50
  • Epikurosz
    #50
    Én nem láttam a Sunshine c. filmet, lehet, hogy csak a reklámfilmjét.
  • moikboy
    #49
    ez a jelenet a sunshine-ban van.
  • Epikurosz
    #48
    gybfefe!

    Te vagy az n-edik, akit le kell tolnom ezen a fórumon.

    Általános tévhit, hogy a világűr kb. -269 Kelvin fokos hidege annyira borzasztó lenne. Ez a hideg nem az a hideg, ugyanis amint alább írta a kedves fórumkolléga, nincs közvetítő közeg, így a hőátadás kizárólag konvekcióval, hőkisugárzással történik, tehát annyira nem vészes az a világűr. Sőt, a Nap felé forduló oldalon hűteni kell az űrruhát, mert annyira felmelegszik.Volt egyébként egy érdekes sci-fi film, amelyben a manus visszatartja a lélegzetét, és mindenféle űrruha nélkül átevickél egyik dokkoló nyílástól a másikig, és nagy baja nem lesz. Igazából, a sugárzás a gond, és a test belső nyomása, de rövid ideig kibírnánk. Hogy mennyi ez a rövid, én sem tudom.
  • gybfefe
    #47
    Igaz, ha a nap a zeniten van lehet 100 célzó fok is, de a 14 napos esték oda teszik a -150-et
  • ng0ofy
    #46
    Igaz lehet a hír... Most olyan nagy és sárga múlt héten meg még olyan kicsi volt...
    (add #22: Ilyen kavicsok minden vulkáni kőzetekben turkáló bányában vannak. add #33: Plussz a barátnőm minden holdfogytakor megbetegszik... :D add #44: izzad gondolom meg épp pisikél... nem elég hőátadó??? Hogy néz ki a holdtündér??)
  • Epikurosz
    #45
    Nem olyan gyorsan.
  • chungey
    #44
    Arra gondolsz, hogy hőátadó közeg nélkül nem fagy le a fütyülője? :)
  • Epikurosz
    #43
    Majd a kínaiak kiderítik, hogy mi a gáz a Holddal
  • Epikurosz
    #42
    Ebben biztos vagy?
  • gybfefe
    #41
    Asszem pár másodperc alatt elfagyott volna a cerkája ha előveszi, max a holdtündérkéknek tudott volna villantani a spaceviagrával mire hazaér asszonynak nem sok mindent tartogathatott volna
  • sathinel
    #40
    A földön mindenhol van élet még a sivatag is tele van mindenféle élőlénnyel, + elég sok ásványi anyagból lehet következtetni. Pl a mai sivatag régebben egy őserdő volt. Van erről egy jó kis film ahol elmagyarázzák hogy is történhetett pl ez meg afrikában. A folyók útvonala megváltozott, és kiszáradt, elsivatagosodott a terület. De még ma is találsz élőlényeket, vizet ha nagyon keresel.

    Amit mondtál ennyi erővel egy sóstó akkor bizonyíték hogy nem volt arrafelé soha víz?
  • Flanigan
    #39
    szerintem megint becsapták a népet
  • valamit
    #38
    És látod, a hír szerint már a Hold sajtját is felvizve mutogatják mindenkinek. ;)
  • moikboy
    #37
    #18 :D
  • Molnibalage
    #36
    És hol az örök "sajtból van a Hold" beszólás?
  • drfaust
    #35
    Tudod a tudósok egyik fele ezt mondja, a másik meg azt!De gondolom te nem hallottál a hold ciklikus keringéséröl ami nagyban torzítja a mérési eredményeket!
  • moikboy
    #34
    már megint ez a faszság, hogy közeledik a földhöz. értsük már meg, hogy távolodik. elméletileg is alátámasztották és mérésekkel (az űrhajósok által felvitt tükrön alapulú lézeres távolságmeghatározással) bizonyították hogy távolodik.
  • drfaust
    #33
    Persze, hogy nincs rendben! Spirális pályán mozog a föld körül és pár 100 millió év múlva becsapódik a földbe. A sötét oldalon meg fényeket láttak, a holdat megkerülő műholdak és űrhajók, ja és ha nem lenne a hold akkor nem lenne árapály sem!Az a kis víz már csak hab a tortán!
  • Epikurosz
    #32
    ez azért nincs így. Én pld. pár hozzászólásból elég jól tudok következtetni néhány fórumozó - beleértve téged is - karakterére. Mintavétel.
  • roliika
    #31
    Igen. Mellesleg a hidrogén az univerzum leggyakoribb eleme.
    Ehhez már csak egy kis oxigén kell, és lesz nagy bumm....naaaagy bádá bumm!
  • AbyssLord
    #30
    Azért számomra vicces, hogy pár mikrogrammnyi kavicsból már egy egész bolygó sorsát ki akarják következtetni.

    Ezek szerint ha egy földönkívüli pl az afrikai sivatagabn köt ki, akkor ezen elv szerint a föld egy sivatagos bolygó. lol.

    Az, hogy egy meteorbecsapódásokkal tarkított bolygó felszínén találtak kavícsot, amiben víz van, az még nem jelent semmit. ha a felszín alol 10 méterrel hozták volna fel, még az sem jelenti azt, hogy a holdon pocsolyánál nagyobb méretű vizfelület lett volna.
    Viszont ha mutatnak egy barlangot, amit a víz mosott ki, vagy folyó/tómedret, akkor már sokkal jobban elhiszem, hogy volt víz.
    Esetleg mivel a holdon úgy si baromi hideg van, akkor mutassanak tájat, amit a vasszer karistolt össze.
  • irkab1rka
    #29
    Arra gondoltam, hogy ha a holdról szökne a vízpára a kis gravitáció miatt, tudok egy közeli gravitációval rendelkezp helyet, ahol a viz nagy része kikötne, növelve a felszini vizek álományát.
  • orkaman
    #28
    ha egy holdit kérdeznél Ő azt mondaná, hogy a Föld lökődőtt ki a Holdból.
    :P
  • narumon
    #27
    Ez hit kérdése is. A Hold nem a földből "lökődött" ki.
  • PepeLopez
    #26
    Mi a holdról jöttünk, és le fogjuk vizelni a földet !!! :D
  • Myron
    #25
    Lassan kiderül h minden űrsziklán van víz...
  • Running
    #24
    ufók vitték a hódra a vizet szerintem, elrejtették h majd mi megtaláljuk, de nem tom miért jó ez nekik.
  • Tetsuo
    #23
    LOL
    Mint a Flash Gordonban, v nem abban
  • Dying Soul
    #22
    kell nekem egy ilyen szép csiszoltgolyó.
  • Tinman #21
    hold = Honfoglalás előtti mértékünk. (Talán a Holdra gondoltok? Egész más ügy...)

    Eredetileg az egy ekével egy nap alatt felszántott terület volt, a XV. századtól kezdve azonban a szántó mértékéből fokozatosan országosan általánossá vált, és más művelési ágakban is elterjedt.

    Kataszteri alegysége túlélte a metrikus rendszer bevezetését. Földnyilvántartási alkalmazását 1970-ben szüntették meg Magyarországon. A köznapi gyakorlatban még ma is használjuk.

  • n3whous3
    #20
    Ha még olvadós volt a Föld simán, csak az a gond, hogy elfelejtették megemlíteni az okosok, hogy vannak sokkal régebbi kőzetmaradványok is a Holdon, mint maga a Föld...
  • n3whous3
    #19
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddddddd
  • skodatuning
    #18
    kavicsokat hoztak a holdról? dehiszen sajtból van, nem?
  • Petka
    #17
    A holdra
  • GyuriX2572
    #16
    Van mikroszkópikus víz a Holdon. Most akkor hova szarjak?
  • Tinman #15
    Láma vagyok tudom, de egy valamikori üstökösbecsapódás maradványa ez tuti nem lehet?
  • DompR
    #14
    Sok, érdekesnek érdekes, de gyakorlati szempontból hasztalan állatka(az ADAM nem számít). Persze lehet, hogy ezek a gonoszok nem akarják hogy megtaláljuk Xenu Nagyuratm és ezért az űrkutatással vonják el a figyelmünk a földkutatástól ;)
  • roliika
    #13
    Háthoggyneee... kvantum szinten ismerjük minden porcikáját. :D

    /Jó lenne ha egyszer eljönne az idő, mikor tudnánk, hogy pl az őserdők mélyén vagy tengerekben mi lapul, vagy az arktiszokon...nem hogy más bolygón van-e víz...lol/
  • Epikurosz
    #12
    Miért, a Földdel minden rendben van?
  • Wilddog
    #11
    Nem hinném, hogy a zsebükben hozták le. Tuti steril körülmények között próbálták kezelni és nem csak egy műanyag zacskóban a prof asztalára csapták, hogy "Na ezt nézze meg, mit találtunk a Holdon!"