6043
Egy böngésző a Google-től.
  • joeperry
    #5281
    Sziasztok!

    Pár napja egyszerűen képtelenség Youtube videókat megnyitni a Chrome-ban, mert azonnal lefagy az ablak, csak a hangot hallom szakadozva, recsegve. Kipróbáltam Firefox-ban, ott hibátlan a lejátszás. Mi lehet a gond?
  • marsu
    #5280
    Köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #5279
    AppDataban van az egész chrome a localban, az egész mappa kimenthető minden beállítással együtt.
  • marsu
    #5278
    Sziasztok.
    Van egy bővítmény ami sajnos már nem érhető el a chrome oldalán. Az én gépemen viszont rajta van, a kérdés az hogy win 7 alatt, hol tárolja el ezeket a windows?? És egy esetleges újratelepítésnél, a bemásolást követően ezek a bővítmények újra életképesek lesznek??

    Előre is kösz!
  • Miguel125
    #5277
    Üdv!

    Az normális, hogy a jelenlegi 31.0.1650.57 verziószámú chrome linux alatt másképp néz ki mint a windowsos? Értem ezalatt azt, hogy tök olyan mint a régebbi 20as verziószámúak, régi szabású kezdőlap/"gyorshívó" nincs alkalmazásgomb, stb.
  • tommygear
    #5276
    az oldalak keresőire gondolok, nálam semmit nem lehet del-el törölni

    kipróbáltam shift+del-el így működik, de nem tudom miért nem volt elég simán a del gomb ehhez
    köszi
  • Malakai
    #5275
    Historyra (előzményekre) gondolsz címsorban, vagy oldalakon keresőkben?
    Oldalakon nálam működik simán del-el, címsorban a history-t nem lehet így törölni, ha viszont egy keresővel keresel címsorban és annak előzményét dobja fel azt shift+del-el lehet törölni.
  • tommygear
    #5274
    miért nem lehet még mindig törölni a keresési előzményeket egyszerűen a del gombbal? ha ez egy bug lenne sztem már észrevették volma, szóval ez így marad??
  • Malakai
    #5273
    Igen, az előtöltésről lehet szó. Habár azthiszem nem az egeret figyeli, hanem bizonyos mintákat figyel, hogy milyen oldalakon milyen linkekre szokás továbblépni és azokat már előtölti. Ahogy amikor a címsávba írsz be egy címet az első találatokat dettó előtölti, lehet hogy bookmarksbart is figyeli így.

    De végülis néha cache is tud baromi gyors lenni, egyetlen request az egy pillanat ideális körülmények közt, és egy cachelt oldalon gyakran kizárólag a html-t kell újrakérnie. Azt meg ugye tudjuk, hogy a legnagyobb lassulást a sok lekérés okozza inkább (stílusok, scriptek, képek). De persze ez azért általában szemmel látható és nem abszolút azonnali.

    Szerk: Itt egy cikk deveknek, ami részletes arról, hogy mit mikor prerenderel a Chrome.
  • Dodo55
    #5272
    ???

    Ha félreértettél volna a "problémám" pont az, hogy egy nanomásodperc alatt betöltenek az oldalak néha, mintha helyi erőforrásról mennének. Ok, van cache, ráadásul nálam ramdrive-on, meg egyébként is SSD-n van a rendszer de akkor is, van ami nem cachelődik lokálisan + a js scripteknek is egy hajszálnyi idő azért kéne még egy ilyen erős gépen is, és normál esetben (kb. 10 esetben 9x) ez így is történik, de néha meg mégsem.

    A flash-nek ehhez nem értem mi köze lehet.
  • SzirmosSzisza
    #5271
    Tippre flash.
  • Dodo55
    #5270
    Hi! Elég jó gépem van (lásd lent ha érdekel), de amit mostanában csinál a Chrome az azért kicsit hihetetlen:
    Kb. 10-ből 1 esetben ha a könyvjelzősávból megnyitok egy oldalt, akkor azt instant behozza, a DOM is rögtön a végleges formájában jön be (és él rajta minden ahogy kell), pedig a húsosabb oldalakon a sok kívülről beágyazott tartalmak normál esetben mindig egy pár tized másodperces késéssel töltődnek csak be.

    Van valami a beállításokban már jó ideje, hogy "hálózati műveletek előjelzése" vagy ilyesmi, elsőre arra gondoltam (hogy az egeret a gomb fölé viszem és már akkor előtölti az oldalt), de ez két okból sem stimmel:
    - A jelenség mint mondtam kb. 10-ből 1 esetben történik meg
    - Teljesen véletlenszerűen jelentkezik
    - Egy ilyen komplett előtöltés könnyen végzetes lehet (GET lekéréssel vezérelt kényesebb műveletek akaratlan megerősítése/indítása amikor az érintett gomb/link fölött elhúzod az egeret), tehát nem hinném, hogy ezen megfontolás alapján ilyesmit bevezetnének.

    Tapasztaltatok már ti is ilyet, tudjátok esetleg mi lehet?
  • mester1987
    #5269
    Az már megvan, csak az istenért nem tudtam hol vannak maguk az alkalmazások :)
  • kl24h
    #5268
    És ezt egyszerűen ráklikkelsz és a klikket lenyomva tartod és szépen lehúzod a jobb alsó sarokba ott máris megjelenik, hogy eltávolítás a Chrome-ból.
  • mester1987
    #5267
    Köszi :D
  • mester1987
    #5266
    Vééégre, isten vagy. Ezt nem tudtam
  • kl24h
    #5265
    Beírod a címbe: "chrome://apps/" ekkor megjelennek az alkalmazások.
  • mester1987
    #5264
    Ez az a link, ha esetleg segít benne -> IM+
  • mester1987
    #5263
    Igen, de alkalmazások kezelését nem látok.
  • mester1987
    #5262
    Egyetlen amit találtam az az, hogy a Beállítások/Alkalmazások-ból húzzúk a nem kívánt alkalmazást a kukára. Csak ilyen nem nagyon van. Indítási képernyőnél vannak alkalmazások. Mondjuk küldtem visszajelzést is nekik...
  • kl24h
    #5261
    Hol jelenik meg? Asztalon, Chrome-ban?
  • mester1987
    #5260
    Ez egy alkalmazás lenne, de bővítményt kerestem, de el szeretném tűntetni. Neten nem találok erre való megoldást, gondoltam...
  • kl24h
    #5259
    Honnan kell letörölni? Mikor jelenik meg és hol?
  • mester1987
    #5258
    Valakinek van ötlete hogyan lehet letörölni ezt a szutykot, megköszönném:

  • ldavid
    #5257
    32.0.1700.6 beta-m
  • Malakai
    #5256
    Melyik verzió?
    Mert itt továbbra is natív scrollbart használ.
  • ldavid
    #5255
    így
  • ldavid
    #5254
    végre lecserélték a scrollbart is - először keresnem kellett mert alig látszik

    http://s14.postimg.org/mnuz9v25d/scrl.png
  • ldavid
    #5253
    chrome://plugins/
    próbáld úgy hogy csak a chrome-os van engedélyezve (vagy az se, ha nincs rá nagy szükség)
  • grebber
    #5252
    Az isten húzza a ....... már,hogy az ember nem tud rendesen internetezni a 21. században mert ez a féreg flash 2 percenként összefossa magát.
    Kit kell le..opni,hogy jó legyen végre mert eskü megteszem már ,mert ez idegölő.
  • Aquir
    #5251
    most sem megy a videó:)  szerk: rightclick / play-el el tudom indítani, de ottmarad a play gomb :D
  • Narxis
    #5250
    Stable Channel Update
    Chrome has been updated to 31.0.1650.48 for Windows, Mac, Linux and Chrome Frame.
  • Aquir
    #5249
    Nálam nem:)   30.0.1599.101 m. Csináltál az about:configban valamit? (szerk: már nincs aboutconfig?)
    (Firefoxxal működik)
  • Jim Morrison
    #5248
    Nyomj rá a play gombra (nálam működik) 30.0.1599.101 m
  • Aquir
    #5247
    Nekem csak egy gondom van a chrome-mal, hogy lehet kickstarter-es videót elindítani? :)
  • ldavid
    #5246
    Semmi. dehát ez béta, remélem a következőben már jó lesz.
  • Malakai
    #5245
    Nincs valami smoothscroll cuccod?
  • ldavid
    #5244
    háttérképek meg minden ami fix egy lapon remeg görgetés közben.
    viszont ha a csúszkát húzom, ugyanolyan folyamatos mit korábban...
  • Borg
    #5243
    Pedig van :)
    Hide-ra lehet tenni BÁRMIT az ablak elemei közül. Eddig kisérletezgettem vele, de a Chrome ehhez képest fapad, amit FF-ben meg lehet valósítani. Teljes átrendezés, eltüntetés, átlátszóvá tétel, autohide, minden megy.
  • MerlinW
    #5242
    Abban sem látok ilyet...