266
  • Myron
    #146
    Én ugyanígy vok a Duke Nukem Foreverrel, csak én azt is hozzáteszem h én addig nem halhatok meg. Szal valószínűleg én és a világ örökéletűek leszünk
  • Myron
    #145
    na akkor most van értelme h készüljek a következő vizsgaidőszakra vagy addigra úgyis felrobban a Föld?
  • Myron
    #144
    ha minden igaz akkor a fúziós erőműhöz is segítség lehet a kutátás ami az LHC-ben fog folyni.
  • assdf
    #143
    Remélem a szingluratiás először felnyom a seggedbe egy jó nagy sünt :)
  • Sanyix
    #142
    ja, eniacon is futtatható!
  • Sanyix
    #141
    Nekem van! És a gépigénye is kicsi. HD filmeket, 7.1-es hanggal 1 byte-ba tömörít.
    Csak az agyaddal kell dekódolnod, azt a 16 színt felvevő pixelt, és a 4 bites hang csippenést. kár hogy csak 16 filmet lehet ezzel az eljárással kódolni, mert elfogynak a bitek.
  • dBLOOD
    #140
    Remélem keletkezik szingularitás és elpusztul ez az egész kib****** sza*fészek...
  • Amcir
    #139
    én is ezé járok ide az sg-re többkeközt:) amit ja és amit nem gondoltam itt komolyan az utána volt a :).
  • lapaleves
    #138
    rég röhögtem ilyen jólesőt, mint most a postokon. ezúton is köszönöm mindenkinek, aki kreativitása baltáját eme hír kommentálásába vágta. szerencsétlen kollegák nem tudták mi bajom van. A világelpusztulós híreket legközelebb is teliholdra időzítsétek szerintem.
  • Myron
    #137
    Én már most is tudnék neked olyan progit csinálni ami 1bájtba betömörít mindent, csak kicsit veszteséges lesz
  • Amcir
    #136
    vagy a robbanás térváltást idezett elő és ez az egész naprendszer átküldte a delta kvadránsba:)
  • Molnibalage
    #135
    Sosem halottál vicces aláírásról te zseni? Mellesleg nem én találtam ki...

    Esetleg csakkold már le az itt fórumozó többezer emberét és azután írj hülyeségeket.
  • Molnibalage
    #134
    "Sosem szeretem, amikor a tudomány Istent játszik. Lásd klónozás (állat és emberteremtés)."

    Ez azért erős kijelentés, mert Isten létezése kísérlettel nem igazolható és nem biztonyítható. A klónozás meg tudományos alapokon nyugszik.
  • Amcir
    #133
    Tipp
  • Soundmaker
    #132
    Banyek.. nem jól írtam a sztorit :D
  • bitbandita
    #131
    Pedig nagyjából úgy történt. A "fizikus bácsi" pedig akiről roliika írt történetesen magyar: Teller Ede...
  • Dömper Ármánd
    #130
    Az aránytévesztés alapján, jól sejtem, hogy ez egy blöff volt?
  • bitbandita
    #129
    Na meg ugye azt se ártana még megtudni ki az utolsó-, az 5. cylon!
  • Amcir
    #128
    hé tom akko épen a dokinál volt:)
  • Benedekco
    #127
    picit hosszabb mint a 4es metro...
  • Amcir
    #126
    de ottt meg több atom ad le ennek a 1.000.000-od részét kb ha jól sejtem 1.000.000-szor ennyi.
  • bandee1
    #125
    Bár elmeállapotodat tekintve a "nem százas" kategóriába tartozol, ahogy elnézem az "aláírásodat". Nagy az Isten állakertje...csak alacsony a kerítés. :)

    Elmebaj:)

    "Őszentsége a Falcon Pápa, a szent írás megalkotója, Falcon modderek védelmezője. FreeFalcon developer & beta tester.
    AMD 3300, 1 GB RAM, 6600GT 256 MB RAM (DDR3) AGP
    www.molnibalage.extra.hu"
  • bandee1
    #124
    Nem is atomrobbanásról szólnak a félelmek, te (és itt a Te szavaiddal élek) "szerencsétlen" "agylökött". Vitakultúrád konvergál a nullához. Aki nem ért Veled egyet, az "szerencsétlen", és "agylökött". Ennyi az érved?
    Kevés. :) Nagyon kevés. :) Biztos atomfizikus vagy, ha ilyen okos vagy. Atomfizikusok nyílván az sg.hu fórumát használják. :)))
    Tehát nem atomrobbanásról van szó nagyokos, hanem: ". A kritikusok azonban a fekete lyukak mellett az kísérletekből létrejövő új elméleti részecskéktől, az úgynevezett "strangeletektől" is tartanak, melyek állítólag "felfalnak" minden anyagot, amivel kapcsolatba kerülnek. Egy negatív töltésű strangelet végzetes folyamatokat indíthat be az atomok elektron-pozitron pár alkotásában, kiszakítja az atom elektronját és elnyelve a védtelenné vált nukleuszt egy különleges anyagot hoz létre, ami fokozatosan egy forró, halott masszává változtatja a Földet."

    Kapizsgálod már zsenikém?? Teljesen mindegy, hogy pármilliárd atomtól, vagy néhány db részecskétől kerülünk végzetes bajba. Sosem szeretem, amikor a tudomány Istent játszik. Lásd klónozás (állat és emberteremtés). A tudomány haladása=emberiség pusztulása felé tett újabb lépés (pl. atomboba, hidrogénbomba).
  • Molnibalage
    #123
    Nem volt ott semmi gubanc.
  • roliika
    #122
    Ez nagyon jó!
  • Soundmaker
    #121
    "... Valahol U.S.S Voyager fedélzetén útban hazafelé a Földre.

    - Mr. Kim : - Kapitány, szokatlan portonsugárzást érzékeltünk az egyik közeli naprendszerből.
    - Cathrine Jeanway: (felnéz a reggeli kávéjából) - Távolság Mr. Kim?
    - Mr. Kim: kb. 15 fényév... a jelenség erősödik...
    - Cathrine Jeanway: Rendben van Kim, Mr. Paris irány az érintett rendszer, 7 fokozat sárga riadó.

    A Voyager belép az érintett naprendszerbe ami kísértetiesen hasonlít a naprendszerre.

    - Cathrine Jeanway: Mr. Kim?
    - Mr. Kim : a Forrás valahonnan a 3 bolygó pályájáról érkezik, legalábbis bolygónak néz ki a tömege alapján...
    - Cathrine Jeanway: Rendben van, Mr. Paris óvatos közelítést kérek, nem szeretnék meglepetésbe futni.
    - Mr. Paris: (cinikus modorban) Igenis asszonyom, esetleg sétáljunk oda?
    - Cathrine Jeanway: Tartsa meg a véleményét Mr. Peris mert megvonom a holoszoba idejét.
    - (néma csend)

    A Voyager megérkezik az érintett jelenséghez.

    - Mr. Kim: Kapitány, erős kvantum izolációt látok a kijelzőkön, gammakitörések kíséretében a jelenség folyamatos átalakuláson megy át... Nem tudom talán egy bolygó maradványai... a kilökődött anyag mennyiségéből meghatározhatom a bolygó tömegét és felszíni terepviszonyait.
    - Cathrine Jeanway: Csinálja!
    - Mr. Kim: Kilőttem egy 2 -es típusú szondát.... Érkeznek az adatok, szerves molekulák, növényi állati és .. emberi DNS maradványok (hitetlen arc)
    - Cathrine Jeanway: Micsoda? (felszalad Kim zászlós mellé a műszerekhez)
    - Cathrine Jeanway: Ezek tényleg emberi DNS szekvenciák... Belterjes kolónia?
    - Hetes: Kapitány kérem fáradjon le az asztrometriai laborba, ezt látnia kell!

    Astrometriai labor: Hetes, Jeanway , és Chakotay...
    - Hetes: lefutattam egy borg regenerációs algoritmust az érzékelők összegyűjtött adataiból, így a bolygó maradványaiból elő tudtam állítani a bolygó eredeti képét.
    - Cathrine Jeanway: Szép munka hetes! Lássuk..

    Döbbent arc mindenkinek mikor megjelenik a Föld képe, szinte minimális eltéréssel.
    - Chakotay: Ez lehetetlen!
    - Cathrine Jeanway: Vagy puszta véletlen!
    - Hetes: Sikerült izolálnom a törmelék kiáramlási sebessége alapján a kiinduló pontot. Az egykori földi svájc terültei... Talán valamilyen kezdetleges részecskegyorsítós kísérletek eredménye lehetett ez a kataklizma...
    - Cathrine Jeanway: A Földön még idejében betiltották az ilyen gyorsítókat. Illetve az első atomháború vetett véget a kísérleteknek, aztán már nem kellett újrakezdeni mert megtörtént az első kapcsolatfelvétel ami teljesen más irányba terelte a Föld technológiai fejlődését.
    - Chakotay: Kár hogy sosem ismerhetjük meg őket.
    - Cathrine Jeanway: Igen.. sajnos...

    Híd:

    - Cathrine Jeanway: (Szomorú arccal)... Mr. Kim?
    - Mr. Kim: A jelenség növekszik, ha így folytatja felgyorsul és 4 éven belül elnyeli a rendszert.
    - Cathrine Jeanway: Célozza meg egy antianyag impulzussal a jelenség középpontját, és modulálja a frekvenciát a jelenség gammasugárzásának inverz frekvenciájára.
    - Mr. Kim: MŰKÖDIK! A jelenség megszűnik Kapitány.
    - Cathrine Jeanway: Köszönöm Mr. Kim. Paris Hadnagy útirány a Föld!
    (Ismét szomorú arccal) Megyek megírom a jelentésem az elveszett Földről... Béke poraikra..

    END (főcím)

    no comment.. ezt hozta ki belőlem a cikk .. fogadjátok szeretettel :D
  • roliika
    #120
    Lehet..de volt egy kis gubanc a számításokkal ott.
  • Molnibalage
    #119
    "Valamelyik youtube videón láttam, hogy hát mikor az első hidrogén bombát felrobbantották, nem tudták, hogy be nem gyújtja-e a teljes légkört. Aztán tudós bácsi mondta, hogy hát szerencsére nem gyújtotta...na ez egy picit rizikós volt azért."

    Hát ez nagyon nem így volt. Ezt csak feltételezték és asszem Szilárd Leo modelljével kiszámolták, hogy a szükséges feltételek messze nem állnak fent...
  • Molnibalage
    #118
    De itt csak pár részecskét gyorsítanak te szerencsétlen (már elnézést). Számold ki, hogy hány részecske hasad el egy 20 kT-ás robbanás során aztán sírj. Honnan jön ennyi agylövött????
  • rolika
    #117
    3x annyiból megépítették, mint mi építjük a feleekkora 4-es metrót. elgondolkodtató
  • meteoreső
    #116
    Mi van ha keletkezik antianyag ?
    Semmi, találkozik egy anyaggal kienlítik egymást és mehetünk másért sikítani.
    Meg egyébként se lehet vége a világnak még nem jött ki a Fallout 3.
    Annak meg ki kell jönni ugye :)
  • HöfEE
    #115
    Ha elolvastad volna amire reagáltam akkor nem irtál volna ilyen butaságokat.Én arra reagáltam , hogy valaki beírta, inkább erre költsék a pénzt mert ez a kísérlet MEGTEREMTI A JÓLÉTET! És én nem a kísérletek ellen vagyok sőt! csak azért elég nagy baromság azt állítani , hogy ettől az embereknek bármivel jobb lesz az életkörülménye.
  • bitbandita
    #114
    Csak az az érdekes, hogy Hutchinson csak akkor tudta "megismételni" a róla elnevezett H.-effektust, amikor egyedül ő kezelte a kamerát. Amikor viszont egy forgatócsoport előtt tart bemutatót akkor érdekes módon nem sikerül előidéznie se antigravitációt, se szilárd anyag "elfolyósodását", és olyankor jön a "nem mindig sikerül", meg a "véletlenszerű effektus" duma... a jó öreg John komolytalan és pont. Viszont szimpatikus, csipázom az olyan fajta őrülteket amilyen J.H.
  • bandee1
    #113
    GYerekek! Ez egy atombomba enerigájának az 1 milliószorosa!!!!!!! Mega, Giga, Terra. :(
  • bandee1
    #112
    Biztos hallottál már láncreakcióról..:S
  • roliika
    #111
    :) Csak azért ne felejtsd el, hogy ez kis helyen lakik majd, kontrollált körülmények között, és ha kihúzzák a dugót, nista kísérlet....míg egy robbantásnál nem lehet megmondani, hogy na vissza az egészet, vagy itt állj mert kicsit sok a kraft.
  • roliika
    #110
    Miért...az öreg sem tudta mi sül ki belőle, meg ők sem tudják. És mindketten meg tudják ismételni. Sőt John hozzátette, hogy mintha az effekteknek köze lenne az emberhez, mert csak akkor jönnek szabályozhatóan létre az effektek, ha koncentrál rá.

    Semmivel sem áltudományosabb mint a megfoghatatlan kvantumfizika ahol már lassan ők sem tudják mivel dobálóznak. Anno az elektromosság is áltudományos volt, nem is használták semmire néhány mutatványon kívül.
  • bandee1
    #109
    14 TeV ?!?!?!?!
    Azaz 14 Terra Elektron Volt???????? Nem sok térerősség ez egy kicsit?NAGYOBB VESZÉLYNEK TESSZÜK KI MAGUNKAT, MINT AZ ATOM ÉS A HIDROGÉNBOMBA FELTALÁLÁSAKOR!

    Összehasonlításul atombomba robbanáskor a töltött részecskék mozgási energiája 0,3-tól 3 MeV-ig terjed. A légkör molekulájának mozgási energiája nagyjából 0,025 eV.

    Általában ahhoz, hogy a részecske Kelvinben mért hőmérsékletét megkapjam a elektronvoltban mért mozgási energiájából 11604-gyel kell szorozni (0,025 ·11604 = 290 K). (Bővebben a Boltzmann-állandónál és a hőmérsékletnél.)
  • bitbandita
    #108
    Nyugi, majd G.Freeman megment minket
  • bitbandita
    #107
    Azért ez egy kicsit komolyabb cucc, mint John Hutchinson tákolmánya(i). Amit a jó öreg John csinál az eléggé áltudományos, valódi eredmény nélküli "bűvészkedés".