2669
Nektek van légpuskátok?
  • DeerHunter01
    #669
    én piacon szoktam venni a lőszert hozzá.
    én Diabolo-t veszek (hegyes töltény)
    menj ki a Józsefvárosira :D
  • Olics
    #668
    Sziasztok!
    Nemrég regisztráltam a forumra, mert látom, hogy azért itt hozzáértő emberek vannak. Szóval, he nem gond néha én is fárasztalak majd benneteket, persze ha tudok segítek is szívesen!
    Egyébként nekem egy Suhl Haenel 312-es puskám van amit nemrég vettem. Estegleg valakinek tapsztalat vagy vélemény erről a puskáról?
  • Morphin
    #667
    Nah végre nekem is van puskám...631es lett végül.Nagyon szép állapotú...majd ősszel ha nem lesz ilyen nagy meleg,felújítom a tusát.Mert a szépsége ellenére is, lehetne szebb...89es darab,majdnem egyidős velem.A lényeg,hogy kéne lőszer is,ki hol szokta venni,illetve milyet érdemes??(tompa,hegyes stb. meg acélmagvas(ez mitől jobb?)) a ponggi.hu-n van egy lövedékcsapda nevű cikk,majd ezt is szeretném kivitelezni.Egyrészt így nem szennyezem annyira a környezetet,másrészt később újra ki lehet lőni az el nem deformálódott lövedéket
  • anti32
    #666
    Nem tudok képet feltölteni,béna vagyok.Így megpróbálom leírni,hogy néz ki.A tusa elején van egy párhuzamos irányú bemarás.Egymás alatt a tussal párhuzamosan 8 barázda van bemarva.A tusa végén fekete gumi van melybe FÉG betűk találhatok.Ehhez a tushoz keresem apuska többi részét.Szeretnék egy pontos megbízható puskát csinálni.Van már egy német gagyim és most vettem a 6 éves lányomnak egy padláson talált 630 szlaviát.
  • anti32
    #665
  • anti32
    #664
    Igazad van LP-424es.Remélem van valakinek egy felesleges vasa.
  • EnxTheOne
    #663
    Majd nyáron szeretnék egy fegyver vizsgát :D Ha jól tudom az 60.000,+ egy olcsó fegyver szekrény :D
  • Oberst
    #662
    Ha jól olvasom Gamo CFX-ről van nagybaszó! :-) Vélemény: annyira nem jó a Gamo mint amennyit nem szégyellnek elkérni érte. Ezért a pénzért már fasza NÉMET! puskát is vehetsz. A lövedék sebességét ne nézd, mert nálunk úgy is butítva kerül(het) legálisan eladásra. Az a 1200 feet/s, 305m/s a spanyoloknál megengedett, nálunk lőfegyvernek minősül. A pletykák igazak. Az erős puskák hajlamosak szétverni, lerúgni az olyan kukkerokat ami nem rugós, visszarúgásmentes fegyverre való.
  • EnxTheOne
    #661
    http://www.airgundepot.com/gamo-hunter-extreme.html
  • Oberst
    #660
    Amikor bejelentekezel, ott találod a képfeltöltés és képbeszúrás gombot. Ha a PC-d tartalmaz feltöltött képeket, akkor fel tudod rakni a fórumba. Asszem ennyi.
  • EnxTheOne
    #659
    SZiasztok! Szerintetek ez milyen minőségű fegyver ? http://www.airgundepot.com/gaaicfx1fiba.html
    "Velocity: 1200 feet per second (fps) with PBA, 1000 fps with Lead"---> ez mit jelent? Gondolom lővedék tipustól fűgg az ereje, de mi a külömbség a két lővedék között? És ez oldal karos? (Tudtomal, a csőletőrős puskák egy idő útán céltávcsővel pontatlanok lesznek), és valahol olyasmit olvastam hogy nagyobb teljesitményű légpuskákra nem lehet "akár milyen" távcsővet tenni, mert "szét basszák".
  • anti32
    #658
    Hogy lehet képet feltölteni a fórumra??
  • Oberst
    #657
    Jah! Puskatusát felújítani? Találtam egy légfegyveres oldalt. Asszem ponggi.hu a neve. Oda felmész és ott kettő cikk is foglalkozik a témával elég részletesen, fényképekkel.
  • Oberst
    #656
    Az véletlenül nem LP-424-es? Mert ha alsókarost láttál akkor annak ez a típusneve. Vasat bele nagyon nehéz szerezni. Ritka mint a fehér holló.
  • Morphin
    #655
    én,mint laikus azt mondanám,hogy lecsiszolod szépen (csiszpapír durvától egész a puháig fokozatosan) aztán vmi kis pác-alapozó,ha színezni is akarod akkor színes vékony(nagyon!)festék,utána pedig lakk ezerrel...de ez mind egyéntől és igénytől függ...mint mondtam fingom sincs,mi a szakszerű,de ált újrafesteni-fényezni dolgokat így vagy közel így kell...
  • anti32
    #654
    Hogyan kell egy puskatust felújítani?
  • anti32
    #653
    FÉG LP-411est láttam a vaterán ugyanilyen tussal.
  • Oberst
    #652
    Lámpagyáriból ezer meg egy típus volt. Tegyél fel képet róla a beazonosítás miatt.
  • Oberst
    #651
    Általában feltüntetik a max. Julist, de nálunk csak 7fél alatt kapsz. Ez a beetetés. Olyan mint a qrva kedvezményes hirdetések. Csak az apróbetüs részt olvassák kevesen!
  • grimm13
    #650
    Ez csak szerintem pofátlan dolog hogy odaírják azt hogy 11j közbe meg nem ....
  • Oberst
    #649
    A Magyar viszonyok szerint le vannak butítva a fegyverek. Hiába veszed meg nálunk a legerősebb légfegyvereket, csak annyit tudnak erőben mint egy alap Szlávia. Rugócsere, dugattyú fúrás a gyengítés.
  • Oberst
    #648
    Teljesen jól tudod a törvényt! 7.5 felett lőfegyver a légfegyver!
  • grimm13
    #647
    11 J ? Én úgy tudtam hogy 7.5 J-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd lövedéket kilövő fegyver már engedélyköteles . Nem ?
  • noname023
    #646
    Megkérdeztem elírás volt de gyárilag 11J erejű
  • grimm13
    #645
    Hát szerintem erre van egy pár magyarázat de szerintem ez olyan mint a hangfalaknál hogy 2féle watt értéket is odaírnak de szerintem inkább a bolt ügyfélszolgálatát kérdezd ők biztos tudják ... amúgy thx a választ
  • noname023
    #644
    3-asnál aligvan kép de az 1-es érdekes ilyet még nem próbáltam vki-nek van ötlete milyen? Tényleg rezonancia mentes-e meg milyen erős?

    Amúgy én is most vennék egyet e kettő között hezitálok:
    ((http://www.nimrodderringer.hu/index.p?page=leg_puskak))
    Crosman Phantom 1000X légpuska
    Slavia 634 légpuska

    és ami az érdekes
    Gyártó: Czeh Zbrojovka Kaliber: 4,5mm
    Súly: 3100gr Csőhossz.: 450mm
    Telj. hossz: 1080mm Gyári telj.: 170m/s
    Jelenleg: 215m/s???
    Ez hogy lehet ha mindegyik max160-170 legalábbis amik a boltban vannak
    meg alap gyári csak annyi?
  • anti32
    #643
    Sziasztok.Van egy régi lámpagyári légpuska tusom.Keresem a puska többi részét.Ebben kérném a segítségeteket.
  • grimm13
    #642
    Hello egy kis tanács kéne : melyik érné meg vagy legalább is melyik érné meg jobban ?

    1 http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=146629136&adult=1
    2 http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=146082573&adult=1
    3 http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=146732939&adult=1

  • Oberst
    #641
    Nincs mit! Ingyen vót! :-)
  • Oberst
    #640
    Igen sajnos a Szlávia hajlamos fellazítani vagy elveszíteni a biztosító csavarját. Ha a főcsavar fellazul tényleg oda a pontosság és az erő is.
  • Oberst
    #639
    Ha csőtörös Dianád van, akkor nem szótam! :-) Olyan mint egy műszer! Nekem ősrégi Diana 22-sem volt, de kopásnak, lötyögésnek nyoma sem volt. Pici gyerekpuska létére 10 m-en feltámasztva lukba lukat lőtt!!!
  • bodajoci
    #638
    Az a minimum, h mielőtt lőni akarok a 631-esemmel, megnézem a csavarokat, különösen a csövet tartó csavart, nehogy lötyögjön. A legkisebb lógás esetén is oda a pontosság.
  • gerypapa95
    #637
    teljesen igazad van bár szerintem egy rendszeresen karbantartott puskának annyira nagy kilötyögése nem lehet ! én csak onnan tudom hogy nekünk lassan egy éve van meg a Diana de olyan havonta nagyon max másfél havonta átnézzük ha kell sebesség tesztre is elvisszük ha hallunk valami furcsaságot..de mindenek az alapja a karbantartás a puska is olyan mint egy kocsi !
  • EnxTheOne
    #636
    öszönöm a sok segitséget!
  • Oberst
    #635
    Jujjj! De ott van még a jóval olcsóbb Feihwerkbau HW-57, 97! Ezek is alsókarosak és nagyon faszák!!! :-) Egy százast talán majd sikerül összespórolni valamikor, valamelyikre... :-(
  • Oberst
    #634
    Pontosságra megegyezik a két féle lőszer. Hatótáv tekintetében a 22 LR kb: 50-100 méter között pontos. Efölött már csökken a pontossága. A 22 WM kb: 150 méterig pontos. De! hivatalosan céllövészetre csak a 22 LR megengedett. A 22 WM löszert a hivatásos vadászok használják tilalmi időben, főleg kártevők pl: rókák kilövésére.
  • bodajoci
    #633
    Én is erre gondoltam, ezért írtam, h inkább a 460-as, mint a 350-es magnum. Bár mindegyiket elfogadnám:-)
  • EnxTheOne
    #632
    köszi! És pontoságra megegyeznek? És kb milyen távolsáig használható? ( nem vadászatra használnám, hanem cél lővészetre, és ott nem hiszem hogy számit a lővedék átűtőereje)
  • Oberst
    #631
    A merevcsövű légfegyó mindig pontosabb, mint a csőtörős. A csőtörős csöve oldalirányban lötyöghet, ami a pontosság rovására mehet.
  • Oberst
    #630
    A 22 WM hüvelye hosszabb. Ergo több lőpor fér bele. Ezért jóval erősebb.