5079
htc_one_banner_1.jpg
  • Bencee7
    #4719
    Húderohadtbonyolult most így újra olvasva pedig anno az én HD2m is átment párszor az Android procedúrán :)
  • kifli
    #4718

    Androidhoz még annyit, hogy apex launcher használatát ajánlom, elég gyors és sokat tud.

    wp7 telepítést is leírom, hátha kell :)

    Az első 4 lépés ugyanaz. Csak magloadernél nem kell kiválasztani semmit ott, hogy choose system partition size.

    Illetve android rom helyett erre lesz szükséged: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1356833 vagy http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1510444

    5.)
    Belépsz magloaderbe, services menüpont clear sd mbr, és use last 24 nand majd reboot.

    6.)
    Magloaderbe belépsz, usb flasher, rádugod gépre, és elindítod a dwi.exe-t.

    7.)
    Ugyanaz mint androidnál a 8-as pont :)
  • kifli
    #4717
    Nem volt kedvem txt-t írni.


    A következőkre van szükséged:
    HD2 toolkit. Ezzel tudsz magloadert tenni a telefonra.
    Ezt itt találod: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090783

    Kelleni fog még task 29. (ez van toolkitbe is, én nem azt használtam... :))
    Itt találod: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5848003&postcount=19

    Kell majd cwm is.
    Itt találod: http://www.mediafire.com/?sttjc1jqhgkd90z

    Kell majd egy android rom, amit itt találsz: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240 (ezt használtam én, ez egy jb rom)

    Illetve válogathatsz magadnak itt: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928

    Kelleni fog egy radio rom is: http://htcfanboys.com/download/pdaimatejam/?action=view&file=2711

    Az android telepítésnek menete a következő:

    1.)
    Hard spl. HTC toolkit indít, és belépsz bootloaderbe telefonon. (bekapcsolás+hangerő nyomvatart, ameddig nem látod a 3 színű csíkos képet)
    Rádugod telefont a gépre, és install hspl. Ha minden renbe, akkor hspl erziót kell választanod. 2.08.000.HSPL legyen kiválasztva. És telepíted.

    2.)
    Telefont kikapcsolod, majd bootloderbe lépsz
    Rádugod a telefont gépre, task29-et lefuttatod.
    Ez töröl mindent a telefonról

    3.)
    Bootloaderbe belépsz megint. A radio romot telepíted.

    4.)
    Bootloader megint
    Htc toolkitel magloadert telepítesz 300mb-re állítva a partíciót. (install MAGLDR)

    5.)
    Sd kártyádat, formázod mintool partition wizardal. (ezt google-al megtalálod :))

    a.)
    Törlöd a meglévő partíciót

    b.)
    Létrehozol egy fat32 primary partíciót, 32kb clutter size-al. Ez a partíció legyen kb 1gb-al kisebb, mint az sd kárty. (csúszkával tudod állítani) Hely ne a kártya elején, hanem a végén maradjon!

    c.)
    Létrehozol a maradék helyen egy ext4 primary partíciót.

    d.)
    Ezek után visszateszed a kártyát a telefonba.


    Ha nincs kártyaolvasó, akkor belépsz magloaderbe, és usb mass storage menüpontot választod, rádugod a gépre, és így formázod a kártyát.

    Magloaderbe belépés: Telefon bekapcsol, bekapcsolás gomb nyomvatart, ameddig be nem jön egy menü. Hangerőgombokkal navigálsz. Hívás gombbal belépsz a menübe

    6.)
    Telepíted a cwm-et. Magloaderbe belépsz, kiválasztod az usb flasher menüpontot, és hívás gombal belépsz. Telefont rádugod a gépre. CWM-nél dwi.exe elindít, és onnan értelem szerűen next-next-next :)

    7.)
    A letöltött android romot, kicsomagolás nélkül zip formátumban rámásolod a memóriakártyára (a fat32 partícióra). Belépsz magloaderbe, És az AD recovery menüpontot választod. Elindul a cwm. Itt szintén hangerőgombokkal kiválasztod az install zip from sd menüpontot. Majd choose zip. Kiválasztod a kártyára másolt zip file-t, és megkezdődik a telepítés.

    A telepítő a legelején 3 lehetőséget kínál fel. Nand, nand+data on ext és sd ext. (vagy hasonló) Neked a középső menüpont kell, hacsak nem amerikai t-mobile hd2-d van 1gb belső memóriával, mert akkor az első menüpont.
    Megy tovább a menü. Jó tanács, ha nem akarsz szoftveres gombokat pluszba, akkor a telepítés során válaszd ki, hogy ne telepíts az sw buttons-t.

    Az első boot kb 5-10 percig is eltarthat, várj türelemmel!

    Mivel az adatok egy rész az sd kártyára települ. Így sd kártya nélkül ne használd a telefont!

    8.) Megköszönöd, hogy ilyen gecijóarc vagyok, és örülsz az androidodnak :P
  • bboyatty
    #4716
    Helló.Tudnál nekem egy részletes leírást írni, hogy mi kell ahhoz, hogy androidot tegyek HD2-re? Ha van időd és kedved akkor írd le légyszíves egy txt-be, hogy milyen programok kellenek meg hasonlók és küld el nekem privátba. Köszönöm!
  • rastaman
    #4715
    szegényke :(
  • kifli
    #4714
    igen, ott hiányzik az üveg, pont alatta van a szalagkábel :D
  • desigo
    #4713
    Brutális ahogy kinéz.
    A lerakó gomb felett ki is esett egy üvegdarab belőle?
  • Bencee7
    #4712
    Akkor foglalkozási ártalom ...de azért valami full műanyag tok biztos segítene rajta egy kicsit :) ....vagy egy doboz xD
  • kifli
    #4711
    Talajtechnikus vagy mi a lófasz (talajt fúrnak, mintákat vesznek, építkezések előtt stb...)
    Azthiszem ott tört el mindkétszer munka közben.
  • Bencee7
    #4710
    Szerencsétlen HD2, rossz nézni hogy a fenébe lehet betörni 2x is a kijelzőt??
    Most komolyan...ennyire nem lehet rá vigyázni? Egy tok talán segítene az illetőnek...
  • kifli
    #4709
    Került ma hozzám egy hd2, hogy heggeszek rá androidot. Már a második kijelzőt tapossa, és így néz ki mostis:





    Működik a kijelző ígyis...


    Jb került rá, apex lancserel. Eddig jónak tűnik, gyors meg minden :)
  • rastaman
    #4708
    szerintem igen. jb is hamarosan landol majd a one x-en, ha nem szeretnél x+ -t venni.
    kellőképpen gyors a telefon, a megszokott anyagminőséget hozza, szerintem vegyed.
  • Jockey
    #4707
    eljött az idő amikor végre elromlott apárom telefonja, így a caládi büdzsét kitudom terjeszteni egy új telo vételére, érdemes még htc one x-t veni sztetek? 110körül meg lehetne kapni
  • retroid
    #4706
    Hali

    Nekem van egy eladó HTC One V
  • ba32107
    #4705
    Nekem is fekete van, és nagyon tudom ajánlani. Kipróbáltam a szürkét is, hát ég és föld fogni a kettőt. A szürkének olyan "hideg", fémes érzése van. Nem is beszélve arról, hogy a feketének nagyobbnak látszik a kijelzője.

    A kopásról nem tudok nyilatkozni, én tokban hordom (nagyon szép, elegáns vékony átlátszó tok van rajta, egyáltalán nem zavaró), és semmi problémám nincs vele. Ugyanolyan gyönyörű mint új korában :)
  • guru55
    #4704
    Ok, köszi a hasznos infót! Szerintem a fekete lesz akkor:)
  • desigo
    #4703
    Pont most jelezte,hogy jött hozzá szoftverfrissítés :
    S3-as verzióhoz (magyar Vodás)
    2.15.401.100 (117 MB)
    Ezzel jön az android 4.0.4 és a Sense 4.1
  • desigo
    #4702
    Az enyém S3-as.
    Szerintem megjelenés előtt a tesztelésre szánt készülékeknél volt komolyabb probléma amit egyből cseréltek is.
    phn a topikjában van akinek vannak kopásnyomok de olyan is van akinek a hajszálkarc pár napon belül eltűnt.
  • guru55
    #4701
    Hello!

    Köszi a gyors választ! Annyit kérdezhetek még, hogy az S4-es magonként 1,5GHz-es változat a tiéd vagy az S3 1,7 GHz-es? (olyat is olvastam hogy elvileg csak az S3-nál jelentkezik a probléma)

    Köszi!
  • rastaman
    #4700
    lehet valamit tudni arról melyik nap érkezik a JB frissítés a One X-re? októberre ígérték, lassan már csak egy hét van hátra, de még semmi infó...
  • desigo
    #4699
    Üdv!

    Nekem hónapok óta teljesen karcmentes a készülék pedig jópárszor leejtettem.
    Képernyővédő fólia van rajta és tok nélkül zsebben hordom.
    Egyedül a töltő csatlakozójánál van pár minimális kopási nyom ami abból adódik,hogy teljesen sörtétben nehezen találom el a microUSB csatit.
  • guru55
    #4698
    Üdv Mindenkinek!

    Érdeklődnék azoknál, akik a HTC One S fekete változatával rendelkeznek. Igaz a rémhír amiket olvasni lehet a telefon oldalainak kopásával kapcsolatban? Állítólag már pár nap normál használatnál úgy néz ki mintha lepattogna róla a festék, ami érdekes mert elvileg pont az a lényeg, hogy nem festve van.
    Mindenképp ilyen készüléket vásárolnék, de a fekete tetszik igazán...

    Előre is köszi a válaszokat!
  • DarkSector
    #4697
    Ebben mi az érdekes?
  • desigo
    #4696
    HTC One X+

  • dragon11
    #4695
    jobb konfiguráció, valószínűleg még a retina kijelzőtől is szebb, de biztosan élesebb képernyő, ami ráadásul nagyobb is!
  • kifli
    #4694
    milyen szempontból lesz jobb mint az iphone 5? egy one x vagy s3 milyen szempontból rosszabb mint egy iphone 5?
  • dragon11
    #4693
    csak kenterbe veri az S3t..

    ez a Butterfly jobb lesz az iPhone 5től is ?:DDD úristen :D
  • desigo
    #4692
    Pár millió tepsit eladtak valamiért...
    Akinek nem tetszik vesz 4-est vagy 4,3-ast.
  • rastaman
    #4691
    ez egy tepsi. az egy okostelefon!
  • LoSA
    #4690
    És az is Tepsi! ;)
  • desigo
    #4689
    Majdnem akkora mint egy SGS3

    SGS3 : 70.6 x 136.6 x 8.6 millimetres
    HTC J : 71 x 143 x 9.1 millimetres
  • desigo
    #4688
    4.1 (Jelly Bean) lesz rajta
    HTC J Butterfly HTL21 a pontos neve
  • dragon11
    #4687
    illetve ez nem a sima J, hanem ez a google ref. modell, a ButterFly változat.. nem ?
  • dragon11
    #4686
    omfg.

    ez kb. itthonra mikorra várható és vajon mennyibe ?:D

    ezen android 4.0 lesz alapból ?
  • LoSA
    #4685
    Tepsi...
  • desigo
    #4684
    Megérkezett az 5 incses Full HD-s HTC J
    (Japánba)

  • desigo
    #4683
    mobilarena teszt : HTC Desire X

  • desigo
    #4682
    Meg keresed a beállításokban a gyári beállítások visszaállítását.
  • Rasztiman
    #4681
    és 2.1-esnél? :D
  • desigo
    #4680
    beállítások/tárolás/gyári adatok visszaállítása
    4.0-áa Sensenél.