136
  • valamit
    #1
    Az ötlet jó, bár picit szomorú, hogy csak 30 év után merül fel olyan először, hogy a Galaxis síkjában keressünk... Amúgy ha ez a 3% megvan, szvsz. a további 97%-ot akkor se feltétlen kellene elhanyagolni.
  • Magnetic
    #2
    Szép dolog ez a kutatás, és sok ember megél belőle, de egy biztos:

    A csillagközi kommunikáció nem rádióhullámokkal történik.

  • Magnetic
    #3
    Szerintem más fajok már rég tudják, hogy itt vagyok, de egyszerűen nem érdekli őket, nem foglalkoznak velünk. Ha mégis, számoltak azzal, hogy egy kapcsolatfelvétel tragikus körülményekkel is járhatna. Valószinűsithetően több részre oszlana a társadalom (lennének akik mindenáron el akarnák pusztitani a másik fajt, lennének akik technikát próbálnának lopni minden áron, lennének akik istenként imádnák őket, és lennének azok akik együttműködnének velük.Ezeket lehetséges, hogy üldöznék a földön) és egyik másik vallás értelmét vesztené ami valószinű vallási háborúhoz vezetne.
    Semmit nem tudunk felmutatni és még azon is összevesznek emberek, hogy kinek milyen szin tetszik (ez most nagyon leegyszerűsitve).

    Na elfáradtam, akit érdekli annak kifejtem :)
  • ilf667
    #4
    és történik?
  • Petko
    #5
    ki beszél itt galaxis síkjáról?
  • Sanyix
    #6
    Az ekliptika síkjában, a Föld keringési síkjában, ami nem a galaxis síkja. Éppen ezért írja, mert erre a síkra nézve lehet észlelni a földet.
  • Sanyix
    #7
    Hát sajna még nincs hiperhullám dekóderünk :D se enkóder. (ufo: enemy unknown)
  • Epikurosz
    #8
    "Na elfáradtam, akit érdekli annak kifejtem :)"

    Ennyi elég is volt, köszönjük. :-)
  • Artak
    #9
    Egyetértek,a rádióhullám túl lassú. Max csak akkor használják, ha hasonló fejletségi szinten vannak mint mi.
  • Mister
    #10
    naja, de akkor soha az életben nem találkozunk :)
  • Artak
    #11
    Előbb vagy utóbb sikerülni fog. (hacsak el nem pusztítjuk addig magunkat)
    No persze nem rádióhullámokkal, az az űrben lévő távolságok áthidalására nagyon lassú. Fejlődni kell. Ki tudja mit hoz a jövő.
  • Kryon
    #12
    ez nem a legjobb ötlet, mert így az égbolt nagy része kiesik a keresésből, másrészt arra alapoz, hogy a másik civilizáció is az általunk ismert technológiával kutat, vagyis kb hasonló fejlettségű.
    szándékosan küldött adásnak pedig időbe telik míg ideér
    egy nagyon fejlett civilizáció, mely elég öreg ahhoz, hogy jelei ideérjenek már rég elhagyhatta bolygóját, és akár a csillagközi űrben is kószálhat
    úgyhogy ennyire leszűkíteni a keresést elég fantáziátlannak hangzik...
  • Magnetic
    #13
    Lehetségesnek tartom, csak mi még nem állunk olyan fejlettségi szinten, hogy tudjuk fogni az adást. Valamint ha jól sejtem nem is tudnánk, mert szvsz közvetlen kapcsolatot létesitenek egymásal. Tehát a jel csak az adónál és a vevőnél létezik. A köztes térben nem.
  • Magnetic
    #14
    Bizony, nem ártana egy :-)
    UFO, az örök kedvenc, csakúgy mint a Transport Tycoon.
  • Magnetic
    #15
    Kiváncsi lennék, Te melyik csoporthoz tartoznál az általam felvázolt vizióban, de van egy ötletem :-)
  • feri79
    #16
    Egy civilizáció nemcsak szándékosan küldhet rádióhullámokat, mi is sugárzunk kifelé mindent és nem azért mert másokkal kommunikálni akarunk. Első körben nem a kapcsolat felvétel a fontos, hanem hogy nem vagyunk egyedül!
  • Kryon
    #17
    egyébként ha találnának valamit sztem úgyis eltitkolnák épp a következményektől tartva, egyrészt
    másrészt egy fejlettebb civilizáció jeleiből akár technológiai információ is kiolvasható lenne, azt pedig nem reklámoznák...
  • blackgamer
    #18
    amúgy valaki futtatja a gépén a SETI klienst?
  • Epikurosz
    #19
    Így van. A szemetelést nem lehet eltitkolni. Még a fekete lyuk is szemetel.
  • dez
    #20
    Milyen messze is vannak a legközelebbi csillagok az ekliptikán? Hány év alatt ér ide tőlük egy rádiójel, amit direkt a számunkra küldhetnek, mióta "megláttak" minket?
  • Apocalipto
    #21
    Futtattam, de nem találtam értelmét, így inkább átálltam az egyetlen magyar projectre, a SZTAKI Desktop Grid-re
  • dez
    #22
    De itt éppen arról van szó, hogy azért koncentrálnak erre a részre, mert onnan láthattak meg minket, és sugározhatnak célzatosan egy rádiójelet felénk (miközben talán ők már rég mást használnak). Mi sem túl régóta használjuk a rádiójeleket, és talán nem is sokáig fogjuk. 200 év irtó kevés sokmillióhoz képest, amennyi eltérés lehet az intelligencia megjelenése között az egyes bolygókon.
  • dez
    #23
    (Természetesen a 200 év nem az intelligencia megjelenése, és a rádiózás elkezdése között eltelő idő. :) )
  • Myron
    #24
    ami azt illeti annak sincs sok értelme. attól függetlenül én is azt futtatom a két gépen mert magyar.
    tulképp értelme ezeknek a BOINC projecteknek szerintem egyiknek sincs sok.. zabálják az áramot mint állat.
  • Akuma
    #25
    A tű a szénakazalban effektus helyett majd átbillenünk a ló túloldalára és végül nem látjuk a fától az erdőt :) A földönkívüliek már rég közöttünk vannak
  • globint
    #26
    Igen, valóban köztunk vannak, már az atombomba feltalálásakor is mondogatták néhány USA-ban élő, az első atombomba megalkotásában serénykedő magyarra, hogy földönkívüliek....
  • valamit
    #27
    "Galaxisunk 100 milliárd csillagának többsége a galaktikus síkon helyezkedik el, egy másik hatalmas kört formálva az égen. A két nagy kör a Bika és a Nyilas csillagkép közelében metszi egymást, erre a két területre fókuszál majd elsődlegesen a keresés."

    olvass is, mielőtt kérdezel
  • Akuma
    #28
    A Magyar nép nem véletlenül keverék nép Vannak sárgák, feketék, és vagyunk mi
  • Tetsuo
    #29
    az a gaz h a galaxisunkban legalabb 200 milliard csillag van
  • Epikurosz
    #30
    Nekünk ez nem probléma!
  • Epikurosz
    #31
    Apropó, a legújabb adatbázismotorok mennyi rekordot tudnak kezelni? Pár milliárdot, szerintem.
    64 bites környezetben jó előrefuthattak.
  • roliika
    #32
    10 000 000 rekord / tábla. És 10 000 táblát is tud...de nem tudom mi a maximum (ha van ilyen) MYSQL téren.
  • vax
    #33
    akkor meg "cseszhetjük" ha egy tejütrendszerbe csak egy értelmes élet van. A világegyetem szintjén hihetetlenül nagy szám lenne ez is de a távlság köztük irdatlan. Az Androméda 2 millió fényévre tőlünk.
  • Doktor Kotász
    #34
    "egyébként ha találnának valamit sztem úgyis eltitkolnák épp a következményektől tartva, egyrészt
    másrészt egy fejlettebb civilizáció jeleiből akár technológiai információ is kiolvasható lenne, azt pedig nem reklámoznák..."

    Na ez az UFO-magazinos baromság!
    Ki titkolná el, és miért? Üldözési mániás idióták hangoztatják csak ezt az eltitkolja a kormány.
    Hány kormány volt már azóta?
    Az angolok most untak rá erre. Kirakták cakk-pakk az összes UFO-aktájukat.
  • Artak
    #35
    A kormány titkolná el és azért mert rengeteg idióta rohangál az utcán akik ha meghallanák, hogy nem vagyunk egyedül bekattannának. Az meg hogy kirakták az összes ufo-aktát koránt sem biztos. Simán eltusolhattak akár többszáz esetet is.
    Azt azért hozzátenném, hogy én nem hiszek a csészealjakkal röpködő idegenekben akiknek nincs jobb dolguk mint emberekkel kísérletezni esetleg megerőszakolni őket.
    A kormányok rengeteg mindent eltitkolnak. Nálunk is vannak 50-60 évre titkosított akták. Mindenféle hülye okra hivatkozva titkosítják őket. Valószínűleg azért titkosak mert valami nagy svindli van a háttérben és ha kiderülne egy-két fejest le kéne tartóztatni, de mivel 60 évre titkosították a már kb 50-éves emberke biztosítva van.
    Balgaság azt hinni, hogy a demokrácia olyan jó dolog és mindenbe beleszólása van az embernek.
  • Adenoma
    #36
    a demokrácia jó, csak nem működik
  • valamit
    #37
    Nehogy azt hidd. Ha odakint találnánk egy értelemes fajt, akivel rádióhullámon tudnánk csevegni, az nagyon megnyomán az űrutazás fejlesztését.
  • brueni
    #38
    megint abból indulnak ki, hogy hozzánk hasonló gondolkodásmóduak vannak odakint.
    mi van, ha teljesen más technológiával ők pont a nappályára merőlegesen vizsgálódnak.
    ennek az elméletnek a használhatóságára úgy van csak 50%, hogy vagy bejön, vagy nem...
  • valamit
    #39
    Persze, sok, de ha felnézel az égre, a Tejút még mindig csak egy keskeny sáv a teljes égboltot tekintve, és az a 200 milliárd csillag az ha kilépsz a Galaxisból, akkor a további galaxisokban is ott van és galaxis is milliárdszám akad.
  • brueni
    #40
    bocs, egyre gondoltunk, csak most kezdtem visszaolvasni...