181
  • cptkilljoy
    #101
    Olvasgatok, olvasgatok... Most épp a Nero-s eszmefuttatásokon akadtam fel :) Ha valaki túllép a Next-Next-Next-Finish telepítésen, akkor lehet, hogy nem 500 MB lesz egy telepítés után a program helyigénye, csak ugye az egységsugarú júzernek sokkal egyszerűbb a Next-Next-Next-Finish, mint a gondolkodás, vagy ne adja atyaúristen a program telepítőjéhez mellékelt TELEPÍTÉSI ÚTMUTATÓ elolvasása. Nero 8-ból nálam most fent van maga a Nero, a Cover Designer, a Recode, a ShowTime, pár Toolkit és a Vision, és így foglal kicsit több, mint 200 MB-ot. Persze ha valaki ész nélkül telepíti a komplett csomagot, annak meg is kell fizetnie a tanulópénzt súlyos 100MB-okban.

    ***

    Linux vs. Win - A Linuxban előbb és jobb segítségeket kaphat az ember. Ez igaz, amennyiben el tudta indítani a rendszert gond nélkül, elindult az Internet, megtalálta a megfelelő fórumot, stb. A Windowshoz meg csak át kell menni a szomszéd Karcsikához :) Engem ez a sok linuxos leírás, doksi, segítség, stb. a Galaxis: Útikalauz stopposoknak elejére emlékeztet, amikor Arthur Dent elmondja, hogy hol találta meg a házának lebontásáról szóló határozatot.

    ***

    "Húzd újra a Windows-t, és minden helyrejön" - Erre két apró példával jönnék. Az egyik egy kedves ismerősöm, akinek 120GB sorozata lett az enyészeté, mert a vinyójának második particióján saját használatba vette a teljes tartalmat, mint rendszergazda, majd az újratelepítés után nem tudta megnyitni a fájlokat. És ugye jött a szomszéd Pistike, aki néhány voodoo varázslat után azt mondta, hogy ennek annyi. Formázd meg, és töltsd le újra! Pár napra rá futottunk össze, és mesélte el az esetet. Én meg csak annyit kérdeztem: rendszergazdaként bejelentkezve próbáltátok megváltoztatni a fájlok és könyvtárak Tulajdonosát?... Ezt egy szakmai fórumon bárki megmondta volna nekik. Csak itt megint a találjuk meg a megfelelő fórumot a probléma kulccsa. Nem beszélve arról, hogy a felhasználók 95%-a nem tudja megfogalmazni, hogy mi a hiba!!

    A másik történet pedig egy kolléga története, aki négyszer telepítette fel a Vistát egy nap alatt, majd megállapította, hogy ez a rendszer egy nagy rakás fos, és visszatette az XP-t. Persze rövid beszélgetés után kibukott, hogy az egyik hardveréhez még nem volt Vista driver, és ő gondolva egy merészet feltette az XP-s, amitől azután minden egyes alkalommal rekonstruálhatóan össze is omlott a rendszer. De persze ennek a fordítottja is elő szokott jónéhányszor fordulni. Vagyis hiába a tökéletes driver, ha a hardver hibás. Akkor azután lehet 77-szer újratelepíteni a rendszert, akkor sem fog helyreállni a dolog! De persze ebből a hangos kiabálás csak annyi lesz, hogy ilyen meg olyan szar az oprendszer, és még halkan sem nagyon kerül elő, hogy ilyen meg olyan szar vasat vettem, mert az volt az olcsó.

    ***

    Egyik kedvenc mondatom az ilyen vitákban a "Minek a Vistába az a sok csilli-villi..." Hát tessék mondani, a Linuxba minek? Dobálóznak itt a 3D-s doboz szerű asztalokkal, meg hasonlók. Lehet, hogy bennem van a hiba, de én a Vistában is csak a legszükségesebb dolgokat hagyom bekapcsolva, hogy még az új dizájn életképes legyen, de ha Linuxra térnék át, ott is kapásból kikapcsolnám a pörgő forgó csilli villit...

    ***

    Ja! És egy dolgot szeretnék leszögezni: én szeretem a Vistát, előtte szerettem az XP-t is, SOHA semmi gondom nem volt velük, ami azért lett volna, mert nem én telepítettem fel valami hülyeséget, amit nem kellett volna. És a másik fontos: SOHA nem telepítettem Tomato alaplapos noname videokártyás, noname memóriás gépre. Jelenleg egy eredeti Intel alaplapban "dübörög" a 6850-es procim, ott van mellette 2x2GB KingMax memória, egy 512-es 8600GTS-es MSI videokártya és 3,5TB HDD. És az érdekes az, hogy ha jól utána számolok, akkor ez a gép sem kerül többe 200.000-nél. És mindenre jól használható. Persze ebből a HDD elviszi az egyik 100-ast az árból :) De nálam pl. még ennél a vasnál is az lenne az első, hogy lefuttatok egy Windows Vista Upgrade Advisort, mielőtt felraknám a Vistát, mert utána már hiába szenvednék a nem kompatibilis driverekkel. Amikor először telepítettem a Vistát, akkor is még XP-n felmentem a netre, MINDEN drivert letöltöttem, amire a telepítéskor és utána szükségem lehetett, és csak utána csaptam a lovak közé. Ez szokott sajnos nagyon sokszor elmaradni, és utána szenvednek...
  • Zsoltika 007
    #100
    "Hogy miért nem használok Vistát (bár hónapokig az egyik gépemen fent volt, de leszedtem):
    - nem kezeli a scanneremet (persze... vegyek újat)
    - nem kezeli az audigy hangkártyám külső rackjét (persze... használjam az alaplapit)
    - nem kezeli tökéletesen a digitalizáló kártyám távirányítóját (ennek és az előzőeknek is próbáltam újabb drivert, mindhiába)"
    -Nem a ms hibája.
    -Nem a ms hibája.
    -Nem a ms hibája.
    Mi köze winnek a hiányos supporthoz?
    "- az XP-hez képest több erőforrást eszik" Mindennek ára van. Most áruld már el minek a ram a gépbe ha nem akarod használni? Hogy miért van tele? Azért mert berakja a leggyakrabban használt cuccaidat hogy gyorsabban indúljanak. Nem azt kell nézni hogy úristen tele a ram és nem fut semmi! Hát persze! De ha indítasz olyan progit aminek kell az összes ram, akkor úgy ki tudja pucolni hogy kevesebb marad foglalva mint xp-n. Persze ezt kevesen tudják...
    Több procit eszik, de cserébe sokkal gyorsabb mint bármelyik előző win. Mint írtam mindennek ára van. Ha gyorsabban akarsz autózni jobb autót kell venned. Ha meg jó a döcögés is akkor jó a régi öreg autó is. (itt most ne menjünk a dolog anyagi oldalára)
    A mai memória árak mellett meg nehogy már ne lehessen belerakni 2gb ramot. 2008-ban már nehogy ez legyen a gond. És a leglolcsóbb core2 procikon is vígan elmegy.
    Az általad leírt programok még vista előttiek vagy nem vették figyelembe az új rendszert ezek készítésénél. És? xp-nél is lassú volt minden az elején. Aztán szépen jöttek az újabb verziók és most érdekes módon ez az etalon. Megsúgom ugyanez lesz itt is.(Vagy esetleg nem, de ez is csak azért történik mert hamarabb jön a váltás. Mert ugye az xp-nek nem 3 éve volt felfutni)
    "- Az USB-s másolás lassabb, mint XP alatt"
    SP1 óta nekem ugyanolyan gyors. Chipset drivert néha frissíts! Hátha neked is jó lesz.
    " A játékok lassabban futnak" Az aktuális játékok már nem. Itt is csak azt tudom írni mint amit a felh programokhoz írtam. Ráadásul már elég régi, több éves a vga karid amivel elvileg nem kellene gondnak lennie fps terén, de mégis, köszönhetően nvidia-nak akik a régi karikkal nem törődnek és ezért nincs normális driver a te szériádhoz. Ez megint csak nem a win/ms baja.
    "- A nyomtatóm alap driverét kezeli csak, a hozzáadott (vagy a netről leszedett frissebb verziójú) kezelőprogramot hozzá nem. pl. nem mutat tintaszintet, a nyomtatófejek állapotát sem lehet lekérdezni és a nyomtatófej tisztítás programot sem lehet elérni."
    Driver hiányos megírása/bugos/ nemtörődömség. Szóval még tedd össze a két kezed hogy az alap driver benne van a rendszerben és megy.
    "- nem DirectX 10-es a viedokártyám, így ezt a Vista fícsört nem tudnám úgy se kihasználni." Nem vesztettél vele sokat.
    Annyit tudok javasolni hogy olyan hardvereket vásárolj a jövőben aminek általánosan jó a driver supportja. Sok gondtól megkíméled magad. Mellesleg ha tervezed a köv win7-re váltást akkor gondolkodhatsz jókat mert ugyenez a driver alrendszer marad abban is jelen állás szerint. Tehát úgy lesz kialakítva hogy működjenek a vistás driverek is benne.

    Persze ez a tényen nem változtat hogy számodra nem jó választás a vista. De az informatika már csak ilyen. Fejlesztesz vagy lemaradsz. Ha lemaradsz akkor viszont ne csodálkozz hogy már nem számolnak veled. Ha pedig ezért valakire mutogatni akarsz nem pont a Ms/vista a jó célpont. Mert a gondjaidről nem ő tehet.
  • roliika
    #99
    Igen ez oldotta meg a gondot, és kompatibilitási módot kellet változtatni, meg rendszergazdai jogokat adni a proginak...kicsit faramuci dolog szerintem.
  • Gerygrey
    #98
    Az UAC is hasznos dolog, aki kikapcsolja, és az után rinyál a biztonságért az nem normális

    Én kikapcsoltam, szerintem borzalmasan zavaró, mondjuk nem is rinyálok :)
  • Gerygrey
    #97
    Dock poén lenne én ellentétben gondolom itt sokakkal sokkal praktikusabbnak tartok 1 dock-ot, mint a windows-os tálcát.

    Nem csak poén lenne hanem valóban poén :)

    Google -> RocketDock


    Be lehet úgy is állítani, hogy a dokkra minimalizálja az ablakokat. Nekem ez a megoldás nem annyira tetszik mint a Windows tálca, lehet hogy csak megszokás miatt, de jópofa.


    Meg lehet oldani azt is, hogy alulra teszed a dokkot, a tálcát pedig elrejted, így teljes az OSX-feeling. Az ablakok a dokkra minimalizálódnak, tálca pedig nincs.
  • Laci082
    #96
    Te se láttál még Vistát működni. a memóriakezelése fényévekkel jobb az XP-nél. Nekem most a 2GB memóriából nyugalmi helyzetben 800Mb a használt, de ebben benne van a Firefox által lefoglalt 75Mb. Ha kikapcsolnám az egyéb futó progikat, és csupaszon a Vistát hagynám, az nem zabálna többet mint 550-600Mb. Amikor még csak 1GB memória volt a gépben akkor simán elment azzal is 400Mb foglalással. De ez a nyugalmi helyzet. Ha memória igényes programot futtatok akkor a Vista az általa foglalt memória egy részét felszabadítja, így nem foglal többet mint 300Mb, ami alig több mint amennyit az XP foglalt ugyanezen a gépen.
    Amikor először felraktam, én is kételkedtem benne, de aztán kellemes meglepetésemre azonnal felismert minden hardvert, feltelepítette a drivereket. Az általam használt összes program is simán megy rajta. A végső teszt az volt, hogy a régi nagy kedvenc Age Of Empires 2-t próbáltam telepíteni (ami már XP alatt se akart gyárilag elindulni). Láss csodát: ez is szuperül működik rajta. Van egy kis grafikai hiba benne (nem dx10-re készült a játék), de az is orvosolható, ha tálcára helyezzük, majd újra visszahozzuk a képernyőt.
    Szóval nekem nagyon kellemes meglepetés volt a Vista. Az UAC is hasznos dolog, aki kikapcsolja, és az után rinyál a biztonságért az nem normális. Ez kb olyan, mint ha Linuxban mindent root-ként futtatsz, és aztán szidod a Linuxot, mert feltörték a gépedet.
  • Zsoltika 007
    #95
    "Én IT-s ként dolgom, nálunk XP van, azokat a gépeket amikkel privát foglalkozom azok is XP-k. Nem mondom, biztos hogy működik a Vista hibátlanul is gépeken, de pl a dhcp kliense kriminális. Idáig 4 Vistás gépből 3-on nem működött a dhcp rendesen. Utána olvastam és kiderült hogy valami olyan újdonság van a Vistában ami figyel valami flag-et amit a dhcp server küld. Emiatt ugye senki sem gondolja hogy a router-t kell lecserélni, ami 5 évve korábban lett gyártva és a Vista megjelenéséig minden OS-sel működött??"

    Én ezek után nem reklámoznám hogy IT-s vagyok. Már ne haragudj!
  • Ferrer
    #94
    Nem, nincs igazad..
  • Kheller
    #93
    milyen másfél gigáról beszélsz? Egy vista business 500 mb ram körül eszik, ha mindent felraksz. Ha kikapcsolod ami nem kell, akkor ez lemegy olyan 300 körülire. De, ha még ez is kevés, 4 gb ram kerül kb 15 ezerbe...
  • Ferrer
    #92
    Teljesen mindegy, aki mondjuk filmet vág vagy zenét szerkeszt, annak nem lesz mindegy, hogy 2 GB memóriája van szabadon vagy csak fél, mert a többi elmegy biztonságra meg csicsára...
  • cptkilljoy
    #91
    Csak csendesen kérdezném: a sok "Az XP az isten, a Vista szar inkompatibilis vacak!" hozzászólások íróitól. Hallottatok már a szoftver virtualizációs lehetőségről a Vistában? A rendszerfelügyeleti eszközökről, amik segítenek megtalálni, hogy a PROGRAMOK ÍRÓI hol baszták el a program megírását? Ja! Hogy olyan programot akartok használni, ami csak űberadmin jogokkal rendelkező felhasználónak indul el, mert szarul van megírva, és ha nem adtok neki ennyit, vagy az oprendszer azt mondja, hogy márpedig ennyire nem kellene felsőbbrendűként kezelni egy TXT editort, akkor az oprendszer a szar? A Vistában még a rendszergazda is csak korlátozott jogokkal rendelkezik, és akár hiszitek, akár nem ez nem rossz dolog. Érdekes módon nekem lassan több, mint egy éve van Vistám, de sem vírusnak, sem mindenféle szir-szart telepítő csodaprogramnak nem sikerült megkerülnie a rendszert és feltelepítenie saját magát análkül, hogy tudtam volna róla. Az XP-n ugye mindenki rendszergazdaként van bent a gépén, így ha az ő nevében akarnak csinálni valamit a háttérben, akkor minden eszközt tálcán kínál a rosszindulatú behatolónak. A Vistán ezekért legalább meg kell küzdeni. Na persze ha az első mozdulattal ki van kapcsolva az UAC és minden más "lassító szar", akkor talán nem kellene fröcsögve anyázni, hogy az XP sokkal biztonságosabb volt....

    Az pedig, hogy vállalati téren nem tarol a Vista az a nagy hardverigénynek köszönhető. Amíg sok vállalatnál fut terminál rendszerben egy csomó minden, és így a kis vas is elég az egy-két kliens program elindításához, addig hülye lenne bárki is olyan vasat venni, amin elfut a Vista is. De erre mutatólag is van már reménysugár, ha esetleg valaki hallott már a Windows 2008 Server Core Systemről... Ha egyszer egy ilyet kiadnak desktop PC-khez is, akkor bizony nagyot tarolhatnak a vállalati szegmensben is... Az egésznek az a lényege, hogy csak azok a minimális szolgáltatások vannak a rendszerben, amik tényleg szükségesek. (Pl. a Server Core-ban még grafikus felület sincs. De ez nem is baj, hiszen szerintem ember nincs, aki úgy vesz vállalati szervert, hogy abban GeForce 9xxx-es vagy Radeon mittoménmilyen kártyát tetet, hacsak azért nem, mert már semmi olcsóbb nem kapható.
  • floatr
    #90
    A cikkhez: vajon a vista fejlesztésével jól haladnak...?
  • Sanyix
    #89
    Csakhogy azokat senkisem tudja. Én sem tudok mindent, de pl linux esetében utána lehet nézni. Kíndóznál kínlódni lehet csak.
  • Stefling
    #88
    A Vistával semmi gond sincsen, talán egy kiscit azzal, hogy zabálja a memót, de más gond nincs vele. 1 éve használom, és semmi gond sincs vele, stabilabb mint az xp, gyorsabb, megbízhatóbb, szebb, átláthatóbb és még sorolhatnám holnap reggelig a tulajdonságokat.
    A windows 7-re én is kíváncsi leszek, és ha a Vistánál is jobb lesz, biztosan megveszem.
    Az IE-rel viszont már gond van, lassú, hatalmas biztonsági hibái vannak és emellett sok memot eszik. Egy bbiztos, ha az I8 jobb lesz, és javítanak ezeken a hibákon, elfelejtem a tűzrókát :D amit csak 1 hónapja használok..
    Szóval visszatérve, a Vista jó, csak ajánlani tudom. (persze csak akinek legalább két magos prockója van, meg 512-es vga-ja, nomeg 2G ramja minimum.) :D
  • lac14
    #87
    csak még nincs eléggé kiforrva
  • lac14
    #86
    elöször énis ugy voltam a vistával h lassu mikor még egy magos amd-m volt meg 1giga ram,mostmár 2 magos amd-m van és 2 giga ram
    és szinte gyorsabb mint az xp....
    program kompatibilitással még nem volt gondom
    játékok ugyanugy futnak szal van olyan jó mint az xp
  • smv
    #85
    Kövezzetek meg, nekem nem jött be a Vista, de várom a Win7-et. Bízok benne, hogy okultak a vista hülyeségeiből, és ismét egy jó rendszert kapunk majd a kezünkbe (avagy a gépeinkre). És baromira érdekel, hogy milyen lesz:)

    Visszatérve az eredeti témára ezek az érintőképernyős dolgok egyelőre túl drágák ahhoz, hogy tényleg otthonra lehessen venni x ilyen cuccot (legalábbis ahhoz tényleg drága, hogy második monitornak ott figyegjen az asztalon), de hétha a Win7 terjedése majd lenyomja ezt, főleg ha annyira erre (is) lesz kiélezve a dolog.

    Az iExplorert viszont el kellene felejteni már nagyon gyorsan...
  • JTBM
    #84
    Már több mint 1 éve használok Vista-t. Az SP1 előtt nagyon sz*r volt, rengeteg minden nem ment rajta. Az utóbbi 1 évben rengeteg hibáját javították és most már szerintem kb. ugyanolyan jó, mint az XP.

  • Palinko
    #83
    nagy kérdés. meg gondolhatja a microsoft hogy a vállalatok nem szaladnak lecserélni a gépeiket (feltételezem ez volt a vista küldetése, hogy csak vegyen mindenki új gépet...) mivel jó nekik a régebbi gép és így maradnak xpnél, vagy jobb megoldásnál. nem értem ha tudta a microsoft hogy nem fog mindenki gépért rohanni miért nem adott ki egy alacsonyabb követelményű változatot is?
    egyépként miért írták akkor el minden ajánlott rendszerkövetelményt, ha akinek megvan az ajánlott azoknak sem dolgozik rendesen a vista? az újan vásárolt gépeknél elhiszem hogy dolgozik (ettől még nem jó op rendszer) de ok legyen, de akkor miért írtak olyan ajánlott! vagyis nem minimum rendszerkövetelményt aminek az 5 éves jobb gépek is simán megfelelnek, ja mert nem merték odaírni hogy sajnos nem sikerültek a terveink de ki kellett valamit adnunk ezért inkább vegyél az os mellé gépet is.
  • FlyingV
    #82
    biztonságosabb, felhasználóbarátabb, új gépeken sokkal gyorsabb. de hagyjuk már ezt a részét, senkit nem érdekel, hogy ki miért nem használja. meg a linux sem érdekel senkit. tudtommal ez windows 7 topic. ohh és ha a nem érdekel senkitnél tartunk, akkor itt megelíteném arrakistor-t, akire végképp nem kíváncsi még egy kutya sem.


    amúgy régebben volt egy elejtett megjegyzés, hogy a win7-ben benne lesz 1 feature, ami a Mac Os Leo-ban is benne van. kééváncsi lennék, hogy mi az? Dock poén lenne én ellentétben gondolom itt sokakkal sokkal praktikusabbnak tartok 1 dock-ot, mint a windows-os tálcát.
  • Ferrer
    #81
    De egyáltalán minek kell, hogy gyors legyen a gép az oprendszerhez? Mi van új a Vistában, ami miatt megérné rááldozni a gép fél erőforrását?
  • Nightwish006
    #80
    Azt adom.
  • fourgee
    #79
    Ha nem elég gyors hozzá a géped, akkor miért kellene Vista-t használnod? :)

    Az Audigy-ról meg nem a Vista tehet. Hanem az elb.szott Creative. Az Audigy2ZS direkt XP alá lett tervezve, vannak játékok amiknek az elején láttam képet, hogy Audigy2-vel ajánják, aztán játék közben jön a kékhalál, mert rossz a hivatalos driver!

    Amikor a 400MHz-es K6/2-3D-re felraktam az XP-t, és lassabban mentek a játékok mint 98 alatt, akkor tudtam hogy nem az XP a szar, hanem csak a gépem lassú hozzá.
  • Garga Pitic #78
    Kollégámat kamaszkorában igazoltatni próbálták vízirendőrök a Duna közepén.
    Azóta nem kérdőjelezi meg a rendőrviccek eredetét.

    Én meg már értem a félbites-felhasználós vicceket, és hogy miért 100%-ban Windows-userek rovására sütik el őket, holott piaci részarányuk nem annyi.
    A kifigurázott fajta nem kérdez, nem néz utána dolgoknak, csak nyomja, csak kattintgat, és ha nincs Sajátgép ikon balra fent, sza*ozza az illető szellemi terméket.
    Ha a Win7 nomenklatúrája esetleg eltérne a megszokottól, ne dőlj majd a kardodba :)

    Amúgy minden jót, béke!
  • asimon
    #77
    Teljesen egyetértek!
    Egy driver hiány nem Vista hiba, hanem az adott cég lustasága.

    Kb. március óta használok Vistát, akkor lett meg az új laptop, első körben XP-t tettem rá, de valahogy nem volt az igazi, valami driver mindig szórakozott.
    Felraktam a Vistát, atom stabil azóta is, és gyors is, mondjuk van alatta vas ! Intel T7100, 3GB ram
    Program fejlesztésre használom és nincs vele gond, sőt olyan szoftverem sincs ami ne indult volna el rendesen.

    Nem akarok senkit megtéríteni, kinek a pap, kinek a papné...
  • janyikzs
    #76
    Hogy miért nem használok Vistát (bár hónapokig az egyik gépemen fent volt, de leszedtem):
    - nem kezeli a scanneremet (persze... vegyek újat)
    - nem kezeli az audigy hangkártyám külső rackjét (persze... használjam az alaplapit)
    - nem kezeli tökéletesen a digitalizáló kártyám távirányítóját (ennek és az előzőeknek is próbáltam újabb drivert, mindhiába)
    - az XP-hez képest több erőforrást eszik (ez is igaz szinte minden új Op. rendszerre, de az 1 Gb memóriánál már rendkívüli mértékben belassultak Vista alatt az alábbi programok: videóvágók pl.: Ulead DVD Moviefactory, zeneszerkesztők pl.: Cubase, és 3D-s szerkesztők pl. 3DS Max) Mivel a Vista alapból több memóriát eszik, így ezeknek a programoknak kevesebb marad és többet swapp-pel. Persze tudom... vegyek +memóriát.
    - Az USB-s másolás lassabb, mint XP alatt (legalább is eddig 3 gépen próbáltam 2 féle Vista verzióval) pl.: pen-drive, vagy USB-s külső rack.
    - A játékok lassabban futnak (Nvidia 7600 GS-es van, ami gondolom számít ennél) szinte minden játéknál vista alatt alacsonyabb grafikai részletességet kell választanom, hogy ugyanazt az FPS-t elérjem.
    - A nyomtatóm alap driverét kezeli csak, a hozzáadott (vagy a netről leszedett frissebb verziójú) kezelőprogramot hozzá nem. pl. nem mutat tintaszintet, a nyomtatófejek állapotát sem lehet lekérdezni és a nyomtatófej tisztítás programot sem lehet elérni.
    - nem DirectX 10-es a viedokártyám, így ezt a Vista fícsört nem tudnám úgy se kihasználni.

    Így hirtelen ennyi, de ha nagyon akar valaki, akkor tudok még indokokat a Vista ellen, attól függetlenül, hogy a használhatóságával/kinézetével semmi bajom, csak majd a következő gépcserénél veszek 4 Gb ramot, új Videokarit és akkor sokminden megoldódik.
  • Gerygrey
    #75
    Azt viszont baromira nem értem, hogy desktop vonalon minek ezt a multitáccs szarságot erőltetni... PDA-n se tartanám nagy számnak, de az asztali TFT-met biztos hogy egyáltalán nem szívesen taperolnám.
  • Gerygrey
    #74
    annyira amatőren van megirva, hogy pl lekérdezi a futtató win verzióját és ha az nagyobb mint amire a programozó gondolt, akkor feldob egy ablakot, hogy LEGALÁBB xp kell neki...

    Na de ehhez még Vista se kell: SP3-as XP-men nem indult el egy Panasonic kamerához adott szoftver, merthogy SP2 kell neki. LOL. De a fejlesztők töketlenségéről nem a MS tehet, ezért kár is a Vistát fikázni.

    Nero: 8-asból létezik Micro Edition, ami nem nagy, és jóformán ugyanaz mint a hatos.
  • endrúdí
    #73
    Sziaasztok,

    Nekem is van tapasztalatom: semmi bajom a Windowsokkal és Microsofttal. Egyikkel sem. Win 95 ( NT4, 98, Me, XP, Vista ) óta folyamatosan ezeket használom. Mindegyiken tudtam régebben szinte csak játszani, újabban levelezni, tervezgetni és egy keveset nyomulni az NFS-el és crysissal. Nekem bejön.

    Kétszer megpróbáltam linuxot felrakni. Kb 3 DVD-nyi anyagot töltöttem le, felraktam, nem volt jó a kép, nem tudtam hogy kell kiírni egy dvd-t satöbbi...
    Nem volt kedvem szarakodni vele.... letöröltem.

    Szóval szerintem sza* a linux. Hülye vagyok hozzá, mivel még nem foglalkoztam vele soha. Nem is fogok .... Nincs kedvem és időm sem hozzá!

    Várom a Windows 7-et, hogy megvehessem, feltegyem és örüljek neki. Ha ugyanolyan rugalmas lesz a licenszszelése mint a Vistánál akkor az tuti lesz. (itt arra gondolok, hogy megveszed az angol-t, felrakod használod, majd 3-4 hónap múlva amikor megjelenik a magyar felrakod azt is és jó hozzá a licenszkód)

    Sziasztok.
  • Palinko
    #72
    jó kis dolog az de ez se kutya:
    http://cdburnerxp.se/
  • cousin333
    #71
    Nos, nálam kicsit máshol kezdődik a "kicsi, letisztult" program fogalma :). Nekem az ImgBurn vált be. A nevével ellentétben nem csak IMG fájlokat tud kiírni, hanem létre is tudja hozni őket, illetve kiírhatjuk fájljainkat, készíthetünk audio CD-t, DVD vagy Bluray lemezt is. Nyilván nem tud mindent, amit a "nagyok", de amit tud, azt kellő profizmussal. Ja, és a telepítője 1,5MB, telepítve 2MB :P. És ingyenes!
  • tomcsa4
    #70
    Miért egy embernek mindent tudnia kell? Te se tudsz mindent!
  • Kheller
    #69
    Hát persze, nyilván mi is a cégnél a 600 gépes hálózatban ha nem megy valami akkor újratelepitjük valamelyik szervert egy unalmas délután. Jóreggelt...
    Nyilván ugyanezt teszi a legnagyobb kereskedelmi és állami bank, jónéhány tőzsde a világon és még sorolhatnám. Attól, hogy te még nem is hallottál valamiről, nemhogy napi szinten professzionálisan űznéd, attól még létezik.
  • Sanyix
    #68
    "neked lehet, hogy csak a reménykedés és az eszetlen kattintgatás van, de aki ért hozzá az tudja, hogy mit csináljon pl registry-ben vagy egy script lefuttatásával."

    jajajaaaaj :DDD aki ért hozzá :DD hogyhogy akik értenek hozzá azok bizonyos kérdések feltételekor néma csöndben maradnak? Jaa talán mert a jól dokumentált ms dolgok miatt fogalmuk sincs mi az oka, és esetleg még nem is láttak ilyen hibát (mert az ms cuccok hibák tekintetében végtelen változatosságúak)?
  • Kheller
    #67
    "Olyan progik ami adatbázist használ és a jet motorra épül"

    Nálunk több ilyen is vigan fut vista alatt. Először volt 1-2 apró gondunk vele (amikhez workaroundoln kellett, de akkor is működött), de aztán megjelent a frissitett jet motor vista-hoz (KB937248) és azóta nincs vele gond.
  • roliika
    #66
    Olyan progik ami adatbázist használ és a jet motorra épül. Nem sorolom ígyis plafonon voltam tegnap.
  • Palinko
    #65
    na látod megtaláltad a hup ot sajnos ott tényleg 10 em aládvágnak és 1 segít felállás van, de szelektíven kell olvasni... és nagyon megbecsülni azokat akik szabad idejéből áldoznak más problémáinak megoldására.

    elismerem sok ilyen hely van ahol az említett probléma adódik a másik az hogy ha neadjisten kezdő vagy akkor le vagy nézve, ezért kell megválogatni hova jár az ember és persze how to is jókat szokott hozni googleban :)
  • NintendoGC
    #64
    Sziasztok!

    Egedjétek meg, hogy én is hozzászóljak a témához pár mondat erejéig:

    Nos én nem vagyok a Liux rendszerek ellensége, sőt használok is Linuxot szinte napi rendszerességgel és egyre jobban tetszik.... de Kheller-nek igaza van több dologban is.

    Nos nyílván vannak TÉNYLEG segítőkész linux userek a fórumokon, de én is azt tapasztaltam, hogy a többség meglehetősen bunkó... mintha felsőbbrenű faj lennének, mert ők bizony már csak és kizárólag Liuxot használank, mindenki más aki Win-t tol az hülye és degenerált.

    Másrészről nekem is elegem van a Vista fikázásából (nem feltétlenül azért fikázzák, mert valódi indokok és okok késztetnék erre az embereket, hanem DIVAT fikázni.... de ez nem csak a Vistával van így... sok minden mással az életben...)és a folytonos MicroFOS-ozás is kezd kicsit sok lenni.


    Szóval olyan emberként mondom, aki szereti a linuxot (jelnleg gOS Space disztrót nyúzok a gépemen és teljesen jól szuperál) de ellenben XP-t és Vistát is használok és sosem volt semmi bajom ezen rendszerekkel sem... mint anno a 3.1;3.11-es, 95-ös, 98-as Windowsokkal sem és az NT, 2000 és Me is beváltak nekem ... egyikkel sem volt gondom igazán... ahogy a linuxal sem nagyon van. Mindkét rendszernek vannak előnyei és hátrányai.... Mindkét rendszer nagyon jó... nekem csak az egymás fikázásából kezd kissé elegem lenni...

    És az az igazság (lehet csak én találkoztam többnyire ezzel) de úgy veszem észre a NAGY Linux hívők azok általában, akik elkezdenek MicroFOS-ozni.. meg "szar a Vista-zni"....

    Ennyi lenne a meglátásom!

    Béke!
  • Kheller
    #63
    "hogy húzd újra a rendszert lesz a válasz elsősorban"

    szakforumon? ne röhögtess már. nézz körül pl a managed ms forumokon, nem igen hallasz ott újratelepitést, registry, wmi buherát annál inkább. Mert ott értenek is hozzá és nem otthoni pistikék osztják az észt, ami rájuk ragadt pár évnyi kattintgatás után.
  • nedudu
    #62
    Ugyanezt fordítsd le Windows nyelvre, a különbség annyi, hogy húzd újra a rendszert lesz a válasz elsősorban. Ugye a választás szabadsága nem adott ;-)