2595
  • benőmenő
    #2475
    Arról nem beszélve, hogy utána az ilyen 80 ezer fős stadionokat negyed házzal sem tudnák üzemeltetni. Egyszerűen nem érné meg.
  • matyi0323
    #2474
    Sosem leszünk arra képesek, hogy megrendezzünk egy olimpiát. ( sajnos )!
    Sem közlekedésben ( mert ok, autópályán el tudsz jutni A-ból B-be viszonylag könnyen, de már a tömegközlekedés az káosz ), sem létesítményekben, mert azon kívül, hogy bivalybasznádon felhúzzák az ikszedik stadiont, azon kívül kevés dolog van hozzá. Sem "biztonságban" ( mert ha egy nb1-es focimeccsen ezer ember szétszed egy stadiont, mert képtelenek tenni bármit, akkor abba bele gondolni is rossz, hogy idehívjuk a világ embereit..)

    De még mindig azt mondom, hogy ha annyi eszünk van, hogy az Alföld közepére teszünk "alagutat", vagy miközben emberek ezreinek se munkája, se pénze és az államnak az a legnagyobb gondja, hogy az aug. 20-i tűzijáték xx millióba vagy xx+2 millióba kerüljön, hogy szép legyen ( és ezt a listát sorolhatnám napokig akár..), addig nincs miről beszélni sem.
    Ja, és ne hasonlítsuk magunkat egy Ukrajnához azzal a jelszóval, hogy ők is megcsináltak egy EB-t.. mert (szerintem) a nyomukban sem vagyunk ilyen téren.
  • Maximus4
    #2473
    Ne is mondd:(
    Talán lesz egy kis 'kárpótlás' a Gyulai emlékversenyen.
  • Chris Lowe
    #2472
    Mi lesz ma este atlétikából Londonban? B-)
    Kicsit hiányzik a napi szurkolásadagom...
    Egyik sportadón sem megy olimpia szintü műsor. :-(
  • ManoNegra
    #2471
    Ez gondolom csak mint érdekesség lett belinkelve, mert román szomszédaink nem nagyon szoktak ódákat zengeni rólunk...
  • benőmenő
    #2470
    Nem azért, de a google és bing fordító is egész korrekten átírja angolra.
    Az megint más, hogy sikeres ember netes fordítóval nem fordíttat magyarra, mert úgy katasztrófa mindegyik.
  • Jimbo
    #2469
    Köszi, ezzel a román szarral sokat tudunk kezdeni
  • Ferrari23
    #2468
    Na a női súlylökő győztes, akit csávónak néztem lebukott :D Elvették aranyát. :D

    http://olimpia.origo.hu/london/atletika/20120813-sulylokesben-gyoztes-feherorosz-nagyezsda-osztapcsukot-megfosztottak-aranyermetol.html
  • Grenzjager
    #2467
    UNGARIA, þara-fenomen.
  • Grenzjager
    #2466
  • kaposi1
    #2465

    Na ez az igazi Ország image!
  • kaposi1
    #2464
    Pazar volt látványban ez a tegnapi záró ceremónia,de inkább hasonlított egy monumentális pop koncertre mint egy Olimpiai záróműsorra.
  • Grenzjager
    #2463
    youtuberól mindent törölnek:(
    na de ez alap:)

    Closing Ceremony - Monty Python Eric Idle - London 2012 Olympic Games
  • Shep
    #2462
    Pákót kihagytad meg Zsülikét :)
  • Grenzjager
    #2461
    van más gond is kis hazánkban
    Filléres gondokkal küzdenek a leendő olimpikonok

    Metró normális közlekedéssel, autópályákkal, egy normális Puskás-Népstadion, fain Hajós ill. Komjádi ígyis-úgyis kell, a többi meg elbontható/mobil lelátóval, jó lenne egyszer egy Olimpia Budapesten.
  • ReszegKoldus
    #2460
    4-es metróval minden megközelíthető könnyedén. És Korda Gyuri meg Győzike felléphetnének.
  • Tigristank
    #2459
    Persze, ezt csak úgy érdekességnek raktam be, hogy készült ilyen montázs. Én is néztem a híradót. Egy ilyen kis országnak nem is biztos, hogy megérné az olimpia megrendezése (lásd: görögök). Pláne, hogy nekünk szinte mindent az alapoktól kéne kezdeni, míg másoknak, pl. a braziloknak a 4 év múlva esedékes olimpiára már sok létesítményük alapból rendelkezésre állt. Esélyünk is akkor lenne rá, ha a gazdasági mutatóink svéd vagy osztrák szinten lennének, ami igencsak távolinak tűnik. De még egy 4-es metrót se sikerült összehoznunk 10 év alatt. :)
  • Maximus4
    #2458
    A Britek is elszámolták magukat egy kicsit.5200 milliárdba került nekik a rendezés,hatszorosan túllépték a tervezett keretet.
  • lippet
    #2457
    Pont a tegnapi híradóban hallottam, hogy egy 2006-os felmérés alapján Pestnek egy olimpia 5000! milliárd forintba kerülne! Ez az összeg az ország éves költségvetésének a fele.
    Ennek kapcsán kicsit elgondolkodtam, hogy hogy lehetne megvalósítani:
    - csomó új stadiont kellene építeni (BVSC, Puskás nem alkalmas ilyen rendezvények lebonyolítására);
    - tömegközlekedés. Azt hiszem, ezt nem nagyon kell ecsetelnem...
    - nyitó-záró ünnepség. Ki az a magyar "sztár" aki felléphetne? :)

    Mellesleg a 2020-asról már biztos lecsúsztunk, februárban lejárt a pályázati határidő! :S
  • FrezeR
    #2456
    Igen nekem is de ilyenkor ez természetes, jó volt ez a mindennapos sport program kapcsolgatás ide oda csatornák közt, volt nyüzsgés, esemény, várakozás:) kell pár nap vagy több mire az ember kicsit visszaáll a szürke hétköznapokra...
  • Maximus4
    #2455
    Komoly hiányérzetem van:( 1/2 10-kor automatikusan kapcsoltam az M1-re:(
  • Bence94
    #2454
    Kész le is lőtték az mtv-t. Furcsa megint 4 év múlva.
  • Tigristank
    #2453
    Na most már tényleg vége. :(
    Újabb 4 évet kell várni a következő nyári olimpiáig. Bár ha azt veszem, az a 4 év is gyorsan el fog telni, Peking is olyan, mintha tegnap lett volna... :(
  • xido
    #2452
    Roger Daltrey nem öregszik..így nézett ki a Spionfiókában is 15 éve :))
  • McCartman
    #2451
    mit nem értesz?
  • cargame
    #2450
    ???
  • McCartman
    #2449
    lol tényleg.
    tiszta szégyen.
  • IXEMGabeo
    #2448
    majd a téli olimpián odapörkölnek az osztrákok. Durva, hogy nulla éremmel zárták az olimpiát
  • McCartman
    #2447
    Ahogy majd Forma-1 is.
    Oroszok nem tökölnek , eszméletlen , már-már emberi ésszel felfoghatatlan összegeket ruháznak be a környéken , trillió forintokat.
  • McCartman
    #2446
    Nem a jelenlegi gazdasági állapotukra gondoltam , a déli mentalitás régebbről , mélyebbről gyökeredzik. :)
  • IXEMGabeo
    #2445
    csodálom h Brazília tiszteletére a NOSSA NOSSA nincsen
  • Tigristank
    #2444
    Hát jah. Az EGK-hoz is csak politikai okok miatt csatlakozhattak oly "korán", nem pedig gazdaságuk miatt.
  • Tigristank
    #2443
    Egy kis off:

  • xido
    #2442
    hehe..brazil himnusz...valami osztrák waltzer vagy mi?:))
  • IXEMGabeo
    #2441
    elvileg nem...2014-ben lesz Szocsiban úgy tudom
  • xido
    #2440
    hogy is van ez..nyári és téli olimpia ugyanabban az évben..4 évente?
  • McCartman
    #2439
    Mondjuk ugyanez a helyzet az olaszokkal is.
  • McCartman
    #2438
    Érdekes , hogy őseik folytán olyan kiváltságban van része a görögöknek amit modern kori történelmük alapján aligha érdemelnének meg.
  • Bence94
    #2437
    Mekkora lenne ha itt lenne...
  • xido
    #2436
    ide egy Robbie Williams is jöhetett volna Rákjúzni:)