3314
2ivmws8.jpg
  • Fenrir
    #3034
    Semmi, kb felejtsd el az első 3 évadot.
  • gtamániás
    #3033
    Most néztem meg az 5 évad első három részét és az lenne a kérdésem h most mi van a másik univerzummal?
  • cylonflatus
    #3032
    Ja igen persze, már emlékszem én is milyen volt korábban: a galamblelkű Belly szál virággal a füle mögött demonstrál az univerzumok közti világbékéért a helyi állatsimogatóban miközben fagyit oszt a gyerekeknek, majd az egész vagyonát odaadja egy hajléktalannak. Egy szent volt.
  • Narxis
    #3031
    :D

    De most miért? Szerintem Belly eléggé rejtélyes karakter volt még a reboot előtt is, lehettek hátsó szándékai és az se volt kőbe vésve, hogy Walter-el együtt "jók" voltak... elvégre gyerekeken kísérleteztek. Inkább olyan tudósok voltak akiknek mindenük volt a tudomány, Walter ez ellen ugye úgy tett, hogy kivetette Belly-vel az agyának bizonyos részét/részeit.
  • gtamániás
    #3030
    Tudom h kibeszélt téma , de akkor is. Kiakasztó....
  • Narxis
    #3029
  • Szabi #3028
  • stargatelost
    #3027
    Nem hivatalosan rebootolták a sorozatot, az első 3 évadot el lehet felejteni, semmi nem úgy történt, ahogy láttuk... sajnos ez van...
  • gtamániás
    #3026
    Ez miii?!?! A 4. Évad a legszarabb. Ez mi hogy Bell 'gonosz'??? Az eredeti idősikba nem ilyen volt. Most mi változott benne? Minél több részt nézek annál jobban érzem hogy egyre szarabb. Pedig tök jó sorozat (volt).
  • Narxis
    #3025
  • Szabi #3024
  • Lacika 79
    #3023
    a berényi miki beugrott az utolsó pár részre? így már értem, miért lőtték le :D
  • Narxis
    #3022
    looool
  • Szabi #3021
  • ForzaInter
    #3020
    kicsit nehezen indult ez az évad (is), de egyre jobb:)
  • AlrightSir
    #3019
    Na ez jónak néz ki (végre)!
  • precision
    #3018
  • Narxis
    #3017
    Fúúúú epic battle lesz, tiszta Mátrix harc. Neo vs Mr. Smith

    Ez a sorozat egyszerűen felülmúlhatatlan, aggódom Péterért, remélem Olívia iránt táplált érzései nem múlnak el és nem változik át fullosan. Aggódom Walterért is, remélem nem fogja bántani Astridot.

    3 hét a köv részig??? Hogy rohadnának meg...
  • stargatelost
    #3016
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na már hullik is a haj!
  • cassoneitaly
    #3015
    Fringe 5x07 (hdtv-afg, hdtv-lol, 720p-dimension) magyar felirata elkészült:

    LETÖLTÉS: Hosszupuska | Feliratok.info | Addic7ed

    Jó Szórakozást Mindenkinek!
    Cassone
  • kBagyula #3014
    Jó rész volt ez a mai. :)))
  • ProGabe #3013
    Volt egy-két plothól a részben, de ezeket már megszokhattuk.
    3 hét szünet, jöjjön egy spoileresnek tűnő előzetes:

  • pett3rson
    #3012
    Egyébként rohadtul nem értem a marketinges csapatot sem, mert elég lenne bújni a rajongói fórumokat, esetleg néha szavazást tartani, hogy ki mit szeretne látni - mert mindenkinek nem lehet megfelelni, de a többségnek igen -, azokat berakni a sorozatba és máris sokkal többen néznék és nem fordulnánk el idővel, mert megunjuk a semmit.

    Ez most általában értendő, nem csak a Fringe-re, egy kis PR meg feedback és millióan nézik a sorozatokat, ergo dől a lé. Tudom, hogy nem ilyen egyszerű, de ki lehetne próbálni és talán működne is. Ha jól hallom a Battlestar Galactica-nál is valami hasonló folyamat zajlik.
  • Szabi #3011
    nina a mai részben már lesz újra :)
  • Narxis
    #3010
    Elvárható végülis de egyáltalán nem kötelező és ha most jól belegondolok akkor nem is jellemző, hogy egy sorozatot 5 vagy több évadon át mesélnek. Borzasztóan nehéz és minél tovább nyújtják annál jobban bele lehet kötni.
  • pett3rson
    #3009
    Mivel ugyanaz a sorozat neve, ezért elvárható, hogy legyenek összefüggések a részek és a évadok között, ettől a témától ez szerintem a minimum. Pl. a Columbo nem erről szólt, akkor még másként is építették fel a TV-filmeket, bár bőven belefért volna, hogy 2-3 részen át bonyolítsanak egy adott gyilkosságot. Nos, a Fringe már sokkal összetettebb annál, hogy akár egy évadon keresztül el lehessen mondani mindent, mi azt szeretnénk, ha ehhez hasonló történne, de amint ez látható nem így lesz..legalábbis eddig úgy tűnik.
  • OptimusPrime
    #3008
    Ott az előző részben feltárt pince, az teljes visszautalás, élén a tarajos sül-hibriddel! :)
  • Narxis
    #3007
    Mondjuk azt nem értem, hogy miért kellene, hogy utalás legyen az előző évadokra. Simán lehet, hogy úgy lesz vége, hogy említés szintjén se lesz az első 3 évad. De miért is kellene? Kötelező? Tettek rá utalást az írók?

    Amikor én itt írtam, hogy szép lenne ha az egész összeállna egy nagy történetté a végére akkor arra gondoltam, hogy az szép lenne de nem leszek csalódott ha nem így lesz.

    Mondjuk nekem elég tiszta, hogy kik ezek a Megfigyelők, miért vannak itt és mit akarnak. Aztán majd lehet megcáfol valamelyik rész de nem érzem, hogy szoros kapcsolatnak kellene lennie az első 3 évaddal. Persze Szeptember miatt nem lett gyógymód a másik világban Peter-nek, ezt majd még magyarázhatják valahogy, hogy pl. mennyire volt szándékos vagy sem a megjelenése akkor ott a laborban.
  • Fenrir
    #3006
    Akkor miért nincs soha utalás az első 3 évad fő szálára? Az, hogy ellőtték ugyanazt mégegyszer nem jelenti azt, hogy ez az évad bármelyiknek a folytatása lenne.
  • stargatelost
    #3005
    Nem sértődtem meg :) És én most is szeretem a Fringe-t, ezért bánt annyira, hogy nagyon rossz irányba mentek el. Ahogy lentebb írta Fenrir, azért epizódikus szinten vannak nagyon jó részek (pl. a múltkori), de a főszál az kuka. De minden részben várom, hogy legalább említés szintjén legyen valami értelme az első három évadnak. :)
  • cylonflatus
    #3004
    Láttam, hogy te nyitottad a topikot, és az is nyilvánvaló, hogy valamikor tetszett a sorozat. Viszont régóta -és tényleg nagyon régóta- az is nyilvánvaló, hogy úgymond kiszerettél belőle (én meg a Losttal voltam így). Ezért kérdeztem azt amit. Azt pedig egy szóval nem mondtam, hogy csak jót vagy semmit, Isten őrizz, hogy így legyen.
    Gondoltam, hogy sértődés lesz, pedig tényleg nem ez volt a célom. Bocsánat.
  • Szabi #3003
    így van
  • precision
    #3002
    Ha nincs értelme az előző évadoknak akkor azt mivel magyarázod, hogy Walternek ugyanúgy ki lettek véve darabkák az agyából, amit most visszaraktak és amitől úgy érzi kezd átmenni gonoszba? :)
    Vagy az observerek mint állandó közös pont az előző évadokkal, az is elhanyagolható? :)

    de persze lehetne még mondani sok példát...
  • Szabi #3001
    na ez már spoileres kép :))
  • Fenrir
    #3000
    Nekem az a bajom, hogy vannak olyan évadok amik jelenleg a történet szempontjávól olyanok mintha sohasem léteztek volna. Kicsit kaotikusnak tűnik az egész forgatókönyv, mintha az íróknak fogalmuk sem lenne, hogy a főszálat hogyan és merre vezessék. Belefognak valamibe, (lásd piros/kék univerzum), kialakítják a világot, a szereplők hasonmásait, egy viszonylag jó és érdekes történetet, aztán a következő évaddal valami teljesen másfelé mennek, úgy mintha az előzőek sohasem történtek meg volna. Még csak utalás sincs rá, mert a szereplők is egy másik univerzumban élnek.

    Szerintem éppen itt az ideje, hogy vége legyen ennek a sorozanak ezzel az évaddal, mert ami az utolsó 2 évadban ment az már erős szenvedés volt mindenki részéről. Teljes ötlettelenség látszik az írók részéről. A részek még külön-külön néhol egészen jól felépítettek, de az egész főszál izzadtságszagú és erőltetett.

    Az első 3 évad még viszonylag szépen követte egymást, de az utána lévő részek olyanok mintha egy teljesen más sorozatot mutatnának be.

  • stargatelost
    #2999
    1. Most nem én hoztam fel a Lostot, csak válaszoltam.
    2. Ha megnézed, én nyitottam a topikot, tehát ha megengeded azért írogatnék bele.
    3. Az első évadok nagyon bejöttek, viszont nem tetszik, amit ebben az évadban (meg az előzőben) műveltek, és ennek hangot is adok. Egy sorozatról csak jót, vagy semmit? Ne már...
  • cylonflatus
    #2998
    Nem kötekedni akarok, hanem tényleg érdekel: Te miért jársz ide? Szerinted ez nem jó sorozat, állandóan lehúzod és a Losthoz méricskélsz, majd' minden hsz-ed Lost ajnározásba fordul, már ha nem eleve azzal kezdődik. Ha valami nekem nem tetszik azt 1.: nem nézem, 2.: eszembe nem jut 1mp-et sem eltölteni a nem szeretett és nem nézett sorozat fórumán, nemhogy még hozzá is szóljak.
    Nem értem, de tényleg.
  • Narxis
    #2997
    Jól mondod Optimus Fővezér!
  • OptimusPrime
    #2996
    Jó a Fringe, én itt sokakkal együtt az elejétől nézem, voltak ugyanúgy blőd gyenge részek, mint nagyon pörgős, többször is megnézősek. Ez ilyen. Alapvetően megoldásait tekintve, hogy képes volt egy-egy momentumon elkerekedni a szemem már megért minden megnézett percet.
    Remélem ebben a pár részben már nem basznak el semmit, de hát miért is tennék? És az a kis "szemét" amit Peter magába engedett fog még érdekeseket produkálni, Windmark karaktere még nagyon rejtélyes, remélem ki fog róla derülni még valami ami fenekestül forgatja majd meg az eddigi elképzeléseket. Gyorsabb, ügyesebb, ravaszabb és okosabb, mint a Megfigyelők maguk, mint valami mutálódott Megfigyelő, vagy nem is tudom. Én is azon a véleményen vagyok, hogy September a fiú, akit a zsebuniverzumba zártak és most még sincs ott. Hogy hol van akkor? Nem hiszem, hogy Windmark hozta volna ki, remélem erre is választ kapunk hamarosan.

    Ha marad pár szál, ami nem lett elvarrva, az sem olyan nagy baj, itt a sokat emlegetett X-akták kábé utolsó évadának utolsó két összevont része adott választ arra, hogy mit is lehetett rajta 8 évadot húzni, a köztes részek - ezek szerint - mind félbe hagyott szálak, mert sok olyan volt, hogy Mulder ül a jelentése felett és nézi a plakátját az irodájában és azok az elvarratlan szálas akták is az 6. vagy 7. évadban a porrá emésztődnek, ott akkor fogyott el az írók fantáziája, nem a Rejtély lesz az első, ahol ezt nem fejezik be.

    A Jericho-ban is sokkal több volt, másfél évadot élt kis sorozat, pedig azt is szerettem, kár azért is, ahogy ezért is, de ebből nem lehet még egy X-akta, persze a semmitmondó szeméthegy Született Feleségekből aztán mehet a 8 évad..., hogy a Sex és New York-ot már ne is vegyem ide, de az meg már tényleg más rétegnek szól, azoknak, akik Fringe-et az életben nem ülnek le nézni Amerikában!

    Szóval hajrá Fringe, remélem odab*szós évadfinálénak nézünk elébe! :)
  • stargatelost
    #2995
    A Lost egy kerek egészet alkot, nem voltak benne csapongások. Körültekintően fel van építve a története. Nagyon elenyésző az, ami nem válaszoltak meg.

    A Fringe meg olyan, hogy "ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit", és a végére már egy teljesen más sorozat lett, a sztorinak köze nincs az elejéhez. Ha maradtak volna a párhuzamos világos szálnál, és Petert nem törlik ki, sokkal jobb lett volna.