388
  • mephi666
    #268
    hát pl plazmával/rakétával/gránáttal/bfg-vel könnyű kinyírni magad... próbáld ki az esést is... azért is jár a mínusz :) nem csak lávába esésért/pályáról kiesésért... ha nincs más, előveszem a gauntletet, mert azzal tudok legnagyobbat beütni és kamikázemódszerrel nekimegyek akár a rakétavetővel közlekedő embernek is, mert jóeséllyel ha betalálok, akár meg is ölhetem vagy szaporíthatom a mínuszait, ha a robbanásba ő is belehal :)
  • nalyib
    #267
    "hogy 10alatti hp-val nem érdemes ugródeszkára lépni, mert zuhanáskor jóeséllyel konyec (főleg, ha 1-2 golyót is beszed még a levegőben a páciens)"

    Hát nem tudom, ha se lőszered se páncélod, talán gyorsabb meghalni (és senki potya-fragje nem leszel), mint tápot hajkurászni. Mármint FFA-ban.

    Milyen típusú öngyilokért jár - ? Nekem se rakétánál, se magasról esésnél nem tűnt még fel.
  • mephi666
    #266
    jah, néha szerintem a lag miatt nem számol dmg-et vagy nem tudom... volt, hogy valakibe 4et nyomtam rakétából, amiből 2 totál telibe találta és a másik 2 lövés is mellette csattant és nem döglött meg... meg volt, hogy átfutottam a megahealthen és nem szedtem fel... aki meg mögöttem jött, felkapta... ért pár ilyen kellemetlen meglepetés... meg, hogy duelben 27:0-ra elkalapáltak (holott anno városi bajnok haverom ellen is 1:1-ben kb 30as meccsen 10-15fraget simán szedtem), vannak parasztok akik belépkednek kicsik közé is emberkedni :S
  • szucsy89
    #265
    egyébként már fejlődök, egész jól megy
  • szucsy89
    #264
    oké, köszi, meg azt szoktam még megfigyelni hogy ha pl egyszerre spawnolunk egy másik ellenféllel és egyszerre kezdjük el gyepálni egymást néha meglepően gyorsan öl meg golyószóróval, míg én meg lövöm egy óráig...itt igaz nincs olyan hogy ha fejre célzol azonnali halál vagy ilyenek mint a codban? meg néhány ellenfél is szinte azonnal megöl sotival pedig közel maxon van az életem...ennyire profik? és ha igen mit keresnek skilled szerveren?:S
  • mephi666
    #263
    öngyilokért meg csapattárs agyonlövéséért is jár a mínusz :) érdemes figyelni, hogy 10alatti hp-val nem érdemes ugródeszkára lépni, mert zuhanáskor jóeséllyel konyec (főleg, ha 1-2 golyót is beszed még a levegőben a páciens)
    pályák közül nekem a 2 nagy kedvenc: dm7/dm17 (temple of retribution/longest yard) :)

    konfig tényleg nem bonyolult... érdemes az autoswitch-et szerintem kikapcsolni, mert engem rohadtul felidegelt mindig, ha rossz fegyverre váltott... manuálisan a jó... wasd+egér balgomb=tűz, jobb=jump, középsű=use... scrollra meg a fegyverváltást és nagyjából ennyi...
  • nalyib
    #262
    Elvileg olyan szervereken vagy (fehér pipa jelzi zöld körben).

    Minusz pontot csak akkor szerzel, ha kizuhansz a pályáról, ezt általában el lehet kerülni.

    Az egér jól legyen beállítva, ha túl gyors, nem tudsz rendesen célozni...ha túl lassú, nem lehetsz elég gyors:)

    Spawn után lehetőleg rohanj páncélért, majd (számodra) használható fegyverért, mert csupaszon+golyószóróval mem leszel első helyezett:)

    Egyébként valószínűleg hamar lesz 1-2 "kedvenc pályád", ahol meglepően jobb vagy, mint a többin.
  • szucsy89
    #261
    hol tudok olyan szeverre menni ahol a szintemnek megfelelők vannak?:S mert mindig összeszedek -10es statokat és kurvára idegesít...eddig nem nagyon quakeztem
  • nalyib
    #260
    sziasztok,
    nem tudja valaki, full-screen módban lehet-e valahogy alt+tabot használni?

    elég zavaró, hogy nem ugorhatok ki windowsba 1-2 pillanatra, csak ha átkapcsolom a screen mode-ot. (amire nem feltétlen van idő)
  • 5c0rp330n
    #259
    hmm, jól hangzik.. ezeket a sima hivatalos oldalon keresztül lehet majd elérni ugyanúgy mint a többi servert vagy hogy?
  • J0Y
    #258
    nos amint minden biztos lesz és napvilágra kerülnek a bővebb információk a serverekkel kapcsolatban.. akkor a quakezero.hu és a bAbFoLd hosting közösen tervezi magyar szerverek inditását. addig is türelem!!
  • GregSB
    #257
    Nem lehet kreálni, de tervbe van véve hogy egy minimális összegért lehessen majd létrehozni privát szervereket, amiket úgy konfigolsz be ahogy akarsz. Nem emlékszem már pontosan mennyit írtak, talán $5-$10 között lesz a havi díja. Erre gondolom azért van szükség hogy ők se jöjjenek ki minuszba, és hogy boldog boldogtalan ne tudjon servert csinálni...
  • Daffit
    #256
    Volt, hogy nagyon sz*rul ment a játék és beléptem egy, elméletileg, gyengébb FFA-ba, de szinte szóhoz sem tudtam jutni. Az egyik srácnak kb. 36frag, 0 death volt a statja.

    Más:
    Nem lehet valahogy olyan meccshez csatlakozni vagy létrehozni, ahol csak magyarok vannak?
  • 5c0rp330n
    #255
    én szinte csak ffa-t játszok, 1400 fragból kb 1390 onnan származik, eddig rögzült mindig az eredmény, késés sem nagyon volt..
  • mephi666
    #254
    azért valami még mindig nem kóser a szerverekkel... csapatmeccsek után azonnal rögzíti az eredményt, de ffa után vagy-vagyse... vagy később vagy később se :S elég gáz... most nyertem meg az első ffa meccsemet és nem rögzíti... ezzel lett volna meg az 1000frag is... nagyon remélem, hogy otthon már az award fogad...
  • mephi666
    #253
    az jó :) itt munkahelyi gépen szarakodott tegnap sokat a punkbuster... otthon nincs vele gond... :)

    a skilles dolgot meg tegnap úgy értettem, hogy elvileg a zöld pipával jelölt meccseken a te szintedhez hasonló ellenfelek vannak... a gyengébb/erősebb meccseket is jelölgeti, hellyel-közzel jól... de a tegnapi duelben a srác elpakolt, mint a szart... másik duelben már villogtam és az is ugyanolyan szintű volt elvileg... hiányolom én is, hogy nem jelöli játékosoknál, hogy mondjuk 1-1000között mekkora a szintje... meccs-statisztikából, stb-ből számolva... nem egyszerű, mert a statisztika nem mond semmit... lehet, hogy csak a csapattársak miatt jó valaki... amúgy volt, hogy sokkal keményebb meccsre léptem be és annyira nem voltak durvák... könnyű meccsen meg aláztak :S
  • 5c0rp330n
    #252
    engem egyszer baszott ki eddig összesen még régebben, 9 óra játék alatt..
  • mephi666
    #251
    basszus... felidegel ez a rohadék punkbuster... van az a megszokott hibaüzenete meg a "punkbuster heartbeats stopped"... ez random szokott előjönni... (van hogy fél napig nem látom) elkezdtem gyúrni arra az award-ra, amikor ctf-ben csak a győztes flaget kell megszerezni és a beyond reality 2-n megszereztem az utolsó flaget (elég kis pálya, kb 7-8sec alatt el lehet vinni a zászlót), mentem az ugratóra, becéloztam a saját zászlót... volt hp-m is még 100 fölött, tehát agyonlőni sem bírtak volna 1lövéssel quad nélkül és a saját zászlónktól kb fél méterre a levegőben kibaszott a szerver... :S undorító az ilyen...
  • oO VinyuS Oo
    #250
    Saját kis cikk a játékról
  • 5c0rp330n
    #249
    honnan veszed, hogy hasonló skillű volt az ellenfél? hol írja ki? hol írja ki egyáltalán, hogy milyen skillű vagy/milyen skillű egy pálya? sztem sehol, legfeljebb következtetni lehet, hogy ugyanazt a játékot amit másnál skill matched-nek ír ki, nálad magasabb vagy alacsonyabb skillet ír-e ki.. meg sztem nagjából bármilyen skillel be lehet lépni bármilyen játékba, egyszer találkoztam csak olyannal (bár nem is próbáltam túl sokszor), hogy azt mondta, hogy túl magas a skillem valahova és nem engedett be, léptem már be 2szer próbaképpen eggyel alacsonyabb helyre, egyszer szarabb is lettem mint szoktam (bár utólag belegondolva kétlem, hogy azok lettek volna annyira jók, nagyon magas lehetett a pingem vagy hasonló), máskor vagy 3at egymásután simán nyertem.
  • HM
    #248
    Elvileg írja, csak a frissítés után eltűnt...

    Más: Awardok nagy része gagyi. Nem igaz, hogy nem tudtak normálisakat kitalálni.
    Pl ilyet: "Wicked Record a final score of 666 in Capture the Flag."
  • mephi666
    #247
    nekem is ezt csinálta reggel... lejátszottam 1-2 játékot, aztán kidobált... leszedtem netről, újratettem, megnéztem a szolgáltatáskezelőben, hogy fut-e... (nem futott) elindítottam és beállítottam az automatikus elindítását, adtam neki egy rebootot... quake live frissített rajta még egyet (gondolom a punkbusteren, mert a reggeli frissítés megvolt már egyszer) azóta meg megy gond nélkül...
  • assh0le
    #246
    Sziasztok az miért lehet hogy a PunkBuster egy perc játék után mindig kidob?
  • MR ME
    #245
    na kicsit ránéztem énis megint, hát jól elkenték a számat :D
    viszont 60nál nem volt magasabb a pingem, múltkorihoz képest ez már haladás :D
  • mephi666
    #244
    még valami: ezt a skill dolgot hogy számolja a rendszer? előbb dueleztem egyet... elvileg hasonló skillű ellenféllel és 27:0-ra elvert, mint a szart... mozogtam pedig elég rendesen és minden fegyverrel halálpontos volt a gyerek... tegnap beszálltam pár meccsre keményebb ellenfelek ellen és azok ehhez képest piskóták voltak... meg korábban városi bajnok haverommal is dueleztem és ellene is általában "csak" 30:15 arányban kaptam ki... holott "skillben" sokkal magasabb volt nálam... hc botok ellen volt csak esélyem, ő meg a nightmare-eket megette reggelire... most meg kb egy szintű ellenféltől így kikaptam... elég gáz...
  • mephi666
    #243
    közben meglett utólag a pioneer award (minden ctf pályán minimum 1flag capture... pedig 12órája nem ctf-eztem már), csak összejön utólag majd a sick day is :D (...remélem)
  • mephi666
    #242
    ezt szerintem még nem rakták bele... én is kíváncsi lennék... pár arénában gauntlettel lecsaptam vagy 10embert :) volt, hogy már nem is fért ki 1sorban... amúgy sajnálom, hogy gauntletre nem tettek awardot :) machinegun helyett azt használom előszeretettel és mégtöbb sikerrel...

    ui: sick day awardot csináltátok már meg? tegnapi napra 6órát ír nekem a meccseknél és nincs még meg az award :( tegnap néztem, hogy senkinek nem volt még meg a statisztika szerint, ami szerintem hülyeség... mellesleg most már nem látom, hogy barátok/összes játékos közül melyik award hány spílernek van meg...
  • GregSB
    #241
    Hmm, azt hol lehet megnézni hogy hány db Excellent és Impressive medálom van eddig?
  • 5c0rp330n
    #240
    Change list for the March 11 Update
    For those that would like to know exactly what has changed with the site and game in the update that we made on March 11, please review the following list:

    Game Changes:
    --Fixed - Several mouse initialization issues where the mouse would lose focus on the appropriate window.

    --Change - Nailgun - nails now bounce (about 60% of the nails shot bounce once).

    --Addition - Obituary weapon icon. When you're fragged, the weapon you were killed with now shows up next to the name of the person that killed you.

    --Fixed - There was often a "hitch" at the end of a match before the scoreboard appeared. This should be fixed.

    --Change - Hitting F3 during training now goes straight into the match.

    --Fixed - should not be telefragging anymore in Free for All or Team Deathmatch games.

    --Change - cg_truelightining now range capped from 0 to 1

    --Fixes - miscellaneous fixes to crashes that have been reported.

    --Fixes - Various changes to arenas to fix minor clipping, z-fighting or other visual issues.

    Web:
    --Fix - Remember me is now fixed

    --Change - added and changed visual display of clan tags everywhere on site - should be more distinguishable from name.

    --Change - Re-formatted site structure a bit to accommodate a wider right column (wider chat list/box).

    --Add - Share button to match results - this allows you to easily share a link to games with most social networks or other web sites.

    --Add - A community tab to our News page. With all of the QUAKE LIVE community activity, we wanted to bring you the highlights straight from QUAKE LIVE.

    Backend:
    --A majority of our work continues to be in making changes to our back-end systems to improve performance and accommodate more players.
  • RelakS
    #239
    Aszongya, 47 perce megkaptam a Queue LIVE awardot. A Quake Live közelében sem voltam XD
  • 5c0rp330n
    #238
    meg is újult
  • 5c0rp330n
    #237
    így van. illetve vannak olyan szerverek, ahol alapból nem számolja (unranked), de ez ki is van írva ezeknél. nekem fél perc után már hozzá szokta adni a frageket, múltkor csak egy award-ot nem kaptam meg egyből, de 1 óra múlva amikor ránéztem már az is ott volt.. egyébként elvileg egy nagy update zajlik ebben a pillanatban is, hamarosan megint online lesz.
    a legideegsítőbb bug, amivel eddig találkoztam, az a megakadós dolog, itt írtam róla: #199, másik, bikaerős gépen is ugyanez volt, szóval valeszeg nem nálam van a probléma. egy kisebb bug még, hogy meccs kezdésekor néha egy halállal vagy egy fraggel kezdek, ennek az oka sztem az, hogy "egymásba spawnolnak" többen, valaki ezt túléli és még fraget is gyűjt vele, valaki pedig beszopja :)
  • J0Y
    #236
    remélem észrevettétek hogy az egészleaders renszer bugos például 290%os lightning accuracy :):) szoval ezt javitani fogják. A mentések meg nem egyik percről a másikra történnek hiszen ez egy nagyon nagy adatbázis bonyolult struktúrákkal. És ahogy észrevettük nem is egy adatbázist használ a leadersre és a profil statra ..
  • Pretorian
    #235
    Néha nekem is tököl kicsit, de max. fél órán belül mindent el szokott menteni általában...
  • mephi666
    #234
    na, ha valakinek olyan problémája van, mint nekem->64bites win7+nvidia kártya+opengl=fel-le vándorló, idegesítő vízszintes fekete csíkok fullscreenben... akkor itt a megoldás az első kommentben... nekem rivatuner nélkül simán megoldotta a 181.71-es driver :)

    észrevettétek, hogy nem minden meccs után menti el a frageket? tegnap este a 250-en át akartam lépni... összehoztam 230körül 2-3meccset egymás után, mindegyikben 20-25fraggel és 244-en állok :S nektek jól megy?
  • mephi666
    #233
    excellent/gauntlet/impressive medálokat hol mutatja? előbb nyomtam egyet melóhelyről... 8gauntletet meg 4 excellentet kiosztottam 1meccs alatt... :D igaz, csak 9. lettem, de csak gauntletre mentem :D
  • RelakS
    #232
    Köszi, most már színes ^^
  • xDS
    #231
    itt le van írva részletesen: how to get colors in quake live
  • RelakS
    #230
    Nevet át lehet állítani/színezni, vagy csak láma vagyok? :]
  • sickb
    #229
    Én azt vettem észre, hogy a legközelebbi német szerverre is 100 as pingem van.
    Eddig volt 50....
    Másnál?