181
  • Charybdis
    #1
    A képen olyan, mintha lelopták volna a Mac OS X Leopard Dockját...
  • Balumann
    #2
    Remélem jó lesz a Windows 7. Én várom már.
  • Mister
    #3
    csak kicsit gyengébben
  • 1hengeresVmotor
    #4
    ennyi erővel úgy is kinézhet mint a linux :D
  • Inquisitor
    #5
    Hmmm. Mint ha spéci felületcserélős progival nem lett volna már hasonló akár W98 alá is?
  • Cat 02 #6
    Rocket Dock :D
  • kuci06
    #7
    még felületcsere sem kell, egy bármilyen Dock progi megteszi, a net tele van ilyenekkel :D
    PL a korábban említett RocketDock, vagy az ObjectDock...

    lál, Microsofték lopnak, ahonnan, és amennyit tudnak :D
  • Vorpal
    #8
    ahogy mindenki más is - ezt inspirációnak hivják
  • Polllen
    #9
    Sztem ez nem lopás. Inkább követi a trendet...kb olyan ezt lopásnak nevezni, mint ha azt mondanánk, hogy az összes eeepc klón lopás, holott csak az ötlet másolása.
  • tomcsa4
    #10
    Ennyi erővel akkor mindenféle Linux disztrit is meg leeht vádolni lopással! Meg ez a MacOS-t koppintanak féle baromság sem kell.
  • offspring
    #11
    Van egy mondás, miszerint ha valaki jó helyről lop, az tulajdonképpen nem is számít lopásnak :)
  • Palinko
    #12
    annyi a külömbség hogy a linuxot nem adják el és nem zárt, mindenki tudja kitől van a kód...
  • passatgt
    #13
    ha jól tudom a windows a microsofttól van, és nem tervezik eladni, marad a microsoftnál a licensz:)
  • tomcsa4
    #14
    DE lop-lop. Én egyik Linux disztróra sem mondtam ,hogy fúj mekkora lopás! Egyszerűen ahogy Pollen is mondotta, követik a trendet. Ennyi, trend az egész! Ha a különböző Dockok nem váltak volna be, lehet nem is ilyen lenne. Inkább legyen trendi és kényelmes (bár ez utóbbi hatalmas kérdőjel is lehet), mint egy újításba belebukó szar. Utóbbi az Ofice 2007 :) Bár azt is meg lehet szokni.
  • arrakistor
    #15
    Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Microsoftnak az XP volt az első és egyben az utolsó operációs rendszere
  • arrakistor
    #16
    az említésreméltó próbálkozásaik között pedig ott szerepel a Windows 2000 és talán a Windows98 is... viszont ez a Viszta ... hát nem tudom, akkor már inkább a Win 3.1
  • Toncsi47
    #17
    Se a Win3.1, se a Win98 nem operációs rendszer. Az operációs rendszer ott még a dos volt.
  • tomcsa4
    #18
    De miért arrakistor, mert nem megy el a gépeden? Egymagoshoz felesleges is, többmagoshoz pedig jobb, mint az XP tapasztalataim szerint. Haveromat is átcsábítottam Vistára és köszöni elvan, mint a befőtt. Minden klappol, nem igényli az XP-t vissza, öcsém detto. Normális körülmények között megmutatható, hogy a Vista az SP1 óta remekel. Nem az Iponon megjelent szar-fos semmire való cikkeket kell elolvasni (illetve el kell, ritkán látni akkora barmot).

    A Te gépedre megfelelő az XP (P2-re gondoltam).
  • roliika
    #19
    "A Forrester szerint csak a cégek 9 százaléka használ Vistát. Egy másik felmérés alapján kétharmaduk nem is fog soha. "

    Épp ma szívtam egy vistás géppel, és egy rakás progival nem kompatibilis sajnos.
  • Kheller
    #20
    "egy rakás progival nem kompatibilis sajnos"

    mesélj.
  • barii
    #21
    igaziból nem is értem azt a dockot...
    ahoz, hogy a progik felette jelenjenek meg, ahhoz tól nagy, ha meg eltakarják, akkor semmivel nem több, mint az asztali ikonok.. ha elbújós, akkor meg utálom
  • mflex #22
    Melyek azok a "rakás" programok?
  • Palinko
    #23
    sztem ez a tehnika nem nagyon használható egy otthoni sokfeladatos környezetben...

    max óvoda, ahol el tudom képzelni, vagy könyvtár ahol csak pár programot raknak ki hogy azt használhatod és kész, ne mászkálj bele, de nekem sem szimpatikus.
  • arrakistor
    #24
    NO COMMENT.
  • arrakistor
    #25
    Ezért írtam, hogy ígéretes próbálkozások voltak. Ismétlem: a Microsoft egyetlen operációs rendszere a Windows XP volt.
  • arrakistor
    #26
    Az inflagranti lopás egyetlen megbuktatója. Csak az a lopás, amit észrevesznek. Csak akkor vagy tolvaj, ha rajtakapnak.
  • arrakistor
    #27
    nyilván a 16bit subsystem alatt futó programokra gondol _elsősorban_ ,de azért legyünk őszinték, a neten található ún. WinALL (tehát, NT-2000-XP esetleg 98-NT-2000-XP) programok (durva becslés:) 50%-a nem Vista Compatible... ezért is van, hogy az újabb verziókon (ha vannak) már külön feltüntetik hogy Vista Compatible.

    Hozzáteszem, hogy én _ezektől_ az "új" verzióktól irtózom, undorodom és próbálom magam olyan távol tartani amennyire csak lehet, mert :

    -iszonyat méretnövekedésen mennek át a WinALL verziókhoz képest,
    -iszonyat instabillá válnak WinALL operációs rendszereken (amibe NINCS benne a Viszta, akármennyire is fáj!), ha egyáltalán futnak ...

    Ettől még elfuthat bármilyen progi a Visztán, amelynek nincs benne a Software Requirementjében a Vista szó, csakhát ugye saját felelősségre
  • Ravkin
    #28
    Kedves arrakistor, nem tudom te honnan jöttél, vagy hogy egyáltalán mit gondolsz magadról, hogy ilyen merész és meggondolatlan kijelentéseket teszel, mint pl :

    "Ezért írtam, hogy ígéretes próbálkozások voltak. Ismétlem: a Microsoft egyetlen operációs rendszere a Windows XP volt. "

    Ha ez alapján kellene ítélnem azt kellene mondanom hogy a falvédőről, valamikor lett véve neked egy pc xpével a többi meg le volt szarva. Na akkor jöjjön egy kis történelem óra, és egy kis utánpótlás arról a bizonyos "iszonyat méretnövekedésen " átesett redszererről. Először is had áruljam el neked, én gamer vagyok, a gépepemet nem szövegszerkesztésre vagy nyomtatgatásra vettem hanem játékra, az első gépem egy 90 mhz amd volt, sötét dos ablakból nyitogattam az nc-t, és onnan indítottam a játékokat, elég gáz volt de abban az időben ez vagánynak számított, a suliban volt persze windows 3.1 de mivel nekem sohasem volt hozzá telepítőm, ezért ez a téma bukta, igazából sohasem wonzott a windows azokkal a gagyi játékaival. Aztán megvettem a második gépemet, egy intel 266 celeron procival, s3dx videókártya SB hang, 2GB winyó, és ... és WINDOWS 95 + plus kiegészítővel felszerelt oprendszer. Akkoriban a sötét dos-os időkben valami félelmetes előrelépés volt, a rendszer villámgyors volt, a színek gyönörűek, tökéletes volt a multimédiás hatás jött a hű meg a hááá. Maga a rendszer kb 50-100mb foglalt. Persze aztán jött egy két vírus és szinte azzonnal hazavágta az egész rendszert az összes telepített játékkal. Aztán jött a win98 ami csak félig rohadt le amikor virusfertőzés érte, ez már nagy előre lépés volt, és akkor már a pcs újsághoz kapott cdken is átmentek vírusírtóval így már gyakorlatilag win98 nem volt semmi bajom, víruskeresővel pedig legyőzhetetlen volt. Maga a rendszer, ha okosan telepítetted, nem foglalt többet 200MB a 2GB os vinyóból gondolj csak bele hogy ez mekkor az xphez képest, és gyakorlatilag minden cuccot játékok stb gond nélkül futtatni tudtam vele. És ekkor kérdezem én hogy a hozzád hasonló hűdefasza gyerek vagyok típusú emberek miért nem térnek vissza xp ről windows98 ra, kicsi okos minden ment rajta plusz nem szereted az ilyen új nagy terjedelmű oprendszereket... hát igen nehéz dolog tudom... de be kell vallanunk néha a ms emberei nem faszfejek, tanult emberek akik azon dolgoznak hogy a fejlődés előrehaladtával olyan operációs rendszerrel rukkoljanak elő, ami kielégíti a legtöbbször (buta) enduser igényeit, és ha dolgoznak annak eredménye is van, az hogy te csak egy fájlt látsz a számítógépeden ami nagyon sokat fogal, meg hogy alapvetően belassul a rendszer ne haragudj de nemnagyon hat meg, hol van ez a win98 >> winxp lassúlásához és helyfoglalás növekedéséhez képest ? Amikor kijött a windows xp olyan szar oprendszer volt hogy mindenki vírust kapott rajta akinek nem volt értelmes tűzfala, de befoltozták megcsinálták, nem értem, hogy miért nem lehet belátni azt hogy most ebben a pillanatban is ugyan ez a folyamat játszódik le. Van még egy kedvelt dolog az informatikusok, informatikatanárok körében, persze ez olyan mende monda féle, hiszen ők is annyira porba finganak az ms embereihez képest hogy halvány lila gőzük sem lehet hogy ezek mit csinálnak az oprendszerrel, de ők azért mondják a magukét, az már nem is baj ha ezzel teljesen hülyét csinálnak magukból na mind1, hogy az ms elkezdett teljesen előlről írni egy oprendszert és az hű meg há milyen jó lesz. Nem mondom azt hogy az nt alap nem elavult, de a windows rendszer nem véletlenül lett egyre nagyobb az idő elrőlehaladtával, általában, bár nem kétlem hogy van kivétel, a windowsban olyan fájlok lapulnak meg, amelyek régebbi programokkal való kompatibilitásra halylanak, vga, modem, hangkártya, és jegyezzük meg hogy ez a windows család nem kis előnye, nem beszélve a fáljrendszerek és a hálózatkezelésben megtalálható jól bevált módszerekre, de ezt úgy lehetne inkább összegezni, hogy ha új windows verziót kaptunk az mindíg egy széles pc kört ölelt magába amire gond nélkül fel lehetett azt telepíteni. Egyébként hagy tegyem hozzá, hogy éppen ez volt és lesz is a windows előnye, ez csinált a vasunkból úgymond egy ugyanolyan terminált ahol mindenki ugyanolyan feladatokat halythat végre, hardvertől függetlenül !!!. Na most vegyük azt hogy mi történik akkor ha elkezdünk egy oprendszert az alapoktól írni. Természetesen a kompatibilitás érdekében ezt a rengeteg adatot újra át kell ültetnünk az új oprendszerünkbe így megint egy ugyan tisztább de méretileg, ugyan olyan operációs rendszert kell kapnunk. Persze én sem vagyok rendszer programozó, ez csak a józan paraszti eszemmel gondolom végig, persze lehet vitatkozni, az azonban mégis csak meredek kijelentés, hogy én az xp használom oszt kész...
  • cousin333
    #29
    Ravkin: Ezt benézted, mert nem az oprendszer méretnövekedéséről beszélt, hanem a rajta futó programokéról. Ettől függetlenül egy idióta...
  • cousin333
    #30
    "nyilván a 16bit subsystem alatt futó programokra gondol _elsősorban_ ,de azért legyünk őszinték, a neten található ún. WinALL (tehát, NT-2000-XP esetleg 98-NT-2000-XP) programok (durva becslés:) 50%-a nem Vista Compatible... "

    Legyünk korrektek: mutass egyet! Az 50%-ot hogyan számoltad ki? Képzeld, voltak programok, amik csak a Win98-on futottak el, XP-n nem. Mi több, azóta "iszonyat méretnövekedésen" estek át :). Tudod, a méretnövekedésnek nem az az oka, hogy Vista kompatibilissé tették (ami gyakran annyit tesz, hogy képes kihasználni a Vista bizonoys újdonságait, vagy kapott egy Vista-s skint), hanem az új funkciók belezsúfolása. Példa: Nero, ami ma már gyakorlatilag "mindent tud". A megoldás ilyenkor nem az, hogy 5 éves verziót használsz, hanem az, hogy lecseréled egy másikra. Bizony, ilyen is van ám!

    "Ettől még elfuthat bármilyen progi a Visztán, amelynek nincs benne a Software Requirementjében a Vista szó, csakhát ugye saját felelősségre"

    A Software Requirement a szoftverkövetelmény. Olyan mint a hardveres, a miniimumot adja meg. Eleve nem írhatnak olyan progira ilyet, ami még a Vista előtt készült. Saját felelősségre? Mi biztosítja, hogy egy Vista Ready programban nincs valami bug? Semmi... Szinte minden szoftvert saját felelősségre telepítesz. Esetleg egyes - méregdrága - szoftvereknél vállalnak bizonyos garanciákat.
  • Apex7
    #31
    Már bocsi Ravkin, de aki "futtató környezetként" használja az operációs rendszerét a játékaihoz - mert ha jól látom ilyen valamit írtál - az csak hallgasson... - úgy soha nem leszel képes megismerni magának az OSnek az összetételét és képességeit - mert pont gépelgetésre meg nyomtatgatásra kellene, hogy jó legyen, a játéknak már x éve ott a konzol !
    Egyébként arrakistor-ral sem értek egyet, én anno Win 2000-en kezdtem a pályafutásom és nagyon pöpec OS volt!!! Igaz, hogy én már csak az SP3-tól kezdtem használni. És mivel a 300 MHz-es proci a 192 MB RAM-mal nem volt elég a csilli-villi 3D játékok használatához (és így utólag örülök is neki) nekifogtam az OS áttanulmányozásának + az Office 2000 átnézésének. Sok-sok help file-t olvastam...
    Továbbra is fenntartom, hogy jelenleg az XP a legkezesebb OP rendszer és a Microsoft saját magának ásta ki a sírt, hogy elhúzódott a Vista, mert így az utóbbi x évben ugye nagyon sokan XPre írtak progit.
    Biztos,hogy mondjuk a Vista lesz az általánosan elterjedt OS 5 éven belül, ha sikerül szépen helyrepofozniuk, persze azt majd a Microfos nem javított Vista néven, hanem Windows 7 néven fogja árúba bocsátani :D
  • tomcsa4
    #32
    "Már bocsi Ravkin, de aki "futtató környezetként" használja az operációs rendszerét a játékaihoz - mert ha jól látom ilyen valamit írtál - az csak hallgasson... - úgy soha nem leszel képes megismerni magának az OSnek az összetételét és képességeit - mert pont gépelgetésre meg nyomtatgatásra kellene, hogy jó legyen, a játéknak már x éve ott a konzol !"

    Mond ezt a faszságot önerőből találtad ki vagy beszedtél valamit?

    Most egyet értek Rawkinnal (ritka), nagyon szép wall of textet írt és (általam vélt) helyesen is írta le a dolgokat. Képzeld el eg I/o kérés ma is ugyanaz, csak éppen egyre bonyolultabbak a programok, egyre nehezebb megvalósítani az elágazásokat, kéréseket stb. Ezt is bele kell tenni az OS-be. Nem is tudom hol lennének a hardverek szoftveres segítség nélkül (lehet kéne 4 kisegítő CPU is a teljes értékű mellé).

    Inkompatibilitásról meg: baromság. Az a nagy becslés (50%) is hülyeség, de még a 10% is az lenne. Igaz nem néztem meg a világ összes programját, de Arrakistorral ellentétben én használom is! Igaz félnapos használat után egymagoson nagyon be tud lassulni restart nélkül, de ez az XP sajátossága is!

    És hát mivel a Windows nagyon is elterjedt a hülye Linuxszal ellentétben, ezért kell az a sok-sok (nekünk) felesleges vacak is, melyet nem is használunk illetve a kényelem szempontjából is, ráadásul a hülye userek miatt is kell ez-az. Ennyi.

    Egyre többet foglaló programokra igény van, egyre bonyolultabbak lesznek és egyre több extrával szerelik fel őket. Rawkin azt mondotta gémer, akkor itt a példa: egy mai akciójáték kb 10 GB-ot foglal. Ebből legalább 4GB a videók vagy egyes esetekben még több! Ráadásul ha jönnek a HD videók meg a kutyafaszák, még nagyobbak lesznek. Az OS is nő, több minden kell bele (jönnek az új technológiás processzorok, azokkal is kell kezdeni valamit).
  • An-Dee
    #33
    Ez a Nero nagyon jó példa. Nekem 6-os van (megvettem), most van egy notebookom, amire letöltöttem a 8-as trial-t, de mivel baromi nagy volt, ezért írtam Ahead-nek, hogy ha megoldható átutalom a 6-os árát, és használhassma legálisan 2 gépen is. A válasz az volt hogy sajnos erre nincs mód, vegyem meg a 8-ast. A megoldás, hogy megkerestem az asztali gép dvd irójának cd-jét és arról feltettem egy progit, a Nero6 meg átkerült a notebookra.

    Visszatérve a méret növekedésre, nem csak a több funkció az ami miatt növekszik egy OS. Itt van a Linux kernel, ami szintén egyre nagyob. Ennek részben a támogatott hardware-ek száma az ok. Gondoljatok bele hogy évente mennyi új olyan hardware jelenik meg aminek az 'alapfunkciói' biztosan támogatottak.

    Én IT-s ként dolgom, nálunk XP van, azokat a gépeket amikkel privát foglalkozom azok is XP-k. Nem mondom, biztos hogy működik a Vista hibátlanul is gépeken, de pl a dhcp kliense kriminális. Idáig 4 Vistás gépből 3-on nem működött a dhcp rendesen. Utána olvastam és kiderült hogy valami olyan újdonság van a Vistában ami figyel valami flag-et amit a dhcp server küld. Emiatt ugye senki sem gondolja hogy a router-t kell lecserélni, ami 5 évve korábban lett gyártva és a Vista megjelenéséig minden OS-sel működött??

    Sajnos már MS is rájött hogy a mai igények mellett nagyon sok hiba van a a Vistával, sok cég emiatt nem fog váltani. Nagyobb cégeknél 1 év is lehet átállni egy újabb OS-ra. (Ahol én dolgozom ott 50.000 ember dolgozik világszerte) Ahogy látható már leírták a Vistát, csak úgy mint annó az ME-t. Innen már csak az a kérdés hogy milyen lesz a 7-es Win.

    Win vs. Linux. Minden mindenki azt várta a Linux-tól hogy olyan legyen mint a Win, de ezek az emberek nem jöttek rá hogy a Win az Win a Linux meg Linux. Erre jön a MS és megpróbál MAC OS szerű GUI-t összehozni :) én csak nevetek ezeken.

    Most mit fog szólni majd Pistike? Linux-ban Win-t keresett, Win-ben meg MacOS-t kap :)

    üdv
  • Kheller
    #34
    16 bites programok, LOL
    Valami konkrétumot jól lenne már végre hallani, hogy mi is az oly sok, MA gyakran használt program ami nem fut vista alatt. Főleg, ha már 50%-al dobálózól, akkor itt programok TIZMILLIÓIRÓL beszélsz!!!
    Én a régebbi programok (amiket már nem fejlesztenek) kb 1-2%-át találtam úgy, hogy HELYBŐL nem megy vista-n, mert annyira amatőren van megirva, hogy pl lekérdezi a futtató win verzióját és ha az nagyobb mint amire a programozó gondolt, akkor feldob egy ablakot, hogy LEGALÁBB xp kell neki... Namost ilyen esetben jobbsz egy jobbgombot az ikonján, tulajdonság, compatibility fül és beállitod neki, hogy xp-nek mutassa magát az xp a program felé és máris vigan fut...
    Az egyetlen progi amin nekem nem segitett a compatibility mode bekapcsolása az egy 4-5 évvel ezelőtti smartrecovery volt, de aztán leszedtem az újabb verziót és azóta is használom vista alatt.
  • Narxis
    #35
    Teljesen egyetértek.

    Btw én Nero 8-ról tértem át Ashampoo-ra, undorító ahogy elcseszték a Nero 8-at a sok Nero "barát" Nero hírek csicsával.
  • Kheller
    #36
    "Emiatt ugye senki sem gondolja hogy a router-t kell lecserélni, ami 5 évve korábban lett gyártva és a Vista megjelenéséig minden OS-sel működött??"

    IT-s ként elvárható volna, hogy rendesen utánaolvassál, mert akkor tudnád, hogy az xp dhcp kezelése az ami hibás (és azoké a routereké amikkel most a vistanak gondja van, mert nem követik a szabványt, amit most a vista-ban kijavitottak)
    De ennél fontosabb, hogy pont emiatt meghagyták a lehetőséget, hogy egy registry kulccsal bizonyos interface-eken (vagy akár a teljes vista-n) visszaállitsd a nem szabványos működést, mindaddig amig a dhcp-ket le nem cseréled szabványosra.
    A kimaradt olvasnivalód: KB928233
  • Vorpal
    #37
    Tördeld már be az irásaidat.DD
    Éérdekel, de ezt nem lehet elolvasni.
  • Mardel
    #38
    Nero Lite, és Micro
  • tomcsa4
    #39
    Én a Nero 7 Premiumot használom, telepítésnél egyéni és csak és kizárólag Burning Rom-ot teszem fel, többi kuka. Így megkapom a remek íróprogramot (mivel szerintem kiváló) csicsa nélkül. De át lehet térni másra is természetesen, mondjuk ha csak eg adott célra kell, de részletesebb.
  • codylcran
    #40
    Amúgy nem tudom lejött-e nektek ... szerintem rohadtul nem, hogy a cikk írója csak belökött egy kamu képet. Én láttam Win 7 milestone 1-t, ráadásul a múltkor a d6 konferencián is volt róla egy demo, ahol a multi touchot mutatták be. Nincs dock.... Nincs. Nem akarnak Mac Os X dizánjt koppintani stb. Ebből is látszik a egy idióta kép milyen flame-adagot tud kreálni. Mellesleg, az alfában, azaz az m1-ben amit láttam elég korrekt. Kiváló a sebessége és nem ugráltak bugok. Pedig csak alfa. Ha így halad az ms, még jó is lehet az új win. Bár nálam a vista se gázos. Asztalin és notin is egyetemtől szerzett businesst futattok.