152
Az olajprobléma után már itt is a következő: Mad Max a láthatáron!
  • Tinman #112
    Álmodban.

    Egy kis falu népessége 100-200 fő, egy átlagos forrás víztermelő képessége nem elegendő száz fő folyamatos kiszolgálásához.

    Vegyünk egy noname falut... legyen pl. Budafapuszta, sok forrás van a környéken , csapból mi folyik? A Mura vize tisztítva.

    Vegyünk egyet egy másik megyéből, az ország másik végéből... Szatymaz jó lesz? Találd ki honnan kapják a vizet.

    Help 1.0: Szeged környéke
  • DJ BP
    #111
    aszondja #99-ben, hogy csak viccelt, naná :D
  • Vaxi
    #110
    ejjbazdmeg
  • degenerator
    #109
    pesten lehet. de vidéken forrásvizekből szerzik a betevőt. amit nem neveznék szennyvíznek.
  • Tinman #108
    Amúgy én 6 éve nem.
    Komoly... soha nem iszok csapvizet, leveseket is ásvány ill. CW vízből ^^
  • Tinman #107
    Szerintem neked a témában vannak fehért foltok
  • Molnibalage
    #106
    Mindenki tisztított szennyvizet iszik valamekkora arányban. Nem tudtad?
  • LSSAHPAUL
    #105
    Csak gondolom nincs pénzük.
    Tényleg Pestiek! Mit gondoltok hogy nektek a víz honnan van?
    - a dunából bizony.. csak történt egy tervezési hiba :D ugyanis a szennyvízet előrébb engedik bele pár száz méterrel.. így alapjába véve tisztított szennyvízet isztok. ( de lehet direkt csinálták így hogy ellenállóak legyetek a fertőzésekkel szemben.. pl mint a ciguk )
  • Kovács legény
    #104
    +2db á
  • Kovács legény
    #103
    viztisztitóról nem hallottak még a zöldek gondolom, a legdzsuvásabb iszappból is kristlytiszta vizet lehet már csinálni.
    Max drágább lesz de hogy hiny legyen belőle?...
  • Jungbluth
    #102
    Az biztos, hogy nem olyan vészes a helyzet, mint amilyennek néhányan megpróbálják beállítani. De azért jó lenne egy helyes nemzetközi vízpolitikát támogatni. Különben pár évtized múlva a csapból is ez fog folyni. Mármint a víz-probléma:)
  • Sadist
    #101
    ahahha, hogyne
  • GregSB
    #100
    "én is azt mondtam.Európát nem veszélyezteti jó lenne ha elhallgatnának a zöldek a hülyeségeikkel"

    Pff. Közvetlenül valóban nem veszélyezteti, de közvetetten igen is. Ehhez nem kell 200-as IQ hogy ezt belássa az ember. Szerinted azok a fejlődő országok, ahol robbanásszerűen nő a népesség tétlenül fognak ülni egy helyben ha egyszercsak nem tudják ellátni ivóvízzel és kajával az embereiket?
  • LSSAHPAUL
    #99
    Csak vicceltem. Kiváncsi voltam a reakciókra :) de többet vártam :)
  • Sanyix
    #98
    kevés a földön a víz, mindenki szomjanhal, ezért tehát NE FÜRGYÉ' LE!
  • Tinman #97
    Hát én bexarok rajtatok... viccből kérdeztek ekkora baromságokat.
    Ugye? Ugye?

    "Fürdeni meg elég hetente egyszer amúgy is"

  • Molnibalage
    #96
    Jaj... Nem először írsz ilyen égbekiáltó butaságokat az sg-n.
  • Molnibalage
    #95
    1,5 hete.
  • Molnibalage
    #94
    1,5 végeztem.
  • Aspyrin
    #93
    Csak Neked ;)

    A túl sok sós víz kiszáradáshoz vezet

    Jelenleg általánosan elfogadott tény, hogy túl sok sós víz rövid idő alatt történő elfogyasztása, – ami a hajótörötteknél a nagy melegben könnyen előfordul –, nem csillapítja a szomjat, hanem kiszárítja a szervezetet. A jelenség az ozmózisnak köszönhető.

    A só vizet vesz fel (ez a jelenség minden sótartónál megfigyelhető). Az emberi sejt nedve tartalmaz bizonyos mennyiségű sót, de ez jóval kevesebb, mint a tengervízé. Ha a sejtfal kívülről sós vízzel érintkezik, ez kivonja a nedvességet a sejtből, ahelyett hogy az befelé áramlana. Ezen kívül a tengervíz sótartalma túl magas ahhoz, hogy a vese gond nélkül feldolgozhassa.

    Az emberi test víztartalmának kétharmada a sejtekben található, a fennmaradó rész pedig többek között a vérben és az emésztőrendszerben, ahová ivás után elsőként kerül. Amennyiben sós víz jut az emésztőrendszerbe, a hipotalamusz erre specializált receptorai érzékelik a megváltozott ozmózisnyomást; ezek a receptorok nem csak a vízkiválasztásért, hanem a szomjúságérzetért is felelősek. A szomjúság első jele a kiszáradó száj, ugyanis a vízhiány révén csökken a nyálképződés, hogy elegendő nedvesség juthasson a vérbe.

    Ezért tűnik abszurdnak a sós vízzel történő szomjúságoltás, ugyanis bár sok folyadék jut a gyomorba és a belekbe, de ahol a legnagyobb szükség van rá, vagyis a sejtekben onnan kiáramlik. Tehát fontos, hogy a szervezetben lévő só és víz viszonyából adódó ozmotikus nyomás ne boruljon fel.

    Mindent csak mértékkel

    A szakértők szerint amennyiben csak sós víz áll rendelkezésünkre, javasolt kezdetben csak igen kis mennyiséget fogyasztani belőle, ugyanis ekkor a szervezet még nem dehidratálódott, és egy darabig képes elviselhető mértékig felhígítani a sós vizet.

    Apró vigasz, hogy a tengeren az esővíztől eltekintve van még egy iható vízforrás: a frissen kifogott halak némelyikének nedvességtartalma az ember számára elviselhetőbb mértékű sót tartalmaz, mint a tengervíz.

    A francia tengerészet kutatásai szerint az ember hat napig minden gond nélkül képes sós vízen élni, de azután az ozmózis rendszer már felborul.
  • LSSAHPAUL
    #92
    Sose értettem hogy a hajótöröttek a víz hiány miatt miért nyifantak ki.. bakker ott van a szájuk előtt igyanak bele. Sós.. naés a levesben is van só meg mindenben, legalább finomabb.. nincs édes víz! mindenhol ezt hallom, hát bakker nehogy már válogasson, tisztára üvegtigris lesz má.. hány bubis? -3 -akkor nem kell!
    Ahol nincs tenger vagy oceán se folyo oda meg ásni kell egy gödröt és elvezetni, ha lusták az emberek ássanak csak egy fél méter széles, fél méter mély árkot, az is ad annyit amennyi ivásra elég lesz. Fürdeni meg elég hetente egyszer amúgy is. A marson valóban vízhiány van, ha ott lenne pár millio telepes, na őket megérteném jáááj kevés a víz!! de itt a földön 2/3 víz van.. omg.
  • degenerator
    #91
    egyetem alatt ne tudsz elmenni gyakorlatra?
  • Molnibalage
    #90
    Ráadásul olyan területeken amiket jóformán nem is oktatnak.

    Az "elegen vagyunk" meg elég érdekes, mert a gépész állások 25-50%-a FOLYAMATIOSAN betöltetlen tudtommal. Tehát olyan helyre keresnek ember ami soha nem is lesz, mert kezdőt nem vesznek fel és tapasztalatot szerezni nem lehet abból amit nem igazán tanítanak sehol. Hihetetlen, hogy ezt nem látják át..
  • Tinman #89
    Pont azért mert VAN KIKBŐL válogatni... mert elegen vagyunk.
  • Rundstedt17
    #88
    gondolom több év tapasztalatot kérnek.
  • Molnibalage
    #87
    Víz mindenképpen kell bele, de a többi az tényleg kamu.
  • Molnibalage
    #86
    OFF

    Én Bp-től egy köpésre. A gond az, hogy az elvárásai a munkaerőpiacnak kicsit irreálisak szerintem.

    ON
  • sz4bolcs
    #85
    Vicces, hogy épp benéztem a "Kávé hatásai" topicba.

    Van valami összefüggés a vízhiány, és a kávé vízhajtó hatása közt? ;)
  • Tinman #84
    Attól függ hol élsz... Pesten nyert ügyük lenne, de család, élettárs, etc...
  • passatgt
    #83
    az csak humbug
  • Molnibalage
    #82
    Viccnek jó, de egy sör reklám sem ugrik be? Aztmondja, hogy komló, maláta, stb. és VÍZ van benne...
  • passatgt
    #81
    víz nem kell, sör legyen
  • Molnibalage
    #80
    Eddig nem úgy tűnik sajnos...
  • Dying Soul
    #79
    te mondtál hatalmas hülyeséget, oltottak. most mit akarsz?
  • Dying Soul
    #78
    józene. :)
  • SuperCharger
    #77
    Sztem nagyon.
  • Molnibalage
    #76
    OFF

    Én most végeztem gépészként, kíváncsi leszek milyen hamar találok állást.

    ON
  • SuperCharger
    #75
    Kutatómunkák meg tanulmányok... pffff. USA-ban annyi kutatómunkát meg tanulmányt gyártanak, hogy be lehetne temetni velük a Dunát fel egészen az Alpokig. Ha csak a negyedének igaza lett volna, már rég kipusztult volna az emberiség (mert érdekes módon mindegyiknek ez a vége). Van egy rakás senki kis kutatócsoport, akik szeretnék, ha felfigyelnének rájuk, ahhoz meg valami nagyon drámai felfedezést kell tenni, ebbõl születnek az ilyen és ehhez hasonló tanulmányok. Telenyomják rengeteg feltételezéssel, ugyan elképzelhetõ, de roppant valószinűtlen feltételezéssel, és végigvezetik a gondolatmenetet. Persze, hogy katartikus vége lesz. Alátámasztásképpen megspékelik még néhány ilyen 13000 literes statisztikával, hogy tényszerűnek hasson, és irány az újság, vagy nem is, rögtön az Internet. Híresek vagyunk!

    Egyrészt, a víz körforog, másrészt kurva sok is van belõle. Ha ilyen mértékben nõne a népesség, mint ahogy a 20. században nõtt, akkor valóban baj lehetne a vízmennyiséggel, de sztem sokkalta valószínűbb, hogy a népesség csökkeni fog. Mégpedig amiatt, hogy fogy az olaj, és a kevesebb olaj kevesebb embert fog tudni eltartani. És ahogy Tinman is kifejtette, jobb lesz, ha kevesebb lesz az ember, mert minden annál többet ér, minél kevesebb van belõle.
    (kereslet és kínálat... brrrrr.....)
  • degenerator
    #74
    ezek mind olyan szakmák, ahol kapkodnak az emberek után...

    ha gépészmérnök lenne, vagy tényleg olyan szakról kerülne ki, ami színvonalas kézpést nyújt, akkor hidd el, talál munkát.
  • Tinman #73
    Van köztük IT-s, és újságíró is ^^