2669
Nektek van légpuskátok?
  • EnxTheOne
    #629
    sziasztok! Lenne egy off kérdésem: ( útána néztem neten, de nem találtam semmi használható informáciot): Mi a külömség a .22 LR és a .22 WM között?
  • bodajoci
    #628
    Hát elméletileg pontosabbnak kéne lennie, mint a 350 Magnumnak, mert merevcsövü. Aztán ki tudja, sajnos nincs ilyen puskám.
  • gerypapa95
    #627
    szép puska ! azt hallottam róla viszont hogy nincs olyan pontos mint a többi Diana..hogy mennyire igaz azt nem tudom..
  • Oberst
    #626
    Bassza meg! Az is 167 e. pénz! :-(
  • Oberst
    #625
    www.nimrodderringer.hu Tévedtem! Itt már 329 e. forint kukker nélkül! Részletes leírást a ponggi.hu oldalon találsz róla.
  • bodajoci
    #624
    Vagy a 460 magnum, inkább, mert alsókaros:-)
  • gerypapa95
    #623
    Ha már tényleg komoly légpuskát akarsz venni..hát akkor Diana 350 Magnum :)
  • Sguniverse
    #622
    És ezt hol lehet kapni? Voltam pár fegyverboltba, de elég furán néztek rám....
  • Oberst
    #621
    Szia! Van negyed millád erre a fegyóra? Pont most? :-) Inkább vegyél CZ 200T-t. Sokkal olcsóbb (kb. 120 e.)és sokak szerint jobb is.
  • Sguniverse
    #620
    Tiszteletem az uraknak!
    Kinéztem magamnak egy légpuskát, ez a Weihrauch HW 100-as. Érdekelne a véleményetek erről a légpuskáról, illetve ha tud valaki hasonlót ajánlani azt megköszönném.
  • grimm13
    #619
    Szerinted miért nem írtam hogy ki az a haverom aki eladná ? Ha jó vásár még lemaradnék róla :D A választ pedig köszönöm !
  • Oberst
    #618
    Ne akarj ilyen fegyvert! Olyan mintha éles puskát birtokolnál. Egyesületi tagság, versenyengedély, kötelező szint meglövése, rendőrségi engedély, orvosi alkalmasság..... Brrrrr!!!
  • Morphin
    #617
    mivel nem engedélyköteles,nem tudna miért megbüntetni...csak ne nyilvánosan hord (de írtad h tokban viszed...) ennyi
    jah és ha nem vennéd meg,én megveszem szívesen^^
  • grimm13
    #616
    Hello mindenki ! Van egy haverom aki eladná nekem a Slavia 630-asát 20ezerért dupla rugós,távcsővel. Szerintetek megérné ? Ja és ahhoz hogy elmegyek a puskával a lőtérre (persze tokban lenne a puska ) ahhoz kell valamilyen engedély vagy megbüntetne a rendőr ha mondjuk igazoltatna és nem lenne nálam engedély a légfegyverhez ?
  • DeerHunter01
    #615
    7,5 Joule-ig nem kell engedély a légpuskához.
    az engedélyszerzésről meg egy vadászboltban biztos adnak infot
  • Roli888
    #614
    Hellósztok! Érdeklődnék, hogy nem tudja valaki leírni hogy megy pontosan az erős légfegyver tartásához szükséges vizsga. Hol kell letenni, mennyibe kerül, meddig érvényes, stb? Nagyon megköszönném a segítségeteket.
  • Gerypapa 95
    #613
    Azt hiszem egy kicsi hiba belefér ! amúgy meg értsd jól amit írni akartam ! tudjuk miről van szó..
    #605 : még a rabsickodásról annyit hogy én nem szoktam..mert apa erdész és nekem nem kell azt tennem hogy a család egyen egy jó fácán húslevest vagy valami..
  • DeerHunter01
    #612
    Slavia 630-asom van mint tudjátok.
    van rá egy 9x32x70-es Tasco távcsövem.
    már kb 1 éve van rajta.
    de mindig mikor szét kell szedni rúgócseréért a fegyvert vagy valami akkor nem sikerül könnyen beálliatni a pontos lövés irányát.
    mindig kell papirt tenni alá hogy jó legyen az állása a távcsőnek,mivel kicsit nagyobb mint amit a puska birna.
    valami megoldás nincs rá hogy jó legyen?

    amúgy sikerülni szokott általában belőni a célzást.
  • Oberst
    #611
    ON Hibát mindenki vét! Még én is! De a lényeg szerintem kihámozható a hozzászólásomból! Egy apró hiba: A mondat elejét nagybetűvel írjuk! Nem vaok, bocs vagyok már mai gyerek, de próbálok haladni a korral... OFF
    Rátérve a témára. A postával nekem semmi bajom nem volt. A Szláviámat így küldték. Olyan szarul csomagolták, hogy a csöve szinte kilátszott a dobozból! De kibírta! :-)
  • Morphin
    #610
    nemrosszak, csak postával ilyesmit nem veszek,másrészt pedig ezek messze vannak tőlem
    és tényleg nem vitázni akartam(nem is vitatkoztunk mondjuk) csak rávilágítani egy apró hibára
  • DeerHunter01
    #609
    ne legyen vitatopik pls.

    amúgy itt van 2 Slavia 630-as.
    Vatera1
    Vatera 2
  • Morphin
    #608
    szerinted?^^
  • Oberst
    #607
    A bekékített szövegrészt nekem címezted?
  • Morphin
    #606
    igazad van mindenben... amúgy te is tanulj meg írni...

    nem tud valaki 20e Ft környékén egy régi slaviat? esetleg van még vmi "minőségibb" puska ebben az árfekvésben??
  • Oberst
    #605
    Egy darabig stbil a laposfejü. De egy bizonyos távolság után a lövedék könnyűsége és a lapos fejből adódó légellenállás nanaszét szórja. Nagyobb távra hegyes vagy lencsefejü skuló kell, ami nehezebb is a laposnál. Még egy jótanács! Ha műveled is, de ne propagáld a rabsickodásod! Sokan olvassák ezt fórumot is....! :-)
  • Morphin
    #604
    rögpálya? az mi a f*szom...bazz puskád van és ilyen dolgokat nem tudsz...azonnal tedd le

  • Gerypapa 95
    #603
    már ha itt tartunk akkor a lapos szoknyás fejűnek jobb,biztonságosabb a rögpályája..én a Hämmerlihez ezt használom és nekem bevált ! a fácánt is ezzel lőttem !
  • szirla
    #602
    szia a válaszod köszönöm a komplett belseje hiányzik ami megvan a cső a tus az elsütőbillentyű(lehet csere az is) és a külső váz ezt nem tudom hogy hivják hivatalosan
  • Oberst
    #601
    Mi kell neked? Komplett dugattyú vagy csak a bőr tömítés? Ha csak a tömítés, akkor azt jónéhány vadász boltban tudsz venni bele. Máig is gyártják a magyar LG puskákhoz a bőrözést. Az pont jó bele. Tcs. sín maratás? Lövésem sincs. De egy jó marós talán készít neked bele occsuért.
  • Oberst
    #600
    A lapos fejü diaboló céllövő lövedék (és nem lőszer). Azért lapos a feje, hogy a lőlapon értékelhető körkörös lukat üssön. A hegyes fejü becsapódáskor sugár irányba szakítja a papírt.
  • DeerHunter01
    #599
    nekrm van Diabolo tompa töltényem de egy nagy rakás szar.
    nem lehet vele pontosan lőni,meg selejt a fele.
  • kay12
    #598
    HELLO
    Azt szeretném kérdezni hogy a tompa nlégpuska lőszer mire való???
    Azért mert a tompa az elebe nincs olyan áromvonalas ugyhogy lassabban is repül meg nincs is akkora átütőereje mondjuk az utóbbi célbalövéskor nem nagyon számít.
  • szirla
    #597
    sziasztok kérdésem lenne kezdő légpuskás vagyok első szerzeményem egy vaterás "csoda" lider na de ezt hadjuk egy kalap ..... . na a kérdésem az a következő Haenel shul 303-as hoz dugattyut hol lehet beszerezni vagy egyáltalán fellelhető még? a távcsősin bemaratása mennyibe fáj kb. köszönet a válaszokért
  • Morphin
    #596
    Hali!
    felmentem a nimród-ra, ott a Summit név Remington márka alatt szerepel...megnéztem az említett Crosman Phantom-ot is, hát müanyag tus,elárul mindent(én meg se fognám) a Remington Summit, elég jól néz ki...van rajta vmi csősúly(nemtudom minek,de lehet pontosabb tőle) erre csak azt tudom mondani hogy 47pénzért jónak kell lennie.
  • Deagle
    #595
    Sziasztok!
    Most kezdem a lövészetet mint hobbi sport és az első puskám vásárlásáról gondolkodom. A Crosman Summit-jával szimpatizálok vagy esetleg az alsóbb kategóriás Phantom 1000X-el.
    Mi a véleményetek? Esetleg mit tudnátok ajánlani?
    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • gerypapa95
    #594
    attól függ hogy sima 630-ast akarsz venni vagy raksz bele egy dupla rugót vagy valami..ha azt akarod hogy ütősebb legyen akkor 631-est ajánlom ! nekünk volt ..
  • bens
    #593
    annyi a különbség hogy a 631-esnek kényelmesebb a tusája, meg szebben meg van csinálva azért.
  • ZTM
    #592
    Nekem is azt ajánlják!Mert a 631-est több ideig tart betölteni!Meg még sok más...
  • DeerHunter01
    #591
    apám a 630-ast ajánlja jobban.
    multkor kérdeztem tőle.
  • bodajoci
    #590
    Szerkezetileg tökugyanaz mindegyik. A 631-en van csőbiztosító, meg kicsit igényesebb a fa kialakítása. Ja a régebbi 630-asokon nincs távcsősín bemarva.