136
  • feri79
    #16
    Egy civilizáció nemcsak szándékosan küldhet rádióhullámokat, mi is sugárzunk kifelé mindent és nem azért mert másokkal kommunikálni akarunk. Első körben nem a kapcsolat felvétel a fontos, hanem hogy nem vagyunk egyedül!
  • Magnetic
    #15
    Kiváncsi lennék, Te melyik csoporthoz tartoznál az általam felvázolt vizióban, de van egy ötletem :-)
  • Magnetic
    #14
    Bizony, nem ártana egy :-)
    UFO, az örök kedvenc, csakúgy mint a Transport Tycoon.
  • Magnetic
    #13
    Lehetségesnek tartom, csak mi még nem állunk olyan fejlettségi szinten, hogy tudjuk fogni az adást. Valamint ha jól sejtem nem is tudnánk, mert szvsz közvetlen kapcsolatot létesitenek egymásal. Tehát a jel csak az adónál és a vevőnél létezik. A köztes térben nem.
  • Kryon
    #12
    ez nem a legjobb ötlet, mert így az égbolt nagy része kiesik a keresésből, másrészt arra alapoz, hogy a másik civilizáció is az általunk ismert technológiával kutat, vagyis kb hasonló fejlettségű.
    szándékosan küldött adásnak pedig időbe telik míg ideér
    egy nagyon fejlett civilizáció, mely elég öreg ahhoz, hogy jelei ideérjenek már rég elhagyhatta bolygóját, és akár a csillagközi űrben is kószálhat
    úgyhogy ennyire leszűkíteni a keresést elég fantáziátlannak hangzik...
  • Artak
    #11
    Előbb vagy utóbb sikerülni fog. (hacsak el nem pusztítjuk addig magunkat)
    No persze nem rádióhullámokkal, az az űrben lévő távolságok áthidalására nagyon lassú. Fejlődni kell. Ki tudja mit hoz a jövő.
  • Mister
    #10
    naja, de akkor soha az életben nem találkozunk :)
  • Artak
    #9
    Egyetértek,a rádióhullám túl lassú. Max csak akkor használják, ha hasonló fejletségi szinten vannak mint mi.
  • Epikurosz
    #8
    "Na elfáradtam, akit érdekli annak kifejtem :)"

    Ennyi elég is volt, köszönjük. :-)
  • Sanyix
    #7
    Hát sajna még nincs hiperhullám dekóderünk :D se enkóder. (ufo: enemy unknown)
  • Sanyix
    #6
    Az ekliptika síkjában, a Föld keringési síkjában, ami nem a galaxis síkja. Éppen ezért írja, mert erre a síkra nézve lehet észlelni a földet.
  • Petko
    #5
    ki beszél itt galaxis síkjáról?
  • ilf667
    #4
    és történik?
  • Magnetic
    #3
    Szerintem más fajok már rég tudják, hogy itt vagyok, de egyszerűen nem érdekli őket, nem foglalkoznak velünk. Ha mégis, számoltak azzal, hogy egy kapcsolatfelvétel tragikus körülményekkel is járhatna. Valószinűsithetően több részre oszlana a társadalom (lennének akik mindenáron el akarnák pusztitani a másik fajt, lennének akik technikát próbálnának lopni minden áron, lennének akik istenként imádnák őket, és lennének azok akik együttműködnének velük.Ezeket lehetséges, hogy üldöznék a földön) és egyik másik vallás értelmét vesztené ami valószinű vallási háborúhoz vezetne.
    Semmit nem tudunk felmutatni és még azon is összevesznek emberek, hogy kinek milyen szin tetszik (ez most nagyon leegyszerűsitve).

    Na elfáradtam, akit érdekli annak kifejtem :)
  • Magnetic
    #2
    Szép dolog ez a kutatás, és sok ember megél belőle, de egy biztos:

    A csillagközi kommunikáció nem rádióhullámokkal történik.

  • valamit
    #1
    Az ötlet jó, bár picit szomorú, hogy csak 30 év után merül fel olyan először, hogy a Galaxis síkjában keressünk... Amúgy ha ez a 3% megvan, szvsz. a további 97%-ot akkor se feltétlen kellene elhanyagolni.