85
Avagy miért nem jó semmi bárhogy is játszol az átlag magyar játékosnak?
  • Shockwave
    #85
    Jó megoldás rá - csak ismerőssel játsszál. Én utálom ezt az aspektusát a multiplayer/MMO játékoknak hogy L33T-beszélő tizenévesek osztják az észt. A Warcraftet is emiatt (no meg a grindolós játékmenet miatt) hagytam abba hamar. Más játékokban meg egyszerűen úgy játszom, hogy csak ismerősök/barátok léphetnek be, kész.

    Nemrég béta-teszteltem a Heroes Online-t, kész röhej ami ott folyt néha, volt hogy egy aréna-harc közben szépen elment az ellenfelem, a lényei így nem léptek, viszont végig kellett várnom a lényenkénti 30 másodperces várakozási időt. ÉS, még csak nem is nyertem, mert szépen megszakadt az egész csata 2 kör után...
  • okmt
    #84
    Tojni rá hogy ki mit ír.Lexarom ha makkos-fütykös12 nevü majom lenooboz.Játszom cod4-et kerülöm a magyar szerókat a csalók miatt is.Sajna ebbe is jók vagyunk.Csapatjátékban nevetséges amit csinálunk. Minden második szó a noob.Sokan kinjukba irogatnak.Felmegyek,játszom és ha sokat ugatnak(netán heasetten is) akkor tiplizek.
  • Jim Morrison
    #83
    Én nem szoktam n00bozni, de mostanában ha felmegyek egy picit játszani tf2vel és bball szervere megyek (nem várom el hogy mindenki értse :D) idegesiit ha az ellen nem tartja be az iiratlan szabályokat amik már kialakultak vele kapcsolatban, ezzel szerezve magával előny...Ilyenkor 'szoktam' n00bozni.
  • Intercity
    #82
    Ilyet sok magyarnál tapasztalok főleg azoknál, akik "nagyfiúknak" képzelik magukat. Ezért is megyek külföldi szerverekre mert pl.: az angolok vagy a németek nem sokat szoktak noob-ozni.
  • Intercity
    #81
    Mármint a multiplayerre gondolok
  • Intercity
    #80
    HI! Én a Starwars Jedi Academyben tapasztaltam ilyet! Fogom a fénykardot lekaszabolok pár ellenséget, majd le noob-oznak oszt kikickelnek szerintetek ennek van értelme?
  • Butterbean47
    #79
    + az is idegesítő hogy a Sudden attack-ban HungarianFreedom a nevem
    és minden ölésem után mondja valaki hogy mekkora csítergecilow vagyok.
  • Butterbean47
    #78
    én a Republic Commando-ban tapasztaltam ilyet...
    ott az a noob aki nem géppityut vagy mesterlövészt használ(!)
  • Banano
    #77
    Jah és még valami,nem igazán kell rá figyelni,én pl azon csak nevetek amikor a lista alján van és lenooboz azért mert lekéseltem:D
    A kedvencem pedig mikor leállnak a magyarok veszekedni azon hogy ,, jaj te cheater" a válasz pedig ,,takarodj a ..." ezt is imádom, szerintem egy 'gamer' életében nincs is nagyobb megtiszteltetés mint mikor lecsítereznek :D , persze csak akkor mikor tudod magadról hogy skill-ből nyomod és nem progival.
  • Banano
    #76
    Attól még a newbie és a noob legalább ugyan olyan sértő tud lenni:P.
    Ha mondjuk 10frag-el vezedsz és beírod hogy newbieeee akkor azt valszeg nem úgy érted hogy ,,jaj te szegény édes pici kezdő gamer".
  • tttttom
    #75
    Nekem World in Conflictba volt ilyen tapasztalatom, hogy len00boztak engem mert a helikoptereimmel a csapattársakat segítettem.:S Nem pedig azt a gyereket aki len00bozot én meg magyarul beírtam neki, hogy "Figyelj te s**g fordítsd le az alábbi szöveget.Te egy low s**r vagy(Translate)"Aztán elhallgatott. :D

    Cs-be is állandóan lenooboznak, mert baszok ugy játszani ahogy a csapatársak(10-11-12-13éves p*csök)parancsolgatják nekem babahangon, hogy"Menjé B-re..Vigyázz röviden".Mondom neki nyugi már tom mit csinálok.Erre aztán a gyerek kibannol...

    Ja meg CS:Sourceba volt nekem olyan esetem is, hogy egy amcsi srác kérdi tőlem mi a nemzetiségem mondom neki "I am Hungarian" erre azt mondja "What???" megint mondom neki erre elkezdi szarrá röhögni az agyát aztán gondoltam,hogy ha már rajtam röhög akkor basztam szolni erre elkezd idegbeteg modra ordibálni recseget a mikrofon mint a rosebb de, ha jól értettem, hogy az a b*zi asszonta nekem hogy "szólalj már meg te nigger".Nekem amikor én fehér vagyok. :D

    Basztam szólni neki erre magyar nyelven bemondtam neki "Menj a jók*rvaanyádba" erre becsendesült. :DDD
  • DeerHunter01
    #74
  • Aquir
    #73
    a newbie a kezdő újonc, a n00b-ot a "hülyebarom/béna"-ra fordítanám, és akár kezdő (aki csak túl hülye, és amiért ez van, az esetleg a kommunikációra való képtelensége), és akár-"ki" is lehet még, aki direkt vagy indirekt bénaságból hátráztat
  • Mr_no_NaMe
    #72
    A #70 is
  • Rundstedt17
    #71
    szépen összefoglaltad.igen aki noobozik az a játékos az én szememben is egy nagy nulla marad....
  • Rundstedt17
    #70
    értelmetlen hozzászólás.
  • RedRiot
    #69
    Lazlo: az ilyen cheater geciket én is utálom. Én inkább autós gámákat tolok online, nevezetesen a GTL-t. Kedvenc kis szerveremen hónapok óta minden rendben volt, egyszercsak felbukkant egy gyerek, aki a legjobb körökre elkezdett 1.5-2 másodperceket ráverni. Azonos autó, azonos pálya, és eddig sem noobok (haha!) versenyeztek azon a szerveren.

    Két dolog lehetséges:
    1. nap 24 órájában nem csinál mást, csak gyakorol, autó setupot finomítgat, gyakorol, setupol, pályákat tanul.
    2. egy kis tweak az autó fizikai modelljének a file-aiban között: egy pici plusz tapadás a gumiknak, 100kiló minusz súly, 20-30 plusz lóerő -> the über-driver megszületett! :( És sajnos ez utóbbi a valószínű, mert az állandóan minimum 1sec az túl nagy különbség, és néha láthatóan elfékezi magát, vagy rossz íven kanyarodik.
  • Kojiro
    #68
    A noob egy legnagyobb sértéssé avanzsálódott gamer kifejezés, eredeti jelentésén túlmutat, simán behelyettesíthető a kurvaanyáddal, vagy a szopjállevel, vagy pl a megbaszlakanyádhátánnal.
  • FL Zoli
    #67
    newbie meg noob nem ugyanaz szerintem..egy példa pl. egy mmorpgből:
    Newbie: szia, Bocs meg tudnád mondani hogy szerezhetek pénz
    Te: Szia, persze,csináld azt hogy....

    Noob: Aggyál már pénzt!!
    te: nem adok
    Noob, Hú de köcsög vagy várjál van admin ismerősöm kibannoltatlak

    de ez csak 1 példa
    MMORPG-s kalandozásaim alatt a kedvencem az AL Bundy-noob volt, köszönés nélkül:
    "Honnan van a cipőd??!"

    Mellesleg ha engem valaki le"noob"oz, én le"geek"elem, attól elhallgat
  • Lazlo
    #66
    hY!

    gondoltam hozzászólok a témához mert engem is kibaszottúl idegesít. 1. ha valaki konfigol vannak emgengedett dolgok és vannak féeg dolgok tegyük fel nem az a hibás aki konfigol hanem aki úgy írja emg a játok hogy rést hagy.....nálam ez is csalás....a csítelés a szkriptelés akár milyen dolog ami nem úgy jött a játékkal ahogy a telepítő cd-n van volt lessz....szerintem 1 alávaló féreg aki arra veri magát ha jobb mint a másik ha nem alap játékkal jáccik....legyek bunkó galád geci stb...vélemény nyílvánitást kértetek nekem ez a véleményem. nem személyeskedés akárki ilyesmit csinál nem neki szólt illusztráció volt :) de azért +'"%"%"%%!/ cenzúrázva jobb :) én call of duty uoztam milyen érdekes minél többlett a konfigos és aimbot wh-s egyre kevesebb a játékos...kijött a cod4 opn rendezett 1 cupa wart 1db 8600 gt volt a csapat nyereménye ha megnyeri a cupát és volt aki wh-hoz folyamodott....ennyit ért a becsülete 1kibaszott vga-t a másik tök felesleges volt csalni mert az opn lesugta az összes wart az infinity-nek mert ott 1 srácnak nemvolt jó vga-ja és ezért rendeztek war szponzór álta az 1vga-t hát röviden ennyi... hány ingerem van az ilyen féreg és letagadja emberekből....és a legszánalmasabb hogy a valóéletben ugyan ez megy itthon.....csalnak hazudnak lopnak az emberek....kicsit eltértem a tárgytól beleéltem magam sry :)
  • RedRiot
    #65
    Valóban úgy van, hogy felkapottabb, vérpistikék körében népszerű játékoknál jobban megy a noobozás és egyéb szájkarate, mint komolyabb, apucinak való játékoknál.

    Összetettebb, nehezebb programoknál minimális a noobzás, ha kerüljük a teljesen public szervereket, akkor még attól is kevesebb. Amúgy meg inkább legyen noob az ember mint kocka.
  • Mr_no_NaMe
    #64
    Mennyél az ombucmanhoz!!4
  • dragon11
    #63
    Ne játsz neten egyáltalán magyarokkal, mint én.
  • Nohab
    #62
    Én azokat szoktam lenoobozni, akik direkt keresztbe tesznek a saját csapattársuknak.
  • Mirk
    #61
    Ez teljesen játékfüggetlen, csak annyi a lényeg hogy online játék legyen(mert még a noober se olyan hülye hogy lenoobozza single playerben a gépet). Lehet az diabló, star wars, muonline, ez mindenhol jelen van.
    Egyébiránt a noob annyit jelent(ene) hogy kezdő. De nem azt jelenti mert teljesen más körülmények között használják(már aki).
    Általában akkor mondják rád hogy noob, ha:
    - Nem tudsz valamit(legritkább eset)
    - Hülyén játszol
    - Csalsz(cheater noob)
    - Gyengébb vagy annál aki lenooboz(gyakori)
    - Erősebb vagy annál aki lenooboz(gyakori)
    - Jobb itemed, cuccod, akármid van mint annak aki lenooboz(gyakori)
    - Nem csinálsz semmit csak a sors odavetett egy noobozós mellé
    Tehát minden valószínűség szerint bármikor, bármelyik percben lehetsz noob.
    A legesleggyakoribb az az eset amikor valaki megtámad(vagy bármilyen más módon inzultál játéktől függően), aztán csúful beégeti magát(mert te ölted meg őt). Ebben az esetben garantált a noob kifejezés, biztosítást is kötnék rá.
    A másik lehetőség, hoyg adott egy akárki(nevezzük noobnak) aki azzal szórakozik, hogy a lehető legfrisseb még pólyás játékosokat öli halomra. Ha a delikvens tényleg meg is hal akkor garantáltan noob(mert gyengébb mint a mi noobonk)

    Sajnálatos módon ezek az emberek kiba****tul ku**ára idegesítőek, és ők az igazi noobok csak nem tudják. Én már annyit láttam ezt a rohadt kifejezést (feltételezésem szerint 12 éves brazil/lengyel/magyar/butáni/xy nemzetiségű, szemüveges, fogszabályzós, iskolában bukdácsolós agresszív kis droidoktól), hogy eljutottam arra a pontra hogy ha meglátom, hogy valaki ezt a szót használja bármilyen okból, az az én szememben egy rohadt nagy noob és nem is lesz több esélye egy normális játékos szintjére visszakapaszkodni. Az ilyeneket szoktam kedvtelésből ölni. Mert megérdemlik.
  • Nathan66
    #60
    a noobnak van egy nagy ellentéte ami a 24-7 vagy az alldaylong player... szerintem inkább leszek noob mint egy 24-7 kockafos...
  • Muki100
    #59
    nem kell kelet európai 10 évesekkel játszani, ha van más lehetőséged is...persze attól még nem szűnik meg a jelenség csak tompul.
  • Rundstedt17
    #58
  • Rundstedt17
    #57
    mindenhol ott vannak:D
  • Rundstedt17
    #56
    igen szinte bármivel játszanék mindegy,vannak szánalmas egyének akik nem tudnak veszíteni...
  • pista89
    #55
    mer?
  • Rundstedt17
    #54
    noob hozászólás:D
  • Nuki
    #53
    Tényleg, ha szlávokkal játszotok vigyázzatok a kurvázással.


    #31: ez édi volt :D
  • Timbo
    #52
    ebben az esetben pedig érkezik a csííter jelző :D
  • magus
    #51
    http://www.urbandictionary.com/define.php?term=imba
  • John Cena
    #50
    köszi:)
  • kemszi2
    #49
    mi volt előbb a noob vagy a tojás?
  • plas
    #48

  • broman191
    #47
    Régi NFS Most Wanted online élmények alapján sok ember már rögtön cheater-ez ha jobb vagy nála...de hogy ez hogy is megy át n00b-ba azt nem vágom. Sajna az igazi n00b nincs tisztába a fogalommal. :)
  • PrasCo
    #46
    Soldatban viszont sok a lengyel, így ott azért a "kurvaanyád"-ot hanyagolni kell, mert onnan tanultam meg, hogy az a lengyelben is "kurwa" :D
    De nem gond, ott ez a "játékhoz" tartozik (standard mondatok: "Get the flag!" "Fuck you!"), illetve a /piss parancs. Csak röhögni kell rajta. Ha meg valaki komolyan veszi, azon méginkább. ^^