171
  • Molnibalage
    #91
    "ismerték az atomokat"

    Téves, max. feltételeztek valamiféle kisebb alkotóelemet.


    "Namármost, kérdem én, ki tud olyan bennszülött kecskepásztort mutatni nekem a világ bármely tájáról, aki titsztában van a molekuláris szerkezet létével?!?"

    Azt sem tudták mi az a molekula és mi az atom nemhogy bármiféle szerkezetről legyen fogalmuk.

    Honann jönnek ezek a kaptiális sületlenségek?????
  • Epikurosz
    #90
    "Én azon sem lepődnék meg, ha egy mai PC-t (vagy még sokkal jobbat) találnának jópár ezer évvel ezelőttről."

    Üres fecsegés, játék a szavakkal.
    Én meglepődnék, ha végre tisztán látnék veled kapcsolatban, hogy most akkor hol is állsz te?
  • dez
    #89
    Összemosod a dolgokat. Attól, hogy az emberek jó része hisz valamilyen természet feletti lényben vagy inkább akaratban, nem feltétlenül egy adott vallás fanatikus és mindent szó szerint vevő híve, valamilyen kreált isten-képpel.
  • dez
    #88
    "Kepesek lennenk minden elelmiszert gyarakban eloallitani, megis van aki a foldet muveli."

    Ja, köszi, de az elsőből nem kérek!
  • Hober Mallow
    #87
    Igenis pánik törne ki,a világ 95% hisz valamilyen istenben,és ugye a szokásos hogy isten teremtett minket csak mi létezünk stb stb...
  • dez
    #86
    Hozzáfűzném: ha rossz szemmel néznénk rájuk, amiért feláldozták a fejlődést (különféle értelemben) a társadalmi - vagy akár csak hatalmi - stabilitásért, hát ez sok szempontból nálunk is ugyanígy van.
  • Hober Mallow
    #85
    Inkább mondjuk úgy hogy mi emberek önzők és lusták vagyunk...Csak magunkal foglalkozunk,sőt előszeretttel irtjuk írtjuk ki egymást....nem aztmondom hogy haljon ki az emberiség
  • dez
    #84
    A fejlődést igyekeztek úgy beállítani, mint egy matematikailag nagyjából helyes exponenciális görbét, néha kisebb akadásokkal.

    De azt nem forszírozták, hogy abba a jópár tízezer évbe (újabb felfedezések szerint még többe), amióta megjelent a homo sapiens sapiens, azaz a mi fajtánk, jópárszor belefér az a röpke 2-3 ezer év, ami alatt a pásztorkodásból el lehet jutni pl. a mai szintre, aztán tovább - főleg, ha nincsenek ekkora törések.

    Én azon sem lepődnék meg, ha egy mai PC-t (vagy még sokkal jobbat) találnának jópár ezer évvel ezelőttről.

    Meg azon sem, ha kiderülne, hogy ezeknek nem is tűntek el nyomtalanul, csak elköltöztek. :)
  • dez
    #83
    Akár tudatosan, akár nem, de a legtöbb ember ezen munkálkodik. :)
    Mivel nem veszik a fáradtságot, hogy átgondolják, hosszabb távon hova vezet, amit csinálnak.
    Fenntartható fejlődés - hallottad már ezt a kifejezést? Na ez az, amit sok szaki szerint nem tud a mai civilizáció.
    De ha ezt nem, a környezetszennyezést és -rombolást biztos hallottad.
  • dez
    #82
    "a programozhato szovegtarcsa valsztja ki az egyes betuk programjat, a mai napig igy tortenik a szamitogepen a szoveg megjelenitese"

    Szeretem az ilyen szuper-túlzó és teljesen gyakorlatiatlan kijelentéseidet. A számítógép esetén a mechanikus tárcsa egy táblázat koordinátákkal (és nem programokkal), és még csak nem is próbálják szimulálni a mechanikus működést, mert minek. Na persze, elő kell venni valahonnan az adatokat, és meg kell húzni a vonalakat, de itt ki is merül a nagy hasonlóság. Másrészt eleve így kézenfekvő, vagy te tudsz jobb megoldást?
  • kvp
    #81
    "A görögökkel kapcsolatban: nem érzitek, mekkora paradoxon, amit az iskolában tanítanak? Gondoljatok csak bele:
    1) kecskét tenyésztő pásztorok meg olivát termesztő földművesek
    2) ismerték az atomokat"

    Viszonylag komplex tarsadalom volt. Letezett egy foldmuves reteg, egy iparos reteg es egy ertelmisegi reteg is. A legjobb pelda Athen esete volt, ahol a tarsadolom politikailag is 3 reszre szakad es jokat vitaztak a kulonbozo fejlesztesek fontossagan. (a foldmuvesek a gyalogsagra eskudtek, a kereskedok meg a hajoflottara, valahol benne is van a tananyagban)

    "Namármost, kérdem én, ki tud olyan bennszülött kecskepásztort mutatni nekem a világ bármely tájáról, aki titsztában van a molekuláris szerkezet létével?!?"

    Eleg sok ilyen volt anno, amikor az egyetemet vegzett hippik kikoltoztek a termeszetbe. Persze a jelenseg idovel elmult.

    "Summa summárum: nem látok technikai szenzációt ebben az egészben, azt azonban csodálom, hogy egyáltalán eszükbe jutott ez az egész, és vették a fáradságot, hogy kivitelezzék. Engem maga az ötlet, hogy ilyen gépet csináljanak nyűgöz le."

    Egyetertek. Fogaskereket kesziteni egyebkent tenyleg nem olyan nagy feladat, foleg viszonylag puhabb fembol. En anno probaltam es a megjavitott keszulek mukodik a mai napig.

    A gorogoknel is jol latszik az a jelenseg, hogy letezik egy technika, de gazdasagi okokbol nem hasznaljak. Volt gozgepuk, de csak par templomban/szinhazban hasznaltak kulonbozo gepek mukodtetesere. Tudtak hogyan kell vizvezetekrendszert epiteni, de csak kesobb a romaiaknal terjedtek el a 6 emeletes teglabol epitett berhazak, kozponti futeses, hideg/meleg folyovizes furdoszobas lakasokkal. (lasd: ostia) Ugyanez van ma is. Kepesek lennenk minden elelmiszert gyarakban eloallitani, megis van aki a foldet muveli. Kepesek lennenk lecserelni minden benzinuzemu autot modernebbekre, de nem eri meg anyagilag. A gorogok is igy voltak a vilaggal. Egyszeruen nem hasznaltak ki minden lehetoseget ami a techikai szintjukon elerheto volt, mivel a tarsadalmuk igy sokkal stabilabb volt.

    ps: Az altalam korabban belinkelt videot tenyleg erdemes megnezni, nagyon sokat elarul a regebbi korok tudasarol. (egy ilyen programozhato robot meg ma is ujdonsagnak tunhet)
  • Turdus
    #80
    Tetszik ez a fórum, végre vita folyik, nem anyázás :-)

    A görögökkel kapcsolatban: nem érzitek, mekkora paradoxon, amit az iskolában tanítanak? Gondoljatok csak bele:
    1) kecskét tenyésztő pásztorok meg olivát termesztő földművesek
    2) ismerték az atomokat

    Namármost, kérdem én, ki tud olyan bennszülött kecskepásztort mutatni nekem a világ bármely tájáról, aki titsztában van a molekuláris szerkezet létével?!?

    Sokkal több van itt, mint amit tanítanak nekünk, ebből adódik, hogy hajlamosak vagyunk buta ősembernek hinni őket. Szerintem ehhez nagyban hozzájárul még az is, hogy nehezen tudjuk elképzelni, a sötét középkor előtt már voltak virágzó technikai civilizációk, pedig de.

    Szóval mikor arról van szó, hogy szabadkézzel tudtak-e fogaskereket gyártani, akkor érdemes megfontolni a következőket:
    1) matematikai és csillagászati ismereteiket mindössze a XX században értük utol!
    2) precíz geometriai ismeretekkel rendelkeztek, tehát nem volt gond a tervezés és a fogaskerekek számának meghatározása (volt vonalzó körző stb.)
    3) nem nagy ügy készíteni egy könnyen megmunkálható anyagból egy prototípust, majd az erről készített negatív mintát kiönteni folyékony fémmel. Ezt a technikát már jóval a görögök előtt is ismerték, mindössze a minta dárdahegy volt, nem fogaskerék

    Summa summárum: nem látok technikai szenzációt ebben az egészben, azt azonban csodálom, hogy egyáltalán eszükbe jutott ez az egész, és vették a fáradságot, hogy kivitelezzék. Engem maga az ötlet, hogy ilyen gépet csináljanak nyűgöz le.
  • NIBI
    #79
    Mér a régi emberek (az akkoriak) nem ijedtek volna meg az ufó-któl???
    Rögtön puszipajtások lettek mi?!
  • offspring
    #78
    "Ha így volt, rohadt egy egoista faj lehetett :D"

    Mi van a goa'uldokkal?

    Bocs, de ezt nem hagyhattam ki :D
  • who am I 7
    #77
    Aha, mert úgy gondolod akkor, h minden ember azon agyal, hogy hogy tudná leghatékonyabban tönkre tenni a Földet és a zUniverzumot, igaz?Hát akkor azonnal pusztuljunk má' ki, hát fölösleges itt mindenki, Hóber Mallów megmondja...
  • Tetsuo
    #76
    Hat akkor koszonjuk meg nekik nehany bazinagy kokupacot, azt ennyi?
    Annak aztan sok ertelme volt..
    Miert torne ki panik? Az egesz tarsadalomban mar el van hintve az idegen lenyek mitosza igy v ugy.. siman lehet adagolni az infot (kicsit gyorsabban mint ahogy most "kapjuk" ugye). Egyre gyakoribb megfigyelesek, kozvett majd kovetlen targyi bizonyitekok, 1re hatarozottabb kormany-kijelentesek, nyilvanos kapcsolatfelvetel, celiranyos ismeretterjeszto musorok.. stb. Max fel ev es nem panikol senki.
    Vietnam meg Iran biztos beprobalkozik vmivel, de ok mikor nem?
    Ha 1 idegen faj fel akarja venni velunk a kapcsolatot, akkor nem hiszem h tobb ezer evig ilyen veletlenszeru cseszealjmegfigyelesekkel csinalna.. ha segiteni akar nekunk, akkor miert nem azt teszi? Miert ilyen eldugodt feszerekben kutato kuloncoknek adja a tudast, miert nem kollektive?
  • Epikurosz
    #75
    Dehogy sértődtem!
    Szórakozom. :-)
  • Tetsuo
    #74
    Most mi van, besertodtel? :) Nem akartalak megbantani, de nezd mar vissza hozzaszolasaidat! LOL
  • kvp
    #73
    Belegondolva, hogy mar a gorogok is hasznaltak primitiv mechanikus programozasu robotokat nem meglepo, hogy ismertek a mechanika alapelveit, mint pl. a fogaskerek. Mivel a matematikahoz is ertettek, ezert egy sima differencial fogaskerekrendszer sem jelenthetett nekik gondot. (a Heron fele szinhazi robot pl. a logo nyelv mukodeset koveti) Kesobb az arabok keszitettek erdekes programozhato rendszereket (meg mindig programdobot hasznalva, manapsag lasd hagyomanyos mosogepek es zenedobozok). Hasonlo volt a Leonardo altal keszitett valtozat is. Az 1700-as evekben mar egy halom ilyen szerkezet keszult beleertve egy viszonylag rovid (40 karakteres) memoriaval rendelkezo szovegszerkeszto/plotter rendszert, vegul az egyetlen iparilag is hasznalhato a Jacquard fele automata szovoszek lett.

    Ez egy folyamat. A gorog robot programja az elore, hatra, kanyar jobbra/balra, varj parancsokbol allt. A fent emlitett szovegszerkeszto rendszer mar ket memoriat hasznalt (valtozo szoveg memoria /soros/ es grafikus fontkeszlet memoria /asszociativ/) Ha ezek utan valaki meglepodik, hogy a gorogok mar kepesek voltak egy fix attetelekre alapulo fuggvenytablat kesziteni, az valoszinuleg meglepodik azon is ahogy a mechanikus orak mukodnek.

    Az iro robot videon: (a szoveg francia, de a lenyeg, hogy a programozhato szovegtarcsa valsztja ki az egyes betuk programjat, a mai napig igy tortenik a szamitogepen a szoveg megjelenitese, a videon levo gep vektorgrafikus fontokat hasznal)
    http://www.youtube.com/watch?v=5ypKJWXFj48
  • dronkZero
    #72
    Gondolod, hogy az egyiptomiak nem úgy tekintettek magukra, mint fejlett kultúrára? Az nem érv, hogy "pánik törne ki hogy van valaki aki még fejlettebb".

    Meg egyébként de kurvajó fejek, hogy így törödnek a piciny lelkivilágunkkal... :P
  • Hober Mallow
    #71
    Induljunk ki abból hogy régen ugyebár leszálltak ezek az idegenek,és tegyük fel ők nem hasonlítottak az emberekre,de nem csak kinézetileg,tegyük fel teljesen máshogy gondolkodtak,így már nem olyan nehéz elképzelni azt sem hogy önzetlenül segítettek ezeknek a népeknek felhúzni néhány kőkupacot..És hogy ma miért nem jönnek?Mivel már fejlett társadalom vagyunk,így pánik törne ki hogy van valaki aki még fejlettebb.Illetve bizonyos vallásoknak se jönne jól főleg az egyháznak,mert többi vallás szerintem meg tudná emészteni úgy ahogy.Arról nem is beszélve hogy ha én figyelném kívülről az emberiséget akkor biztos nem lennék olyan hülye hogy oda adom neki az űrutazás technológiáját...Tökéletesen elég ha ezt a bolygót tönkretesszük,minek a többit is?
  • Epikurosz
    #70
    Kedves Te(t)s(u)o!
    Te melyik vagy: a balekok, a cumi, vagy a hanta?
    :-))
  • dez
    #69
    Azért ennél valamivel jobb a helyzet.
    Bár sokszor (és nem csak ezzel a fórummal kapcsolatban, sőt) felidéződik bennem nagyanyám kertjében a tyúkól, ahol a csirkék képesek voltak órákig nagy beleéléssel és egymásra figyeléssel megvitatni a világ eseményeit. Bár nekem csak kotkodácsolásnak tűnt. :)
  • dez
    #68
    Le kellene már szokni a szélsőségekben gondolkodásról [akármennyire is ezt erőltetik a politikusok az egész társadalomra, mert erre építik a saját kis bázisukat, mind]. A magányos zseni, és a komoly és fejlett társadalom és civilizáció között van még egy pár lépcsőfok. Egy kisebb csoport értelmes ember egész nagy dolgokat tud létrehozni. Sőt, a mai "fejlett" civilizációban is ugyanígy van ez. A mai civilizáció is elég könnyen vissza tudna esni párszáz(?) évet. Szóval éppenséggel ma sincs egyforma szellemi színvonalon az emberiség. (Sajnos ez sokaknak érdeke is, de a legfőbb ba az talán az, hogy nem a saját színvonalukat emelik, hanem a többiekét tartják még alacsonyabban.)

    Na mindegy, szóval én is azt osztom, hogy volt egy kisebb, vagy teljesen, vagy részlegesen elszigetelt, vagy elvonult csoport, akik szépen belehúztak a fejlődésbe. Aztán hirtelen valami gáz lett, állítólag nem önhibájukból, hanem természeri csapás áldozatai lettek, és csak néhányan menekültek meg, akik megpróbáltak átadni valamennyit a tudásukból, de az emberek nem nagyon voltak rá vevők. Itt a mese vége, fuss el véle. :)
  • kow83
    #67
    Hehe.

    Ezek szerint létezik egy földön kívüli civilizáció, akiknek az a heppjük, hogy idegen bolygókon emelnek piramisokat olyan helyen, ahol nincs is "kőforrás" parasztvakítás céljából, csak hogy imádják őket. :D Roppant valószínű. Ha így volt, rohadt egy egoista faj lehetett :D
  • Tetsuo
    #66
    Jolvan, UFOnautak meg stb, de hol van a megdonthetetlen bizonyitek v miert ilyen "primitiv" dolgokat csinaltak mint piramis.. miert nem mutatjak meg az urhajojuk mukodeset es miert csak nehany emberke jut rejtett tudashoz, miert nem mindenki?
    Sokkal hasznosabb lenne a civilizacio szempontjabol.. blabla persze ok lehet h nem azt nezik.. akkor meg mit? Occam borotvaja hasznalhato ilyenkor?
    Ja a negy alapveto kolcsonhatas egyesitese (gravitron, szuperhurok) az telleg kemeny dio, de talan megoldjuk.. ennek folyaman amugy a tudomanyunk fejlodese egesz jol nyomonkovetheto. Nem latok semmi hokuszpokuszt.
    Tesla laborja es munkassaganak nagy resze megsemmisult.. igy bizonyitekok nem nagyon vannak. Amugy a 3fazis meg ugy altalaban az elektromossag nem nagy kunszt, csupa gyakorlati dolgok es levezethetok a kezdeti kiserletekbol es talalmanyokbol, persze gratula a feltalaloknak, csak nincs benne misztikum, ahogy eljutottunk a galvanelemektol a reszecskegyorsito-infrastrukturaig ennyi. :)
    Persze sok mindent nem tudunk meg megmagyarazni, kesobb meg mas dolgokat nem fogunk tudni.. de ha logikusan gondolkozunk, szvsz keves eselyt adunk holmi UFO technologianak, viszont 100%ban kizarni sem lehet, ez 1ertelmu.
  • varesz
    #65
    igen
  • Tetsuo
    #64
    egyben.. ugye? :P
  • Tetsuo
    #63
    "vilagegyetem" egybe, ugye? :P
  • Tetsuo
    #62
    Azert erdekes ez a szerkezet, mert utana legalabb 1000evig nem volt hasonloan fejlett konstrukcio, legalabbis nincs rola emlek (irasos v mas).
    1750 ev mulva pedig Isten neveben a katolikus egyhaz elegette Giordano Brunot, aki feltetelezett mas bolygorendszereket.

    Szvsz a Plutot nem hinnem h mutatta a szerkezet.. az kicsit durva lenne. Amugy az nem bolygo, csak a Kuiper-ov 1ik objektuma.
  • varesz
    #61
    A világ egyetem hatalmas, és egyszerűen elképzelhetetlen, hogy csak a Földön alakuljon ki élet-> a miénknél sokkal fejletteb ill. elmaradottab létforma is létezik ( a Föld amúgy is nagyon fiatal még, elég ha csak a nap becsült korával vetjük össze).Ez a ránk maradt szerkenytyű csak egy a rengeteg más ,,megmagyarázhatatlan" lelet közül. Ha már a piramisok is szóba jöttek: egyiptomban, ahol ugye több szász km-es körzetben egyetlen sziklás dombocska sincs ,persze leúsztathatták a folyón, nade az egyenként akár 100 tonnát is elérő kődarabokat, és hogy mozgatták ezeket?.Válasz: egy Földön kívüli létforma segítségével!Ebben nem tudom mi a hihetetlen egyesek szerint.Közép-Amerikában, a Yucatán-félsziget csücskében, a dzsungel közepén elterülő síkság szent templomvárosa, ami a maja civilizáció egyik legnagyobb politikai és gazdasági központja volt ezer évvel ezelőtt, itt is hogy a fenébe építették azt a hatalmas piramist ( forrás: http://index.hu/politika/bulvar/n7w_chichen/), és ott van a stonehenge. És az emberek isteről alkotott teóriái is szorosan össze függenek a földönkívüli élettel, csak akkoriban istennek nevezték őket.Számomra ez annyira evidens, persze itt is sok a ,,ha" és a ,,lehet", de egy elég ésszerű magyarázat szerintem. Albert Einstein relativitás elméletét és a kvantum elméletet, de akár egy egszerűbb példát is mondhatok: a tömegvonzás, még a mai napig nem érti teljes egészében egyetlen ember, matematikus, fizikus sem. Az tény , hogy Einstein egy elképzelhetetlenül okos ember volt, de akkor is abszurd és valami sántít, de mondhatnám a legtöbb titkot rejtő Tesla életművét is, aki az elektron feltalása (1897-ben Joseph Thomson ) után nem sokkal már a háromfázisú rendszert is kidolgozta rengetek találmánya mellett, és időben nem is utaztunk túl sokat. Persze ez egy jobban átgondolható és magyarázható ,,probléma" vagy szenzáció, és lehet, hogy nem is helyén való ezen hozzászólásomba beleszőni, de engem érdekelnek az ilyen dolgok és szívesen látok minden hozzászólást, magyarázatot, feltevést ezekkel a dolgokkal kapcsolatban...
  • Tetsuo
    #60
    Mi lenne ha a nem egymast oltanatok?
    Kelta regebbi cikkekbol idezett, eleg pontosan, a ketelkedoknek ideje lenne tajekozodni. Persze cafolni, vitatkozni oke, de nem mind1 milyen stilusban.
    Epikurosz csak a szart kavarja. Nehany 10eves UFOkat mleget meg terroristakat.. ez benne van, majd felnonek.
    HumanEmber altalaban nagyon okosakat mond, de mindenki leszarja. Neha dez is megmondja a tutit, arra sincs reakcio.
    Ebbol all itt a forumozas tudomanyos temaban..
  • HUmanEmber41st
    #59
    A "tudomány mai állása szerint" tehát született egy zseni.
    Megtanult írni-olvasni, számolni.
    Aztán egyszer (mint írástudótól) megkérdezte egy ifjú sportoló, mikor is lesz a köv. Olimpia, mennyi ideje van még gyúrni?
    Géniusznak ettől látomása támadt, megjelent előtte a differenciálműves számológép képe. Azonnal hozzáfogott a kivitelezéshez, hiszen sajnálta a szegény embereket, h annyit kell mindig számolgatni a palatáblán, vagy a homokban.
    Végül a készüléknek híre ment (persze nem írásban, csak szóbeszédben) és hajóra tették, de a hajó sajna elsüllyedt.
    Aztán már csak az International Bussines Machine cégben gyártottak ilyen mechanikus számológépeket...( igen az IBMnél..)
  • Molnibalage
    #58
    "Vegyük már kérem tudomásul a zsenik megjelennek minden időben , akik túlszárnyalják a korukat tudásban"

    Nem csak a saját korukban. A sok "okos" kommentelő értelmi szintjét is messze felülmúlták..
  • Epikurosz
    #57
    "A legelso piramis a legnagyobb is egyben."

    if Hazudsz
    then "Szégyeld magad!"
    if tudatlan vagy
    then "Mars vissza a suliba, törci órára!"
    endif
  • dez
    #56
    "szememben ez azért csodálatos, mert ebből látható, hogy az fajta gondolkodás és szemléletmód, ami a mai nyugati civilizáció tudományos világnézetének alapja, az alapelveket felismerő, általánosító racionális gondolkodásmód már a gyökereinél mire volt képes (az más kérdés hogy a történelem igen sokáig nem engedte ezt az emberi irányt érvényesülni)"

    Ja, képes módszeresen tönkretenni az egész bolygót, mert úgy gondolja, úgyis csak véletlenül alakult ki az egész az értelmetlen és végtelen világegyetemben.
  • greg971
    #55
    Hogy nem esett a jégkorszak óta ? .. na ez elég érdekes feltételezés , de ne menjünk bele .

    Honnan következtetted ki hogy a legnagyobb piramis a legelső ???Olvastad talán valahol és tényként kezeled :)

    Már megint a korszakok .. rézkorszaknak nevezték el és te fixre veszed hogy csak réz létezett abban a korszakban , minden területéna földnek , csak azért , mert pár unatkozó történész a rézkorszak elnevezést adta annak az időszaknak .

    A nagypiramis nem 2.5 millió kőböl áll , melyek 25 mázsásak :D .. vannak olyan részei , ahol a daraboláskor keletkezett törmeléket töltötték be , ami tény .

    A kereket fix hogy nem ismerték :D 100% hiszen mindenki ezt mondja :D

    A legnagyobb terem felett hatalmas keresztben elhelyezett kövek vannak , nem kellett kivágni :D Ergó világítani sem kellett , hiszen alulról felfelé építkeztek , nem kellett faragni belül semmit :D

    Vegyük már kérem tudomásul a zsenik megjelennek minden időben , akik túlszárnyalják a korukat tudásban .. nem kell idegen tudást feltételezni pofonegyszerű történésekben .
  • jóhangulat
    #54
    heeej! :)

    A piramisokon hosszan tarto esozesek nyomait mutattak ki. A problema csak az, hogy ott nem esett az eso az utolso jegkorszak ota - az meg ugye kr. e. 10 000 korul volt es nem 2500-ban (mikor a piramisokat epitettek elvileg).

    A legelso piramis a legnagyobb is egyben. Ez mar kicsit furcsa, elegge santit a dolog. Mintha a kisgyerek, aki eloszor menne homokozni egybol varat epitene. De hat ez ugye nem igy van, eloszor csak nezegeti mit es hogyan csinalnak a tobbiek, aztan probalkozik.. de nem egybol varral.

    A masik dolog, ezek az emberek akkor "jottek ki" a kokorszakbol, a rezkorszakban vagyunk kerem. Granitot rezszerszamokkal faragni kicsit erdekes, sot lehetetlen.

    A Nagy Piramis 2,5 millio kobol all, melyek egyenkent 25 mazsasak. A banya amibol a koveket kifaragtak 800km-re van a gizai fennsiktol. A kereket meg nem ismertek.

    Mindenki tudja, hogy a piramisokban folyosok, "termek" vannak. Na marmost ezeket elore megkellett tervezni, tehat kellettek mernokok, akik pontosan kiszamoltak mindent. A folyosok fele' nagyobb kovekett tenni, hogy ne omoljon be stb. Ha kesobb vagtak ki, akkor mivel vilagitottak bent? Faklyaval, annak lenne nyoma, ugyanis korom lenne a falakon - de nincs. Persze lehet lemostak, hat de akkor azok hogyan lattak akik mostak.. Lekophatott az idok nyoman, de a mai technikaval ki lehetne mutatni. stb. kerdesek vannak boven

    Ha az elso piramis a legnagyobb, miert van sok kicsi befejezetlen piramis? Eloszor megepitik a legnagyobbat, aztan azokat amik sokkal kisebbek elrontjak? Meg melyik farao engedte volna meg, hogy elrontsak az o szent sirjat?

    udv
  • Molnibalage
    #53
    Ja, ezt nem fogkák fel, hogy ez valszeg nem előzmény nélküli, csak 3000 év alatt elég sokminden elpusztul és az írásbeliség akkoriban nem volt elterjedt...

    Az I.Vh-as és II.Vh-s repülőgépekből is csak nyomokban találsz pár röpképes darabot a mai összmennyiséghez viszonyítva. Ezek szerint a modern vadászgépek is a "semmiből" jöttek?

    Agyrém, hogy egyeseknek nehezére esik gondolkozni.
  • greg971
    #52
    Honnan vetted hogy minden előzmény nélkül ?

    Számomra érthetetlen hogy honnan veszitek azt hogy a technikatörténetben , minden adott korban , minden régióban minden dokumentálva kell hogy legyen . Ha előkerül egy bonyolultabb szerkezet , mint amit ti arra a korra vonatkoztatva vártok , akkor ufók után kiabáltok , vagyis földönkívüliek után , mert akkor biztos azok voltak.

    Meg kell érteni már végre , egy adott terülteten , egy adott cél érdekében , igenis meg tudták alkotni azokat az eszközöket , épületeket stb amire ti ma rácsodálkoztok.