640


Platformok: PS3/X360/PC

Fansite
  • JackSparrow88
    #480
    Elakadtam annál amikor legelőször lehet belebújni egy minion bőrébe és azt irányítani. Azonban akármerre mennék le van zárva az út, az overlord-os testembe meg nemtok sehogyse visszamenni. Mit kell itt csinálni?
  • Klemice
    #479
    hát én totál mészárlással nyomom a dolgot, és az a baj hogy nem mondják nekem hogy terroristák vannak az elfeknél, mivel 20 emberen kívül mindenki halott :P na majd megmenti őket jack bauer akkor..
    gnómokat megöltem mind az 1000et :)
  • Pio
    #478
    3+2 befejezéső videója van a játéknak, a 3 az a csíkhoz köthető, a 3 pedig a csajokhoz, de nem lövöm le, hogy melyik mi és hogy lehet elérni. A lényeg, hogy ezek pár másodperces bejátszások, amiket amúgy a játék mappájából is meg lehet nézni (igaz hang nélkül) és valószínűleg hamarosan jutúbon is fent lesznek, ha még nincsenek.
    Az első résznek több befejezése volt, 50% alatti korrupciónál 10%onként változott a videó, de ott is pár másodperces bejátszásokról volt csak szó.
  • SaGa Jr
    #477
    Nálam most, második végigjátszásra, majdnem teljesen kék a sáv. Még nem teljes, mert ugye a rebellis elfek még nem lettek behódoltatva a nyaralóövezetben (az északiak mind örömmel elvannak a rabszolgasorsbanamit rájuk kényszerítettem). Teljes kék sajna nem lesz, mert véletlenül túl sokáig nyomtam a varázslást az első polgármesterre aki csak nyöszörgött a szobor alatt, így az belepusztult a dologba. De hátha elég ez is. Ha nem, akkor így jártam.

    Következőre viszont totál mészárlás lesz ez tuti.
  • Sir Quno Jedi
    #476
    Na nekem kicsit kékebb, pedig én aztán lassan az összes lakót konvertáltam, alig-alig romboltam nekik és náhány halt csak meg. AZ is igaz, hogy az előző vezetőket mindig megölöm (de lőtte konvertálom és csak UTÁNA :D). Ez van, nem bízhatok meg bennük és ha az asszony asszongya öld meg-öld meg-öld meg mégsenem akarnám elkedvetleníteni ugye... :DDD
  • SaGa Jr
    #475
    Szerintem annyiból bele fog szólni a játékba ez az opcionális küldetés dolog (a két település meg a gnómvadászat), hogy mi lesz a vége videó.

    Az előző részben is két befejezés volt (attól függően melyik csajt választotta maga mellé az ember, vagy mészáros vagy elnyomó gonosz lett), itt viszont a videók elnevezése alapján az fog elsősorban bejátszani, hogy milyen mértékben voltunk elnyomók vagy vérengzők (a vörös vagy a kék oldal dominál a corruption csíkon). Ehhez jön még, hogy mit is művelünk a csajokkal.

    Egyszer már kipörgettem, ott mindhárom csaj ráborult az overlordra (volt elég pénz szóval mindháromnak a kedvére tettem ők meg viszonozták természetesen), a csíkom nagyjából középen volt (nem voltam sem igazán vérengző sem igazán elnyomó, egyszerűen volt ahol öldököltem volt ahol behódoltattam), ekkor egy lángoló parton napozgató red minion jött be a vége videónál.

    Szerintem más lesz ha teljesen elnyomó az overlord (mindenkit behódoltat, nem nyírja ki hanem rabszolgává teszi a települések vezetőit és más fontos NPC-ket) és megint más ha mindenhol vérengzünk és levadásszuk az 1000 gnómot is. Utóbbival érhető el a teljes vörös csík, előbbivel a teljes kék.

    Ez persze nem biztos, csak a videók számából következtettem.
  • SaGa Jr
    #474
    Haladj a fő vonalon és majd egy idő után megjelenik új feladatként, hogy gebasz van everlight-ban holmi terroristák miatt. Ha azt elvállalod akkor megnyílik az eddig lezárt kapu és azon ekresztül lejuthatsz.
  • Pio
    #473
    És persze nem árt megemlíteni, hogy azok a 100-as küldetések cseppet sem szükségesek a történet végigjátszásához. Nekem se tetszettek, a 3 év wow eléggé megutáltatta velem a farmolást, úgyhogy nem is csináltam meg őket és így is kényelmesen sikerült végigjátszani a játékot.
  • Sir Quno Jedi
    #472
    Na tisztázzuk:

    - a római patrícius réteg valóban igencsak elfajzott volt már Cézár idején is (gyakran elhízottak/elpuhultak voltak, orgiákat tartottak, fajtalankodtak stb. mivel MEGTEHETTÉK)
    - az elfeknél "zöldebb"eket elképzelni is nehéz, viselkedésük a gonosz reinkarnációja számára nevetséges, nyálas, buzis és taszítóan gáz (nyilván)
    - a 100-as küldik kiváló anyagi és erőforrásbeli hátteret biztosítnak, így ha valakinek nehezen megy a játék, vagy csak szeretné a spéci fegyókat és felszereléseket összerakni + a főhadiszállást kicsinosítani, annak igen jól jönnek(arról nem is szólva, hogy ez egy Overlord dolga, hogy szénné igázza a nyamvadt emberi lényeket és/vagy simán halomra mészároltassa őket, hogy tanuljanak már tiszteletet :D)
  • Klemice
    #471
    az elfek lenti részéhez hogy jutok be?
  • PunkZoli
    #470
    ?
  • readswift
    #469
    engem a hatásmechanizmus érdekel, remekül operál a "felszinességgel" a játék, pl célbaveszik a hippiket , kövéreket, zöldeket, de éppúgy lehet magát a játékot is felszinességgel vádolni, mert mélysége aztán nem sok van. Miért akarná bárki is a 100-as küldiket megcsinálni? Mi értelme? Tartalom unlock... ??? Ha valami meghonosodik az overlord rendszeréből az remélem nem a következetlenség és a felszines "cheap shot"-ok lesznek, ezeket nem tudom értékelni, utóbbi mondjuk betudható a gerilla marketingnek.
  • Sir Quno Jedi
    #468
    Jaja. Néhol uncsi, néhol frusztráló elsőre, de mindenképpen jó kis játék, nem érdemes kihagyni!!! A humora pediog néhol már Monthy Pythoni magasságokba csap, ami jó!

    Én a Dungeon Keeper-eket hiányolom, dehát az egy másik történet...
  • Pio
    #467
    Lásd még a szakma is milyen szélsőséges 1-1 játék értékelésénél, metacriticen a legjobb és a legrosszabb szakmai értékelés között 31% különbség van.
  • Pio
    #466
    Még jó, hogy nem vagyunk egyformák, különben baromi unalmas lenne a világ :)
    Azon értetlenkedni, hogy valakinek miért tetszik az a játék, ami nekünk nem legalább annyira értelmetlen, mint valakit megpróbálni meggyőzni arról, hogy a banános jégkrém finomabb a citromosnál, ha az a valaki a citromosat szereti jobban.
  • readswift
    #465
    http://www.oxm.co.uk/article.php?id=11613

    itt éppen elismeri a vezető fejlesztő hogy ez egy spin-off, nem is akármilyen, már a legelején el lett döntve hogy újítás = minimum .
    Nekem ez még úgyis "lejött" hogy nem is láttam az első részt, és "akad" éppen kifogásolnivalóm. Szvsz még a négyes ötös (fejlesztők) tippem is betalál mert a többi ember valszeg portoláson serénykedett ( profit maximalizálás).
  • readswift
    #464
    Eddig "nagy általánosságban" annyit mondtatok hogy ez a játék per pillanat egyedülálló és hangulatos. Ez tény , de csak játékipar jelenlegi állását szemlélteti ,ettől még nem lesz az adott játék 9.5 a 10 ből , főleg úgy hogy szerintem a dől belőle a felületesség és a sablonosság, számomra az látszik hogy a fejlesztők (4en -5en ? ) leragadtak egy régi enginnél és a tartalomfejlesztésbe menekültek ( azt sem tették maradéktalanul sikeresen, ~ minimum 30% ot kivágnék ki abból amit láttam, ha nm többet ). Egy szó mint száz, nem látom be mitől 9+ ez a játék.
  • readswift
    #463
    igen efféle általánosságokat szeretnék, csak nem ilyen ködbe veszően
  • readswift
    #462
    hja és lehetőleg nem kell személyre szabottan reagálni a hsz-emre, hogy ilyen olyan f@sz volnék a játékhoz, ha általánosságokat fogalmaznátok meg annak jobban örülnék , jobban szolgálná az okulásomat.
  • ricsa008
    #461
    akkor nem látod át a lényegét

    apropó tudja valaki mikor jelenik már meg?
  • readswift
    #460
    csodálkszom hogy ennyire jónak pontozzátok. A végefelé járok , eszembe sem jutna trailer nélkül nyomni annyira frusztráló és gyakorlailag játszhatatlan (nincs idő mikromenedzsmentre ), mindennek fejébe még ki is dobál a desktopra :DD Tőlem jó ha 75%-ra futná, iszonyat néhol és a történetvezetés is abszurd (értemén hogy szándékosan , dehát ha egyszer sz@r...). Nem is tudom megnevezni a pozitiv oldalát a játéknak, a voice acting talán elmegy , de már ott is az embert próbálom látni a hang mögöt ....
  • PunkZoli
    #459
    hová ment? mert még rejtettben sem találom :)
  • MEdievil
    #458
    Ha leszólásnak vetted akkor sorry nem annak szántam csak elmondtam az enyémet
  • Deathstorm676
    #457
    1. Nézd végig a házakat hátha egyet kihagytál.
    2. Járd a várost addig amíg nem találsz egy embert aki nem hajtja le a fejét.
  • Kongy
    #456
    No comment. Ízlések és pofonok. Pls ne szóld le a vélemények, thx. Nekem ennyi volt az élmény és kész.
  • Broafka
    #455
    heh, megcsináltam az elf forradalmas pályát, halál nélkül, és most 99 emberem van aki agymosott, és már egy fél órája bolyongok a városban, és nem találom a 100.-at! :-/
  • Deathstorm676
    #454
    Közelebb jártam az igazsághoz mint gondoltam.
    http://www.gamekapocs.hu/hir/15909/Overlord+II+DLC+bejelentes+varhato+hamarosan
  • MEdievil
    #453
    Visszaolvasol és ha nincs 25 témába illő hozzászólás akkor...
  • MEdievil
    #452
    Én vagyok az apád jelenettel ahol leesik az overlordunk a toronyból

    Kongy:
    Játékélmény 8? pont az a legerősebb része szerintem tizes. A szavatosság az ami nem 9 mert hát azért az újrajátszási értéke és a végigjátszása sem annyira hosszú mint szeretném. :)

    Grafika:9/10
    Zene/Hang:10/10
    Hangulat:10/10
    Játékélmény:10/10
    Szavatosság:7/10
    Játékmenet:9/10
    Szerintem.
    (De az biztos hogy régen szórakoztam ilyen jól egy játékkal és az nagy szó.)
  • Gabee667
    #451
    Hello. Megint én most az oriás poknál kéne egy kis segitség, elöre is köszönöm.
  • Kongy
    #450
    Na, épp most fejeztem be az Overlord II-t. :) Nagyon jó játék volt, sokszor megakadtam, de végig élveztem. Jó volt a grafika, a zene, a minionok, és a történetből is kaptunk folytatást. Nekem bejött, ajánlom mindenkinek.

    Grafika:9/10
    Zene/Hang:9/10
    Játékélmény:8/10
    Szavatosság:9/10
    Játékmenet:10/10

    Megérdemli a 90%-ot, simán!
  • Deathstorm676
    #449
    Ennek a játéknak marha nagy hangulata van. Össze sem lehet hasonlítani másik játékkal. A zene is baromi jó benne. Már csak egy kieg hiányzik ahol a faterral kell majd megküzdeni vagy egy másik ellenfelet leverni vele egy csapatban.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyépként mért pont Rose lett az anya? Vele nem lehetett lefeküdni hamarabb mint Velvettel
  • Pio
    #448
    Én is ehhez az állásponthoz csatlakoznék, ebben a műfajban nem lehet olyan hatalmas újításokat végrehajtani. Amit lehetett megtettek: hajózás, minionirányítás, mountok, ostromgépek. De ha alapjaiban nyúltak volna hozzá a játékhoz, akkor meg azért nem érdemelte volna meg a 2 címet, mert egy más játék lenne :)
    Egy ilyen masszívan történetorientált akció-kaland játéknál szerintem a történeten dől el, hogy megérdemli-e a második rész elnevezést és úgy gondolom, hogy egy teljesen új, az első résszel nagyjából megegyező hosszúságú történetet kapunk, tehát ilyen szempontból szerintem rendben van a dolog.
  • MEdievil
    #447
    Egyet értek és nem..
    Nekem is sokkal jobban tetszik mint az első rész, viszont szerintem jogos a második cím. Ez egy elég behatárolt műfaj még is tudtak annyi újdonságot és javítást belerakni, hogy egy pillanatig sincs unalmas vagy lerágott csont érzésem. Ha néha a minion irányítást nem számoljuk akkor tökéletes.. néha nagyon idegtépő amikor a vörösek főleg szalamandrák hátán nem jönnek azonnal vissza ha hívom őket vagy egyáltalán.
  • Seth
    #446
    Hát ez az utolsó boss, elég idegőlő a szentem O_o,
    2x pusztultam eddíg meg a célvonalban, nem kicsit idegesítő újrakezdeni.
  • MEdievil
    #445
    Azzal nem volt gond amíg nem jutottam be az elfek lenti részébe addig elfogtam pár elf csajt (csak aztán mint kiderült ha visszatérek a toronyba véletlenszerűen kapok új lakosokat így putsztulniuk kellett)
  • Broafka
    #444
    amúgy nekem jobban tetszik ez a játék mint az első, az elsőben oylan nyomasztóan nagy baromságok voltak.

    viszont szerintem nem érdemli meg a 2. nevet, sokkal inkább ez egy kiegészítője az elsőnek. Lássuk be, nagy újítások nincsenek benne.
  • Klemice
    #443
    bocsánat a kékeket most fogom megszerezni, és írtam már korábban is hogy gondolom oda a kékek kellenek de senki nem helyeselt :)
  • Sir Quno Jedi
    #442
    Már elmondtuk, hogy ha megvannak a zöldek (méregző barikádhoz) és megvannak a kékek (parton a vízhez), akkor szépen mindenhova ell tudsz jutni ott is.
  • BEAST #441
    Ezt is irtuk mar nem is olyan reg, oda a kek minionok kellenek, veluk tudsz atuszni a tavon es igy kinyitni a kapukat belulrol.