6043
Egy böngésző a Google-től.
  • berczely
    #2080
    Frissíteni az MSN-t?Van már újabb verzió?
    Béta Chrome?Melyik az?
  • Ability
    #2079
    Röviden és konyhanyelven:

    Amikor rákattintasz egy linkre elindul a Chrome, a processek között szerepel, fut, be is tölti az oldalt, DE maga az ablak nem válik láthatóvá. Ez azért van, mert a WLM kliens saját magán keresztül vezérli az ablakok láthatóságát, külön leíróparancsokat, információkat küld a "másik oldalra". Erre ugye fel kell készíteni a külső programot is, ami a Chrome esetében nem történt meg, mivel speciális esetekben reprodukálható a hiba. Ez alatt azt kell érteni, hogy a WLM bizonyos verziói alatt létezik csak a jelenség, eddig nem volt ismert, nem is javították. Mostanában tettek jelentést róla, a hibajavítás publikálva lett, de még nem feltétlen érhető el a stabil kiadásokban. Ha frissítesz a DEV vagy BETA csatornákra, akkor valószínűleg megoldódik a hiba. Vagy a talán barátságosabb út, hogy (fel|vissza)frissíted az MSN klienst.
  • berczely
    #2078
    Miért van az hogy MSN-ben ha valaki küld egy linket ráklikkelek, de a Chrome nem nyitja meg?Ha fut a böngésző akkor oké, de ha nem fut akkor Azt írja hogy "Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni..." és leokézom és semmi... nem nyit meg egy lapot sem, aztán bezárom és újra elindítom akkor meg sokszor nem akar egyből indulni!
  • Ability
    #2077
    Az az oldal által meghatározott kódolás, annak UTF-8-on kell lennie.

    Airbus: minőségben nem szabadna eltérésnek lennie, leginkább teljesítményben ütközhet ki a különbség. Ebben pedig tényszerűen voltak problémái a Chrome-nak, talán most az Adobe-val való közösködés miatt várható nagyobb javulás.
  • ldavid
    #2076
    te állítod a videó minőségét, szóval előbbi
  • Airbus A380
    #2075
    Csak bebeszélem magamnak vagy Chrome-al tényleg szebb képet ad a youtube mint FF-el ?
  • ldavid
    #2074
    a másik menüben is van egy kódolás, az nálam a youtube-on UTF-8-on van, ISO-val tényleg szar
  • Ability
    #2073
    Sejtettem hogy nem vezet eredményre, általában ugye a weboldal adja meg a karakterkódolást. Pontosan melyik részéről beszélünk a YouTube-nak? Maga az egész oldal, vagy valamilyen Flash része?
  • akyyy
    #2072
    azon van
  • Ability
    #2071
    Érdekes hiba, ennek nem lenne szabad előfordulnia. Csavarkulcs -> Beállítások -> Motorháztetó alatt -> Betűtípus és nyelvi beállítások -> Alapértelmezett karakterkódolás -> Central European (ISO-8859-2).
  • akyyy
    #2070
    youtubon szarul irja ki az ékezeteket, hogyan tudnám beállítani?
  • ldavid
    #2069
  • Jim Morrison
    #2068
    Csak az a baj, hogy nem tudom a kódot :D más lépett be :D
  • Ability
    #2067
    Kérdezés nélküli elmentést nem lehet beállítani, manuálisan sem lehet hozzáadni. Jelentkezz ki, majd lépj be ismét az oldalra, akkor felkínálja újra a lehetőséget. Ha véletlen rámentél a "sose kérdezzen rá újra" lehetőségre, akkor azt a beállításokban törölni tudod, így újra felteszi a kérdést a jövőben.
  • Jim Morrison
    #2066
    Ha belogolok egz oldalram, és nem várom meg míg kiírja, hogy elmentse e a kódot, mert én már megyek egy másik oldalra, nincs valami módja annak, hogy elmentsem utána? vagy hogy kérdés nélkül mentse el.
  • Aquir
    #2065
    Opera végülis annyira nem győzött meg, marad a Google Chrome
  • Aquir
    #2064
    hát igen, ez engem sem kötött le annyira :)
  • zeli
    #2063
    Értelmetlen dolgokról beszéltek, másfélterás merevlemezek korában. :)
  • Rundstedt17
    #2062
    eszem megáll nekem is... :D
  • Ability
    #2061
    Akkor maradjon, ne mondják hogy álszent vagyok.
  • Aquir
    #2060
    nem én tettem meg a lépéseket ehhez, így nekem mindegy :)
  • Ability
    #2059
    Javítok: "ezek a böngésző részei alapból". Sosem gondoltam egyébként a cache-re, én a telepítőre gondoltam, egy feltelepített program méretét (függetlenül a cache-től) mérheted, semmit nem fog tükrözni. Szinte mindegyik böngészőhöz feltelepítik a flashplayert, a böngésző használja is azt, de ettől még nem képzi a részét és működik nélküle is. Most hogy mit csomagolnak alapból a böngésző mellé az legyen már lényegtelen, mert egyremegy.

    Na amúgy: törölhetem ezt a sok agymenést, vagy maradjon meg? :D
  • Aquir
    #2058
    Nyilván a böngésző méretébe nem az oldalakról lementett adatokat értjük.
    "de települ vele, nem?" -t nem írtam, de már nem kell foglalkozni ezzel, és most nem fogok offolni :)
  • Ability
    #2057
    Értem én, de vagy nem fogadod el a véleményünket, vagy nem fogalmazol pontosan. Először azt írtad, hogy a "böngésző mérete", amiből találjam ki hogy micsoda, majd később "azok a fileok, amikkel végrehajtja a műveleteket", majd "nem vagy figyelmes", a végén meg "de települ vele, nem?". Szóval érted...
  • Aquir
    #2056
    Én akkor pontosan leírtam mi és miért nem működik. Most is tényeket írtam, nem kell belőle elefántot csinálni, vagy offolni :)
  • Ability
    #2055
    Engem sem igazán, csak ... nem tudom miért, nincs türelmem a hülyeségek terén. Ilyenkor "nagy megmondóember" válik belőlem, sokszor egy kis arroganciával mellékelve. Azonban igazság szerint inkább csak bizonyos személyekre specializálódom. Nem akarlak megsérteni, nincs semmilyen probléma veled, de az Ubuntu topikban ugyan ilyet játszottál, leírtunk valamit, Te ignoráltad, majd ment tovább az agymenés, és pont nem engem készítettél ki vele. Ha emlékszel még. ;) Szívesen válaszolok mindenféle agyament kérdésre, de ha ez eléri a minden logikát nélkülöző határt, akkor bizony csökönyös faszfej lesz belőlem. Ez van, tudok róla. :D
  • Aquir
    #2054
    nekem nincs ezzel problémám, de nem is engem izgat annyira:)
  • Ability
    #2053
    És ez miért fontos? Főleg hogy a komponensek több mint fele be sem töltődik, a vinyódon meg plusz 50MB ne legyen már probléma.
  • Aquir
    #2052
    nem is a sebesség miatt, hanem pusztán mennyi hely kell neki.
  • Ability
    #2051
    Megkérdezhetném hogy ez miért fontos? :] A méret nem tükröz semmit, nem befolyásolja a sebességet, stb.
  • Aquir
    #2050
    és pont a telepített méret érdekelt. további jó napot :)
  • Ability
    #2049
    Utolsó komment: lényegtelen dolgokról beszélünk, ha neked lenne igazad sem jelentene semmit (mint ahogy az enyémnek sincs jelentősége). A szótárak pedig alapból a programmal érkeznek, de nem képzik annak nélkülözhetetlen részét, letörölheted őket. Opera itt azzal spórol, hogy külön neked kell letölteni ezeket. Ezenkívül a Chromeban van csomó audio- és videocodec, voiceover, inspector, előrecsomagolt flashplayer (ami nem teljesen ugyan az mint a hivatalos), stb. Ha annyira a méret a lényeg, akkor használj pendriveos Linuxot. További szép napot. :)
  • Aquir
    #2048
    ezek a böngésző részei alapból
  • Aquir
    #2047
    körül, mi? :)
  • Ability
    #2046
    "Van elég sok". Látod, így nem lehet érvelni ahogy Te teszed.
  • Ability
    #2045
    Na ránéztem a Windows-os partícióra. Eléggé más a kettő, de hasonló eredmény, mint amit Dzsini is írt. Összesen 108MB, ha ebből levonom az installert, a lokalizációt és pár egyéb kedvességet, akkor olyan 30MB körül jön ki.
  • Aquir
    #2044
    elég sok van
  • Ability
    #2043
    dll-ek neveit írd le légyszi. Linuxon szerencsére nem létezik ez az istenverte formátum. :)
  • Aquir
    #2042
    még csak ha nem is a user data-t és a cache-t nézem, sem az extension-oket vagy a bookmark maganert, csak a jelenlegi verziószámot viselő mappán belül levő dll-ek maradnak 50 megával, az installertől, és a szótártól is eltekintve. nem ez a böngésző magja?
  • Ability
    #2041
    Zsír, akkor kérlek vezesd le nekem melyek ezek az állományok mindkét böngésző esetében. Kár erről vitázni, tudom hogy magad sem vagy tisztában vele, maximum azt hiszed. Mellesleg jelentősége sincs, plusz az Opera topikban is ezt a választ kaptad.