388
  • nalyib
    #308
    :DD én nem tudom milyen szervereken játszol, ezeket mindig megszivatom

    BIZTOS nem valaki mástól kapsz be valamit?
  • mephi666
    #307
    na, engem most kezd felqrni a játék... nem hiszem el, hogy quad nélkül machinegunnal fél másodperc alatt leszednek a köcsögök spawn után... (mármint, hogy én spawnolok és 125hp-ról indulok) vagy fel vagyok cuccolva 100hp+50armor-al és nekimegyek lightning gunnal vagy plazmával és pár lövéstől halok is... ő meg nem hal meg a folyamatosan rajta tartott lightningtól... de olyan is történt, hogy kergettem a szemetet machinegunnal (a láma észre se vette, hogy lövöm a hátát folyamatosan 2méterről)... másodpercekig lőttem megállás (és hiba) nélkül és nem halt meg... megfordult és agyon is lőtt pár golyóval (szintén machinegunnal)
  • Jacek
    #306
    hol latom hova sorolt be?
  • mephi666
    #305
    clan arenaban simán :) amikor kiestem néha néztem mit művelnek a csapattársak... volt aki körberocketjumpolta dm7(temple of retribution)-en a nagy, nyitott csarnokot, ahol ffa-ban a quad megjelenik :) mármint nem simán jumpolta, hanem a falon ment végig úgy, hogy másodpercekig a levegőben volt... csak pislogtem :) túl sok matrixot nézhetett a gyerek...
  • nalyib
    #304
    :DDDD csodálkoztam is, hogy azarénában 4 rocketjumpot hogy élnék túl
  • Shep
    #303
    Na most már értem, olyan ez mint a CS-ben a bunny.
  • Shep
    #302
    Köszi szépen a segítséget és a videot.
  • werkfilm
    #301
    http://www.youtube.com/watch?v=1g24fe4bwu0&feature=related
  • nalyib
    #300
    Azt is rakétával kell kitrükközni. De úgyis a próbameccs a döntő, a kvékbajnok ismerősöm bement a beginner kapun:D (és a hardcore szerverekre sorolta be, legalábbis fölém kettővel)
  • Shep
    #299
    Mondom, nosztalgiából kipróbálom már a live-ot, de sajnos rá kellett jönnöm ,hogy vannak hiányosságok az emlékeimben, mégpedig van ugye ez a training ami felméri milyen szinten állunk. A rocket jump sikerült, de gyorsan futni hogy tudok, mert az már nem igazán ment.
  • ssmith
    #298
    Sziasztok!

    Van valakinek olyan gondja, hogy fullscreen ben 60hz a képfrissítés? Az istenért sem tudom beállatani normálisra. Riva tinert próbáltam, de nem sok haszna volt eddig. 8800Gt m van 181.22-es drvierrel.

    Ha valakinek van valami ötlete, írjon!

    Előre is köszi!
  • nalyib
    #297
    nem ez lenne az első eset a történelemben, amikor a "segédprogram" megkerüli a PB-t:)
  • 5c0rp330n
    #296
    gondolom amint olyan idő telik el 2 tüzelés között, amennyinél többnek kellene eltelnie, a punkbuster szépen elbúcszúzik a kedves próbálkozótól..
  • nalyib
    #295
    Egy quake-féle FPS programozásánál semmisem indokolja, hogy a Te gépeden számolódjanak ki a sebzések...a találatból egy nagyon primitív egyenlettel lesz sérülés, és ezt el tudja látni a szerver is (ez esetben csalás kizárva).

    "meg hogy valaki quad nélkül hogy lő agyon 1másodperc alatt machinegunnal vagy 2-3lövéssel plazmával?"

    Ebben viszont lehet valami, a tüzelési sebesség a klienstől jön, általában hekkelhető. Ennél a két fegyvernél nem nagyon tűnhet fel a gyorsítás, a gyorstüzelő puska azért gyanús lenne:D
  • mephi666
    #294
    én meg végre megnyertem a 2. ffa meccsem... az elsőt nem tárolta el, pedig az is necces volt :S 24:20 arányban vezettem, aztán a másik komolyabb player felhozta 28:24-re... azt hittem, hogy buktam és az esélytelenek nyugalmával bedaráltam őket és 30:28-ra felhoztam :) a statisztika is szép lett... a legkevesebb halál kivételével mindenütt vigyorgok :D azért most is volt pár érdekes dolog, de betudtam a lagnak... :S
  • Cucmey
    #293
    na most hagytam abba... nem fognak nekem szétmenni az idegeim egy kibaszott játék miatt. :DD(((((((
  • mephi666
    #292
    írtam, hogy 4lövésből 2mondjuk telibe ment (rakétánál az meg 100körüli dmg egyesével) másik 2 meg mondjuk közvetlenül mellette csattant úgy, hogy abból is 40-50körül simán kellett volna kapnia... :) az adott pályán meg azért nem minden sarokban szokott 100as armor meg mega health lenni... és battle suit meg egyáltalán nem :) vannak érdekes dolgot... meg hogy valaki quad nélkül hogy lő agyon 1másodperc alatt machinegunnal vagy 2-3lövéssel plazmával? van olyan, hogy nem jön össze néhány lövés, az ok... de ilyen "érdekes" esetek is vannak :S
  • nalyib
    #291
    Kivéve ha van annyi esze, hogy elereszt pár lövést a levegőbe is.
  • J0Y
    #290
    ha esetleg probléma merül fel a quakelive forumon inglis nyleven persze találhattok megoldást. egy kis összegzés itt: topic
  • J0Y
    #289
    nos a csalokkal kapcsolatosan. persze hogy van cheat a qlivehoz mint minden játékhoz. mivel van bot game ezért hackelni is lehet. de ha belegondoltok a quakelive online mivoltja miatt nem igazán kell törődni velük. mivel minden egyes lövést regisztrál a qlive és statot számol. csak rá kell nézni a profiljára és már tudni is lehet hogy használ e ilyen szarságot vagy sem.
  • 5c0rp330n
    #288
    vagy szerencsétlenül találja el. lehet h négyszer találta el rakétával, de 1 sebzés is már találatnak számít, szóval simán lehet, hogy túlél négy találatot, ha olyan szerencsétlenül találod el, néha ilyen is elő kell, hogy forduljon. és ehhez a magas ping is hozzátehet..
  • werkfilm
    #287
    abban nem lehet csalni hogy többet sebezzen, vagy kevésbé haljon a te lövéseidtől, mert ehhez a szervereket kéne feltörni, azt meg csaknem :). ha ilyen gondod van, akkor egyszerűen te vagy a rosszabb játékos.
  • Cucmey
    #286
    1000 százalék hogy vannak csalók ez az egyik. Nem sok de tuti vannak. A többi hiba pedig a magas ping szám miatt meg a szerverek/játék hibája miatt van. Tegyük hozzá hogy még mindig csak egy béta ez a játék. Ennek ellenére szerintem elenyésző százaláékban fordulnak elő ilyen dolgok. Én kb 7-8 órát játszottam eddig és kb 2-3 esten akadtam meg. A satisztikák vezetése viszont nagyon rosszul működik de nem is ez a lényeg.
  • xDS
    #285
    bevallom nem sokkal a quake nyitása előtt (mikor még csak beta volt) én is kipróbáltam ezt a cheatet. akkor épp frissítgettek a rendszeren és volt upgrade, rá fél nappal frissítették a cheatet is és ismét működött. kizártnak tartom hogy most hogy open lett a quake abbahagyták volna..
  • nalyib
    #284
    A punkbusterről annyit hogy mikor America's Armyzam, PB frissítés után fél nappal már találkoztam az első aimbotos szerencsétlenekkel...ha kirúgja a tisztességes játékost, az épp nem jelent semmit jót:P

    Egyébként szerintem sincs sok csíter, vagy lehet hogy a hardcore szervereken gyülekeznek.
  • 5c0rp330n
    #283
    ez az oldal másfél éve volt frissítve. létezett akkor egyáltalán quake live?
    továbbra is azt mondom, hogy kizárt, hogy jelentős mértékű cheater lenne fent, de én abban is kételkedek, hogy tud bárki is cheat-el játszani. nem olyan rég a punkbuster még azokat is kibaszta, akik biztosan nem is cheateltek :)
  • nalyib
    #282
    Játszottam már 1-2 online játékkal, de az összeshez létezik működő hack...
  • mephi666
    #281
    akkor megnyugodtam, mert nem én vagyok a láma, hanem csak sok a fasszopó csíter :) már megijedtem... mert azért durva, ha valakit izomra telibekapok rakétával egymás után többször... hallom is, hogy ottvolt rendesen a lövés és nem döglik meg a rohadék... :S vagy sörétessel pofándörgölöm néhányszor és akkor sem... én meg 1-2 plazmától fekszek... :S tényleg 1-2 játékban olyan érzésem van, mintha hendikeppel játszanék... vagy 1-2 embert alig lehet leszedni... másokat darálok sorban, mert azokat is ugyanúgy eltalálom... azokból jönnek az excellentek szépen... de akad pár bugger :S remélem majd szépen kiszűrik és örökre bannolják őket...
  • xDS
    #280
    azért erre ne vegyél mérget, van működő hack: HelioS folyamatosan frissül ha van frissítés a quake-ben is, úgy hogy valóban vannak csalók
  • Daffit
    #279
    Én nem vettem észre semmi ilyesmit. Egyedül az zavar, hogy a railgunnal egyesek mennyire pontosan tudnak lőni. 50% feletti a pontosságuk, az enyém csak 30-40% között :(
  • 5c0rp330n
    #278
    szerintem 100%, hogy teljesen tiszta a játék, és minden csaló ki van szűrve. amiket tapasztalsz/tapasztaltok, előfordulhatnak kisebb lag miatt, esetleg a szerver lassulhat be, esetleg el lehet képzelni, hogy bug-ok is vannak benne, de én egyiket sem nagyon tapasztaltam.
    egyébként a napokban frissült a játék..
  • mephi666
    #277
    jah... nekem párszor olyan is volt, hogy átszaladtam a mega health-en vagy valamelyik fegyón és nem vettem fel egyszerűen... az ellen meg jött és lelőtt, majd felvette a megát/azzal a fegyverrel lőtt agyon, amit én nem vettem fel... :S a plazmás dolog ismerős, én is jártam már így, hogy plazmából 1-2t ha belém lőtt és haltam... mintha láthatatlan quad dmg lett volna rajta... :S furcsa... lehet h néhányan tudnak valamit, amit mi nem (láthatatlan quad dmg/regeneration/battle suit és hasonlók) mert tényleg olyan, mintha ilyen tápok lennének néha rajtuk... meg hogy duelben 27:0-ra vert egy gyerek... miközben rengetegszer eltaláltam (rakéta vagy railgunnal hirtelen impressive-et csináltam és nem halt egyszerűen) holott anno városi bajnok haverom ellen ilyen 30:15-öket hoztam 1:1-ben... és ő azért ismerte elég jól a pályákat, tehát tápolta magát ész nélkül... elvileg ilyen 27:0 arányú verésekhez mák kell, mert hiába van valaki 100/100fölött... bekaphat sokkal gyengébb ellenféltől is pár rakétát vagy valamit...
  • Cucmey
    #276
    Szerintem is vannak furcsa dolgok. Volt amikor a rakétám egyszerüen átment az emberen. Meg legjobban az maradt meg bennem mikor ezerrel lőttem plazmával az ellenfelem(eltaláltam mielött még valaki beszól :D) ő meg kb 3 plazmát belém lőt és kifeküdtem 100 életel. Szóval nem egy tiszta dolog ez maradjunk annyiban. :DD
  • mephi666
    #275
    hát itt rohadjak meg, ha nem csítelnek néhányan... baszki... 4 rakétát lövök a szemétbe és nem döglik... ő meg quad nélkül instant öl spawn után 100fölötti hp-nél... másik játékban meg sima machinegun-nal lőtt agyon valaki kb 1másodperc alatt quad nélkül... fura dolgok vannak itt... az ilyen bugolókat hogy szűrik ki vagy kiszűrik-e? mert ez képtelenség, ami néha megy... ha telibetalál a rakéta, max 100körül sebez... spawn után 1lövés soha nem szokott elég lenni, mert 125ről indul az élet... railgun is csak quaddal öl azonnal 80fölötti hp-nél... hacsak nincs valaki feltápolódva 200-as hp/armorral...
  • mephi666
    #274
    eddig egyetlen ffa-t nyertem meg... (igaz nem is sokat ffa-zok, hanem a csapatjátékokat nyomom inkább) elég húzós volt: 30-28-ra nyertem... nem számolja statba :S ahogy figyeltem ffa-nál fordult elő leggyakrabban, hogy nem frissítette...
  • werkfilm
    #273
    szard le a kurva statot
  • szucsy89
    #272
    most végre volt egy jó gamem, első lettem nyertünk stb, és hiába frissítek nem számolja statisztikába :|
  • 5c0rp330n
    #271
    nekem is azt ír.. az túlzás, hogy nem használom, de biztosan nem azt használom a legtöbbet.. még nem tökéletes minden, 2500 frag-es awardot sem adja be pl., pedig napok óta megvan annyi..
  • szucsy89
    #270
    favourite weaponnek miért gauntletet ír mikor nem is használom?
  • 5c0rp330n
    #269
    szaporítod eggyel a minuszait, de több, mint valószínű, hogy téged is kinyír vele, így pont egálben lesz :)
    ffa-ban szerintem éppenhogy nem szabad öngyilkosnak lenni, inkább legyél valaki potyafrag-je.. általában 16-os szerveren vagyok, kevés az esélye, hogy pont a legnagyobb riválisod szed le, ha pedig nem ő, akkor 1 frag ide-oda sokat nem oszt, nem szoroz.. és még túl is élheted egy darabig ha rohangálsz kicsit és felszedsz pár cuccot..