123
  • KasztnerTokman
    #123
    egyébként vistám van.
  • KasztnerTokman
    #122
    melyik böngésző fut gyorsabban az függ az oprendszertől pl nekem Internet explorer 7 gyorsabb mint a firefox 3 és a ie8 kb ugyanolyan gyors talan egy picivel hamarabb indul el. Google Chrome viszont mindegyiket sebességbe bealázza nálam, gyakorlatilag katintok és bejön az oldal, egyébként nekem a kinézete is nagyon tetszik.
  • Sil78
    #121
    Egyébként most néztem, FF 3-ban szintén lehet ablakok közt is áthúzni a tabokat. Szóval még ez sem új.
  • baajos
    #120
    Erősen béta verzió! Nagyon sokat fog még javulni! Én amugy a rókát használom, és bármilyen más böngészőt teszteltem utána mindig visszatértem Firefoxhoz. Ja egy tévhit eloszlatás: attól mert valami szintelen,fakó és részletektől mentes felületü, még nem azt jelenti, hogy letisztult!
  • Sil78
    #119
    Na, végre kijavították a FF 3.1 nightly-k Sunspiderrel kapcsolatos bugját, úgyhogy megvan a bekapcsolt tracing melletti eredményem is: 1806,6 ms. Tehát nálam egy picit gyorsabb, mint a Chrome. De mindkettőben vannak még tartalékok. :)
  • Dj Faustus #118
    "Jelenleg 4 fül van megnyitva és az ötödikben írom ezt a postot."
    Kipróbáltam az általad említett oldalakat - nem fagyott (hogy még érdekesebb legyen nyitottam mellé pár kepfeltolto.hu fület is, meg egy index.hu oldalt).

    A Neptune-nak meg érvénytelen a biztonsági tanusítványa. Ezt Firefox, Opera és Safari alatt is produkálja.
  • Myron
    #117
    most nézem az opera 9.5 is tudja már ezt
  • Duffy1990
    #116
    Én operát használok nekem az vált be. :D Mellesleg most kipróbáltam a Chromot, de ez csak az előzmények tekintetében jó és hasznos
  • Myron
    #115
    sztem ff azért nyerő mert ott a millió plugin aztán ezáltal mindent tud amit csak el lehet képzelni
  • peetig
    #114
    kipróbáltam: gyors, letisztult design, de hiányzik az adblock (és nekem ez nagyon fontos! el is felejtettem, hogy néznek ki a weboldalak a sok idegesítő reklámmal ). majd a végleges verzióra leszek kíváncsi, meg a javás teljesítményére.
  • Sil78
    #113
    Ez így nem mond semmit, ezek a tesztek nagyon relatívak. A te géped egészen biztosan más, mint az enyém, akkor lenne ez használható információ, ha a többi böngészővel is lefuttatnád ugyanezt a tesztet, illetve legalább IE7-tel, hogy látsszon a tendencia (vagy ha én nézném meg IE8-cal is). De két különböző konfiguráción futó két külön böngészőt így nem lehet összehasonlítani.
  • Sil78
    #112
    Pl magától a megjelenítő motortól, bizonyos beállításoktól (pl engedélyezve van-e a pipelining), pluginektől (pl mit használ az adott oldal, hogyan viselkedik az a plugin az adott gépen, az adott böngésző alatt), vagy pl hogy mennyire vannak letiltva a reklámok, stb, stb. Nagyon sok minden befolyásolhatja. Egy javascript-intenzív oldalon ez nyilván nagyon gyors lesz, de speciel Java plugin egyáltalán nincs is még hozzá, és lehet, hogy valami másban (mittudomén, képek betöltésében - csak példa!) meg tök lassú.
  • Sil78
    #111
    Átméretezhető szövegdoboz Firefox alatt is lehet, a Resizable Textarea nevű kiterjesztéssel.
  • Mardel
    #110
    Idevágó idézet:
    ,,Noscript nélkül internetezni olyan, mint amsterdami kupiban gumi nélkül. Szabadabb érzés, de meg vannak a kockázatai :)))"
  • Myron
    #109
    na nézzétek meg ezt az oldalt ff-ben meg Chrome-ban is :D ne legyen megnyitva semmi más ff-ben mert ctrl+alt+del lel tod csak bezárni, Chrome-ban meg már legalább ki van védve ez a 20 éves js kibaszás.

    itten van
  • Xbluereaper
    #108
    Nekem egyáltalán nem fagyogat mint, ahogy azt mások írják. Nagyon tetszik ez a könyvjelző menü, sokkal használhatóbb mint a szokásos kedvencek-sáv és az inkognitó ablak is hasznos. Ráadásúl még a külseje is szép, nem gagyin túl cicomázott mint a 3 (op, msie, ff) és még gyors is, a leggyorsabb. Kereső, játékok, email, böngésző, reklám szolgáltatás, térkép, stb... Örülök, hogy a Google így nyomúl mindenben, aminek köze van az internethez. Google forever!
  • Myron
    #107
    ha már kurzusfelvétel akkor iMacros és RefreshEvery plugin az FF-hez
  • fcsabika1
    #106
    Nézzétek ezt meg! Nagyon jó! http://is.gd/1Kne
  • passatgt
    #105
    ugyanez a teszt, amd 5200+-al
  • god25
    #104
    Vicc. Honnan nem kapartunk még gesztenyét!
  • hdo
    #103
    öö sorry ... ablak=fül
  • hdo
    #102
    Böszme gyors, szó se róla ... de!!:
    Jelenleg 4 fül van megnyitva és az ötödikben írom ezt a postot.
    szombathely.hu
    youtube.com - videó megy
    neptun - blokkolta a fraud protection, úgy kellett lebeszélnem róla, no comment
    www.bdtf.hu (null dizájn egyetemi weboldal)

    oké hogy külön process, meg így meg úgy jó, de ha egyik ablak fagy, áll az egész, nem tudok másik ablakban sem csinálni semmit ... így totál hasztalanul foglal külön processben ez az öt szem oldal _100_megabájt_ memóriát. Opera 62+ ablakkal foglalt 320-at max - direkt kattintgattam sorba mindegyikre, hogy igenis aktívak legyenek - és totál nem érdekel hogy külön vagy egy processbe megy, még _soha_ nem csinálta azt amit a chrome már másodszorra - hogy kifagyott hibaüzenet nélkül majd' fél percig - ha meg egy kritikus hibával össze is szakadt az egész opera ennyi ablak mellett - mert mondjuk betelt a merevlemez amire cachelt - akkoris miután újraindítottam megjelent az összes ablakom. Ha a chrome szakad össze kapok egy üres ablakot miután megnyitom mégegyszer - külön process legnagyobb átka, rohadt sok session-t kellene mentenie párhuzamosan ablakok visszaállításához. Recently closed-ben meg meg sem jelenik ... tehát annak pápá.

    Továbbá: átméretezhető szövegdoboz, dizájn, gombok, inkognitó mód ... _egy_az_egyben_ safari az egész, aki használta tudja mire gondolok.

    Lehet hogy ez a böngésző is arra a sorsra fog jutni mint anno a safari ... használom pár napig, aztán egyszercsak uninstall és opera újra.
  • 5c0rp330n
    #101
    az ms eláshatja magát, amíg a hetes verziójú böngészőjének pár éve az volt az egyik újdonsága, hogy kezel füleket és támogat szabványokat. csodálatos, hogy erre a szintre is eljutottak, márcsak egy évtized lemaradásuk van, hogy egy rendes böngészőt összerakjanak :) aki ilyen fost használ, én mondjuk nem sajnálom, meg is érdemli.
  • NEXUS6
    #100
    Örülök, hogy kicsit éledezik a böngésző piac. Pár hete még nem gondoltam, volna, hogy a FF-nek igazi versenytársa terem.

    Most már az M$-nek is tényleg össze kell szednie magát, mert végetérni látszik a számtek őskorszak az 1 bites felhasználóval, aki ha netre megy akkor rákattint a kékre.
  • atlagember
    #99
    Nekem nem kezeli a Java-t. Azt írja, nincs elérhető plugin a tartalom megjelenítéséhez. A többi böngészővel pedig mennek azek az oldalak.
  • atlagember
    #98
    Szóval valóban gyors, de kicsit hiányos tudása. Beállítási lehetőségei majdnem nulla.
  • chungey
    #97
    Hogy van ez, otthon leszedtem este, megkérdezte átvegye e a könyvjelzőket, kukikat, beállításokat a ff ből. Meg is csinálta, minden átjött, ugyanugy ugyanoda mentette a letöltést, görgőre új ablak, könyvjelzők szépen átjöttek ott helyben lehetett managelni őket meg minden...
    Most leszedtem melóban és meg sem kérdezte akarok é valamit importálni...
  • adsa
    #96
    Én is letöltöttem, sajna csak a tegnap már gondoltam, hogy elérhető lesz és csak ma töltöttem le... Nekem nagyon tetszik az, hogy a tabokot lehet mozgatni, megnyitani új ablakban. Ugyanezt szeretném a gombokkal is csinálni:) mert már megszoktam, hogy a home page gomb a jobb oldalon van (IE 7):) de amúgy eléggé megvok elégedve vele:)
  • Ability
    #95
    Jól látom, hogy nem lehet kikapcsolni a helyesírás ellenőrzést, és magyar nyelv sem szerepel benne?

    Amúgy ha a fenti megoldódna, akkor lehet ezt használnám állandósként teszt jelleggel. Eddig eléggé meggyőző, nagyon gyors, nincs hiba, kényelmes használni, és mindenenek előtt: letisztult.
  • FoodLFG
    #94
    Még nagyon nem érdekel, mert csak béta, de azért belenézek, hogy milyen.
    Elsősorban nekem az számít, hogy jól használható legyen. Ha olyan gyors mint a többi, az már bőven elég. Nem hiszek a nagyon látványos gyorsulásokban.
  • A1274815
    #93
    IE8 Beta 2 8037ms.
  • Streety
    #92
    Hát kiváncsi leszek én erre a gyorsaságra..
  • psishock
    #91
    "Ezek a tesztek javascriptre vonatkoznak, az oldalak betöltési sebességéhez nincs annyira közvetlenül közük (az sok minden mástól is függ)."
    hát...pl mitől?, mondjuk ugyanazon netsebesség mellet ugyanazon gépen a bizonyos browser szemmelláthatóan sebesebben tölti be az oldalakat mint a másik. (mondjuk a cicomázottabb gamer oldalak pl, jó a kest azt törölöm minden alkalommal, hogy ne legyen turpisság =)

    "Aprítani fog a FF 3.1 is a TraceMonkey-val, meg a Webkitnek is van egy saját, SquirrelFish nevű megoldása"
    ezekbe ott van a "tán" amíg nem látom, hogy érnek is valamit =)

    "de ki használ manapság több ablakot"
    hát ezennel minden Google Chrome felhasználó pl. ^_^
  • psishock
    #90
    - Deviantart ot nem szereti még =), annyira eszi a procit néha, hogy az szinte fáj, és sokszor van hogy úgy sem tudja rendesen behozni. Tán majd tekernek a kódjukon hamarosan. =)
  • Sil78
    #89
    Ezek a tesztek javascriptre vonatkoznak, az oldalak betöltési sebességéhez nincs annyira közvetlenül közük (az sok minden mástól is függ). Aprítani fog a FF 3.1 is a TraceMonkey-val, meg a Webkitnek is van egy saját, SquirrelFish nevű megoldása... Kíváncsi leszek, az Opera mit lép majd ezekre. (Az IE-re nem igazán, az elég reménytelenül le van maradva.)
    Linket dobálni Firefoxban is lehet, a fülek húzogatása sem újdonság (max az ablakok között, de ki használ manapság több ablakot?). (Ezzel a csúszkálásos trükkel tulképp gyorsabbnak látszik a húzgálás, pedig nem az.)
  • psishock
    #88
    ooo, köcc a tesztet, így már jobb összképet kaptak a dolgokról. ^_^
    még furcsa is volt, hogy a teszteken az opera mutat sebesebbet, de a chome szemmel lathatoan sokkal gyorsabban hozott be minden oldalt nallam.
    Akkor a SunSpiderrel: opera: 3683.0ms, chrome: 1372.4ms .impressive =)
    chrome szerintem a V8 al aprít itt kegyetlen ^_^
    de összevéve is sokkal flexibilisebb az ablakkezelése is mint az operanak vagy a ff nek, bárhova lehet sebesen rakosgatni őket, akár a bedobálni más linkeket a tab panel be. Csak még ha lenne egy "allways on top" opció rajtuk és jutúb videokat leshetek lekicsinyített ablakba további böngészés mellett. :D

  • psishock
    #87
    eddig tán még nem lehet, de majd idővel gondolom, ami fontosabb mondjuk, hogy nincs bookmark manager-je ahogy nézem, az elkellene mondjuk.
    Gondok amiket észrevettem (a jó dolgokat nem sorolom, mert van belőlük így is elég;):

    - találtam olyan oldalt ahol furán/nem igen frissíti az imput részt, ez zavaró
    - nincsenek mouse gesztúrák
    - még nincsenek pluginok se =)
    - bookmark manager el kéne azért alapból.
    - ok hogy igy is keveset foglalnak a gombok, de még így szeretné az ember eltüntetni a back, forward, go, reload, meg ilyesmiket =) esetleg kipakkolni más tetszőlegesset.
    - a recently closed oldalak szeretnem ha nem tunnenek el idovel, csak miutan minden Chrome ablakot becsuktam mondjuk.
    - jo lenne a személyre szabható start page?
    - ha bezárok egy oldalt, jó lenne ha az előző aktívra ugrana vissza.
    - gyorsan ki/be kapcsolható flash/gif meg hasonló bigyó szűrő el kell.
    - short cut-ok allitasa billentyûzeten szintúgy jo ha van.
    - jó lenne tudni a path-okat minden fontosabb funkciókhoz mint a bookmarkok meg a cache (mint az operanal pl a help/about_opera és Paths rész) ez segít a jutúb videóknál pl.
    - popup blockeren lehet még tökéletesíteni, volt hogy becsúsztak ad ablakok.

    kb ennyi egyenlőre, majd tesztelem még, mivel nagyon pozitív véleménnyel vagyok róla.
  • Sil78
    #86
    Én is néztem tesztet, az ilyenkor szokásos SunSpider-t. Nálam Firefox 3676,6 ms, Opera 4997,2 ms, IE7 32387,2 ms (lol...), Chrome 1864,4 ms. Néztem Firefox 3.1 nightlyval is, az tracing nélkül 2940,4 ms volt, de sajnos a tracing bekapcsolásával ez a build egyelőre kiakad ezen a teszten (elvileg már most 1,83x-os gyorsulásnál tartanak FF 3-hoz képest, szóval eléggé ott lenne a Chrome eredménye körül).
  • 5c0rp330n
    #85
    gyerekek, qrvára jó ezu a böngésző, az eddigi pár perc alapján ezt mondom, aztőn tesztelem majd még. operából/ff-ből nem tudjátok hogy lehet könyvjelzőket importálni bele? csak ie-ből ajánlotta fel, ott nem sokat találhatott :)
  • hdo
    #84
    Az első weboldallal amit megnyitottam sikerült kifagyasztanom a _teljes_böngészőt_ .... nesze neked külön process!