107
Virtual Grand Prix 3 Simulator
  • Danecay
    #67
    ObjectConverter Relased

    The first beta of ObjectConverter is now available from the Download section for VGP3!

    The ObjectConverter utility can be used to convert 3d objects and models from popular 3d formats (currently 3ds and lwo objects supported) to the VGP3 internal format.
    ObjectConverter is the natural companion of TrackDesigner3, enabling the track editor tool to import external objects allowing for rich content creation in the development of new tracks, but it can be used as a standalone application to change any existing VGP3 3d shape such as cars or helmets.
    Így már lehet az autómodelleket is piszkálni:)
  • Alexease
    #66
    Nem probaltam a demot, de szerintem csak 1 palyat lehet benne hasznalni.
  • Game Hunter
    #65
    Az lenne a kerdesem, hogy a demoban mennyivel kevesebb dolog van benne, mint a megvett beta programban?
  • Alexease
    #64
    A palyakeszito mar megjelent hozza (hivatalosan), eleg jo, egyedi. Az autokat is lehet piszkalni (szoveges file az egesz, csak egyelore Olasz:) Modelt meg nem lehet berakni, de valszeg lesz azis.
  • emericovsr
    #63
    Hát de ha modolható, mégha bonyolult is, akkor egy ligának akár érdemes vele kezdeni valamit. Mivel ez egy személy, akár meg is kereshetem az arcot, hogy adjon nekem mondjuk 20db licenszet olcsóért. Na jó előbb kipróbálom :)
  • Alexease
    #62
    Igen, van. De mivel 1-200 embernek van meg (de ennek csak a toredeke hasznalja:P), igy nem kell szamitani semmi komolyra;)
  • emericovsr
    #61
    Végig olvasgattam az oldalt, de nem találtam egyik kérdésemre választ. Ebben van multiplayer?
  • Alexease
    #60
    Megjelent a VGP3 F1 2008 CarSet (festesek, sisakok, gumik, eroviszonyok stb.)
    Regisztracio utan toltheto: http://www.siniscope.com/vgp3evo/screenshots.html
  • lac coo
    #59
    Hát a kavicságy az itt valóban kavicságy ! :DDD
    Ha megálltam benne még soha nem tudtam kikeveredni onnan !:))))
  • lac coo
    #58
    Az jó !
  • Alexease
    #57
    Meg csak 0.87 Beta:) Modolhato, lesz hozza mas is. Hivatalosan is van lehetoseg barmilyen auto beepitesere (nem csak openwheel), talan/elvileg lesz is (a fomenuben van sorozat valto).

    A palyaeditort mar kiadta. De sajnos, mivel multiplatfor, kicsit macerasabb mint az rF:)
  • lac coo
    #56
    Csak kár érte, hogy egy autó van ... azt , hogy igazán ütős akkor mutatná meg , ha volna valami "autósabb" autó is ! :(

    Netkar is így tanul, nem, ezek gondolom rokonok vagy valami ! :DDDD
  • Alexease
    #55
    Amugy zsir profi a fizika:) Mar evekkel ezelo hasonlo volt mint az LFS/nK/Papy. Felfuggesztesben, FFB-ben, gumiban, FlatSpots-ban stb. Raadasul uj a gumi is, teljesen flexi, dinamikus, stb. Hasonloan mint az LFS-ben, csak itt nem latszik (mert minek:P).

    De a legjobb poen az AI:) Az elozoben is jo volt, de itt nagyon faszan tanul:)

    Probabol mozgasd at valahova a Circuiti/"palyaneve"/config mappabol a ia_formula.config es a ia_formula_b.config (ha van) file-okat.
    Indits egy versenyt. Mindenki ott marad ahol van. Menj egy kort a palyan, jo lassan, idetlenul, cikazva stb. A kovetkezo korben elindulnak, es figyelembe veve a palyat, az utvonaladat stb. frankon korbe mennek. Aztan korrol-korre javulnak:D
  • lac coo
    #54
    Ehez nem értek ,de szemlátomást piszok jól fut !
  • Alexease
    #53
    Ez ilyen ilyen jol megirt program! Raadasul multiplatform (PC+Mac). O meg tud programozni, nem a "programmal epitsunk programot" stilus:)

    A teljes program, autok es palyak nelkul 40Mbyte;) Sot az 1 darab EXE, ami futtatja a programot (semmi kulon DLL, plugin meg csicsa) 800 kByte (kilobyte)! :)

    Es tud mindent ami kell (arnyekok, tukrozodes stb.). Ja es meg a VertexBuffer nincs is engedelyezve, ami meg gyorsitana rajta egy keveset;DDD
  • lac coo
    #52
    Ez most az OpenGL miatt ilyen gyors vagy csak/és nagyon jól megírt motor ?
    Marha gyors nálam a P4-esen is , még sok autóval is !
  • Alexease
    #51
    igaz mar irtam, de a garazsban figyelj oda, mert jobb- es baloldal forditva van;) De erdemes tesztelni (foleg a hatareseteket:P), mert latni is a valtozast es erezni is rendesen:)

    Teszteld a gumitipusokat, kozben latni a kepernyon (talan * vagy G vagy egerkattintas) kopast, melegedest, folyamatosan erezni a kulonbseget. Probald ki az eso gumit:)))
  • Alexease
    #50
    1-4-ig vannak a kameranezetek, cockpitbol ketto van;)
  • lac coo
    #49
    Köszi !

    Ás azt a fránya iránybanézést hogy lehet lelőni ?
  • Alexease
    #48
    Igen, itt egy kicsit jobb a sebessegerzet;)
    - A kormanyt jol allitsd be, FFB plusz a garazsban a kormanmyszog, mert eleg valtozatos;)
    - A garazsban ki tudod kapcsolni a kiprorgesgatlot az Elektronika resznel. Ha folyamatosan vilagit a TC a kormanyon, akkor be vankapcsolva;)
    - Allitgatsd az autot, cserelj gumikat, teljesen jo a gumifizika!
    - Replay: P betu. Optionsben nezd meg a tobbit, van nehany billentyu.
    - Tores meg nincs hivatalosan, de be lehet kapcsolni:
    ..\Config\opzioni.config:
    SIMULATION:
    1 1
  • lac coo
    #47
    Jó a cucc, csak kicsit gyors nekem a tempo, el vagyok szokva az ilyen autóktól ! :)

    Replay meg törés nincs a demoban ?
  • Alexease
    #46
    Feltoltottek mashova a DEMO-t, igy most mar normalisan le lehet szedni. Aki eddig nem probaltta, szerintem nezze meg:P
    VGP3 DEMO v0.78
  • Alexease
    #45
    "VGP3 is an amazing sim even in its current stage of development.

    The car and especially the tyre physics are one of the best i’ve seen in an open wheel simulation. On par or little bit more advanced than NetKar Pro, much more advanced than any ISI Gmotor based sim, IMO.
    The FFB reminds me of NetKar Pro or LFS, but more informative. You can even feel the vibrations from flatspotted tyres! For a better FFB feeling in the low speed corners, you can reduce the FF Linearity slider, BTW.

    The AI is very good and puts up a good fight. It reminds me of GP4 excellent AI, and its better than GTREvo, IMO.
    Graphics are good (not best, but good). If you force antialiasing and anisotropic filtering from the graphic card control panel, VGP3 looks on par with GTREvo, IMO.
    Currently in development are changeable weather effects and full car damage AFAIK.

    The best thing its open for modding, as rFactor. They even released a track editing tool TrackDesigner3.

    AutoSimSport has very good review of VGP3 in vol.4 iss.4."
  • Encore
    #44
    Igen ez is igaz lehet, rFactor főleg zártkasztnis kocsikban remekel 8akkor meg már inkább valamelyik simbin játék) mintsem formula modokban. talán lehet hogy amiatt tűnik kevésbé jónak a VGP3 mert megszoktam az rfactor modokat. Viszont az is biztos, hogy a jelenlegi formájában a VGP3 is csak a vérfanatikusoknak ér meg pénzt, a demot érdemes megnézni, meg majd visszanézni rá egy év múlva, hogy hol tart a cucc.
  • Alexease
    #43
    rFactor-t ne nezd, ahoz nem hasonlitsd, az eppen hogy oszver;) Eppen az rF ami szep, latvanyos, hangulatos, de fizikaban, gumiban, FFB-ben erosen hianyos*;) Az LFS/netKar/Papy(NR, iR) vonalhoz hasonlitsd.

    * Pont az rF modokra mondtak, hogy "simularkad":) Nem rossz, de a modoknak csak a toredeke hasznalhato, a legnagyobb resze erosen barkacs:)
  • Encore
    #42
    Erre mondtam, hogy a beállítások macerásak mire belövi meg kiismeri az ember. Abban tényleg jó, hogy mindent érezni az autón ha setupol az ember, de talán épp amiatt hogy ez nem is igazán F1, kicsit olyan öszvér érzetet kelt. A grafika nem lényeg, a fizika a fontos de mivel leginkább rfactor F1 modokkal játszom, azokhoz képest nem olyan jó.
  • Alexease
    #41
    Kellemes Unnepeket Mindenkinek!
  • Alexease
    #40
    Kicsit hasonloan elvetemult, mint a netKar, 1 emberes "probalkozas":) De ez mar a 3. verzio, vagyis nem annyira maceras mint az elozoek. Raadasul Mac+PC kombo, OpenGl-lel, vagyis az is erdekes dolgokat szul.

    Fizikaban, szimulacioban (megvalositas, technika, programozas, szmitasok stb.) amugy a felso reteget kepvideli (LFS, netKar, Papy). De hasolno "massaggal" mint az elozoek kozotti kulonbseg.

    Hasonlitani nehez. A grafikaval, efektekkel egyertelmuen nem erdemes foglalkozni (lasd Mac+PC OGL:) De igazabol ez nem F1 (mivel nem lehet hivatalosan), es ami a gumikon is latszik, azt is nehez osszevetni.

    De meg erosen betas a cucc (0.78, a demo nem tudom melyik verzio), a keszito szerint is nagyon hianyos. De ha valaki raer egy kicsit, es ha mar van ingyen demo, akkor erdemes egy kicsit piszkalni.

    A garazsban szetpiszkalni a beallitasokat (mindent latni es erezni az auton). De van 2 dolog, amire erdmes figyelni:
    - a kormanyom a folyamatos TC felirat, a kikapcsolt alapotot jelenti:)
    - a garazsban a jobb- es baloldal beallitasai forditottak. Pl. ha baloldalt -2.5 Camber van akkor az jobb oldalt +2.5, furcsa, de igy jo;)
  • Encore
    #39
    Kipróbáltam a demót és valahogy nem igazán fogott meg, pedig szeretem az F1-et. A kocsi kezelhetősége valahogy nem az igazi. Ja, és mire mindent betudtam állítani a menüben....
  • Alexease
    #38
    Palyabemutato, verseny kozben;)
    VGP3 - Monza - YouTube HD Fullscreen

  • Alexease
    #37
    A hozzaszolasok gyakorisaga miatt szoismetles lesz: megjelent Monza a programhoz, lehet tesztelni! :)
    http://www.vgp3.com/main.php
  • Alexease
    #36
    Megjelent a legfrisebb verzio es a TrackDesigner!
  • Alexease
    #35
    VGP3_Hungaroring_Onboard (AVI, H.264, 10MByte)
  • jo01
    #34
    Tudom hogy nem ide kéne írni de segítsetek ha tudtok mentőhelikopter szimulátort akkor leírnátok a nevét ha nem mentőhelikopter szimulátor az se baj
  • Alexease
    #33
    Ez egy teljesen onallo jatek (MAC es PC). De meg beta/alpha/test. Linkek az #1 hozzaszolasban.
  • lac coo
    #32
    Az ! :DDD
    Amiről te beszélsz az egy teljesen más játék !
  • Bence94
    #31
    na akkor újra... ez egy mód vagy mi? mert nekem van grand prix 3 ami nem most jelent meg hanem 2000 környékén.
  • Bence94
    #30
    ez nagyon értelmes volt.
  • lac coo
    #29
    Húbazdmeg :))))
  • lac coo
    #28
    :)))