211
Szal..
  • gotchaaa
    #131
    Milyen jó fej ez az országos tiszti főorvos.
  • Sephi
    #130
    Az országos tiszti főorvos kedd délután látogatást tett a főváros IX. kerületében a kiürítés miatt kialakított Bakáts téri befogadóállomáson. Falus Ferenc helyszínen azt mondta, látogatásának célja nem az ellenőrzés, csak szerette volna megszemlélni, milyen körülmények között helyezik el az embereket és milyen körülmények között dolgoznak kollégái. "Sokkal jobb a helyzet, mint amire számítottam" - mondta. Külön kiemelte, hogy a Bakáts téri befogadóhelyen egy kannára kiírták, hogy az abban lévő teát cukorbetegek nem fogyaszthatják.


    Derendesek...
  • Sephi
    #129
    Olvasónk levele: "A zóna szélén lakom (az index térképén még egy pirossal jelölt házban). Fejetlenség és szervezetlenség jellemzi a zóna külső részeit. Reggel 9-kor rendőrök közölték, hogy úgy készüljünk, hogy lehet, hogy mennünk kell. Kimentem az utcára megkérdezni őket, hogy mennyi időnk van még elhagyni a lakást. Az egyik azt mondta, hogy maradhatunk, mert itt csak forgalomkorlátozás van, kitelepítés nincs.

    Ekkor megjelent egy kollégája, aki kissé arrogánsan közölte, hogy ő nem látja, hogy a házunk kilógna az Üllői útra, úgyhogy mennünk kell majd. Kb. 1 óra múlva, mikor össze voltunk pakolva költözéshez kimentem még gyógyszertárba, ekkor egy 4. rendőr azt mondta, hogy utána jártak és maradhatunk. Vagyis most 2:2-re állnak. De aminek örülök, áramunk, vizünk, gázunk van még.
  • Fabio Capello
    #128
    jellemző... sok hülye ork
  • gman906
    #127
    És 3...2...1 éjfél. Kifelé!!!!
  • Sephi
    #126
    A kiköltöztetés mértéke jelenleg 80 százalékos a bomba környékén, tájékoztatott a rendőrség 15 óra után. A helyi védelmi bizottság elnökének korábbi tájékoztatása szerint a kiürítés várhatóan 16 órára zárul le, a mintegy kéttonnás világháborús bomba hatástalanításához csak azután kezdhetnek hozzá a tűzszerészek. A lakosok elhelyezését éjfélig biztosítják a befogadóhelyeken, két közeli általános iskolában. (MTI)


    -Mama! Éjfél van! Tessek lemenni az aluljáróba, ott meleg van!
  • Sephi
    #125
    Egyik olvasónk levelét idézzük, aki a kiürítésre kijelölt zónában lakik: "Nem tudok mást mondani, mint azt, hogy ez egy vicc, ami itt folyik. Egész nap arról lehetett olvasni, hogy 9-től el kell hagyni a lakásokat, mert jönnek, és visznek a rendőrök. 15:00-kor még simán be tudtam sétálni a rendőrök mellett a Tompa utcába, egészen a Ferenc térig. Itt felmentem a lakásba, magamhoz vettem még pár dolgot és visszajöttem. Senki nem mondott semmit, rendőrök mellett jöttem mentem, polgárőrség szintén kint volt. Csak annyit nem értek, ha ez reggel 9-kor kezdődött volna, na meg persze eddig eltart, akkor mikor fogunk hazaérni?"
  • PrasCo
    #124
    Az szép, akkor nem a bombánál lesz szabadrablás, hanem mindenhol máshol!
  • JAG1
    #123
    Tipikus, egyszerűen nincs agya felfogni, hogy mi folyik körülötte...
    Fizikailag képtelen rá.
  • Sephi
    #122
    Újabb rendőrök érkeznek, hogy a Ferencvárosban megtalált II. világháborús bomba miatti kitelepítésben segítsenek. Az egyenruhásokat a fővárosi kerületekből vezénylik át, így hamarosan már körülbelül 450 rendőr fog segédkezni a kiürítésben - mondta Illés Hilda, a Budapesti Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztályának helyettes-vezetője.
  • gameplusz
    #121
    300m-en belül halálos, elvileg. De amilyen régi shit ez, még az is lehet, hogy titkos tekercsek vannak a belsejében.
  • Balumann
    #120
    Mi egyébként szakadtunk a röhögéstől, ahogy a cigányok szövegeltek, meg beszélgettek a rendőrökkel.
    "Mi a faszért nem mehetek be a wc-re ha itt lakok, most itt szarjak be, mert bomba van... ha megdöglünk hát megdöglünk, de engedjenek már be"
  • Balumann
    #119
    Nemrég találtak itt az XIII. kerületben is egy 500 kilós bombát. Érdekes, hogy a 2 tonnás bombánál is ugyan úgy 1 km-es körzetet ürítenek ki, mint az 500 kilósnál? ^^

    Minket is du. fél 5 körül küldtek ki, és este negyed 12-kor engedtek vissza. Az biztos, hogy az tovább fog tartani.
  • PrasCo
    #118
    Abszolút pálinkafőző üst ez.
  • Kaplan
    #117
    Amúgy meg ez mind egy jól megtervezett szélsőjobbos tüntetés, lebénítják a várost szemeteeeeeek.

    [A post nem politikai hovatartozásom és elképzeléseimet fejti ki hanem csak próbálom itt a kilencben oldani a feszült helyzetet, tudniillik én a Kálvinon lakom.]
  • JAG1
    #116
    Erről is kiderül, hogy Józsibácsi hordója, amiben a dugibort tartotta a pincében annó...
  • Sephi
    #115
    A IX. kerület vezetése már a vacsorát is megrendelte azoknak a lakosoknak, akik a két ideiglenes befogadólyre mentek. Mindez azt erősíti meg, hogy a lakók estig nem költözhetnek vissza otthonaikba.
  • Narxis
    #114
    :DDD
  • Kaplan
    #113
    Megy már rendesen a bomba pánik mindenhol... Én amit kiszartam öt perccel ezelőtt arra hittem azt, hogy robbanni fog.
  • zyppy
    #112
    "Vascsövet hittek bombának Mátészalkán

    Egy vascsövet néztek bombának Mátészalkán a kórház építésénél. Fedor Rita, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes sajtóreferense elmondta: megvizsgálták a tárgyat, és kiderült, hogy az egy körülbelül 25 centiméter hosszúságú vascső, amely nem tartalmaz semmilyen veszélyes anyagot. A mátészalkai bombariadót lefújták. (Független Hírügynökség)"
    (zsindex)

  • solo
    #111
    F@sza!
    Dédimék a határutca felőli oldalon laknak...
    Ott is volt ilyen kitelepÍtés?: D
  • Narxis
    #110
    Pápá :D
  • Sephi
    #109
    A katasztrófavédelemnél úgy készülnek, hogy éjfélig biztosítják az ellátást a kitelepítetteknek a két iskolában lévő befogadó helyen. A visszaköltözés időpontjáról csak akkor lehet biztosat mondani, ha a tűzszerészek hozzáfértek a bombához - mondta Bánsághi Tamás, Ferencváros alpolgármestere. (MTI)
  • Sephi
    #108
    :DDDD
  • SLICK
    #107
    El tom képzelni:

    - Ferikém! Bombát találtak!
    - Picsába! Azt a választásokra tartogattam!


    Az USA-s témához meg annyit: oda szívesen ledobnék 2-3 atomot!
  • FZoleee
    #106
    1. Ismerd fel a képről a játékot
    2. Football Manager
    3. Modellautók
    4. World Wrestling Entertainment
    5. Humoros és aranyos képek, videók
    6. A PC-s játékoknak leáldozott! Vol. 2.
    7. Pest és a bomba
    8. PlayStation3
    9. KONAMI Soccer kiegészítők
    10. World of Warcraft

    Hajrá!!!
  • Sephi
    #105
    Csepter barátunk irt egy ilyen cikket de nem lelem mar neten :P

    Meg keresem, aranyos :D
  • Bullitt
    #104
    Tényleg, ilyenkor hol vannak a színesfém tolvajok? Robbanásszerű sikerük lenne..
  • magus
    #103
    könnyen megoldható, bedobsz pár aluminiumtáblát a bomba közelébe, mint a legyek a szarra gyűlnének oda
  • JAG1
    #102
    Csak az öregeket kell kitelepíteni...
  • tigeroo
    #101
    mátészalkai vagyok :Ð
  • Kaplan
    #100
    Sephi, vajon mit takarnának el? Sok kis újabb Gyurcsánt, esetleg marslakókat? Vagy a tippmixező magyar focisták ott bujkálnak? Esetleg kiderült, hogy olaj hatalom leszünk mi is?:D

    Mesélj már...

    Amúgy meg remélem minden rendben lesz mert azon a területen a sok cigány mellett idős emberek is laknak bőséggel...
  • OrioN the S
    #99
    a vegen meg kiderul ,hogy nekunk van a legtobb bombank csak mi se tudunk rola...
  • Bullitt
    #98

    Gyönyörű XD
    Amúgy Mátészalkán is találtak egy bombát :P
  • BaliBoy
    #97
    Egyébként úgy is a környék putrijainak ledózerolásán ügyködnek mert rájöttek, hogy az is a belváros, értékes helyek. Aztán gondoltak egyet, hogy inkább nem vásárolnák ki az ott lakókat.... :)
  • magus
    #96
    nincs az a bomba olyan rossz helyen, mondom melyik utcába vigyék, esetleg némileg megtisztulna a körút a nem teljesen magyar származású grátiszlakosoktól
  • Truck Driver001
    #95
    A Boráros tértől lakok 2percre,de szerencsére nem kellett elhagynunk a zobjektumot,mert 1100 méterre vagyunk a kurdok gyermekkori piros műanyag traktorától.mondjuk leszarnám,mert megyek melózni és csak éjszaka érek haza.mellesleg ez már a második,amit találtak.anno mindenkinek a célja terraformálás volt?
  • Looooser
    #94
    amennyi eggyütt érzés van bennem mostanában az emberek iránt.... robbanjon vazzeg....
  • PrasCo
    #93
    Na, szerintem az van, hogy ugyebár az USA három atomot csinált. Egy tesztrobbantás, kettő Japán. Szerintem nem. Az első atomot ide kaptuk mink!
    Amúgy meg nem értem a töketlenkedést. Rá kell küldeni a szoláriumgalerit, aztán öt percen belül a vasbeton is szálanként üreges lesz, nemhogy bomba nem marad ott...
  • Sephi
    #92
    Az összes közművezetéket elzárják a IX. kerületnek abban a részében, amelyet egy világháborús bomba miatt ki kell üríteni. Az áramellátás várhatóan 15 órától néhány órán át szünetel majd.

    Bánsághi Tamás alpolgármester, a védelmi bizottság elnöke felhívta a figyelmet arra: ha majd a gázt visszakapcsolják és a lakók hazatérnek, mindenki ellenőrizze, nincs-e a lakásban, épületben gázszag, ugyanis a nyomáskülönbség a régi és sok helyen elhasználódott csövekben károkat okozhat. Ha a tűzszerészek munkája hosszasan elhúzódik, a hűtők, fagyaszók leolvadhatnak.


    O bassza meg....