12414
  • Calver
    #9921
    harmadik részhez ajánlom sok-sok asztal bekészítését. olyanokét, amiket nem sajnálsz, mert röpködni fognak.
  • ldavid
    #9920
    a Babylon 5-ot kezdtem el potosan azért mert nincs semmi scifi, az meg legalább jó hosszú +spinoff
    (bár most Mass Effectezek, szóval nincs ilyesmire szükségem :D)
  • stargatelost
    #9919
    Rick and Morty-t nézzél, ha jelenleg futó jó sci-fit akarsz. De az Adventure Time-ot sem szabad kihagyni szerintem, bár ebben több a fantasy elem. De az előbbi az kőkemény sci-fi, és nagyon elborult, és nagyon zseniális :)
    Régiek közül gondolom mindent láttál, SG-k, BSG, Farscape stb...
    Falling Skies tényleg nem ajánlatos, bár a 2.,3. évad egy kellemesen nézhető irányt vett fel, ez a negyedik katasztrofálisan rossz.
  • ldavid
    #9918
    én tegnap előtt néztem :D
    még pár részt nézni fogok belőle, aztán meglátom
  • Tikal #9917
    Ha már Narxis is azt mondja valamire hogy nem jó, akkor ott tényleg lehet valami gond, nem? :))
  • LasDen #9916
    tegnap megnéztem a Selfie 1. részét. Nem igazán érdekelt először, de Gillan miatt aztán csak lepörgettem. És nem bántam meg. Nem hangosan nevetős, bár van 1-2 poén ami ilyen, de inkább végig mosolygós volt. My fair lady sztori, de ez az egész közösségi médiás vonal nagyon bejön. Meghát Gillan gyönyörű :D Viszont nem hiszem, hogy 1 évadnál többet bírna a sorozat...

  • Herold
    #9915
    Ja Narxisnak nem kell hinni, az ő véleménye nem számít.
  • Tikal #9914
    lenntebb íra valaki hogy nem valami jó :(
  • Herold
    #9913
    Talán mert nincs. Esetleg az Extant-tal bepróbálkozhatsz.
  • Tikal #9912
    LOL, ok, valami jo sci-fi-t néznék, de nem találok semmit..
  • ldavid
    #9911
    nyugodt lehetsz, az volt az oka :)
  • Tikal #9910
    Falling Skies mennyire jó? Egyszer elkezdtem, de valamiért abbahagytam és félek azért mert gagyi...már nem emlékszem az okára :)
  • Narxis
    #9909
    Ahogy nézem elég gázosak a nézettségi számai de talán kap 2. évadot.
  • grebber
    #9908
    Extantról van info ,hogy lesz-e 2. évad vagy csak ez az egy lesz?
  • Sir Quno Jedi
    #9907
    Namost az mi nem magától kezdte átírni.
  • Narxis
    #9906
    :/
  • Tikal #9905
    nekem valahogy nem jött be, a színészek ( sok a B kategoriás jelenet ), a rendezés, kicsit olyan olcsó szaga volt.. már le is töröltem :)
  • Calver
    #9904
    nehézkesen indul be, áll-leejtősen kurvajó lesz.
  • Jim Morrison
    #9903
    Én még csak az első részt láttam, de nem tűnik rossznak.
  • ForzaInter
    #9902
    Sztem is marha jó a Strain, főleg az utóbbi 2-3 rész volt nagyon jó.
  • tugyiti
    #9901
    Én lentebb már kifejtettem a véleményem ,azt kapja az ember amit Guillermo-tól várni lehet ,végre nem menstruáló ösztrogén túltengéses sírós picsák a vámpírok ,kellemes kis hent ,meglepetésemre a nácik okkultizmusát is beleszőtték fákje nekem tetszik :) !
  • Narxis
    #9900
    Sztem jó, nincsenek nagy drámázások, megy az akció ezerrel. Csak kapkodod a fejed a sok hent hatására.
  • Tikal #9899
    The Strain-ről mik a vélemények? Első rész után kicsit gagyi szagot éreztem, B film szerű.... lesz jobb??
  • tugyiti
    #9898
    Sajnos egyet kell értsek veled ,amilyen nagy reményekkel ültem le az első 8 résznek Spielberg meg Halle Berry részvételének reményében.olyan csalódottan álltam fel ,most fogom 9-10-et megnézni ,de az önmagát felül író MI -mindenféle beépített megszakító algoritmust átírva - nálam kiverte a biztit sajnos :(
  • Narxis
    #9897
    Több rész kell, hogy beinduljon, nézd meg a 2-at és 3-at is. :D
  • ForzaInter
    #9896
    fu de rossz volt az 1 rész ebből:D
  • Narxis
    #9895
    Jaja.

  • cylonflatus
    #9894
    Ebből az Extantból nagyon jót lehetett volna csinálni, de ezek a karakterek... ennyire naivnak írni embereket, hihetetlen. Ráadásul elvileg baromi intelligensek, űrhajós, mi. fejlesztő, mindenféle tudományos fokozatokkal rendelkeznek, de csak tágra nyílt bociszemekkel csodálkoznak rá a történésekre. Messze nem csak ez a baja a sorozatnak, de talán ez a legidegesítőbb.
  • Herold
    #9893
    Kijött a 4. rész?
    Én még a 3.-hoz várom a feliratot.
  • Narxis
    #9892
    Mostantól hivjatok Dante Auerbach- nak.

    Sean Bean 4ever !
  • cylonflatus
    #9891
    Klasszikusokat csak pontosan :)
  • dregnarr1 #9890
  • cylonflatus
    #9889
    A BSG szezononként 20 epizód volt /az első évad valamennyivel kevesebb/, a Stargate 22, szóval az ”évadonként dupla annyi rész van” kijelentés nem kicsit túlzás.
  • ldavid
    #9888
    twd vendégszerepre készülsz?
  • SNICKER
    #9887
    ÁÁWATGWAAWAWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  • dregnarr1 #9886
    Az első 2-3 évadban sok 'heti ügy' rész van, később ezek száma csökken, vagy szorosan illeszkedik a főszálba. Szóval bár nem halad a cselekmény, a karakterek hátteréről, ellenségekről, motivációkról és hasonlókról hallhatunk új infókat, amik bővítik az univerzumot. Később sokkal jobban ráállnak a szerializáltságra (amikor ugye már van egy biztos rajongótábora az adott sorozatnak), BSG-vel hasonló szintre ér, csak itt ugye évadonként dupla annyi rész van, emiatt tűnhet úgy, hogy több a "filler".

    Itt egyébként az epizodikusság sem hátrány, mert nem ugyanabban a környezetben játszódnak a részek, mint pl. egy nyomozós sorozatnál, hanem mindegyik helyszín egyedi és érdekes, új világ, így a felfedezés öröme sohasem veszik el.

    Persze jól megfigyelhetők itt is, hogy vannak kötelező töltelékrészek, ilyenek például a "bázistámadás", "testmegszállás" és hasonló visszatérő motívumok, de a fent említett okokból ezeken sem lehet nagyon unatkozni.
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2014.09.03. 20:45:08
  • red13
    #9885
    Kb. olyannyira mint a Battlestar Galactica? Mert azt nagyon szerettem, és nem is volt zavaró, feltűnő, hogy olykor a fő témára max 10 percet szántak általában a végén, és mindig egy újabb karakter élettörténetét mesélték el mellette. De pl. sitcomot vagy bármely más olyan sorozatot ami az 1 rész 1 történet vonalon halad, nem tudom nézni.
  • dregnarr1 #9884
    Epizodikus, de erős átívelő szálakkal, van olyan évad ami gyak. szerializáltnak is mondható.
  • red13
    #9883
    A Stargate epizodikus vagy szérializált sorozat?
  • Tikal #9882
    utolsó két évad már szar volt..