechatlon
    #57
  • dechatlon
    #56
    Szia!
    Igen elsős vagyok ,de az alapképzés is elég,vagya mesterképzés is kell??
    Az of.nevét sajna nem árulhatom el,tudod szolg.titok
  • 42nd Intruder
    #55
    Ha kapsz diplomát akkor igen. Egyébként fogadjunk elsős cvagy emiatt nem vagy még képben! Ki az oszt. főnököd?:D
  • dechatlon
    #54
    Sziasztok!!
    Én jelnleg a MRZKI-ba járok,ill. a nyiregyi fősulira.És az lenne a kérdésem,hogyha a fősulin megcsinálom az alapképzést meg persze az MRSZKI-t akkor lehet csinálni valami átképzőt,hogy tiszt lehessek? a segíséget előre is köszönöm

    Sziasztok...
  • Sissy0
    #53
    Sziasztok!
    Várok szeretettel mindenkit Megveretni című topikomban!
    Gyertek!! Gyertek!!
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1222425652
  • stp4trick
    #52
    aki ezt a szakmát választja, mint a topic témája, akkor nagyon sok ilyen buta, nemnormális emberrel fog találkozni, mint a webrefel nick mögötti individuumnak csúfolt emberkezdemény
  • Gyocsika
    #51
  • webrefel
    #50


    Már létezik a teljesen kockázat nélküli webáruház!


    Egy büdös kanyit sem kell fizetned soha.

    Elkészítik, feltöltik, optimalizálják, stb. minden ami kell.

    Mindezt a te ellenőrzésed, és ha akarod irányításod alatt.

    No hát ilyen is van: http://webhaszon.hu/webaruhaz.html
  • nbj
    #49
    és közben rájöttem h nem tudok olvasni, vagyis szöveget érteni :)
  • 42nd Intruder
    #48
    Hát figyelj... Mindenki azt hiszi el amit akar meg társai, de mondok pár tényt. Magyarország legnagyobb Rendészeti szakközépiskolája, mind tanár, mind tarület, mind oktatási méretben. Továbbá már erre az évre volt olyan terv, hogy a többi (Szeged, Körmend, Adíliget) sulit megszüntetik és a miskolci marad egyedül, mivel ide célszerűb a pénzt beleölni, csak valószinüleg rájöttek, hogy ennyi embert már nem tudnának hová elhelyezni. De ha így folytatódik, elképzelhető, hogy 2-3 éven belül tényleg megcsináljáák az egyesítést. Továbbá mondom én nem láttam a többi sulit, laktanyát stb, de többen mondták, hogy miksolc azért ennyiből jobb, ha már a tanítási fegyelem az én évfolyamomba még igencsak toppon volt :)

    Szerintem nem kell válaszolnom, mert egyértelmű, csak nem kell hangoztatni :D
  • nbj
    #47
    én a jobb állás alatt olyanra gondoltam ahol nem csak a papírtologatás megy, és mondjuk nem a legganébb munkákat kell csinálni
  • Gyocsika
    #46
    Lehet h most te fogsz mosolyogni :):) de most tényleg én is nevetek, mert én ezt Miskolcról hallottam. Nekem meg úgy mondták h a Miskolc a gyűjtő... nem tom honnan szedték... én is csak azt mondom amit hallottam.
    De ha rendészetit kellene választanon akkor nekem Miskolc nagyon távol lenne, az ország másik fele tőlem.

    (Szóval ha nem haragszol, akkor megkérdem hogy akkor ugye Te rendőr vagy? Ha nem akarsz vagy nem szabad... vagy ahogy érzed akkor nem is kérdeztem semmit. Ha az vagy minden tiszteletem a tiéd:) )
  • 42nd Intruder
    #45
    Mint említettem tisztet nem fogsz utcán látni.

    Adyliget és körmend? Bocsi de most mosolygok, Miskolc kicsit keményebb volt, legalábbis amit hallottam a 2 suliról, plusz nem hiába akraják megszüntetni mindet a miskolci suli kivételével :D

    Jaja a KMB-s ezt csinálja, emellett nyomo is, meg mindent... Igaz nagyon nagy felelőség és ha úgy adódik, akkor nagy teher is. De ezt mindenki akkor tapasztalja meg mikor odakerül :)