388
  • Frenky
    #348
    Sziasztok!
    Látom nagyon kevés a QL gamer? Én aktívan nyomom a játékot, bár nem vagyok pro gamer :-) A MAGYAR QL játokosokat össze kellene szedni legalább itt a fórumban, hogy a szervereken is együtt lehessen tolni a gammát! Szerintetek jó 5let? :P Például így: Vegyetek fel a Friend-ek közé az alábbi címmel: [email protected] Esténként jáCCCok...
    GL&HF Fun Gamer Club Portál!
  • werkfilm
    #347
  • 5c0rp330n
    #346
    ezt te találtad frankón? tuti h jó helyre nyitottad? ha ez igaz, akkor azért érdekelnie kéne őket a dolog :)
  • Vector69
    #345
    helo,
    kicsit kihalt ez a téma, de lenne egy érdekes hozzáfűznivalóm.
    találtam egy hibát a QL program kommunikációja és az 'active chat' között amivel összeomlásra lehet bírni a programot/böngészőt
    próbáltam jelezni a hibát a fórumban de a témát törölték..

    és végül a lényeg: http://redir.at/ql.exploit-vector.txt
  • Kosadzk1
    #344
    elvileg lesznek
  • teddymac
    #343
    bocs az nfo innen van :http://www.cybergen.hu/?q=node/4846

    magyar serverek lesznek ?
  • teddymac
    #342
    A változások rövid áttekintése:


    Skill Matching

    A Skill Matching jelentős változtatásokon esett át. A meglévő modellt első sorban a Duel játéktípust szem előtt tartva alakították át, de az ígéretek szerint sor kerül a többi játékmódra is. A változás eredményeképpen ezen túl hitelesebben találhatunk felkészültségünknek megfelelő ellenfeleket. A jövőben a skill alapú enemy választás sokkal inkább a lejátszott 1v1 meccsek eredményeire épül, mint az eddigi Crash féle osztályozó meccsre. Az id igyekszik szorosan követni a rendszer működését, és szükség esetén tovább finomítja azt.

    Duel Detective

    A fentiekkel összefüggésben életre hívták a Duel Detective lehetőséget, amely jelentősen megkönnyíti az ellenfélkeresést számunkra. Amint kiválasztottuk az "Online Games" részt, a jobb felső részen feltűnik (piros háttérrel) a Duel Detective. A rendszer lehetővé teszi megjelölésünket egy duelre, ezután a hely, skill és egyéb tényezők alapján figyelmeztet bennünket, ha a feltételeknek megfelelő szerveren egy meccs befejeződik.

    Match Summary and Detail Views

    Ehhez nincs mit hozzáfűzni azok után, hogy a részletes statisztika borzasztóan működött mostanáig. A mostani frissítés lehetővé teszi például, hogy a meccsről kilépők játékának jellemzőit megtekintsük.

    Other Web Changes, Better In-game Voting Notification

    A webes újítások, javítások sem maradhatnak ki a sorból. Mostantól a quakelive.com oldalról egy link mutat a "Profiles" részhez, ahol statisztikánkat bejelentkezés nélkül megnézetjük. A szavazásokkal kapcsolatos szövegek most már egyértelműbben fognak látszódni, ha kell ESC-t nyomva teljes képernyőn is.

    A QL update a pályákat sem hagyta érintetlenül. Az Almost Lost (QZTOURNEY6), Furious Heights (QZTOURNEY7), House of Decay (QZTOURNEY9), Troubled Waters (QZCTF2) és a Space CTF (QZCTF4) estek át hibajavításokon és némi játékmenetet érintő változtatáson. A Clan Arena szervereken mostantól 200 health, 100 armor került bevezetésre és búcsúzhatunk a falling damage-től.

  • 5c0rp330n
    #341
    Game Update Tonight
    We have quite a few changes in the update tonight.

    Skill Matching - We are fairly significantly changing our model and formulas for skill matching. The first phase of this is related to Duel PR, but we will be moving that through the other gametypes as things progress and we feel comfortable with the model. Although this will be relatively "transparent" to most players, the obvious net result should be that you're more often being presented "check-marked" games with players that are closer to your skill level. We've re-processed any of your previous Duel matches and results using this new model, so you will not be required to re-play the initial match with Crash, and your "skill" will already have some previous results taken into account. We'll be monitoring things closely and continuing to adjust as necessary.

    Duel Detective - Related to the above, tomorrow we will be enabling a feature for easily finding Duel Games - called Duel Detective. Once you've selected "Online Games" you will notice a red bar in the right column of the page (above the news) titled "Duel Detective." This system let's you flag yourself as "available" for a duel and then looks at other players who've done the same, evaluates location, skill and other factors, and then notifies you when the match is ready. Our plan is to use this system for other gametypes in the future, but we're working first on Duel.

    Match Summary and Detail Views - We had a number of issues related to the results displayed in the match summary and detail views (when viewing matches within player profiles) particularly related to how it handled statistics for players that quit the match or switched teams during a match. These final stats should now be correct. Also, in the match details view, you're now able to expand the "Quitters" summary line and actually see the players that left the match. The goal here is to allow you be more easily remember and identify players that quit matches early so that they don't get a loss. This change will retroactively apply to all of the matches in your Match History.

    Other Web Changes - There's now a link from quakelive.com to "Profiles" so you and others can more easily check your stats without needing to log in. We've also changed the format of the news page to include summaries of news stories, with a link to the full news story (at a unique URL) which you can now share with your social network via the "Share" button. There's now also an RSS feed for QUAKE LIVE news - see the link in the right column of the page.

    Better In-game Voting Notification - Now when a vote is called while you're playing, the information presented in the bottom left corner of the screen should be a bit more clear, and more importantly, we've added the ability for you to press the Esc. key during a vote to see a full, on-screen explanation of the vote that has been called and allow you to click to vote.

    Arena Changes:
    -Almost Lost (QZTOURNEY6): We re-compiled VIS to fix performance issues and fixed some z-fighting
    -Furious Heights (QZTOURNEY7): Patched the "hole exploit"
    -House of Decay (QZTOURNEY9): By popular request, we added another Yellow Armor and changed positions for Grenade Launcher and Shotgun
    -Troubled Waters (QZCTF2): We fixed an area where players were bumping their head when using the jumppad in flag room
    -Space CTF (QZCTF4): We fixed a number of accelerator pad issues and other odd issues that resulted in asymmetric exploits

    <Edit>
    Forgot to mention in the first post:
    *Clan Arena servers are now set to 200 health, 100 armor, no falling damage
    *We're happy to announce 3 new game server locations:
    --Toronto, Canada
    --Tokyo, Japan
    --Madrid, Spain
    We'll also have new game server locations coming online within a week or so in Poland, Sweden and China
    <end Edit>

    There were also a number of other more minor fixes and maintenance items addressed. We have a very full plate of features, functionality and additional content that we're looking forward to in the coming months and we'll do a developer blog post in the next day or so to discuss some of that as well as address other hot topics. As always, the very best way to find out what's going on as soon as it happens (sometimes even before it happens) is to follow us on Twitter - www.twitter.com/quakelive.

    Thanks for playing, and we'll see you in the game.

    The QUAKE LIVE Team
  • Herkulles
    #340
    http://www.quakelive.com/forum/showthread.php?t=12703Ebben a fórumban találtam ötleteket, ha valakinek segít, nálam nem.
  • Herkulles
    #339
    Másnak is van gondja a punkbaster-rel?

    Most regisztráltam, a játék kezdete után egyből ledob. Állítólag frissíteni kell a punkbastert, de a setupban (add a game) nincs olyan hogy quake live, csak quake 3 aréna meg quake 4.

    Ötlet (Vista). Kösszi.
  • szakacsgergo333
    #338
    Üdv all tudom hogy ez nem quake liveos kérdés de csak ezt nézitek nep mint nap. Szóval nem tudja vki hogyan lehet a sima quake 3 arenabol sima paranccsal egy adott palyárol legyen az akár devmap az összes fegyvert?
    És akár devmapon railjump egy sima configos paranccsal? Előre is köszönöm az összes forumozótól!!!
  • deep
    #337
    OK, köszi, majd próbálkozom.
  • 5c0rp330n
    #336
    itt esetleg megpróbálhatsz rákérdezni.
  • 5c0rp330n
    #335
    tényleg nem értem mi lehet.. használsz esetleg valami tűzfalat, ami mind2 helyen bezavarhat? én jelenleg FF 3.1 beta 3-at használok, de ie-vel is ment, amikor egyszer kipróbáltam..
  • deep
    #334
    Próbáltam már mindent, több napja hekkelek:D Az a vicc, hogy otthon se, meg itt a cégnél sem megy. Se IE8-al, se FF3-al. Semmivel:D Átok ül rajtam:)
  • 5c0rp330n
    #333
    indítsd újra a böngészőt.. FF3-on keresztül próbálod?
  • deep
    #332
    Nem oda sem.
  • 5c0rp330n
    #331
    lejátszottad már a training meccset crash-el? vagy még oda sem tudsz belépni?
  • deep
    #330
    Sziasztok, én is kipróbálnám ezt a csodát, és addig jutok el, hogy:


    You must finish the Placement Match
    Checking your downloaded data… Please wait.

    És innen sehova. Se explorerrel, se mozillával nem hajlandó innen elmozdulni. Ennek mi lehet az oka?
  • mephi666
    #329
    ez hülye... beléptem egy ctf végére (7:7-nél) és annyit láttam, hogy hozza a csapattárs a zászlót és meg is nyertük :) kb 5másodpercet voltam benn... és utána beadta a clutch nevű awardot... :) azt hittem, hogy csak akkor adja meg, ha pont én szerzem az utolsó cap-et... (és több cap-et nem is szerzek a meccsen)
  • mephi666
    #328
    megy nektek jól a frissítés? pár awardom nem került még fel... pl 250befejezett meccs, 100győzelem, 24óra függés, 2500frag... meg volt pár hete 1nap, amikor 6órán felül voltam, azt sem kaptam még meg :S de lehet h 100capture is megvan még... (vagy nagyon közel vagyok hozzá)
  • RelakS
    #327
    Április van a Quake Live-on? :D
  • mephi666
    #326
    régen mud-os időkben volt valamelyik hazain április1 úgy, hogy asszem minden mobból 1szint összejött :) 1napig így ment... mindenki ölt a mezőn, mint a barom... utána másnap vissza lett rakva minden az eredetibe meg előző napi mentéssel ment tovább a játék, de 1napos baromkodásra hatalmas volt... :) meg persze ellógtuk az előadásokat és a gyakszikat is rendesen :D
  • mephi666
    #325
    ezaz :) szerintem hatalmas volt... csak lestem...
  • 5c0rp330n
    #324
  • mephi666
    #323
    valaki be tudná nyomni a wow-os beütéső április1-i üdvözlő oldalt? :) (nem láttam azóta sem, mióta beléptem... bánom már h nem screeneltem le :S) itt meg elférne a topikba... jó poén volt... reggel kómás fejjel meglepődtem, hogy: "mi a f@sz? epic mount quake live-ban? az meg hogy a viharba? space ctf-en nyakába ülök és onnan osztom a népet rakétával?" :D
  • Jacek
    #322
    60% korul toljak de nem is a rail gaz, hanem a shaft nehogymar rajtam maradjon folyamatosan:D foleg clanarenaban ahol nem puceran vagyok:)
  • Jacek
    #321
    nahh:) azt akartam leirni hogy meg ok sem:)
  • 5c0rp330n
    #320
    mondjuk a prok elég durván tolják a rail-t. space chamberben fatal1ty nem sokszor hibázott, a két ugródeszka közötti távolságból eléggé rutin betalálni :)

    durva ez az április 1 oldal :)
  • mephi666
    #319
    jah, amúgy reggel beléptem és a nyitó oldal teljesen más volt... tiszta wow-os beütése volt ilyen: "ilyenolyan epic mount reklámjával (...quakeben :))" csak pislogtam... le kellett volna screenelnem, mert nem tudom, hogy bennlesz-e még ma ez az "áprilisi tréfájuk" :)
  • mephi666
    #318
    hát még néha azok se :) nézegettem korábban is youtube-on videókat 1-2 nevesebb versenyről (nevesebb playerekkel) és azok is mellényomnak néha raillel...
  • Jacek
    #317
    ezt mondom en is, en jatszottam prokkal eleget de azok lottek igy:D
  • mephi666
    #316
    na én most kezdem hanyagolni egy időre a játékot... undorító, ami most megy... nehogy már raillel ilyen pontosak legyenek néhányan... vicc az egész... folyamatosan oldalazva/ugrálva 10ből 9szer találnak néhányan... ilyen egyszerűen cheat nélkül nincs... csapattársakat is ritkították rendesen, de hogy reflexből egymás után 3-4 mozgó célpontot eltaláljon ugyanaz, az már szinte lehetetlen... nem vagyok pró, de mondjuk a vortex portal ctf pályán képtelenség folyamatos ugródeszkázás közben szintén mozgó célpontra ilyen pontosan lőni folyamatosan...
  • Jacek
    #315
    aham az mar kihivas:) emlekszem Victory tol egyet aimos csoka ellen na az 50-0 lett:D es nem neki:D
  • nalyib
    #314
    Micsoda, hát aimbotterek ellen az igazi kihívás játszani

    Egyébként a honlapon azt írták, akiről sikerül spectate-demot felvenned azokat kidobálják.
  • insp
    #313
    Kb 3 hete nyomom "intenzíven" a játékot, de most hagyom abba. Kb 3-4 napja elterjedt az aimbot+auto weapon change csalás a teljes rendszerben. A játékosok úgy 1-2-3% csal. Spectate módban iszonyatosan kijön. Eddig olyan 25%-ban nyertem az FFA meccseket, de most már az első 3-ba is nehéz bekerülni. Nem hiszem, hogy ennyit fejlődött a többi player...
  • Jacek
    #312
    nehezitesnek 15 tft 640x480-ban:) de akkor is rohejes:) voltam 32-ben earthquaken pronak lama vagyok de kicsit erdekes volt:)
  • Jacek
    #311
    hmm hat igen.. en elsonek bementem duelezni egyet:) jo nem toltam par eve, meg a gep is szar volt integralt videokartya:D hot fos eger:)

    De az elso csavo akivel ossze akadtam olyat utott rajtam mint anno death/victory (mar aki tudja kik ezek) de polosaty/fatality szintu statjai voltak a vegen ne lojon mar rajtam 65% railt 55%-os shaftot mert leszopom magam:DDDD
  • 5c0rp330n
    #310
    ez is egy megoldás :)
    én kreatívan őrült rocketjumpsorozattal oldottam meg :)
  • mephi666
    #309
    BIZTOS... :) előbb dm7en nyertem egy meccset team dm-ben úgy, hogy kis afk ellenére (munkahelyen vagyok és épp meló volt) is csapatlegjobb lettem... na, meg tudtam nézni, hogy milyen az normál esetben, ha lőnek machinegunnal folyamatosan... és nem mozdulok sehova, tehát minden lövést tényleg bekapok... kb 2másodpercig lőtt megállás nélkül a gyerek, mire kidőltem... de más is írt ilyen furcsaságról, hogy quad nélkül machinegunnal/plazmával 1pillanat alatt kinyírja valaki 1:1-ben :S lehet h fire rate hackje van... vagy valami hasonló... passz...