31
  • arrakistor
    #31
    fizessenek a félsivatagi nagyorrúak is[szin=red]
  • rotaboy
    #30
    "az internethozzáférési díjak csökkenése miatt a bevételeik is egyre kisebbek."

    Ez egy nagy ferdítés, két okból is. Egy igaz hogy a hozzáférési díjak csökkennek, de évről évre jelentősen nő az új előfizetők száma, ami bőven fedezi az általuk emlegetett állítólagos "csökkenést", sőt folyamatos növekedést produkál. Másrészről mit gondoltok miből fektették le az óceán aljára azokat a bazi drága optikai szálakat? Hát abból a pénzből amit az userek, meg a tartalomszolgáltatók már részben kifizettek nekik előre, plusz hatalmas kormányzati támogatásokat tettek zsebre. Amit, ha szigorúan nézzük megint velünk fizetettek meg. Csak harmadsorba számítanak a magán tőke befektetései, mert ezek a legkisebb arányúak, másrészt, ara alapozva fektettek be a magántőkések, hogy a szóban forgó cégek szépen kiszámolták nekik, hogy 10 euróért megépítik a hálozatot, majd évi 1 euróért üzemeltetik, ebből 8 eurót már kifizettek nekik a felhasználók és az államok és minden évbe eddig is és még sokáig ez után is évi 5 eurót fognak majd érte fizetni ezért 5 év múlva ennyi meg ennyi haszna lesz a magánbefektetőknek. Amit már meg is kaptak.
    Csak az a bibi, hogy kezd növekedni a fenntartási költség a megnövekedett terhelés és az elavult hálózatok miatt. (az elavultat nem úgy értem hogy lerobbant, hanem úgy hogy nem felel már meg a megnövekedett igényeknek)
    Már nem tudnak évi 30-40%-os növekedést ígérni a magántőkéseknek csak 6-12%-ot ezért nem tolonganak a tőzsdén annyira a részvényeikért a befektetők. (azért még mindig nagyon jó befektetésnek számítanak) Elemben a google meg társai sokkal keresettebb befektetés jelenleg és ezen szeretnének változtatni.
  • ocsieu
    #29
    Profitmaximalizálás a cél, semmi más!!! Ilyen egyszerű... A szolgáltatóknak az a bajuk, hogy a Google, Youtube, ... olyan sikeres, amilyen... És hogy nekik ebből nem jut extraprofit... Egyszerűen "szakmát tévesztettek", és szeretnék, ha ők és cégeik is olyan sikeresek lennének, mint pl a Google, és alapítói... Csakhát ezzel a problémával a Google, Youtube felé kellene fordulni, nem az azt használó userek felé... Ehez viszont nincs merszük... Éshát a userek a Google mögött állnának (logikusan, és érthetően), így egy ilyen produkció jócskán rontaná a reklamáló szolgáltatók image-t..., tőzsdei árfolyamot... Szóval az állítólagos sz*rból mégnagyobbat csinálnának, azt meg ugye senki nem szeretné...
  • asdasdasd
    #28
    "A távközlési vállalatokra egyre nagyobb nyomás nehezedik az államok, a tartalomszolgáltatók és nem utolsósorban a felhasználók részéről, hogy folyamatosan fejlesszék hálózataikat, de eközben a költségeket csak ők viselik és az internethozzáférési díjak csökkenése miatt a bevételeik is egyre kisebbek."

    Ezt hívják versenynek.
  • asdasdasd
    #27
    "Eddig nagyon keményen dolgoztunk azon.." = Kihúztunk egy adag kábelt, és azóta dől a pénz.

    "Ez a modell azonban elavult és a kereseti lehetőségek sincsenek igazságosan elosztva" = a kommunizmusban mindet egyenlően elosztanak

    "Ráadásul valakinek ki kell fizetnie a számlákat" = amit Hawaii-n költöttem

  • Zoleeca
    #26
    Hát ez az! Az autós (internetező) fizet azért hogy használja az autópályát (hálózatot). Most nehogy már azért is fizessen az autópálya fenntartójának, hogy a TESCOba Muhajröcsögéről Marika néni felzötyögött és nem 5 ezerért hanem csak 2 ezerért vásárolt és így "haszonra" tett szert! Ja és persze a TESCO is fizessen mert neki is volt haszna. Lófaszt.
  • MrImy
    #25
    Ez röhej!

    Emlékszünk régebben az internetszolgáltatók felmondtak szerződéseket a túl nagy adatforgalom miatt?
    Ez azért van, mert a szolgáltató megvesz egy pl. 1TB adatforgalmat - NA HONNAN??? - a távközlési cégektől, nem kis pénzért. Ezután megpróbál túladni a dolgon azaz feldarabolja az előfizetők között, elvégeznek számításokat, hogy vélhetően mennyit fognak csak elhasználni ebből az előfizetők és így határozzák meg a havidíjakat.

    Szóval már most is megkapják a pénzüket!!! (BT, DT stb stb)

    Na akkor miért is lehet erre szükség? Miért kellene a másik oldalról is fizetgetni? Lássuk Most kitolnak nagy számlákat a nagyoknak aztán mindenki örül. Később elkezdik mindenkivel fizettetni így bevezetődik egyfajta cenzúra, mivel nonprofit szervezetek nem nagyon fogják tudni kifizetni az üzembentartási költségeket.

  • Lame
    #24
    Persze. Nekik az lenne a jo, ha 0 forgalom lenne a halozaton, viszont mindenki szepen fizetne a hozzaferesert, nem?
    lol.
  • Ghoosty
    #23
    Cat: Ahogy lentebb is írták, a tartalom szolgáltató ugyanúgy fizet jelenleg is az internet eléréséért, mint ahogy bárki más. Tehát ők is beszálnak a költségekbe. Annyi történt, hogy a korlátlanul árult csomagokat egyre inkább kihasználják, így már nem éri meg annyira nekik. Gyakorlatilag nem történi más, mint díjat akarnak emelni, csak elég nagy a verseny ezért aki először lép az bukik, így államilag támogatott kartellbe akarnak tömörülni, hogy emelhessenek díjat veszély nélkül.

    Ha nem elég a pénz, akkor nem kell fejleszteni. Majd lesz akinek megéri és az fejleszt. Csak hát ugye aki drágán tud fejleszteni, az előbb utóbb bukik.

    Az előfizetési díjak miért csökkennek? Ez nem valami államilag szábályozott dolog. Egyszerűen sokan vannak a piacon így nem adhatják akármennyiért a szolgáltatást, mert lesz aki olcsóbb, így ők kiszorulnak a magas díjakkal. De a díjaknak fedezniük kell a fejlesztést is. Aki meg ilyen áron nem képes erre az bukik. Jelenleg a nagyoknak szarul néz ki a jövő, ezért próbálnak valamit tenni. Mivel az átlagos előfizetők vannak többen ezért a tartalomszolgáltatókat próbálják támadni, mindezt úgy beállítva, hogy minnél nagyobb réteget megnyerjenek maguknak.

    Az is megoldás lenne, hogy bevezetnék a forgalom alapú számlázást, de aki ezt először megteszi, az bukik. Ráadásul az emberek elég spórolósak, szóval igényelni fogják az egyszerű fash mentese honlapokat reklámok nélkül, ugyanis a reklámot innentől ők fizetik.
  • Cat #22
    "az autópályát építő cégnek joga lenne forgalom után pénzt szedni?"

    Lehet hogy számodra újdonság, de most is van autópályadíj, azaz most is pénzt szednek a használatért. Attól, hogy egyszer felépült, továbbra is karban kell tartani, és 10-15 év múlva gyakorlatilag teljesen fel kell újítani. Ekkor ismét az állam építse fel minden adófizető pénzéből, vagy a használókéból újjuljon meg folyamatosan? Én egyértelműen az utóbbira szavazok...

    "Lassan eljutunk oda az elméleted szerint, hogy a net havidíj csak feljogosít a használatára..."
    Én inkább úgy látom, hogy a netforgalom folyamatosan nő, azaz a hálózatokat folyamatosan bővíteni kell, de az előfizetési díjak folyamatosan csökkennek, azaz egyre kevesebb pénzből kell fenntartani a rendszert. Az optikai szálak végpontját közelebb kell vinni az otthonokhoz, ami a telekomcégek részéről több milliárd eurós költségeket igényel, és ezt valakinek meg kell fizetnie. Namost vagy megfizeted te, például a forgalomarányosan fizetett internetkapcsolat árában (micsoda szitokszó...), vagy MELLÉD beszállnak a legnagyobb sávszélességet elnyelő szolgáltatások, mint a videómegosztók, tévétársaságok stb. Azaz végeredményben szerintem az internetelőfizetőknek sem lenne rossz, ha több lábon állna a rendszer.
  • ocsieu
    #21
    ???
    Azt akarod mondani, hogy miután az állam (adófizetők pénzéből!!!) kifizette az építő cégnek a teljes, és amúgy is horribilis összeget, az autópályát építő cégnek joga lenne forgalom után pénzt szedni? Nem vagy te véletlenül jogvédő?

    Szted a nagy cégeknek ingyen van a hoszting? Vagy a usereknek a net???
    Lassan eljutunk oda az elméleted szerint, hogy a net havidíj csak feljogosít a használatára... És majd külön-külön fizessen mindenki a látogatott oldalak szerint?
    Szerintem nem kellene a netnek a zene, film, és hasonló "birodalmak" sorsára jutni... Attól még nem támadnának fel a "hanyatló" "birodalmak"...
  • Cat #20
    Az autópálya használatért fizet az áthaladó autó, de az áthaladó byteokért nem fizet senki.
  • birdo #19
    Ha...esetleg mégis sikerül....
    Eljutunk oda, hogy minden weblapot csak " sms-ben küldött díjért olvashatjuk....
    Oké...de akkor a havi díjat miért fízetem ??
  • aglaca
    #18
    Azt hiszem ez már néhány éve volt téma, de akkor nem jött össze nekik. Pedig hát milyen szép dolgok jöhetnének még:
    Mondjuk a mobilszolgáltatók ha már úgyis rögzítik belehallgatnak a telefonbeszélgetésekbe, hogy ezzel az üzleti hívással mennyit is kerestél, és "nehogymá mi ne kapjunk belőle, hiszen ha mi nem lennénék telefonálni se tudtál vóna"
    vagy mondjuk egy építész tervez egy világhírű építményt, vagy egy író ír egy könyvet és a szoftver fejlesztők bejelnetkeznek, hogy bizony nélkük nem jött volna létre a mű, tessék fizetni mégegyszer a már megvásárolt szoftverért.
    Esetleg az olajfesték gyártók követelnének pénzt Picasso-tól (bocsánat az örököseitől)mert hát az ő festékükkel festette azokat a képeket.
  • blakshep
    #17
    autópálya építő cégek is követelhetnének százalékot a teherfuvarozók profitjából ilyen alapon.
  • Narxis
    #16
    Karbantartás és adók.
  • atlagember
    #15
    Szegény távközlési cégek. A csőd szélére kerültek a fejlesztéseik miatt és már csak szárazkenyéren éllnek az igazgatóik.
    A felhasználóktól beszedett magas díjak és szerverüzemeltetők által fizetett kapcsolati díjak hová tűnnek akkor?
  • Yv@n
    #14
    Itt most arról van szó inkább szerintem, hogy EU ráindult a különböző, eddig szabadrablással működő IT/Telekom rendszerek megszabályzására(lásd roaming hívás/sms).

    François Barrault úr, és a többi nagy fejes pedig hirtelen lefosta a bokáját. Már látják előre, hogy szorul a hurok, ők lesznek a következő állomás. Gerinchálót üzemeltetni nagy befektetés, nincs túl nagy konkurencia, jól tudnak kartellezni, amit viszont az eu hamarosan bizonyára szintén megvizsgál.

    Mint lentebb írtátok a vonal használatáért fizet az előfizető, és fizet a tartalom szolgáltató is. Most gyorsan be akarnak vezetni egy más jellegű extra díjjat, biztosítékként.
  • uberalles
    #13
    és majdnem elfelejtettem, hogy a google saját infrastruktúrát épített ki magának, szerverközpontokkal , szuperszélessávú transzkontinentális optikai kábelekkel stb.. (ráadásul mindezt teljesen környezetbarátan) tehát az ilyen cickányorrúaknak () mi a l*f*sz köze van hozzá hogy mit hogyan és miért csinálnak???!!!
  • Gerygrey
    #12
    A távközlési cégek, mint a British Telecom vagy a Deutsche Telekom létrehozzák a digitális autópályákat, a Google és más cégek pedig ingyen használják azokat.

    Bullshit.

    A távközlési cégek kiépítik a digitális "autópályákat" amik önmagukban sehova sem vezetnek, a Google és más cégek pedig a pályák végén kiépítenek olyan helyeket, amiket érdemes meglátogatni, és amiért érdemes megvenni a pályamatricát.
  • uberalles
    #11
    így van, én mint uberalles előfizetek a netre a szolgáltatónál , aki létrehozza, karbantartja, vagy ő is éppen csak bérli a hálózatot. és szívem joga bármit - a törvényes keretek között - az interneten megtenni, és ebbe éppúgy beletartozik az is hogy létrehozok egy keresőszolgáltatást aminek az a neve
    hogy ubergle, soogle, vagy éppen koogle... menjenek a teleszabott jó büdös ... anyjukba azok a nagyorrú cionista férgek akik MÁR MEGINT még többet akaranak kaszírozni , harácsolni

    googlekereso:
    lehet filmet legálisan is letölteni, amelynek a szerző publikus engedélyt adott
    (az más kérdés hogy 10 ujjamon meg tudom számolni hány ilyen film van fent a neten)
  • eax
    #10
    Nofene, svajcban a datacentereknek ingyen van a sav? Az gaz, Mo-n ezert havi szinten sulyos (tiz)milliokat kernek.
  • eax
    #9
    Ennek az "ingyen"-nek a kis toredekebol is csodaszep luxusjachtokat lehetne venni... :)
  • An-Dee
    #8
    Szerintem igazuk van ha nem is 100%-ban, de modellt meg kell változtatni, nehogy már azért öljenek pénzt a hálózti cégek hogy a youtube-ot elbírja az internet. A vége az lesz, hogy youtube le lesz tiltva, és akkor nem milliárdokat fog érni.
  • googlekereso
    #7
    Elszólta magát ez a pali: "vágyálom, hogy a felhasználók akár 2 másodperc alatt !!!LETÖLT!!!hessenek egy filmet", vagyis lehet letölteni illegálisan is?(Az oké, hogy vmilyen oldalon fizet és úgy töéti le, de ebből így nem ez esik le nekem először)
  • Asperot
    #6
    Én, mint tartalomszolgáltató fizetek, hogy a tartalmam a neten elérhető legyen.
    Akik ezeket az oldalakat használják, szintén fizetnek hogy elérjék. Valakinek, valahol, a világban. Akkor?

  • Sanyix
    #5
    A büdös....

    basszák meg! akkor a netszolgáltatásért miért kell fizetni?

    Jaaa fizesse meg mindenki a hálózatot, a szolgáltatásért kapott pénzt meg tegyük zsebre?

    Főleg ez magyarországon lenne vicces, ahol a 90%-át a pénznek zsebre rakják, mert fejleszteni rohadtul nem fejlesztenek.
  • turul16
    #4
    Azokank fizet a Swajci, az meg fizet a ... stb.
  • Cat #3
    Ha a youtube betelepül egy svájci szerverközpontba, akkor a svájci szerverközpont gazdájának fizet. Viszont nem fizet az összes többinek, amiknek a hálózatát használja, akiknek szintén fejleszteniük kell, hogy kibirják az általa okozott terhelést.
  • WantedMark
    #2
    Jó de ha azt nézed ezek hatalmas nagy cégek, hatalmas nagy költségekkel és érthető, hogy valamivel több pénzhez akarnak jutni, elvégre rengeteg dolgot köszönhet nekik a Google vagy a Youtube, támogatástól kezdve minden kis apró részletet. Szerintem jogos, hogy kérik a jussukat.
  • DopeBob
    #1
    Az nem elég hogy kifizetik a bizonyosan nem kevés dollárt/eurot a megfelelő sávszélességért? Pl Youtube? Biztosan nem kis sávszélességrol és biztosan nem kevés pénzrol van szo... És most gyakorlatilag ugyan azért még1x (hogy használják is azt) fizessenek még1x? :O