107
Virtual Grand Prix 3 Simulator
  • Bence94
    #27
    nekem grand prix 3 van simán van köze ehhez mert ez jobban néz ki mint ez vagy ez csak valami tuning edísön?
  • Alexease
    #26
    Nemzetkozi szinten, osszesen 138 embernek van meg a program:) Abbol 2-en vagyunk Magyarok;)
  • lac coo
    #25
    Szerintem egyedüli vagy ebben az országban, akinek megvan a játék ...:DDDDD
  • Alexease
    #24
    V0.70 improvements/addons:

    - upgraded the drivers' roster to up to 20 cars/drivers
    - slightly better car 3d shaders for more realistic color rendering
    - added possibility to change brake balancing from within the car (while driving)
    - slightly better collision prediction in online races
    - enforced track checksum control in online races*
    - added possibility to use a non-linear force mapping to force feedback so that low forces are "boosted" to an higher level
    - added possibility to increase force feedback strenght over 100%, this saturates force at hi-speed but may give better feedback at low speeds
  • Alexease
    #23
    Bemutato a BSim-Racing-en
  • Alexease
    #22
    Uszkve;)
    Ugyanugy Imolaban, ahogy az rF-es videon volt, sajat stilusban vezetve (nem eroltetve, gyilkolva, inkabb elvezetbol, de azert megprobalva pontosan, temposan, stb:D), ±1 masodperc a kulonbseg a ket program kozott:)

    A kulonbseg ott van, hogy mig az rF-ben szinte ugyanolyan koridoket mentem 3-4 korokon keresztul, addig a VGP-ben az elsoben sokkal rosszabbat, utana behoztam, es 2-3 kor utan mar sokkal jobbat (-2 masodperc);) Plusz a VGP-ben tobbet kell gepeszkedni, ketszer nem csinalom meg ugyanazt a kanyart ugyanugy (mondjuk bena is vagyok:D).:)))
  • lac coo
    #21
    Gondolom az autó teljesítménye , fizikája alapján F1- ként sorolható be !
  • Alexease
    #20
    Igaz, valoban nem F1:)
  • Danecay
    #19
    Egyébként ez mitől F1 játék? Az autók kasznia, festése, még csak nem is hasonlít az F1-es autókéra, a mostaniakra különösen nem, és a gumik is slick-ek. Egyedüli hasonlóságot egyedül a nevek terén fedezek fel :) Értem én, hogy nem liszenszelt semmi, de attól, hogy Open Wheel, még nem Forma 1, szerintem. Persze nem kötekedni akarok, csak gondoltam írok ide valamit :)
  • Alexease
    #18
    Lehet;) Ha nagyon tolja az ember, elmelegedett, kicsit kopott gumikkal, akkor sok-sok apro ellenkormany kell folyamatosan, amit a videokban nem nagyon latni, hallani (nem eso gumikkal:P). De friss gumikkal (nem hideg) eleg jol, batran lehet tolni neki. Persze, meg csak v0.64, vagyis van/lesz meg mit rajta barkacsolni;)
  • lac coo
    #17
    Hát, ez teljesen jónak tűnik ! :)
    Kicsúszást lehet akkor is fogni ha , nem veszed el ennyire a gázt ( jó , gondolom ez most extra, mert cxsúszott nagyon ...) ?
  • Alexease
    #16
    Ilyet is lehet, eleg kinlodos;)
    Silverstone, szaraz, meleg palya (egyelore nincs eso), de full eso gumikkal;)

    A hideg gumikkal elindulni, es 1-2 kanyar himestojas-pedal;) Utana gyorsan kopik, es 1 koron belul elmelegszik, elkopik, es a vegen a celegyenesben mar hatso defekt;)))))))

    VGP3_Silverstone_RainTyreTest (AVI, WfV, H264, 11MByte)

  • Alexease
    #15
    Nem tudom, de mar mashol is lattam ilyet, csak nem tudom hol (talan VGP2?!:DD)
    Amugy a SETUP/TYRES menu poenos, mert az a piros auto felulrol 3D-s, es latszik ha allitod a kerek dolest, osszetartast, stb;)
  • lac coo
    #14
    LOL!

    Ezt a fordított két oldalt- beállítást honnan találta ki az ürge ? :)))
  • Firerock
    #13
    ha van ilyen átalakítód[neki van]
  • passatgt
    #12
    nem pont ide kapcsolódik, de ps2-höz való kormányt pc-re rátudom kötni?
  • Alexease
    #11
    Pontosan olyan, mint amilyen a videoban;) A jotol azert messze van, de a lenyeg, hogy erezni a seruleseket.
  • Yoda001
    #10
    pontosabban csak videón, és ték
  • Yoda001
    #9
    a törés tényleg olyan jó mint a videókon?
  • Alexease
    #8
    Ez ez nem vicc volt:)
    "1. Using VGP3 account
    To use a VGP3 account, you must be at least 18 years old..."
  • chalezlopez
    #7
  • Alexease
    #6
    Igen, ez a legnagyobb gondja, hogy kiprobalni is csak penzert lehet (egyelore). Irjuk fel neki, hogy beta-teszt-akarmi;)
  • passatgt
    #5
    ha ingyenes lenne megpróbálnám:)
  • Alexease
    #4
    Ja, a videokban, a kepeken a kijelzon talalhato TC felirat, a kikapcsolt allapotot jelzi:) Nem tudom miert, ugy nez ki az Olaszoknal minden forditva van:)))
  • Alexease
    #3
    Gondolom, egy sort sem olvastal el abbol, amit irtam?!:)
    De amugy sem jo neked, mert 18 a minimum eletkorhatar a jelentkezeshez:)
  • Firerock
    #2
    ezjoez?
  • Alexease
    #1
    Bar a VGP2 (topic) sem orvendett nagy nepszerusegnek, talan a VGP3 (topic:P) is megerdemel egy topic-ot, meg ha csak olyan elvetemult, megszallott egyenek fizetnek ezert a jatekoert, mint en;)

    A Virtula Grand Prix "sorozat" egy igazi oszver, vagy inkabb torszulott;) Ez elsosorban a multi platfor/rendszernek koszonheto (PC/Macintosh) es az emiatt hasznalt grafikus API-nak (OpenGL). Akinek a grafika az elso, aki shaderekben szeret furodni, az messzirol kerulje el;)

    A nevebol kitalalhato, hogy "autos jatek", "szimulator" vagy egyszeruen "racing game":) Meghozza Formula1, mindenfele liszensz nelkul;) Ebbol adodoan nem csak grafikailag talalhatjuk "erdekesnek" az autok kidolgozasat, hanem alapvetoen is "furcsak":D Termeszetesen azert hasonlitanak az autok kivulrol, de cockpit, onboard nezetben valszeg sokan szivrohamot kapnak a latvanytol;)

    Hogy az F1 hangulat meglegyen, csapatok es pilotak is kellenek. Ezek elnevezese is vicces:) Pl. nehany csapat: McCormick, Ferretti, Waking, Takoya vagy eppen Roteur;) Es persze az ezeket terelgeto pilotak: Karneenan, Kuadrica, Alejandro, Sakura, Parquet, stb. :D

    Es a legfontosabbak: szimulacio, autokezeles, szolgaltatasok.
    Ha be kell sorolni valahova, hasonlitani kell, akkor talan az LFS, netKar az iranyvonal;) Ez is 1 emberes jatek (1 valaki kesziti), komolyabb kiado, forgalmazo nelkul. Sajnos kidolgozottsagban, szolgaltatasban (autok, palyak, stb.) messze alul marad (1 auto es 3 palya - Imola, Silverstone, Indianapolis), foleg az LFS melett;) Raadasul ez is Olasz mint a netKar;)) De szerencsere a program felulete, menurendszere, kezelese nem annyira elvetemult mint amit a netKar-nal tapasztalhatunk:D

    Az auto kezelese is LFS/netKar stilusu, vagyis a felfuggesztes, a gumik es egyeb erok az FFB-n hasonloan erezhetok. Nem ISI engine fele (F1C, rF, GTR, RACE, stb.) efektezett FFB. Hogy mennyire szimulacio? Az jo kerdes es eleg relativ;D Nem lehet padlogazt nyomni, fekezni kell a kanyarban, melegednek, kopnak a gumik, viszonylag realis koridoket lehet teljesiteni, stb.:P Azonnal erezheto a kulonfele gumitipusok kozotti kulonbseg, a hideg, a meleg, a kopott vagy a defektes allapotuk. Fizikalisan lathato, es ami fontosabb, erezheto minden beallitas (camber, caster, toe, egyeb felfuggesztes, stb.). Serul, torik az auto, bar meg elegge betas;) Egy utkozes utan kilazul, fityeg, mozog, leszakad az elso- es hatso szarny, elmozdul, leszakad a felfuggesztes, kerek, stb. Ezek allapotat mindig nagyon jol erezni.

    Egyebek, cimszavakban;)
    Van AI, eleg hasznalhato, egyedi, palya-tanulos kategoria;) Van edzes, 3 x idomero es verseny. Van PIT, de nem animalt, raadasul erdekes megoldassal;) A hangok elfogadhatoak, nem generalt LFS/netKar zummoges;) Van visszzjatszas, elore- es hatratekerheto, lassithato, gyorsithato, leptetheto, de nem elmentheto:D Kameranezetek: 2 cockpit (statikus, dinamikus), "hatulroltologatos", es TV-cam. Van online lehetoseg, keszulo dedikalt szerverrel. Mivel meg beta, felkesz (V0.65) igy folyamatosan keszul, fejlesztes alatt van, folyamatosan kerulnek bele a kiegeszitesek, pl. alllithato cockpit, FOV, telemetria, tovabbi palyak, stb. De elonye, hogy a hivatalos, privat, fejleszto forumon "bejelentett" bug-ot (pl. tegnap szoltam a setup miatt:P) 1 nap alatt, mar a mai napra javitotta;)

    Valszeg sokmindent kihagytam...;)

    Igazabol en nem nagyon szeretem az F1-et (jatekban, szimulatorban). Az LFS jo lenne (grafika, fizika, auto, szolgaltatasok, stb.), de nincsenek "normalis" palyak. Az rFactor ala keszult F1-ek is jok, de ott meg nem erzem normalisan az autot, a mozgast, a fizikat;( Ez az egy engine (VGP) amivel elvezem a korozgetest az F1-es autoval;) Aztan, hogy mennyi koze van egy F1-es autohoz, az mar maskerdes;)))

    Sajnos barmit irok, az igazi az, ha valaki kiprobalja. Es legyen barmilyen a program (csunya, keves szolgaltatas, felkesz, stb.), ez a legnagyobb hatranya, nem lehet kiprobalni;)))) Vagyis ki lehet, csak hat penzert (15 EUR, ~3500 HUF). Raadasul, nem eleg hogy olyan amilyen, ez a befizetes csak 1 evre szol;) Osszehasonlitva az LFS/netKar/rFactor vagy barmelyik jatekkal, ha meg benne is lenne minden (palyak, autok, szolgaltatasok), es nem 1 evre szolna az osszeg, meg akkor is sok...:)

    Igy nem csodalom, hogy ha a weboldal statisztikajuknak hinni lehet, hogy egyelore osszesen 57 (otvenhet! :P) ember rendelkezik ezzel a "csodaval":) Es ha a feltetelek igy maradnak, nem is lesz sokkal tobb;) Bar nem sok (relativ) az a ~3500 HUF, de ki az, aki vakon kiad ennyit egy felkesz valamiert, 1 evre?!:) Sokan meg a teljes verzioert sem adnanak ennyit:D

    Ez csak egy leiras, bemutato volt, nem reklam, nepszerusites, nem buzditok senkit hogy megvegye, mert nem szeretnem hogy meglincseljenek a "kidobott" penzert! :P
    Igy csak az probalkozzon, akinek van felesleges penze, turelme, ideje, es elegge megszalott hogy minden ilyesmit kiprobaljon:)

    Talan majd egy ev mulva, ha esetleg vegleges lesz, es lesz demo, ki lehet majd probalni ertelmes feltetelekkel is;)

    Es akkor jojjenek a materialok:)

    Hivatalos weboldal, infok, kepek, forum, letoltes, stb.

    Es nehany video:

    Menuk: Nehany menu, funkcio meg nem mukodik. A hatter bugyborekolas a videoban az valami codec gyokerseg:)
    VGP3 Menuk


    Garazs: Erdemes megfigyelni, a jobb- es baloldal kozotti forditott beallitasi kulonbsegeket;) Elvetemult;)
    VGP3 Garazs


    Egy kor Silverstone-ban, visszajatszasbol, kulso belso nezetekben.
    VGP3 Silverstone


    Egy kor Imolaban, realtime vettem fel, hogy lehessen latni az overlay cuccokat (kijelzok, eredmenyek, kozben kapcsolhato gumiinfo, stb.). Motion blur (meg) nincs a jatekban, az a kodolas miatt kerult ra, mivel 50fps-sel vettem fel, es supersampling-olt a Vegas;D
    VGP3 Imola



    Nehany szandekos utkozes, neha latni a fityego szarnyakat es azutan a hatasukat:)
    VGP3 Damage


    Es legyen 2 screenshot, ami inkabb elremiszto lehet egyeseknek, mint kedvcsinalo:DDDD A tobbi a weboldalon.