12400
  • BaliBoy
    #12077
    Jó, hát rengeteg f@szság volt benne, semmi kétség. Én csak azt mondom, hogy az verte ki nálam teljesen a biztosítékot.
  • repvez
    #12076
    nem tudom, hogy mi volt a 10. részben ami csak akkor verte ki a biztositékot nálad, de nálam, már a közepe felé kezdett bösszantani sok minden.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Előszőr, már az, hogy 2 droidot küldenek el, hogy felneveljenek gyerekeket akik majd nem lesznek vallásosak, hogy ne legyen háboru. erre
    a két droid is ugyan ugy viselkedik mindt az ember és kezdenek hinni valamiben ráadásul mindegyik másban és ezért egymás ellen vannak és meg is akarják ö9lni egymást. a másik, hogy ott élnek már több éven keresztül és eszük ágában sincs , hogy a látóhatáron ott söldell a domboldal, hogy esetleg átköltözzönek mert talán több élelem van ott. amig nem jött a másik ürhajó addig valahogy nem tudták elemezni az élelmet, hogy mit tartalmaz, utána meg már mikor belenyal is tudja, hogy ehető vagy nem.Az már csak hab a tortán, hogy
    össze vissza vagdossák és lövik öket, de azonnal meggyogyulnak , aztán ez a robot terhesség meg megint egy nagy faszság vol, főleg ebben a formában, mert ha tényleg egy ember cyborg hibrid lett volna akkor még hagyján, de egy kigyószerő valami ami tejet szopik? WTF. Meg ugy az egész idősíkot nem értem, hogy az emberek képesek akkora úrhajókat épiteni és átutazni az egész univerzumot, de a harcokat még mindig 20. szűázadi fegyverekkel vivják és pont ez volt az egyetlen lakható bolygó ahol szinte semmi élelem nincs és ott akarnak felnevelni egy uj civilizációt.
  • Caliph
    #12075
    farkasok gyermekei

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a 10. részben a kígyó szájszerve egy az egyben a prometheus kígyójának szájszerve. most a két franchise valahogy majd összefügg,vagy ridley már ezen sem törte agyon a fejét,hogy új dögöt találjon ki :D
  • BaliBoy
    #12074
    Az utolsó rész úgy felkúrta az agyam, hogy részemről repült az egyes értékelés az IMDB-n.Muszáj mindennek, amihez Ridley Scot-nak köze van, kilyukadnia a szokásos témájára??? De legalább már hamarabb kiderült volna. Akkor már végig sem néztem volna, hanem ment volna a kukába. De hogy végig nézettnek 10 részt és a 10-ben térnek rá a szokásos f@szságra....
  • LasDen #12073
    na itt kezdődnek a problémák....
  • Jim Morrison
    #12072
    köszi az ajánlást, múlt hétvégén meg is néztem, jóféle volt!
  • Tikal #12071
    Igen.

    Én is megnéztem párat:
    Barry,
    Happy,
    Jack Ryan,
    Pickard,
    The Tick,
    The Boys,
    Mr Robot,
    Roadkill

    Ha zavarnak a női főhősök akkor miért olyan sorozatokat nézel? Van rengeteg sorozat ahol csak mellékszerepet játszanak, csak úgy mint az életben
  • hapi
    #12070
    Megnéztem pár sorozatot amég beteg voltam. Egy dologban mind hasonlított:
    The Queen's Gambit- főhős nő
    The I-land- főhős nő
    Another life- főhős nő
    Raised by wolves- főhős nő
    Emily in Paris- főhős nő
    Love life- főhős nő
    The Great- főhős nő

    biztos csak én érzem úgy, hogy túl tolták ezt a dolgot...
  • suba53
    #12069
    És a rómaiak latinul beszéltek. Ez nagyon ütős volt benne.
    Utána kell néznem, hogy a csizmalakók mikor váltottak latinról olaszra.
  • passatgt
    #12068
    The Queen's Gambit, rohadt jó. Ne vegye el senkinek a kedvét az, ha esetleg a sakk nem érdekli. Engem sem érdekelt, nem is tudok játszani, de ettől függetlenül az utóbbi évek kedvenc sorozata volt.

  • AnuluWork #12067
    Egész jó volt.
  • grebber
    #12066
  • LasDen #12065
    24 stílusú sorozat a 8. századi kínában....
  • Kmarha
    #12064
    én darálom mint az őrült, a 4. rész után kényszerítenem kellett magamat, hogy stop (1 rész 1 óra). de igen, ez egy ilyen sorozat, valaki vagy gyűlöli vagy imádja
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.10.17. 07:41:53
  • IXEMGabeo
    #12062
    Snowpiercer: Kellemes meglepetes volt, 10 epizodja kikapcsolt...nagy tarsadalmi ellentetek, hatalmi harcok keletkeztek. Poszt apokaliptikus akcio-dramanak mondanam kelloen porgosek voltak a jelenetek. Varos a masodik evadja is:) Netflixes

    The I-land: Kicsit kevesnek es rovidnek ereztem, de a szigetes legkor megteremtette a hangulatot. Nagy fordulatok jellemzik kb, a semmi sem az, aminek latszik kategoria. Izgalmas, porgos tulelo drama tipus. Nem tudom lesz-e ujabb evad, mindenesetre kivancsi lennek a tulelokre akik ott maradtak. Netflixes

    Another life: 1. resz utan majdnem elkaszaltam annyira tulporgettek az esemenyeket, a 2. resztol fokozatosan emeltek a szinvonalat, megmondom oszinten nagyon jo sci-fiket csinalnak. Az urben jatszodik es vannak benne meglepo fordulatok foleg a vegen. Masodik evad tutira lesz hiszen nagyon sok ajtot hagytak nyitva a keszitok. Szamomra a Snowpiercer utan ez a kedvenc Netflixes sorozatom. Netflix szinten
  • Kmarha
    #12061
    Years and Years

    Nézte valaki?
    Brit minisorozat, bár még csak a 2. részen vagyok túl de már most beajánlom, aztán max a végén összegzem.
    Egy totális műfaj káosz a jó értelemben. Vegyíti a politikai vonalat a családi sitcom műfajjal, belecsempészve egy csepp nagyon is földhöz ragadt scifi hangulatot és jó adagnyi drámát és feszültséget. A jelenből kezdünk és pár éves ugrásokkal kb 15-30 évet megyünk végig egy család szemszögén át szemlélve a körülöttünk lévő világ változását, kiindulva a Trump féle őrületből a Brexites Európai Unió és bevándorlás ellenességen át, az Ukrán helyzet eszkalálódásán és világ méretű bank csődön keresztül.. még én sem tudok hogy meddig.

    És bár a család hiteltelenül is túl PC-re/változatosra sikeredett (tolószékes egyedül álló anyuka, fekete-fehér házaspár, trans(nem nemi, hanem humán-virtuális) gyermeken keresztül, melegek, bevándorlók, mindenki megfordul itt), mégis tök jó a dinamika közöttük, mindegyik érdekesre sikeredett. Na meg már most látszik, hogy mivel mindenki ennyire más, minden szál egy kicsit máshogy fogja megélni a dolgokat. Kíváncsi vagyok hova fut ki, eddig 2 rész 2 óra, egy percre nem unatkoztam.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.10.16. 17:07:46
  • grebber
    #12060
    BREAKING: Visszatér Dexter!
  • BenedekFeco
    #12059
  • BenedekFeco
    #12058
  • repvez
    #12057
    hát nekem a droidokkal is vannak fenntartásaim, mert néha túl robotosan viselkednek néha meg túl emberien, és így hogyan tudnának úgy felnevelni bárkit is, hogy ne legyenek olyan dolgai ami miatt ide jutottak.
    Főleg úgy hogy egymással is olyan viszonyban vannak mint az emberek, hogy féltékenyek és hiszékenyek , hazudnak egymásnak meg hasonlók.
    Pont ezek vezetnek ellentétekhez és konfliktusokhoz, ezeket akarják elkerülni az uj nemzedékkel, hogy békében tudjanak élni .
  • BenedekFeco
    #12056
    Pedig jól indult, tetszett az egész világ + az alapsztori. Father és Mother figurája nagyon eltalált, de aztán persze elkezdték nyomni a gyerekeket :( és ez miatt szerintem a közepe eléggé leült. A legvége meg átment teljesen WTF-ba.
    Várom a következő évadot, mert kiváncsi vagyok hova fut ki ez az egész, meg alapból bejön a képi világ is.

    6/10
  • repvez
    #12055
    A farkasok gyermekei.

    Hát az elözetesből jobbra számitottam, de egyelöre sok a megválaszolatlan kérdés benne és nem tudom, hogy egyáltalán lesz e válasz rá a későbbiekben .
    Van benne sok logikátlan dolog amik alapjaiban változtatná meg a történéseket.Van benne sok utalás a mostani világunkra is, de hála az égnek eddig itt a PC-s vonal kimaradt belöle ami máshol pl a netflixes sorozatokban folyton hangsulyosan jelen van.
  • repvez
    #12054
    de remélem nem ugy folytatják majd mint a kijelölt tulélőt. mert oit is az elso évad tök jó volt, azt hittem , hogy csak a támadás felgönygyölitésére koncentrálnak majd, aztán a következő részekben ,meg már volt minden benne (buzi, transz, meg pitiáner ugyes bajos dolgok amik egycsapásra meg tud oldani az elnök)csak a lényeg silányult el
  • IXEMGabeo
    #12053
    Dóri helyett sori
  • IXEMGabeo
    #12052
    Nem tudja valaki lesz-e folytatása a The mist (2017) c. Netflixes Dórinak? Tetszett az első évad és örültem Natalie halálának, aki nagy gane volt benne
  • IXEMGabeo
    #12051
    Tuti lesz folytatása. Josh Charles is benne volt aki szerepelt az Edes hármas c. Filmben
  • repvez
    #12050
    egyébként nem is értem, hogy mi volt a célja a sorozatnak, vagy majd még lesz folytatása? mert ez igy se nem foglalkozott a küldetéssel , se másmilyen témában nem történt se felvezetés se lezárás.
    csak ugy lóg a levegőben .
  • IXEMGabeo
    #12049
    Nekem se tetszett a kínai lezbivonal egyébként korrekt sorozat csak sajnáltam, hogy az utolsó részben érték el a Marsot
  • Jim Morrison
    #12048
    the boys s02e07
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    első 5 perc lényegében a stop soros / migránsok "kampány" D:

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2020.10.04. 20:44:30
  • LasDen #12047
    dehisz nem számít a nemzet/iség...
  • repvez
    #12046
    Away (távolban)
    Hát a szokásos netflix, csinálnak egy filmet ami igazából nem is arról szol mint aminek próbálja mutatni magát.
    Ez a sorozat is azt gondolná az ember, hogy valami amolyan féltudományos a marsi küldetés nehézségeit próbálja majd bemutatni
    Ehelyett kapunk egy családi drámát a szokásos meleg vonalat is belecsempészve és a propagandát, hogy nem számít a nemzet /nemzetiség csak az egyéni akarat.
    Arról nem is beszélve, hogy egy marsi küldetésre ugy küldik el az embereket , hogy ki nem állhatják egymást mindegyiknek családi problémája van és ugy telefonálgatnak haza mintha a sarki fűszeresnél lennének, hogy megvitassák a személyes gondjaikat még akkor is amikor a küldetésre kellene koncentrálni.
  • grebber
    #12045
    A már megrendelt hatodik évaddal fog véget érni a The CW Supergirl című sorozata, 20 részes lesz
  • BenedekFeco
    #12044
  • grebber
    #12043
    Elkaszálták a The Walking Deadet, de van egy csomó jó hír is!
  • passatgt
    #12042
    angol, 6 részesek csak :)
  • grebber
    #12041
    Nos úgy néz ki neki lehet esni az Altered Carbon 2 évadának mert lelőtték nem lesz több...
  • Jim Morrison
    #12040
    nope. köszi, majd meglesem. bár a 8 évad kicsit megrémít :D

    #12037 & #12038

    Még a hétvégén azért végignéztem, mert érdekelni mert érdekelt, hogy mégis mi hogy lesz. A több büdzsé jól állt neki, de igen, ebben a két évadban többször fogtam a fejem mint az első kettőben. Igen, skippelni lehetett csomó jelenetet.
    Megbánni nem bántam meg, de egy picit valóban langyisabb lett (számomra, azért annyira talán nem mint számodra).
  • BenedekFeco
    #12039
  • Tikal #12038
    Szerintem akkor itt hagyd is abba, szerintem már a második évad is kezdett átmenni gagyiba, valahogy már nem működtek azok az eszközök amiket használtak az elsőben. Minden még jobban túljátszva, lassitva, dramatizálva, szóval ami jön az egy nagy broáf.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2020.08.21. 14:55:02
  • BenedekFeco
    #12037
    szemezek vele jó ideje, de nem szántam még rá magam