1894
  • sata75
    #1854
    megvan eredetiben is de hibás a cd és a kötsög cd galaxis nem cserélte ki. ezért virágboltit használok a kiegészítővel együtt, magyarítással.
    Ha elindul akkor ivalami driver probléma lehet nem? mindenesetre simán kellene futni neki.
  • Seven
    #1853
    Erdetid van? Az enyém még nem az, két verziót egyik sem fut. Elindul, de visszadobja az asztalra.
  • sata75
    #1852
    nálam simán megy.
  • Seven
    #1851
    Sziasztok!

    Van valami megoldás arra, hogy 64 bites win7-en is elinduljon?
  • Gab920926
    #1850
    Köszi sikerült :)
  • sata75
    #1849
    szia,
    természetesen lehet. ha van egy hajód akkor azzal tudsz szigetet foglalni 3 fa ás 2 szerszám áráért ha jól emlékszem.

    nézd végig ezt a videót sokat fog segíteni.
    jó játékot.
  • Gab920926
    #1848
    Üdv!most játszok vele elösször kérdésem az lenne hogy lehet e más szigeteket foglalni?
  • sata75
    #1847
    Már ha az angol miatt nem menne:)
  • sata75
    #1846
    Sasa5671-nek köszönhetően van full magyarítás a játékhoz, kieggel és javítócsomagokkal együtt.
    Itt
    és itt.
  • Alpine01
    #1845
    Köszönöm. :)
  • perko
    #1844
    Régen játszottam, nem emlékszem pontosan.

    Itt mindent megtalálsz. Én itt kerestem.
    Anno 1404 Wiki

    Ha nem megy az angol akkor segít a fordító.
  • Alpine01
    #1843
    Senki nem tud segíteni? :(
  • Alpine01
    #1842
    Sziasztok!

    Elkezdtem játszani ezzel a játékkal de sajnos megakadtam a Hadjárat részben a 3. fejezetnél. (Indulás az ígéret földjére)

    Sajnos nem tudom hogy mit is kellene csinálnom. Amiket bal oldalt kiirkált küldetéseket azokat megcsináltam. Most viszont ott csak egy serleg van és azt írja hogy segítsek Guy Forcasnak a keresztes hadsereg ellátásába viszont semmi konkrétat nem ír.

    Most mit kell itt csinálni?
  • sata75
    #1841
    mi a 3. küldetés neve?
  • Regrow
    #1840
    hello anno 1404 venice 3. küldetésnél akadtam el ellenséges területeket nem tudom hogy kell felvásárolni help plz
  • Austin Bailey
    #1839
    Közben nekem is van egy kérdésem. A termőterületek hogyan működnek? Minden ültetvényhez ajánl egy lerakandó termőterület-mennyiséget, illetve mutatja, hogy hány % a termelés. 100-nál több nem lehet. Na most addig tiszta, hogy ha az ajánlott ültetvényszámra nem jön ki a 100%, akkor teszek még egyet az ajánlotton felül. (pl keleti szigeten, ha a vízpumpa szélén van az ültetvény) De mi van akkor, ha előbb eléri a 100%-ot a termelés, mint hogy én letenném az összes ültetvényt. (gyógynövénnyel szokott ilyen lenni) Akkor is le kell tennem az ajánlottat, hogy jól működjön, vagy akkor nem?
  • Motolla
    #1838
    Hopp, közben megtaláltam - egy olyan kereskedőhajón volt, ami a harci eseményeknek a közelében sem járt...
  • Motolla
    #1837
    Kérdésem lenne. Az ötödik pálya végén, amikor lelepleződik Guy Forcas és a kalózok gyermekrabszolgasági szerződése, ezt a kalózszerződést el kéne vinnem Marie-nak. De hol van? Hajómon, raktáramban nem találom, és az öreg arabtól sem kapom meg. Hiába mentem el a csajhoz fehér zászlóval, nem történt semmi.
  • perko
    #1836
    Official user manual

    Keresd ki, ha van ilyen. Én nem tudom milyen ablakról beszélsz, de biztos bennem van a hiba.
  • Austin Bailey
    #1835
    ha még nem jöttél volna rá, felfogtam, hogy te a súlyokat használod, meg azt is, hogy mindenki a súlyokat használja, de egy billentyű+klikkel be tudsz hozni egy ablakot, ahol egyedi mennyiségek átpakolását is beállíthatod. Ezek szerintem ti ezt nem ismeritek. Én meg elfelejtettem, hogy hogyan volt...
  • perko
    #1834
    A hajóból kipakolni ugyan az. csak fordítva.
  • perko
    #1833
    Ha még nem jöttél volna rá:

    1. Bemész a hajóval a kikötöraktár körzetébe
    2. Klikk a raktárra. Megjelennek a raktárban található áruk.
    3. Kiválasztod az árut amit rakodni akarsz. Ekkor az ablak jobb felső oldalán
    látható 3 mérlegsúly képe. Az elsőn 1, a másodikon 10, a harmadikon végtelen
    jel található. Ha az elsőt választod, egyesével rakodhatsz, ha a másodikat
    akkor tizesével, ha a harmadikat akkor egyszerre berakja az összes kiválasztott
    árut ami a raktárba található, perssze a hajó rakodókapacitásának határáig.
    4. Indulhat a szállítmány
  • Austin Bailey
    #1832
    nem, nem arra gondolok. Be lehet állítani egyedi értéket, csak nem emlékszem rá, hogy hogyan. Most raktam újra a játékot, két év után. Akkor elég magától értetődően rájöttem. Most meg sehogysem jut eszembe
  • Motolla
    #1831
    Nem arra gondolsz, hogy a hajó ablakának jobb felső sarkában van három kis súly, egy 1 tonnás, egy 10 meg még valamekkorra, és azokon kell váltogatni, mennyit pakoljon ki?
  • Austin Bailey
    #1830
    nem, nem, be be lehet állítani egyedi mennyiségre is. Hogy mondjuk egyszerre 29-et pakoljon. Valahogy meg kéne nyílnia egy kis ablaknak, ahol állíthatod a számot. Ez biztos, mert amikor régebben játszottam vele, akkor így csináltam. És nem keverem össze a kereskedelemmel. Valami billentyű+egér megoldással kell előhozni a kis ablakot
  • Petko
    #1829
    #1798
  • Austin Bailey
    #1828
    passzolok, de gondolom kereskedni kellene
  • Austin Bailey
    #1827
    basszus, légyszi mondja meg valaki, hogy hol lehet beállítani a hajóból kikötőbe átrakni kívánt termék mennyiségét. Egyszerűen eéfelejtettem
  • akibron
    #1826
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a 8. pályához. Sajnos mindig elfogy a pénzem mielőtt meg tudnám építeni a székesegyházat.
  • Austin Bailey
    #1825
    itt írja a szükségleteket. Még azt ellenőrizd, hogy minden ház be van-e kötve az útba a piacokkal. Egyébként a piacon le tudod tiltani a felemelkedést, és akkor nincsenek patríciusok. Tehetnél képet, hogy lássuk a problémát
  • Austin Bailey
    #1824
    valójában nem állsz messze az igazságtól, amikor gyanakszol arra a pasira gyerekügyben...
  • perko
    #1823
    Nem tudom, hogy állsz az angollal, de fordítóval is lehet boldogulni.
    Itt minden kérdésedre találsz választ:
    Anno 1404 Wiki
  • Motolla
    #1822
    Valami más lehet a gebasz, ebben az elveszett gyerekes küldiben még nincs kémelhárítás meg akasztóhely. Mindenesetre jönnek az üzik, meg rendszeres időközönként a lázadások, most leromboltam az összes patríciusházat (úgyis kielégíthetetlenek az igényeik, és sztem ezért a lázadás), a helyükre megint parasztházakat húztam, meglátjuk, mi lesz. 260-290 közötti mínuszban vagyok adóbevételt tekintve, pedig már minden felesleges üzemet leállítottam. Szerencsére a basával való kereskedéssel azért pluszban tartom magamat.
    A bányaigazgatónak leszállítottam, amit kért, a tőle kapott gyereket odaadtam Hillarius atyának (nem akarok belegondolni, milyen célból kell egy papnak sok fiatal fiú...), a fegyverkovácsom már termel, asszem, most kéne kapnom hadihajókat a kalózok ellen, majd csak megkapom.
  • Austin Bailey
    #1821
    Lázadás csak akkor van ha az ellenséges kém fellázítja a várost. Kémelhárítást kell végezni. Szórakozásnak meg azt hiszem az akasztóhely kell
  • Motolla
    #1820
    Egészen pontosan a társaságot hiányolják.
  • Motolla
    #1819
    Úgy tűnik, kisajátítom a kérdezés jogát... :) Szóval a gyerek megvan, most vittem a levelet a bányaigazgatónak, de a városomban megjelentek a patríciusok, mindenféle igényeik vannak, amikhez a városom még nem elég fejlett, lázadás is kitört, de majd rájövök ezekre, a kérdésem más: folyamatosan kapom az üzit, hogy a lakosok piacot követelnek, mert kevés a szórakozás. Már építettem még egy piacot, lefedek velük minden lakóépületet, és még mindig jön az üzi. Még mennyit kell építeni, és hová? ki a sziget szélére a bányákhoz is? Ott nem is laknak!
  • perko
    #1818
    A sziget lakosságát a piacon ellenőrizheted.
  • Motolla
    #1817
    Köszi! A lélekszámot hol ellenőrizhetem?
  • perko
    #1816
    A 3. gyermek Karimnál van. Megkapod miután elérted a 145-ös nomád lélelszámot,
    és van kutad, meg építettél datolya farmot.
  • Motolla
    #1815
    Sziasztok!
    Segítségre lenne szükségem, mert elakadtam. Most ismerkedek a játékkal, az oktató küldetéssorozaton át. Jelenleg a negyediknél tartok, ahol elveszett gyerekeket kell megkeresni. A harmadikat nem találom. Miután megépítettem a délnyugati szigeten a fűszerfarmot annak a karavánvezetőnek, jött az üzenet, hogy kapok egy gyereket, akit vigyek el Hillarius atyához, de nem találom sem a sivatagi sziget raktárában, sem délen, aa nagyvezírnél, és a tengerben sem. Hol bujkálhat? Köszi előre is.