854
  • SteveJakab
    #534
    Köszönöm szépen! Fene gondolta volna, hogy az All Users-be teszi :)
  • DarkSector
    #533
    C:\Documents and Settings\All Users\Dokumentumok\Silent Hill Homecoming
  • SteveJakab
    #532
    Üdv!
    Megtudja mondani nekem valaki, hogy a játék hol tárolja a mentéseket?
  • Yaken666
    #531
    Én általában késsel ölök mert az gyors.
    Bal egér, jobb egér, space, elég jól kitérek a sebzések elől.
    Olvasom másnak is megvannak a saját bugjai. Kár, hogy nem tudom folytatni.....Talán lesz egy patch..
  • DarkSector
    #530
    jah végülis van egy Space, amivel eltérhetsz az ütések elől, de az kurvagáz, mert reflexeinken múlik.
    igaz egy védekezés gomb sem lett volna jobb, mert az is röhelyessen nézett volna ki.
    de a szabadabb mozgás harc közben jól jött volna
    nekem eddigi részekben ilyen gondjaim nem voltak, vagy legalábbis nem tűnt fel. de itt jobb is lehetett volna.
  • DarkSector
    #529
    nálam csak egy nővér támad egyszerre...
    :P

    amúgy én kiakadtam a hotelben.
    1 hogy a nővér mint hasfelmetsző jason kaszabol orrba szájjba, de úgy hogy semmit nem tudsz tenni, hogy kivédd a kombókat.
    utána meg a matrix-monszter, ami levédi a lövéseimet.
    lol

    végigviszem ettől független, de nagyon elvette most a kedvem ez a pengelábú.
  • maxy99
    #528
    Sziasztok.

    Felraktam a játékot és olyan problémám van, hogy videoknál van hang, de a menüben és a játékban nics!
    Valaki tudna segíteni?
    Előre is köszi!
  • kirol
    #527
    Na kipróbáltam az első nővéres pontig, illetve a 2. ig, ahol két nővér van.

    Hát tök félelmetes szerintem. A hangok is jók.
    Mire rájöttem, hogy csak akkor tudok harcolni, ha benyomom a SHIFT-et, meg is ölt.
    Védekezni a SPACE-el lehet? Vagy van más trükk is?

    Mert ahol 2-en voltak, sec-pec kinyírtak a könnyebbik erősségen.
    És gondolom az egésznek az a lényege, hogy szuperre kell fejleszteni a harcomat, ha túl akarom élni. És érdemes itt az elején csak poénból küzdeni, hogy profi legyek a harcban és utánna lehet csak rendesen elkezdeni.

    A régebbiek nem voltak ilyen frusztrálóak. Nem volt ilyen könnyű meghalni.

    Szóval valami tanács?
    Magyarítást csinálja valaki?
  • dante3
    #526
    Ott lesz, amikor a harmadik kapcsolásnál be kell állítani az órát!
  • grebber
    #525
    Ez melyik pályán is van pontosan?
    Most vagyok ott ahol visszamentem a házunkba anyámat elviszik emberek azt átváltozik minden.Fent a padláson kinyitottam fater fiókját.
  • dante3
    #524
    De külföldi fórumokon már jelezték ezt, másnál is előfordult, eredeti játéknál is!
  • grebber
    #523
    Akkor aki végigvitte hogy vitte végig?? Szal ez egyéni hiba lesz nem tehát nem mindenkinél lép fel a probléma!
  • dante3
    #522
    Nálam ugyanott az óraállítás bugos, hiába állítom be 206-ra, nem történik semmi, ezerszer próbáltam, de már lexarom az egész játékot!
  • Yaken666
    #521
    Hello.
    Ott tartok most, hogy a saját házamban vagyok de már 2odjára és megkell csinálni négy rejtvényt és kijutnék. KIJUTNÉK..de mikor már megcsináltam a 4.iket (késes rész) kivillant már a 4.jel is az ajtónál, de az emberkém beragad az asztalnál( egy helyben sétál) ahol a kést szúrtam a levágott szörnyfejbe.....ÁÁÁ,vissza load de ugyanez..
    Másnak ilyesmi??
  • DarkSector
    #520
    Huh megnéztem a hotelben ezeket a pengelábú szörnyeket.
    háát kezd kicsit elmenni a kedvem a játéktól, ahhogy ez a matrix szörny kivédi a lövéseimet.
    ez kicsit illúzióromboló.
    Így is gázos a harc, háát még ezis...
    és kutyák iszonyat robotossan mozognak.
    és a faxi mozgása mikor célozva mész a fegyóval nagyon béna.
    Háát 1-2 dolgon még finomíthattak volna.

    több gondom nem lenne.
    grafika meg szerintem szép nagyon. Ahhoz képest, viszont nem szép, hogy folyton szaggat.
  • grebber
    #519
    El kell ugrálni folyamatosan!
  • Rodman6
    #518
    Másik idegesítő tényező hogy egyszerűen nincs idő a menekülésre még easy szintem sem egy szörny elől, ha lebax a földre. Mihelyt feltápászkodik a fószer, kapásból kapom a többi pofontot...
  • Rodman6
    #517
    A tipikus Silent Hill nyomasztó horror hangulata továbbra is megvan. De a tavalyi pc újságokban a nagy hévvel beharangozott Nextgen feature grafikából valahogy nekem nem jött le semmi. (vagy ez csak az újságró képzeletének szüleménye volt?) A tipikus silent hilles "rozsda" színekkel nincs különösebb bajom, de komolyan mondom a SH2 videói és grafikája mérföldkövekkel szebbnek tűnt (belső terekben). Ha zajt akarok látni akkor tévézek szobaantennával.
  • Lowosan
    #516
    503-ra valaki?
  • Shep
    #515
    Ja az egész játékban az a trailerszerű valami ugyanolyan jó, mint az eddigi részekben.
  • Shep
    #514
    Na végre a végére értem, megkapta ma jó befejezést, a többit meg megnéztem a jutúbon. Elég is volt ebből ennyi. Ez az eddigi leggyengébb rész szerintem. Túlságosan akciós ráadásul kétségbeejtően nehéz sok helyen, ezzel szemben a főellenfél gyerekjáték volt 1 kisüveget használtam el nála. A végére kiderül az is mi miért történik de szerintem ez csak egy újabb rókabőr, mert újitás az aztán nem nagyon volt benne, hacsak az esztelen egérnyomkodás nem nevezhető annak (ez amúgy miért kell egy játékba? A gameboyos idők már elmúltak), vagy a bedeszkázott ajtók szétverése. Egynek azért elment, bár már kezd unalmas lenni ez a történet. A végére maradt egy köteg szérumom, meg 2 medikitem is üvegcsém azt hiszem nem. Viszont a fegyverekből mindent kilőttem a végén :)
  • Seth
    #513
    Hát még nem próbáltam ki a játékot, de úgy olvasom ,hogy túlságosan akcióorientált lett. AZ eddigi részeket egy szörny leölése nélkül végig lehetett vinni(leszámítva ugye a bossokat és az esetleg nagyon útban lévő monsztákat)Látszik hogy más réteget is meg akarnak fogni vele az akciósabb játékmenettel, csak kár hogy inkább frusztráló lett az eddigi nyomasztó helyett XD Adják vissza a hozzáértőknek a projektet
  • Shep
    #512
    De szivesen megrugdosnám azokat a pályaépítőket, akik kitalálták, hogy 2 bunkókezű izét verjek le, ráadásul úgy, hogy egyből letámadnak, ha földre kerülök gyakorlatilag szinte tuti, hogy végem, mert utána csak folyamatosan eltaposnak. Hát gratulálok Konami, remélem befejezitek és nem lesz 6. rész, mert ha ez ilyen normalon akkor az olyan embertelen nehéz lesz, hogy csak a kis japó gyerekek fogják örömüket lelni benne, meg persze a mazohisták.
  • grebber
    #511
    Bár lennének nekem ilyenjeim akkor átvinném de ezek nélkül pff :(
  • Shep
    #510
    A porcelános szar volt két kis üveget szartam el ott, meg a sörétes nagy részét.
  • Shep
    #509
    Azt magyarázza el valaki, hogy miért kell az üres mezőre állítani a tekergetősdinél? A szegénynek van, a gazdag megveszi, minden ember jobban féli mint a halált stb. stb, ebből nekem nem az üres mező következik, a másik kettő az ok azok könnyűek de ezt nem igazán értem.
  • grebber
    #508
    Most voltam a porcelánbabánál és hát kiléptem mert felkúrta az agyam Nincs medkitem ,lőszerem se esélyem sincs :( Nehéz lesz ezt átgörcsölni.
  • Louis Cyphre
    #507
    Normal és Hard választható. Én elöbbin nyomom.
  • kirol
    #506
    Van benne nehézségi szint nem? Te melyiken tolod?
  • Louis Cyphre
    #505
    A harcok valóban nehezebbek lettek, mint az előző részekben, azonban ettől még simán végigvihető a game. Nekem nehézséget csak a második boss
    jelentett. Érdekes, hogy a kés a legjobb közelharci fegyver. Valószinüleg pont a gyorsasága miatt. A lőszert meg tartalékoljunk, hogy mindenképpen maradjon a boss-ok ellen.
    Egyébként akik azt szeretnék, hogy második végigjátszásra már könnyebbek legyenek ezek a harcok és ezáltal az egész játék, azoknak azt javaslom, hogy elsőre az UFO ending befejezést csinálják meg. Ha megvan ez a befejezés, akkor a következő végigjátszásnál kapsz egy szuper kis fegyvert, amivel már gyerekjáték lesz bármelyik ellent likvidálni. A fegyvert egyébként, majd a srácok szobájában lehet felvenni.
    Igen van egy másik fegyver is, amit mindenképpen(befejezéstől függetlenül) megkapunk a második végigjátszásra, ez azonban nem egy nagy szám sajnos. Ez pedig majd a garázsban lesz.
  • kirol
    #504
    Még nem játszottam vele, de akkor tényleg igaz, hogy iszonyat nehéz túlélni?

    Arra gondolok, hogy könnyen el lehet veszteni életerőnket, és ha felhasználjuk azt a pár életerő feltöltést, akkor egy ponton eljutunk oda, hogy halál, mert nincs életerőd, és nem tudsz túljutni egy adott ponton, már bármit csinálsz ekkor.

    Mi erre a megoldás? Mert ez kicsit frusztráló lehet.

    Ha én eljutnék pl. 4. pályára, és ott megakadnék és kezdhetném min. 1 pályával korábbról az eléggé headshot lenne.
  • Lowosan
    #503
    Valaki dobjon már fel valami mentést valahova az attic nevű pálya utánról pls
  • Shep
    #502

    THX.Ja nekem 3 van, és akárhogy próbálgattam nem volt jó, tehát nyilván az amelyik kellene nincs nálam, most mászkálhatok megint, a fene.
  • Louis Cyphre
    #501
    Azt Silent hill temetőjében lehet felvenni. Van ott egy szobor ahová a két megfelelő drágakövet kell beilleszteni. Akkor kapsz egy kulcsot amivel a temető eddig lezárt részébe lehet bemenni, na és ott van.
    Egyébként 4 db ilyen követ lehet felszedni a városban, és ebből kell kiválasztani a 2 db megfelelőt.
  • Shep
    #500
    Puskát hol lehetett felvenni, mert lőszerem van hozzá, de a puskát nem találtam, azt hiszem így kutya nehéz lesz a vége.
  • Csibusz
    #499
    Sziasztok, végre én is megszereztem és játszottam a legkedvencebb játékommal az SH legújabb részével. Szerintem remek a játék, mást nem mondhatok:) Nem húztak megint le egy réteget, hanem sikerült megint teljesen új dolgokat bemutatnia az alkotóknak. Bár még csak az elején tartok, de minden elismerésem az alkotóknak:)
  • Lowosan
    #498
    Nekem is sikerült odaállítani már csak az a baj hogy nem történik semmi. Nem nyílnak ki az ablakok ahova a nyulat tenni kéne.Valaki nem tudna valami mentést feltenni valahova?
  • Shep
    #497
    Hát én csak kattintgattam, mert először nekem csak a nagymutatót tekerte aztán elkezdtem kattintgatni a kismutatón és aztán elkezdte azt tekerni a nagy helyett, utána meg nagy nehezen sikerült visszaváltani a nagymutatóra és azt is beállítani. egyébként 02:06-ra kell állítani, mert hát ugye az a 206 :)
  • Lowosan
    #496
    A 2. Főellenség után nemsokkal van egy olyan pálya hogy bentrekedsz a házadban és különböző fejtörőket kell megcsinálni hogy kijuss.Van egy olyan hogy egy órát 206ra kell állítani. Na ezt hogy kéne? mer hiába forgatom semmi sem történik
  • gregtom6
    #495
    és vki ideadná a legelső mentését a játéknak?