1894
  • Botond #1894
    Végre lesz normális méretű interface 4k-ban, és a 64 bitre váltásnak hála lesz értelme a sok ramnak is. :)
  • Volband
    #1893
    Heló! Ha valakinek a Gold változat van meg, ahhoz tudok küldeni egy gyorsan letölthető, egyszerűen lefuttatható magyarításhoz linket. Per pill még 20on akárhány napig nem szúrhatok be ide linkeket, szóval üziben lehet jelezni, ha valakit érdekelne.
  • Zsolti98
    #1892
    Sziasztok! Új vagyok az oldalon még, van aki esetleg játszik itt az 1404-el? :D És mondjuk játszana is multiban? :)
  • sata75
    #1891
    Ha a raktáradban van áru akkor nincs összekötve úttal. Összeszedik a terméket út nélkül de a megfelelő felhasználási helyre már csak úton viszik ki. Nyílván a raktár(ak) sugarában kell lennie mindkettőnek, de azon kívül nem is tudsz építeni.
    Szóval a bányának és a kohónak nem kell átfedésben lenniük ha van raktár a közelükben. Na remélem érthetően írtam le:)
  • Apa27
    #1890
    Egy kérdés! Az ércbánya mellé építettem a vaskohót. Így a vaskohó sugara ráfed az ércbányára...Az ércbányából folyik a kitermelés és a vaskohóban van is ércbevitel, ahogy a raktáramban is egyre több gyűlik. A szénégetőt távolabb építettem meg, az nem esik bele a vaskohó sugarába. A raktáramban van szén, de a vaskohóban mégis villog, hogy nincs benne. Ezek szerint átfedésben kell lenniük? Nem viszik a raktárból a szenet a vaskohóba? A kenderültetvény mellé építettem a takácskunyhót. Itt is van átfedés. HA nem mellé építem, hanem távolabb, akkor nem vinnék a kendert a takácskunyhóba...de még a kötélverő üzembe sem?
  • Apa27
    #1889
    Köszi!
  • sata75
    #1888
    Hey
    Van egy arányszám, hogy mennyi parasztból lehet polgár de igazábol nem a mennyiség a lényeg, hanem, hogy az igényeik ki legyenek elégítve.Parasztnál a hal a pia meg a hit ha jól emlékszem. Ha ezek zöldek akkor felemelkedhet.
    Az építmények viszont már mennyiség függőek. Folyamatosan kapod meg az építhető épületeket ahogyan növekszik a lélekszám. De ezt írja is az épületnél, hogy mennyi patrícius kell hozzá. Lélekszám összeadódik de a két nép független egymástól. Külön külön is felemelkednek ha lehet. Lélekszámot asszem a piacon írja, ott vannak egyéb infók is.
    Van magyarítás a játékhoz ha az segít illetve helyedben megnéznék pár videót, pl ezt sokat lehet tanulni belőle.
  • Apa27
    #1887
    Sziasztok! Hogyan van a paraszt-polgár-patrícius átmenet? Mármint mennyi fő kell, hogy parasztból polgár legyen, majd patrícius? Erre nem jöttem rá. Illetve arra, hogy lehet az, mikor patrícius lettem nem kaptam meg azonnal az összes építményt? Összeadódik a népességszámom a többi szigeten élővel? Pl.ha nomádom is van, vagy másik szigeten embereim, akkor az is beleszámít, hogy hány emberem van? Ez befolyásolja az átmenetet a civilizációs szintek között? honnan tudom, hogy egy szigeten hány emberem van? És azt, hogy mikor lesz polgárból patrícius? Most sajnos nincs előttem, de ha a piacra rákattintok, akkor kiírja, hogy hogy van a növekedés...vagy mennyi növekedés lehetséges... van aki el tudná ezt magyarázni? :) Köszi a segítséget! :)
  • npolos
    #1886
    azért volt vele egy kis gond, mert lefagyott tőle a játék :)
    nem elég csak azt az egy fájlt bemásolni
    csináltam egy .rar fájlt, amit amit ide raktam ki, fordítás + telepítési segéd
  • sata75
    #1885
    igen
  • npolos
    #1884
    Sziasztok,

    nekem is steames változat van :)
    ez a magyarosítás jó az alap és venice kiegészítőre is?
  • TrutymóMax
    #1883
    Sziasztok újra!
    Ahogy néztem nem kaptam választ a kérdésemre, de remélem hogy most több sikerrel járok. Íme a kérdés pontosítva:
    Megvan nekem az Anno 1404 CD-n (gold edition, ha ez valamit változtat) és linuxom van. Valaki tudna segíteni felrakni vagy valam? (van wine-om)
  • Diopapa
    #1882
    Hú, ez nagyon jó, fel tudná tenni valaki a Venice-hez is? sajna a steames verzióra nem lehet felrakni mert ostoba a telepítő.
  • korbin555
    #1881
    Szívesen.
  • WhtFalcon
    #1880
    Köszi szépen! Működik
  • korbin555
    #1879
    Nekem is fejtörést okozott,de sikerült megoldanom.A kalóz verzióhoz minden további nélkül jó a magyarítás telepítője.Felraktam arra,és onnan átmásoltam az eredeti Steam-es játékba.Hogy ne kelljen vele kínlódnod,letöltheted innen.
  • WhtFalcon
    #1878
    Üdv! Van valami megoldás arra, hogy a Steam-es alap+kieg játékra fel tudjam tenni a magyarítást? Mert a magyarítás indítás után közli, hogy nem tudja meghatározni a telepítési mappát, ezután csak kilépni lehet belőle. Gondolom nem Steam verzióra készült, de tallózni sem enged, hogy én határozzam meg neki az útvonalat
  • Jaqen
    #1877
    Hali. Megvan a Gold edition de nincs a játékban szöveg. Már a menüben sem. Felraktam a magyarítást, ott van. Elindult, elkezdett tölteni de mielőtt betöltött volna ki alt+tab-oltam, és mikor visszaléptem villódzott az egész. Azóta ezt csinálja minden indításnál illetve be sem hozza a Ubisoft logót csak fél másodpercre aztán eltűnik, tölt, és villódzás. Újraraktam párszor de csak annyi történt, hogy 1x volt angol szöveg...viszont nekem magyarul kéne...
  • nagykispeter
    #1876
    igen
  • Rozsdika
    #1875
    Szia!
    Elnézést, hogy csak most válaszolok. nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Sikerült úgy megcsinálni ahogy írtad és magyar lett az egész. Köszönöm szépen még egyszer! Ezer hála! HA ne adja isten még lenne kérdésem akkor kereshetlek-e?
  • nagykispeter
    #1874
    Nézd meg a Related Designs könyvtárba (ennek a program file ubisoft mappába kell lenni) kell lenni egy olyan könyvtárnak hogy Anno 1404 vagy pedig olyannak hogy Anno 1404 Venice, ha csak az Anno 1404 van akkor abba kell lenni egy olyannak hogy addon könyvtár, ide kell bemásolni és felülírni az eredeti rda fájlokat, total commanderrel a legegyszerűbb, én azzal szoktam. De úgyis megcsinálhatod hogy magyarítás telepítővel kiválasztod telepítéskor azt a könyvtárat, ahol ezeket megtalálod. Sajnos próbálgatni kell különböző könyvtárakat amíg nem lesz magyar, minden változat máshova telepíti a kiegészítőt. Lényeg az, hogy vagy Anno 1404 Venice könyvtárat kell megkerseni vagy pedig egy olyat hogy addon, ezt megadni a telepítőnek vagy mint már régebben írtam csinálsz egy könyvtárat ahova betelepíted a magyarosítást és onnan felülírod a total commanderrel.
  • Rozsdika
    #1873
    Köszi.
  • nagykispeter
    #1872
    A telepítős változat is azt csinálja csak nem látod,legjobb kézzel felülírni az a biztos
  • nagykispeter
    #1871
    Most dolgozok de estére megnézem,de úgy tudom a maindata könyvtárba az addon RDA fájlt kell
  • Rozsdika
    #1870
    Mit írjak, mire felül?
  • nagykispeter
    #1869
    Szerintem ,ott más a baj.Keresd meg hova települt a kieg és ott írd felül.Amúgy 2.01.5010. a verziója!
  • Rozsdika
    #1868
    szia! a kiegészítőre a venicre mert az nem magyar.az alap az magyar az sikerült beillesztenem.
  • nagykispeter
    #1867
    Már melyikre érted hogy melyik verzió?A kiegre vagy az alapjátékra?
  • Rozsdika
    #1866
    szia! köszi a segítséget.Melyik verzió a megfelelő.Írd meg hogy neked melyik van meg.előre is köszi a segítséget.
  • nagykispeter
    #1865
    Lehet nem a megfelelő verziót raktad rá,vagy az alapjátékra nem tetted fel vagy ott se a megfelelő verziót
  • Rozsdika
    #1864
    sziasztok!érdeklődnék hogy az anno 1404 veniceben beleraktam a magyarosítást, de nem mindegyik lett magyar, miért van ez így.Mi lehet a probléma.előre is köszönöm a segítséget.
  • nagykispeter
    #1863
    Az nem tudom melyik,de a lényeg hogy jó
  • Rozsdika
    #1862
    Sikerült.
  • Rozsdika
    #1861
    Szia! Down of Discovery van, nem gold.
  • nagykispeter
    #1860
    Szia!
    Goldod van ?Próbáld egy külön könyvtárba telepíteni és onnan manuálisan bemásolni felülírással.
  • Rozsdika
    #1859
    Sziasztok! Telepíteni szerettem volna az anno 1404 venice magyarosítását, de sajnos a játékot nem rakja át magyar nyelvre, ugyanúgy angol marad. Mi lehet a próbléma? Előre is köszömöm a segítséget.
  • TrutymóMax
    #1858
    Sziasztok!
    Megvan az Anno 1404 Venice CD-n, de nem tudom elindítani. (Van wine-om) Írja le valaki légyszíves hogy hogyan tudnék játszani vele, mert szeretem az Anno sorozatot. (Linuxom van)
  • Seven
    #1857
    Köszi, megoldódott, elindult. Úgy látszik kellett egy gép újraindítás neki..
  • Seven
    #1856
    Melyik "Verziód" van? Hányas Patch?
  • sata75
    #1855
    *ha nem indul