6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Möbiusz
    #1960
    Már elérhető a végleges Chrome ötös. kép.

    Frissítsetek.
  • Aquir
    #1959
    Lazarus: Form Recovery - Szövegmező mentőt esetleg érdemes bannerba rakni, fontos szerepe tud lenni
  • Jim Morrison
    #1958
    ja, nem is tudtam, hogy nekem beta verziom van :D koszi ! :D
  • Ability
    #1957
    Béta kiadás, szerintem térj vissza a stabil verziókra. Egyébként van egy csomó ismert hiba ami okozhat ilyet. Ezek nem is hibák igazából, hanem inkompatibilitási problémák. Például aki stabil kiadásról tért át bétára, és be is van állítva a bezárás előtti fülek visszaállítása, azoknak rendszerint fagy az első pár alkalommal, mert megváltozott az adatok tárolási módja, ugyanakkor pár egyszerű lépéssel meg lehet oldani. Ebben az esetben asszem annyi kell, hogy megnyitott oldalak nélkül lépj ki belőle vagy ürítsd a személyes adatokat.
  • Jim Morrison
    #1956
    Megint becrashelt :/
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: chrome.exe
    Alkalmazásverzió: 0.0.0.0
    Alkalmazás időbélyegzője: 4bbe01d4
    Hiba – modul neve: chrome.dll
    Hiba – modul verziója: 5.0.371.0
    Hiba – modul időbélyegzője: 4bbe01a3
    Kivételkód: c0000005
    Kivétel – eltolás: 004e1bf7
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 0a9e
    További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
    További információk 3: 0a9e
    További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

    Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

    Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
    C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt
  • Ability
    #1955
    Nem mindegyik előzetes kiadás frissül automatikusan, általában a külső helyről származó kiadások nem szoktak. Amit a Google-től töltesz, az természetesen frissül. Ha pedig továbbra is bétát akarsz használni, akkor innen telepítsd, ez frissíti is magát, illetve megbízhatóbb forrás.

    A lapok előnézetét Aero Peak-nek hívják, valamelyik verzió tartalmazta is már ezt a tulajdonságot. Én a Linuxos Chromium-ot használom, szóval ezen fejlesztés állapotáról sokat nem tudok nyilatkozni. Nem is bánom egyébként, szerintem nagyon irritáló fícsőr.
  • Airbus A380
    #1954
    Hát akkor gyanítom még nem most de majd a szakik megmondják. Frissülni észrevétlenül a háttérbe frissül ezzel nem lesz dolgod. (ha csak nem babráltad és tiltottad le az automata update-rt
  • RETROB0Y
    #1953
    Okk

    Felraktam ezt a verziot:

    5.0.375.53 beta

    Egyenlőre jónak tűnik

    Ez majd frissül ha jön ki újabb mindig ugye?

    Az melyik verzióban lesz hogy ha több lap van mgnyitva akkor mint az IE 8nál lássam előnézetben?

    Mert ebbe sajnos nincs ilyen :(
  • Airbus A380
    #1952
    A 6-os még igen kezdetleges még csak béta állapotba se lévő Chrome. a 5-ös béta az már stabil jól megy, de még nem a nagy közönségnek szánt verzió, a 4-es az ami az úgymond mezei felhasználóknak van abba már elvileg hibák nincsenek az 5-6-ba előforulnak de gondolom főleg a 6-osba.


    Szerintem az 5-öst nyugodtan használhatod (nekem is az van ) ebbe már van magyar helyesírás ellenőrző a 4-esbe ha jól tudom még nincs.
  • RETROB0Y
    #1951
    Ez a 6os Chrome milyen?


    Érdemes etz felrakni?

    Vagy a 4.0 vagy az 5.0 melyik a lgjobb?
  • Ability
    #1950
    Ha a script módosítja DOM-fát mielőtt az teljesen felépülne, akkor lassíthat. Érezni, látni nem fogod, mérni általában lehet, de az sem túl releváns.
  • Airbus A380
    #1949
    Ami ugye ha jól tudom komoly díjakat nyert biztonság terén .
  • Airbus A380
    #1948
    Akkor oldalanként kell engedélyezni ugyan az mint a FF-nél a NoScript nekem könnyebb ha csak a nyílra kell nyomni de lehet bevezetem azt hogy kikapcsolom az egész java scriptet mert az jelentősen megdobja a sebességet. (nekem számít)

    Most azért nem ezt a megoldást használom mert Dzsini belém súlykolta hogy ez hülyesélg ha az egészet lekapcsolom, pedig kb ugyan az mint a FF-be a NoScript ?
  • Aquir
    #1947
    semmilyet, nem volt gondom az oldalakkal amiket látogatok
  • ldavid
    #1946
    nem egyszerűbb kikapcsolni a flasht? és/vagy a javascriptet?
  • Airbus A380
    #1945
    Állítólag már kisérleteznek hogy jobban blokkoljon. Gondolom nem maga a cég...
  • Airbus A380
    #1944



    A flashblokk ilyen és állítólag be se tölti.

    nekem csak ez az 1 van blokkolni az olyan szuöveges bigyók amit mutattál nem izgatnak. (ebből is alig látok)
  • Ability
    #1943
    Szerintem nincs rá megoldás, kezdetleges a Chrome hirdetés-szűrésben, ez tény. A példában nem hagyományos reklám van, hanem egy Javascriptes megoldás.
  • hzsolt
    #1942
    Ez az, amire gondolok, hogy nem tudom eltüntetni Chrome-ban, saját szűrővel sem (firefoxban az adblock kiszűri):


    Ha valaki esetleg tudja a megoldást, ne tartsa magában! :)
  • Airbus A380
    #1941
    flashblock se jó ? Nekem csak az van és alig látok reklámot ha van is néha az se izgő mozgó.
  • hzsolt
    #1940
    igen, de sajnos ez nekem nem szűri ki :(
  • Ability
    #1939
    Ezt szokták használni általában.
  • hzsolt
    #1938
    Az AdThwart-hoz milyen szűrőlistát állítottál be?
    Nálam sehol sem sikerül letiltani a legidegesítőbb "keymedia" reklámokat.
  • Airbus A380
    #1937
    Továbbá erősen ajánlott még a Flash blokk. link mivel ez még betöltődés előtt mewgállítja amit meg kell,.

    plusz kényelmi szolgáltatás a mousegestures


    Az operához hasonlóü egérmozdulatok tehetők a Chrome-be.
  • Aquir
    #1936
    Ha kellenek kiterjesztések, fent vannak tippek. Én egyébként most ezeket használom.


    AdThwart - Reklámblokkoló
    AniWeather - Animált időjárás (időjárást jelző ikon fenn, ami lenyitható akár egész hét-nézetre is)
    ChromeTineye - Az egér odamozdítása képek sarkaira ikont jelenít meg, megkeresheted ugyanannak a képnek a többi változatát, amit éppen nézel
    Clickable Links - Kattinthatóvá válnak a nem linkként beszúrt webcímek
    Drag N Go - kijelölt szó különböző irányokba húzása a szót általad megadott keresőkben (sztaki szótár, stb.) megkeresi
    Fast YouTube Search - Úgy gépelhetsz be egy új youtube keresést, hogy közben nem kell új lapot nyitnod, elhagynod az adott oldalt (pl. közben nézhetsz egy videót)
    GoGoogleImage! - A Google képtalálataira nem kell 2x kattintani, hogy teljes méretben nézhesd őket.
    Google Levélfigyelő - Megjeleníti az olvasatlan üzeneteket a Google Mail beérkező levelei között, a gombra kattintva meg is nyithatod őket.
    Mini Google Maps - Google Maps használata úgy, hogy közben nem hagyod el az oldalt (pl. youtube-on térképezhetsz miközben nézed a videót is), vagyis nem kell külön lapot nyitni.
    Turn Off the Lights - Az egész oldal elsötétül, mint a moziban, csak a videó marad világos.
    Udler - Rapidshare-ről több fájl letöltésének automatizálása, nem kell mindig ránézned.
    Weboldal Screenshot készítő - Hogy bármely weboldal képernyőképét JPG formátumban elmenthesd. Az első kiegészítés, amely az egész oldalt képes kifényképezni.
    Wolfram|Alpha - Ha számszerű adatok kellenek bármiről. Molekulák képeltét, DNS szekvenciákat is kiegészít és megkeres, egy csomó mindenre képes, ezeket megnézheted a wolfram saját bemutató videójában az oldalán.
    WOT - Web of Trust - Előre figyelmeztet kockázatos weboldalakra Google keresésnél, mielőtt rámész, amikor már rajta vagy, tehát mindig.
    YouTube Middle-Click Extension - Középső egérgombnyomásra képes a youtube-on videónézés közben a youtube logójára kattintva külön lapot megnyitni, amit egyébként nem lehetett.
  • Doom 4
    #1935
    Köszi a válaszokat! Akkor letöltöm a Chrome-t is azt majd eldöntöm.
  • Airbus A380
    #1934
    Hát én elvagyok a NoScript-el is ahol kell engedélxezrm az oldalt de a legtöbb bejön blokkolva is max ez az nélkül de az meg 1 kattintás és bejön minbden. Egyébként ezt el lehet játszani a Chrome-al is.

    Plusz noscript-el állítólag jelentős mértékbe nő a biztonság.
  • Ability
    #1933
    Ja, pontosan. Azért van így, mert amikor egy böngészőnél a teljesítmény fokozásáról beszélnek, akkor nem igazán az indulás sebességéről és a lapbetöltésről beszélnek, hanem sokkal inkább a Javascript+render+canvas+svg és társai a téma. Hiszed vagy sem, nem a lapbetöltést kell annyira gyorsítani, hanem a háttérben futó scripteket. Amire te lázán rámondod hogy "az átlag embert nem érdekli, nem is találkozik vele és amúgy sem érdekel", közben észre sem veszed hogy a legtöbb oldal használ valamilyen komplexebb scriptet a háttérben.
  • Airbus A380
    #1932
    Más is ezt mondja fórumokon aki kicsit megpiszkálta a FF-t de tudod mit inkább hagyjuk láthatóan van 1 véleményed és aki mást mer mondani az h**e meg badarságokat beszél. . Teljesen felesleges vita.


  • Ability
    #1931
    Badarság, mert minden logikát nélkülöz. Az is badarság hogy az Operát legyorsulja a Firefox. Opera is egy jó böngésző, lassan teljesítményben is egál lesz a Chrome-mal. A Firefox sem rossz, de ha az abszolút teljesítményt és sebességet nézzük, akkor elmebeteg az állításod. Akár szintetikus tesztek, akár szemre való észrevétel mellett is.
  • Airbus A380
    #1930
    Igen minden badarság amit más mond....
  • Airbus A380
    #1929
    Nekem a Chrome-al sincs semmi bajom ha lenne rá n ormális reklám blokker meg downloader helper akkor az lenne az 1-.es számú böngészőm.


    Amúgy meg mintha nem fogadnád el a kritikát rendre bizonygatod hogy de bezzeg nem lassít a Chrome, mikor ezt még az operások is elismerik hogy még az opcsit is legyorsulhatja a FF- ilyen olyan kieg-ekkeel az pedig szerintem késztény hogy a Chrome beengedi a reklámokat illetve letölti ezt is elismerik sokan Chrome-osok is. Azt is hogy ez visszafogja a sebességét egy Adblockal és egyebekkel megtámogatoitt FF-n.

  • Ability
    #1928
    Badarság, de inkább ne is beszéljünk róla a továbbiakban.
  • lck
    #1927
  • Airbus A380
    #1926
    Én arról beszéltem hogy szemre látszólag a mezei user-t nem nagyon érdeklik a számok csak amit lát ezért is hangsúlyoztam hogy szemre. Márpedig ott az Adblock-al FasterFox-al és NoScriptel felvértezett FireFoxom úgy leveri a Chrome-t hogy az csak les.

    (oldal betöltésbe , ami nekem számít és nem hány labda fér el-be :) )
  • Ability
    #1925
    Airbusnak:

    http://mrdoob.com/projects/chromeexperiments/ball_pool/

    Jó nagy felbontásban, fullscreen mód mellett. Telítsd meg az egész ablakot először labdákkal, de valami brutális módon, már nyomják agyon egymást. Utána fogd meg a nagy labdát és próbáld meg vele elsöpörni a többi kicsit. Nézd meg Chrome-ban és Firefoxban is, a kettő ne fusson egymás mellett. Majd rájössz te hogy miben gyorsabb a Chrome.

    Nade, az előző teszt egy picsafüst, mert alapvető elemeket használ, nézzük meg mi történik 3D transzformáció közben: colorscube

    A fizikai szimbulációba is belepusztul, vonalkákat sem szereti. Végül az áltimét disztrójör. De ezt sem komálja, meg ezt sem. Utóbbi konkrét számadatok alapján méri a teljesítményt, szánalmas az FF teljesítménye. Próbáld ki nagyobb felbontásban, extra részletességek mellett, felül lehet állítani. Plusz egy kreativitás, amibe nálam belepusztul FF, pedig nem kellene neki.

    Nem vagyok hivatásos FF gyűlölő, de hülyeségeket ne beszéljünk már. A Firefox jó, sokaknak kényelmes, ebbe nem is kötök bele, de sebesség, teljesítmény szempontból mindig is le volt maradva a Webkithez képest.
  • redmonk
    #1924
    ja tudom, de leszarom az irodalmi angolt....jó azt kész meg így rímel xD
    éltem már amerikában 19évesen azért tudom mennyire egyszerűsítik le a dolgot mégis mindenki tök jól elbeszélget
  • Airbus A380
    #1923
    Még annyít hogy a Chrome-hez sokak szerint még elég komolytalanok a kieg-ek.


    Bár nekem nem volt velük bajom csak pár helyen nem jók, a FF-s kieg-ekl kb mindenhol.
  • Airbus A380
    #1922
    Ha rendes reklámblokkolót akarsz mindenképp a FF , Chrome-hez nincs normális blokker csak eltünteti de letölti. Ha szépség akkor Chrome. Gyorsaságot nem hoznám fel mert bár ezzel van propagálva a Chrome a FF is lehet olyan gyors főleg ha azt nézed hogy a Chrome mindenképp betölti a reklámokat, a FF pedig az Adblock-al nem plussz ott van a script blokker ezzel a kettővel nálam le gyorsulja (szemre látszólag) a Chrome-t a FF.

    Tölsd le mind kettőt (megférnek nekem 4 böngészőm van az alap IE-vel. együtt) és próbáld ki és dönsd el :)
  • Aquir
    #1921
    Mert a google a háttérben külön hasznosítja a maradékot hogy nekünk jó legyen :p