2669
Nektek van légpuskátok?
  • noname023
    #709
    Ja nagyon jó pár méterre:( távcső nélkül ahol még egy jó csúzlival is helyettesítheted inkább ennyi erővel nagyobb kihívás.
  • Morphin
    #708
    ennyire nem ismerjük egymást...de tény,hogy sok múlik a szereléken is!
  • gerypapa95
    #707
    hülyeség barátom ! ha nekünk a Diana nem veri le ami 380-al kezd akkor pont egy slavia fogja leverni ?
  • Morphin
    #706
    akkor azért üti szét...
  • DeerHunter01
    #705
    igen az.
  • gerypapa95
    #704
    van egy régi slavia 630-asom és nyilt irányzékra akarok belőni ! de az A/4-esre kinyomtatott céltáblán nem látom hová lő..hogy lehetne ezt megoldani hogy pontos legyen ?
  • gerypapa95
    #703
    hát ennek nem kéne elállítódnia ! szerintem rossz a távcső szereléked ! vegyél egy stabil,inkább drágább szereléket hidd el megérni ! nekünk a dianán egy komoly szerelék van hasonló mint amilyen a golyósokra kell,a Diana elég erős is amit kaptunk hozzá leverte magáról akkorát üt. csak egy jó szerelék kell rá nem egy piacos és neked is lesz egy halálira pontos puskád hidd el ;)

    amúgy irányzékkel tényleg tök jó lövöldözni ! nyáron szoktam a seregélyt úgy lövöldözni mikor lopják a gyümölcsöt!
  • Morphin
    #702
    dupla rugós?
  • DeerHunter01
    #701
    le lesz szedve mert az a baj hogy mindig elállitódik a távcső :S
    pl. lövök 30-at kb. aztán leteszem ,előveszem másnap és már nem olyan ponoto :S
  • Morphin
    #700
    pedig nagyon jó nyílt irányzékkal is...enyémen még nincs távcsősín.majd csináltatok,de ráér.aki így tud lőni,az mire képes távcsővel^^
  • DeerHunter01
    #699
    ahh sikeresen el lett dütve a puska :D
    be kell állitani megint a távcsövet hogy pontos legyen :S
    de lehet leveszem pár hétre majd nyáron visszarakom,simán még úgyse nagyon lövöldöztem
  • grimm13
    #698
    Egy kicsit rosszul fogalmaztam mert A róka, az a ravasz, nem az elsütőbillentyű :)
  • grimm13
    #697
    Olcsó és annyira nem is rossz :D Mondjuk én azért ilyet vettem mert kisvárosban élek és ha nem ezt választom akkor egy márkátlan kínai izét vehettem volna . De szerintem túl kemény a ravasz , csak nem tudom hogy kell állítani :(
  • gerypapa95
    #696
    ennyire jó puska az a lider hogy sok mindenkinek van ? vagy csak olcsó ?
  • grimm13
    #695
    Kösz bevált! Azt nem tudja valaki hogy a ravaszt hogy lehet puhábbra állítani egy LIDER-44 TG-nél ?
  • Morphin
    #694
    írta már vki hogy nagy kartonra rajzolj NAGY x-betűt...amekkora távot szeretnél mondjuk 10-20méter. és mindig ahhoz viszonyítva állítod a távcsövet,hogy mennyivel és milyen irányban tér el az X közepétől. jah és támasztásból kéne az egészet...
  • gerypapa95
    #693
    ha nincs satu akkor én úgy szoktam hogy befogom a puskát kettő kerítés léc közé ! oda oda tudod szorítani..
  • grimm13
    #692
    Hello nincs valami jól bevált módszeretek a távcső beállítására ? Úgy értem hogy azon kívül hogy satuba befogom a fegyvert és lövök majd ráállítom a távcsövet (nincs satum) ja és ilyen drága lézeres kütyü sem áll rendelkezésre !
  • grimm13
    #691
    780 px × 250 px
  • gerypapa95
    #690
    én megpróbálkozom eggyel..de mekkora lehet a maximális mérete ?
  • DeerHunter01
    #689
    Valaki dobjon már össze egy bannert pls.
    sokkal hangulatosabb lenne a topik.
    Slavia 630 az legyen rajta !!! :D
  • grimm13
    #688
    Amúgy van valakinek személyes tapasztalata erről a puskáról : Baikal IZH61 ?
  • grimm13
    #687
    Szerintem is beteg állatok. Ha már az ember élőlényekre lő akkor ne kínozza őket szerencsétlen galamboknál nincs fájdalomcsillapító meg felcser :D .....
  • noname023
    #686
    Ja beteg béna orosz gyerekek még hagyja hagy szenvedjen ezért raktam be elrettentő példának.

    (A varjak közt van különbség a dolmányos (szürke) varjú teljes mértékben kártevőnek számít még a vetési kevésbé a holló meg egy okos állat jó idomítható http://www.youtube.com/watch?v=dbwRHIuXqMU)
  • noname023
    #685
    Légpuska 270Méteren
    http://www.youtube.com/watch?v=L8dVOsUQhG0
  • gerypapa95
    #684
    szerintem 100 m-re is lehet bátran lövöldözni légpuskával de a sebességét vedd figyelembe 100m-en ! ha azt nézed hogy egy alap légpuska 175 M/s-al kezd maximum akkor az 50 méteren már nincs több szerintem 100 M/S-nál ! meg amúgy semmi értelme ekkora távolságokban lövöldözni ! 1 a lényeg álcázd magad..ha az íjjal a vadásznak sikerül 20-40 méterre becsalni PL: a gímszarvast akkor ti is betudjátok csalni olyan 25-50 méter közé ahol már nyugodtan lövöldözhetitek ! ilyen célra tudok ajánlani neked egy Norica Sportot vagy ha ennél komolyabb puskát akarsz akkor én a Weihrauch HW50et tudom ajánlani. egyik ismerősöm tulajdonában van egy Weihrauch és teljesen meg van vele elégedve !
  • Morphin
    #683
    70-100méterhez már kevés a légpuska szerintem...25-50m körül tök jó lehet a FieldTarget.szerintem bőven elég ez a távolság.távcső...100m már sok...nem is látsz el odáig,meg ott már komolyan számolni kell a röppályával is szerintem.
  • Morphin
    #682
    brutális f*szkorbácsot ezeknek az idiótáknak!! még röhögnek is rajta...istenem.tény,h a városban nagyon elszaporodtak pesten is,de akk fogom lelövöm azt megyek tovább,nem még röhögök rajta.sztem egyáltalán nem mulatságos az ilyesmi. főleg h nem fejest kapnak a madarak,hanem amit láttam az első 1-2percben még szenvedve leszállingóznak ágról ágra,verdesve...gusztustalan...fujjj
  • noname023
    #681
    Na azért nekem nem ilyenre kellene:
    http://www.youtube.com/watch?v=C2aCD7lpCQg&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=5SvaJAsECow&feature=related
  • noname023
    #680
    Patkányra, durván elszaporodott imerősnél vidéken az egyik elhagyott tanyán.
    Azért kéne minél távolabbról legalább 50m mert valami radar van beléjük építve vagy mi idáig csak távcsőröl lehet érszrevenni mert ahogy közelebb mentek ködddéváltak.

    Mondjuk nekem hobbi céllövészetre kellene de nem 10-20m-ről szeretnék pontosan lőni legalább 70-100m-nek lenne értelme annak örülnék ha már költök rá.

    A töltényhez visszatérve ha jól tudom ami tompított végű lőszer az inkább a célpapírra van kitalálva mert a hegyes végű szakítaná a papírt és nem lyukat hagyna.
  • Morphin
    #679
    oksa,hnap nézelődök a piacon...meg majd ha megyek marattatni,veszek egy dobozzal minőségi lövedékekből is.
    nézegettem a ponggi oldalát...fáj a szívem amikor látom azt a sok szép,jó puskát. majd ha egyszer ott leszek,hogy ilyenre is telik,belevágok a FT-ezésbe,vmilyen komolyabb puskával...addig marad a hobby lövészet.még1x köszi az infokat!
  • gerypapa95
    #678
    Hát röviden tömören megpróbálom leírni ! Egy acélmagvas lövedéknek kicsi a megállító, de nagy az átütő ereje. Egy hollow point ( aki nem tudná ezek a lapos fejű,szoknyás lövedékek) lőszer becsapódáskor felgombásodik, átadja az energiáját a célpontnak, és nagy sebcsatornát okoz. És jó eséllyel bentmarad a célpontban. Ezért használok én Baracudát mert tulajdonképpen az is így működik..kártevőknek meg egyéb nem kívánt állatoknak szinte semmi esélye a Hämmerlivel meg ilyen lövedékkel szemben.. nem nagy dicsőség de példának leírom hogy lőttem egyszer egy verebet a begyén elkapta és át fúródott rajta a Baracuda.
    ezért ezt tudom ajánlani mert tényleg nagyon jó lövedék !
  • Morphin
    #677
    köszi...most kaptam ajándékba ismerőstől 100db laposfejű szoknyásat...kimentem kb 8-10méterről szórogatni. 1 db 10es,de körbelőttem kb(8-9esek),egy kis fecni tartja bennt a közepét szal a pontosság megvan(nem távcsővel lövök).parketta lapnak meg nemsok kell és átszakad...10-20lövéstől már púposra repedt^^ sima 3centis fadeszkát szó nélkül átviszi.
    am ok veszek majd hegyesfejűt is,de ha itt elkezdenék madarakat lövölödözni,tuti rámhívnák a rendőröket,mivel csak magánterületen szabad lövöldözni,szal kipróbálni a verebezést max vmi nagy pusztában vagy bennt erdőben lehetne(amitől irtózom,szal erdőbe nem megyek)
    jah és még vmi, az acélmagvas miért jó? illetve mire jó...
  • gerypapa95
    #676
    milyen kártevőkre gondolsz ? mert az egeret megöli e leggyengébb is :D
  • gerypapa95
    #675
    ha lövöldözni akar akkor én azt mondom hogy valami lapos,szoknyás lövedéket vegyél..a célnak megfelel ! de ha vadászni is akarsz majd vele akkor én a Diabolo Baracudát tudom ajánlani nekem a Hämmerli erre van belőve ! drága,nehéz lövedék de megéri az árát szerintem..de ez saját vélemény ! az a legjobb ha kitapasztalod vagy 3-4 lövedékfajtából melyik a legjobb neked ..
  • noname023
    #674
    Egy butitott hazánkbéli puskának mekkora a hatótávja ahol még halálos is pl kártevő ellen?

    Csak mert ismerősöm venne boltban egyet(lehet én is) de amikkel én anno lőttem azok baromira nem ilyen gyengítettek voltak.
  • Morphin
    #673
    #667 vkinek 5let,tapasztalat,a lövedékek terén?...
    más,vki tud ajánlani egy jó fegyvermestert?távcsősínt akarok majd maratni...
  • EnxTheOne
    #672
    szerintetek melyik lenne jobb lővészetre? Egy erős légpuska, (külföldről rendelt, nem gyengitett), vagy egy .22 LR? .308 win nem túl szimpatikus diák munkával :D
  • noname023
    #671
    Egy butitott hazánkbéli puskának mekkora a hatótávja ahol még halálos is pl kártevő ellen?
  • Morphin
    #670
    nem minden nap van piac...legközelebb a veresegyházi van.az meg hétvége+szerda asszem.
    IDE elmegyek holnap...legalul nézzétek meg mik vannak,és ajánljatok vmit...Pro Magnum-ot olvastam valahol,hogy jó,de fingom sincs igazából...jah és még annyit, hogy mennyi a reális ár? mert ha ez drága,akkor lehet csak kis mennyiséget veszek,és megvárom a piacot,ott hátha van olcsóbb...