6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Aquir
    #2040
    Elég figyelmetlenül olvasol:)

    1. Mondtam hogy nem annak a mérete érdekel amiket eltárol, hanem maga a programé
    2. Nincsenek általad említett "előző telepítések almappái", mert épp frissen telepítettem...
  • Aquir
    #2039
    de én a böngésző annak a részét akartam csak megnézni, ami nem tárol semmit, hanem amelyik fájlokkal végrehajtja a műveeteket
  • Ability
    #2038
    Látom az Opera topikba is mentél a panasszal, óóóó mily kicsinyes harcok dúlnak pár MB tárkapacitástért. Dzsini is cáfolta felvetésed, nem is értem hogy egy feltelepített program méretét hogyan akarod összehasonlítani (pont egy böngészőnél), amikor az folyamatosan tárol mindenféle adatot, szemetel mindenhova, te meg odáig nem jutottál el, hogy észrevedd az előző telepítések almappáit. Az meg külön jó, hogy a Chrome filerendszer struktúrája közel sem azonos a többiekével.
  • Ability
    #2037
    Az Opera az élvezető ebben, ott nagyon értik a dolgukat. Apró, kis méretű a böngésző, de 20x annyit tud mint bármelyik másik funkcionalitásra. Az Operás srácok mindig is értették hogyan kell optimalizálni, stb. Ettől függetlenül értelmetlen az állításod. Az Opera zárt, titkosított, tömörített forráskóddal rendelkezik. Kizárólag angol szótár van benne, a többit úgy tölti le az internetről. A kiadással nem csomagolják egybe az adathalász oldalak listáját. Lehetne ezt sorolni sokáig. De ez nem is lényeges, mert mindenki lesz*rja mekkora a mérete, ha maga a böngésző nem lomha. Mellesleg mindegyik böngésző 10MB körül van, nincs túl sok eltérés. A feltelepített/előtelepített verziót meg hadd ne kelljen összehasonlítani, mert nemúgymegyaz.
  • Aquir
    #2036
    installer is benne volt, anélkül 52 MB, ez maga a program, a többi böngésző majd fele ennek
  • Ability
    #2035
    Nem értem honnan szeditek ezt a sok blőd valótlanságot. :o Az a 100 MB egy nullával kevesebb, Linux alatt a universe binary csomag 13MB, ráadásul ez több architektúrát foglal magába.
  • Aquir
    #2034
    a programot mondom (100 mb), nem a lementést
    hehe, mert a lementés még többet foglal: itt 1 GB-ot
  • VRSDM
    #2033
    ugyan nem vagyok ekkora guru.
    de nem azert mert mindent lement es szinte a geprol netezek, a leheto legkissebb adatforgalommal?
  • Aquir
    #2032
    Egyébként a többi böngésző méretének többszörösét foglalja a chrome, érdekes:)
  • Airbus A380
    #2031
    Próbálj meg valami Chrome klónt azok se rosszak (szerintem) és ugyanúgy néznek ki már alább írtam hogy én is javasoltam valakinek más fórumba és voálá megoldódott igaz a böngit nem Chrome-nak hívják.
  • Ability
    #2030
    Ekkora népbetegség lett? :O Milyen jó, hogy nem kell Windowst használnom. (^.^)
  • cherubim06
    #2029
    nálam xp alatt van ez az egész
  • VRSDM
    #2028
    a legtöbb hiba-megoldást neten arra találtam.
    hogy a win7 letöltött egy frissítést ami bekavar, majd egy újabb frissítéssel lett orvosolva csak, és megjavulva így a chrome.

    ezt sokan írták.
    a fura hogy nekem nincs automata frissítésem :D
  • cherubim06
    #2027
    Nálam ugyenez van múlt hét óta. Se a chrome se a chromeplus, nem tölt semmit, inkognító módba se..
    Volt:
    - --no sandbox
    -manuális regclean, reinstall
    -3 féle antispy és vírusirtók
    -winsock fix
    -chkdsk
    -combofix
    Semmi.
    Külföldi fórumokat olvasgatva úgy tűnik, hogy 2-3 hete, szerte a világon egyre többeknek ugyanez a problémája.
    Egy megoldás viszont nálam bejött mégpedig a Comodo Dragon nevű chrome-alapú böngésző, ami a reklám szerint még jobb is mint a sima chrome...
    Na, az működik szépen.
  • Ability
    #2026
    Nekem mindig is jól működött, mióta van teljesértékű nagyítás funkció (~v2).
  • VRSDM
    #2025
    jaja, ezek már feltűntek.

    meg jó azis operába, hogy ha nagyítok egy oldalt attól pl. a beágyazott tube videók nem kúsznak szét.

    krómba ha nagyítom akkor hiába kattintok valamelyik elemre, nem aktív, mivel az aktív zóna, vagy hogymondjam, ottmarad ahol a 100% méretben lévőnél volt :/

    ez tré szerintem pl.
    opera simán megoldja.
  • Aquir
    #2024
    Nála egy kicsit gyorsabb a flash, a lap előre-hátra váltása, a chrome viszont gyorsabban tölt nálam :)
  • Ability
    #2023
    Opera is jó kis böngésző. :)
  • VRSDM
    #2022
    most amúgy már egészen kezdem megszeretni az operát.
    icipicit lassabb tán, de alapból is sok okos dolgot tud, amit a chrome pl. nem, vagy csak extensionökkel. szóval most maradok picit operánál azthiszem.

    de majd ha lesz időm nekiesek és megorvosolgatom.
    csak kábé életem nincs, nem hogy időm :/
  • Ability
    #2021
    Ablak alján "Resolving host", "Resolving proxy" és egyéb kiírások? A lentebb említett indítási paramétert kipróbáltad?
  • VRSDM
    #2020
    sima "about blank" és egy folyamatosan forgó töltés jel van csak, akármit írok be.

    amúgy annyi volt, hogy most járt le a windózom próbaideje és most lódoltam fel illegálba. ennyi csak amivel összefűzhető.

    mivel friss win ezért vírusírtó se volt még fennt, régebben (amivel szintén jól ment a króm) nod volt, most ideiglenesen egy avc van.

    hibaüzenet semmi.
  • Ability
    #2019
    Inkognitó módban jó-e? Ha igen, akkor valamelyik extension lehet a hibás. Milyen vírusirtód van? Például Symantec alatt volt ilyen probléma, maga a vírusíró blokkolta a Chrome-ot. Vista/Win7 tűzfalában nézd meg a Chrome-ra vonatkozó szabályokat, el kellene kerülni a relatív hivatkozást, teljes útvonalat kellene megadni. Tehát "%USERPROFILE%\AppData\...." helyett "C:\Users\neved\AppData\....". Ezernyi ilyen apró workaround létezik, jó lenne tudni nálad melyik variáció állhat fent. Google fórumát olvasva ilyen topikból van kismillió, mindegyikben más megoldásokkal, böngészni kell a netet. És még mindig a legvalószínűbb, hogy valamilyen külső program/windows update kavar be.
  • Ability
    #2018
    Parancsikon cél mezőjébe írt "-no-sandbox" paraméterrel sem?

    Egyébként adhatnál kicsit bővebb infót, utána nézek majd, de ez így kevés. Kiír valamilyen hibaüzenetet? Például "A weboldal nem elérhető vagy véglegesen elköltözött".
  • akyyy
    #2017
    így is van egy csomó. na van ilyen?
  • Airbus A380
    #2016
    Ha tetszik a Chrome próbáld meg ezt


    Ugyan az mint a Chrome csak feltupírozva . Hátha jó. (azt hiszem más fórumon is ugyan ez volt a gondja v-kinek ott bejött ez a megoldás. )
  • Aquir
    #2015
  • VRSDM
    #2014
    van.
    de végigpróbálva az összes lehetséges itt leírt / neten talált variációt, sem hajlandó betölteni semmit :/
  • Aquir
    #2013
    mi az, nincs google fiókod? :|
  • VRSDM
    #2012
  • Aquir
    #2011
    év ték :)

    ha google fiókod van sokkal egyszerűbb lesöpörni, ha már mindent ment
  • Ability
    #2010
    olvasnivaló
  • Ability
    #2009
    Szerintem valamelyik állománya sérült, korrupt. Nézz bele a könyvtárába, AppData alatt találod. Ha ugyan az a szerkezete mint Linuxon, akkor lennie kell egy "Default" nevű alkönyvtárnak, benne ilyen fájlokkal: Bookmarks, Cookies, History, Preferences, WebData, stb. Készíts róla egy biztonsági másolatot, majd a mappán belül mindent törölj ki. Almappák, állományok, minden menjen a levesbe, de a "Default" szülőkönytár továbbra is legyen a helyén, csak üres tartalommal. A művelet előtt minden példányt zárj be, majd a törlés után indítsd el a Chrome-ot. Ilyenkor ezeket az állományokat újra létrehozza, csak természetesen minden nulláról indul, kezdve a beállításokkal és társaival. Ezután lehet kísérletezni az állományok visszamásolásával, de ha tényleg sérült valamelyik fájl, akkor inkább nem érdemes, helyette szinkronizáld amit lehet, vagy használd a könyvjelzőkezelőt.

    Ha nem válik be, akkor vezérlőpultban távolítsd el, AppData alatt minden maradékát töröld le, majd telepíts egy friss példányt. Illetve még az egész előtt érdemes lenne rákeresni Google-ben, általában létezik barátságosabb megoldás is.
  • VRSDM
    #2008
    arra lennék kiváncsi, hogy valaki okos tud-e valami tanácsot adni.

    pár napja gépeztem. neteztem a szokásos oldalaimon.
    a chrome kitalálta hogy nem tölt be egyetlen oldalt sem.
    csak "about blank"-et kapok.
    próbáltam már régebbi verziókkal, de semmi.
    kb. 2éve króm van és sosem volt semmi baja, most meg egyszerűen nem értem.

    nem tudom működésre bírni, opera,ie,ffx meg működik.

    ötlet? :$
  • Aquir
    #2007
    Na nekem van olyan oldal (MSN és Google Talk kezelő), aminek pár funkciójával az Operának gondjai vannak, chromon szépen fut.
    Meg van olyan aminek előszörre hosszabb idő kell amíg betölt egy oldalt, azután zárkózik fel a chrome legelső betöltésének sebességéhez

    Jó lenne ezen böngészők náhány dolgát összegyúrni
  • Ability
    #2006
    Akkor nem tudom. Nekem csak éppen hogy megdöccen néha egy pillanatra, viszont ha kikapcsolom az említett bővítményt akkor megjavul.
  • Aquir
    #2005
    nincsen SmoothScroll extensionöm
  • royalfeco
    #2004
    köszi. sikerült!
  • Ability
    #2003
    Nem is értem mit kell azon frissíteni. Egy natúr Chromium (ami frissíti magát), plusz pár extension (ami szintén frissíti magát).
  • Airbus A380
    #2002
    Igen megnéztem ez a legfissebb (gondolom) Chromiumot használja .
  • Ability
    #2001
    Engem az idegesített fel, hogy betöltés közben valami eszméletlen módon lassúak a scriptek. Ez egy nagyon régi hiba, vedd hozzá még a tipikus "beragad pár elem" problémát is, a kettő együtt elviselhetetlen. Az oldal nem tölt be legalább fél percig, mert meg kell várni az időtúllépést, ezidő alatt pedig laggol az egész böngésző.

    ui.: az a megakadás (ami nálam csak egy pillanat) egyébként a SmoothScroll extension által előidézett anomáliák egyike.