480
  • palm pilot
    #280
    Nem egyetlen célra, hanem arra IS. Tudod mi az az is?

    Ezek után habzó szájjal acsarogsz valami ellen, amit nem ismersz.
    Jé, hát pont ezt csináljátok a windowssal. ^^
  • palm pilot
    #279
    De az. Majd ha egyszer elkezdesz dolgozni, rájössz nem a művészet számít a való világban, hanem a hatékonyság. És senkit nem érdekel hogy oldod meg a problémát, csak meg legyen oldva. A legolcsóbb, leggyorsabb megoldás ez. Minden esetben azt kell választani.
  • ivjoe
    #278
    Én gnome alól futtatom, annyira nem izgat, h hányezer csomagot tol fel, nekem tetszik. :)
  • sly007
    #277
    Fűzzük hozzá hogy még ahhoz sem ért amit használ.
  • Garga Pitic #276
    "leghostolni az egészet a picsába, aztán ha gáz van újrahúzni. "
    Remélem, tudod, hogy ez nem szakértelem.

    Elmondásod alapján egy rendszert használsz egyetlen célra, játékra.
    Linux-UNIX tapasztalataid hanyagolható mértékűek.
    Ezek után habzó szájjal acsarogsz valami ellen, amit nem ismersz.
    Nem vágom, hogy miért?
  • sly007
    #275
    #266: "Jó, én is be tudnék írni ilyen kamukat hogy 30 éve használok dost..."
    Én ezért mondtam. De, értem én. Nincs mit mutatnod, ezért be sem mered vállalni.

    #272: "A "szervert üzemeltetek" dumától..."
    Nem mondtam ilyet. Úgyhogy légyszíves ne hivatkozz olyan dologra amit le sem írtam. Én ezt írtam: "... olyanokkal vitázol akik esetleg szervert is üzemeltetnek". Jelenleg éppen én nem üzemeltetek, de más lehet (mellékesen üzemeltettem).
  • mousee
    #274
    Én nem üzemeltettem még idáig egy szervert sem. De tervezek beletanulni... :)
  • mousee
    #273
    Ez nem kamu :)

    Az xp-t is be lehet lőni úgy hogy működjön másfél két évet. Sőt, még utána is ment volna, csak már zavart hogy mennyire belassult (így se volt vészes az átlaghoz képest, csak nekem nem tetszett már).

    Én nem mondom h szar a windows, csak azt, hogy van nála jobb is. Bár ez nagyban függ attól, hogy mit csinálsz. Én pl wowozok, audiót és videót vágok (hobbi+családi felvételek), képeket szerkesztek, rendezgetek. Néha meg beficcen egy kis office is. Ez nekem tökéletesen megy ubuntu alatt, olyan gyorsan mint egy friss xp telepítéskor. Csak ez nem lassul be. Mióta is? Másfél éve kb.

    Nekem ez tökéletesen megfelel, ezért sem tökölök most már se xp-vel, se vistával. Ja, és persze mindezt tök ingyen, és jogosan. Ha hozzám bekopog a szoftverrendőrség, akkor nem vágnak meg, mert nincs illegál szoft a gépemen.
  • palm pilot
    #272
    Nem érdekel ki vagy, nem akarok veled járni. ^^ A "szervert üzemeltetek" dumától se esek hasra, volt már olyan nekem is.
  • palm pilot
    #271
    Mondom, nekem meg a dos-om üzemel stabilan a háború óta, még vietnamban telepítettem, azóta no error... ^^
  • sly007
    #270
    Az a baj hogy olyanokkal vitázol akik esetleg szervert is üzemeltetnek. Amúgy meg kicsit ügyes vagy simán megtalálsz a neten. Szívessen megmondom kivagyok.
  • Sanyix
    #269
    Nemtudom ez hogy jön ide, de igaz. Csak van ami gyakran megy gallyra használattól (vindóz), és van ami nem olyan gyakran, vagy soha (kb minden más os).
  • sly007
    #268
    Nincs valami közös csomag az ubinak, amivel egybe lejön? Vagy valami olyan telepítési funkció? Még így nem telepítettem. Csak Debiant azt hiszem.
  • palm pilot
    #267
    Ja és egyszerűbb leghostolni az egészet a picsába, aztán ha gáz van újrahúzni. Nem szervert üzemeltetek, hanem home pc-t, semmi olyan nincs rajta aminek 0-24h-ban kéne mennie, és megérné bajlódni a hibakereséssel, mikor 5 perc alatt meg van oldva a probléma. Lúzer aki feleslegesen bassza el az idejét jelentéktelen és felesleges dolgokra. ^^
  • palm pilot
    #266
    Jó, én is be tudnék írni ilyen kamukat hogy 30 éve használok dost, és még sose szart be... de tök felesleges, úgyis tudjuk hogy vetítés. Főleg miután pont azért szaroztátok a windowst, most meg hirtelen mindenkinél atombiztos szerver lett belőle. Ugyanmár, nem most jöttem a falvédőről... ^^
  • Sanyix
    #265
    Ok.

    Ubuntu. Ez olyan disztro, amit mindenki aki hallott a linuxról, ismer. Sőt sokan még úgy is hallottak róla, hogy azt se tudják mi az alapja.

    Telepítés abból áll, desktop lemezzel, hogy beteszed a bootdvd-t, elindítod a telepítőt, megkérdi melyik vinyót használja (vagy választhatsz manuális particionálás), és ok. Megvárod, és kész a használható rendszer.

    Én inkább a minimal, netinstallost használom, ami annyi, hogy kiírod a kerneles bootcd-t (8 mega), bebootolod, megintcsak kiválasztod a particionálás módját, felhasználónév, jelszó, gépnév megadása, routernél nemkell netkonfig, dhcp-vel elintézi, és elkezdi letölteni a legfrissebb alapcsomagokat, a kiválaszott mirrorról (amiből van minden országban vagy 2), ezután kapsz egy alap linuxot, gui nélkül alap programokkal, majd egy 10 perces munkával amiből 8 a letöltésre várakozás, hopp fentvan az izlés szerinti gui(én fluxbox, gnome, kde-t próbáltam, semmi gond nem volt velük), aztán csomagkezelő gui vagy terminál indít, én az utóbbit szeretem, mert gyorsabb minden egy helyen, sudo apt-get install vlc-player, firefox-3, flashnemtudomapontosnevét, vagy ami tetszik), megvárod míg letölti, telepíti, és kész a multimédiás gép, mert a hang driver valószínűleg ha nem extrém ritka high end kari, akkor már fentvan, alap videogyorsítás van, netezésre, videozásra zenehallgatásra tökéletes. Játékra még kell egy normális fullos 3d videodriver, ami nvidiánál, apt-get install nvidia-amilyencsomagbanvanakártyád, + egy nvconf(hajólemléxem) parancs és restartból, áll, ati-nál meg apt-get install xorg-xserver-flglx, dpkg xserver-xorg-config next next amíg meg nem kérdezi a videodrivert, kiválasztod a telepítettet, és már a játék is mehet full hardveres gyorsítással.

    Semmivel se nehezebb mint bármelyik vindóz telepítése, sőt itt elég a szükséges csomag nevét tudni, mindent elintéz a csomagkezelő, nemkell megkeresni külön, letölteni, indítani a telepítőt.

    Ja és a leírt nem egyből tudható parancsokra, a google, vagy az ubuntu.ország oldalak rögtön tudják a megoldást, csak azt kell tudni mit akarunk.
  • sly007
    #264
    Köszünjük emese a megalapozott véleményt.
  • mousee
    #263
    nem ő 20... én vagyok 20..ő meg +50% szal 20+10 az kb 30... de én se tippelném 15nél többnek.

    #260
    Ha drága az időd, akkor miért nem tudtál anno összedobni egy XP-t, hogy azt ne kelljen folyton újrarángatni? Én nem vagyok szakember, de szerintem ez egyáltalán nem kivitelezhetetlen (saját tapasznyalat ugyebár).
  • palm pilot
    #262
    Én még annyit se nézek ki belőled.
  • palm pilot
    #261
    Tudod, csak az romolhat el, amit használnak. ^^
  • palm pilot
    #260
    Nekem drágább az időm minthogy azzal basszam el hogy fake hibákat keresgéljek, mikor 5 perc alatt imageből újrarántom az egészet. A bohóckodás linuxfanoknak való. ^^
  • sly007
    #259
    Én nem hiszem el, hogy te 20 éves vagy. Inkább valahol 15 alattira tippeltek. Ált nekik szokott lenni ilyen szűk és hibás világlátásuk.
  • Sanyix
    #258
    "Vistán viszont mióta fentvan a gépen (sp1-el került fel) semmi gond nem volt, ennyi idő alatt az xp-t már 3x kellett volna reinstallálni"

    De durva pofára esés :DD miért kellett volna 3x újrainstallálni az xp-t? Mert olyan jó? Azt mondtad nagyon jó azis, akkor miért kell? :D Nálam a bug, meg a hibák nem merülnek ki olyanokban amik miatt újra kell telepíteni. Én azt is észreveszem, ami miatt még működik a rendszer, de akkor is hiba ;)
  • sly007
    #257
    Jesszus! Te tényleg ennyire nem értesz az XP-hez? XP-t újratelepíteni???? Ha jól be van állítva, akkor az is bírja nagyon sokáig. Kezem alól már nem egy több évig működő XP került ki.
  • mousee
    #256
    Ja, és szemetelek ubi alá is eleget... programokat fordítgatok, kernelt cseszegetem... mondjuk nekem ez hobbim is :)
  • mousee
    #255
    én 7,04 óta használom az ubit (2007. 04-hón jött ki), és idáig egy reinstall se kellett. Ja, és ugyanolyan gyors mint installkor. Nem úgy mint a windózok, amik install után elkezdenek lassulni (registry telemegy szeméttel, szarrátörik a winyó). Én is szemeteltem anno xp-n, mégis ment másfél, két évet.

    Te valami szakképesített rendszergazda vagy, ha ennyire érted a dolgod ugye?
  • palm pilot
    #254
    Persze, linuxot sose kell, merthát nincs rá program, az üres oprendszer meg nem szarik be magától. Bár a linux lehet. :P
  • palm pilot
    #253
    Vista SP1 mikor is jött ki? Február eleje? (javíts ki ha tévedek nyugodtan)
    Sztem március.

    Talán azért kellett az xp-t reinstallálni, mert jól teleszemetelem minden szarral. Akárcsak a vistát, de azt mégse kell. Ez azért határozott javulás. Linuxra meg kb. egyik általam használt progi se menne fel (jó persze, emulátorral, 0.01 fps-sel, feltéve hogy kedvező a csillagok állása...). Meg gépet is állandóan fejlesztek, akkor is kell neki reinstall. Na nem egy hangkártyának.
  • Mardel
    #252
    Próbáltam, de nem sokáig. Fő gond vele, hogy KDE alá fejlesztik, én xfce-t használok, ezért Amarok felrakja a fél KDE-t hogy tudjon futni.
  • mousee
    #251
    sőt, bocs, fél évente 3X.... mer hát ugye ezt írtad?

    Szakember....
  • mousee
    #250
    "Vistán viszont mióta fentvan a gépen (sp1-el került fel) semmi gond nem volt, ennyi idő alatt az xp-t már 3x kellett volna reinstallálni. Linuxxal ennyi idő alatt még csak a buherálásnál tartanál, használat sehol. ^^"

    Vista SP1 mikor is jött ki? Február eleje? (javíts ki ha tévedek nyugodtan)

    Február-március-április-május-június-július-augusztus...7 hónap... picivel több mint fél év. Ha neked fél évente kellett XP-t telepítened, akkor aztán tényleg meganagy windows "szakember" vagy.... püffneki XD

    Én anno ubi előtt XPt simán használtam (saját beállítással) másfél, de szerintem még két évig is. De én vagyok aki nem ért hozzá ugye?
  • palm pilot
    #249
    Persze, pont miattad vettem ki szabit, nem nyaralni... ^^

    Notimon is vista business van, simán felment rá az sp1. Kb. ok, ok, next. :)
  • ivjoe
    #248
    AmaroK
  • Mardel
    #247
    Zenelejátszót én sem találtam, ami nekem megfelelő lenne.
    Bár az elvárásaim nem éppen a karakterek kezelése vagy, hogy szép legyen a felülete, mert 99%ban a tálcán csücsül.
    Inkább az, hogy mennyi hang formátumot tud kezelni (mert sok félével van dolgom), és van-e benne equalizer, ha van akkor az mennyire használható.

    Próbáltam bansheet, exaile-t, audacious, aqualungot (ebben nincs equalizer), xmms2-t, (xmms-t már régóta nem fejlesztik).
    De egyik sem felelt meg, amelyik megfelelt volna annál nagyon torzult ahang equalizerrel.
    Így maradt a wine + AIMP2 (némi megkötéssel), mert a wine + foobar2000-nél csak az equalizer címsorát nyitja meg némi grafikai hibával (tehát használhatatlan).
  • RViktor87
    #246
    OFF
    Jajj anyám, mint az oviban... Tépitek itt egymást ahelyett, h normális ember módjára vitatkoznátok ALÁTÁMASZTOTT tényekkel ellátva.

    Utálom az ilyen csőlátású emberkéket. Akik reflexből mondják, h fúj Win/linux.
    Meg kell magyarázni, hogy miért nem jó az egyik, és miért nem jó a másik. Az hogy "szar" az nem elég...

    ON
    Felhasználói szinten használtam már linuxot - ubuntut. Tényleg könnyen kezelhető, semmi gond sincs vele, amíg csak egyszerű dolgokra kell használni.
    Volt jó pár disztróval (Uhu,kubuntu) bajom: Nem akarták látni a SATA vinyóim... Kerestem google-n, de semmi értelmes nem volt, végülis az ubuntu tudta kezelni. Az a bajom a linux-szal, h nehezen lehet rá JÓ programot találni. Pl. annó kerestem WinAmp utánzatot, de valamiért mind kiesett. Egyik az ékezetes betűk miatt, másik a playlist miatt. Egyszerűen nem az hogy nincsenek, hanem h nehezen lehet rá tényleg jó programot találni. Egy átlag Usernak az lenne a legfontosabb, h könnyen lehessen rá telepíteni, ne kelljen szarakodni a sudo-val, ha valami nincs meg az adott programhoz. Egyszerűen egy átlag User utálja a DOS feelinget, a parancssort, a basht, szal tudjátok... Ebből a szempontból sokkal felhasználó barátabb egy Win. Viszont egy profibb, bevállalósabb felhasználó sokkal könnyebben tudja a spec beállításokat módosítani linuxban. Winen sokkal nehezebb dolgokat megváltoztatni. De az nem jelenti azt, h szar.
  • nedudu
    #245
    Te annyira hozzáértő, ráérsz eljönni megnézni hogy a Vista Business miért nem telepíti fel az SP1-et? :-)
  • palm pilot
    #244
    Nem értenek semmihez, mert linux fanboy szemüveg van rajtuk.
  • palm pilot
    #243
    Valószínű hogy aki a linuxhoz ért az a vindózhoz is.
    Akkor nem beszélne olyan baromságokat mint amit szoktatok.

    Már amit lehet, mert a gányolt forráskódba nem nyúlhat bele senki
    A konnektorba se nyúlkálsz, csak használod. ^^

    Kíndózon olyan hogy nincs probléma
    Ez a kíndóz valami linux disztro lehet, ha ennyire bugos. ^^ Vistán viszont mióta fentvan a gépen (sp1-el került fel) semmi gond nem volt, ennyi idő alatt az xp-t már 3x kellett volna reinstallálni. Linuxxal ennyi idő alatt még csak a buherálásnál tartanál, használat sehol. ^^
  • Alfa Of NS
    #242
    Mondtam én hogy naprakész vagyok a témában? Amúgy érvelhetnél is talán...
  • Alfa Of NS
    #241
    Hm, ezek alapján amit írtatok eléggé leszerepelt a RedHat :) Lehet átlag Józsinak az Ubuntuval érdemes szórakoznia. A Debiannal régen rossz tapasztalatom volt. Nagyon nem tetszet hogy túl bonyolult volt használni, gyakorlatialg hekkelgetni kellett egy képernyőfelbontás váltáshoz is. Persze rá szokták mondani hogy szakembereknek készült, de ez szoftverergonómiai szempontból nem igaz. A Linux-ok gyakorlatilag nem voltak rendesen megcsinálva sokáig. Egy oprendszer minden esetben könnyen használható, felhasznolótól független. Amiben különböznie kell attól függően hogy ki használja, az az hogy mennyi és milyen szolgáltatásokat lehet elérni vele, illetve mennyire moduláris, hogyan rakható össze. Persze ezen a téren sokat fejlődtek a Linuxok, kellett is ha szélesebb körben el akarnak terjedni.