33
  • ziipp
    #33
    Igen, nekik tényleg nehéz. Bár ott inkább a torzságukat kellene sajátmaguk előtt is elfogadniuk, komoly terápiákon részt venniük, mert nem lehet a net előtt leélni egy egész életet...
  • ziipp
    #32
    Nem értem, mi olyan nehéz ebben a témában? Ez ugyanolyan függőséget okozhat, mint bármilyen más tudatmódosítószer. Ugyanúgy elveszted a barátaid, családod, barátnőd, a valódi életed. Sőt, az Internet függőség talán rosszabb is, mert a "klasszikus" kattogásnak legalább vannak egyértelmű jelei. De egy felnőtt, önálló keresettel rendelkező embernek ki mondja meg, hogy ne netezz annyit? Bárki ilyet csinálna, kinevetnék. Ahogy látom, itt a fórumon is elég nagy a közöny a téma iránt. =(
  • balee66
    #31
    Én ismerek pár nagggyon függő emberkét innen-onnan, de van köztünk olyan, aki pl. rokkant (tolószékes), egy másiknak pedig valami betegség miatt torz az arca.. :(
    Az ilyeneken nehezebb segíteni, mert kaptak már elég sok negatív tapasztalatot a környezetüktől, és ezért nem akarnak elszakadni a virtuális valóságtól...
  • szebacs
    #30
    :D Azért annyi előnye van enne ka jelenségnek, hogy aki a gép előtt éli le az életét annak nagy valószinűséggel modnjuk nem lesz családja.. ergo ez egy veszélyeztetett állatfaj. :D
  • FoodLFG
    #29
    Hát ja xD
    Nem tudom mit várnak a kockáktól. Hogy internetezés helyet gazt gyomláljanak a kertben ? =D
    Mondjuk nekem mindegy. Nem érdekel, csak furcsa. :P
  • Rena11
    #28
    ha nem olvasod el akkor minek írsz ide?
    ja tudom mert el sem olvasott témában azt gondolod számít a véleményed :)

    hogy a bő szókincseddel éljek faszság :D inkább olvasd el
  • Myron
    #27
    faszság
  • WiZe
    #26
    Akinek nincs meg a napi betevő RTL klub azzal meg mivan? Detto ugyanaz a helyzet. Vagy aki kocsmába jár minden nap ezek helyett? Az is mind függőség.

    Ennek a rendszernek nem feladata megvédeni az embert a saját hülyeségétől, ez konkrétan az. Ha már korlátozná egy felnőtt embert, abban hogy mit csinál akkor nem demokráciának hívnák.

    Mellesleg valakinek hülyének is kell lennie, hogy lehessenek okosak is. :)
  • szarvasdinnye
    #25
    En multkor voltam 5 napot gep nelkul. Hat, mar azert hianyzott. Mondjuk azt hozza kell tennem, hogy delutanokkal nem tudtam mit kezdeni, mert nem volt meg egy konyvem sem. Inkabb aludtam. Kibirom net nelkul, de ha van es unatkozom, akkor miert ne netezzek, filmezzek, jatsszak, msnezzek... Resze a mindennapjaimnak, eleg sok oraban, de en nem erzem ugy, hogy fuggnek tole. TV-t egyaltalan nem nezek, mert teljesen ertelmetlen.
  • Laslow
    #24
    Ha csak a net előtt szabadon eltöltött órák számát nézzük, kőkemény internetfüggő vagyok. De szerintem mégsem, mivel bármikor ott tudom hagyni a netet, akár napokra is (pl. elutazom), és nem zavar, sőt!, még örülök is neki, hogy pár nap net/gép nélkül. Részemről aszem azért netezek ennyit, mert ezzel a legkönnyebb lefoglalni magam.
  • ziipp
    #23
    Természetesen, ha munkahelyről netezel - és azért használod, mert kell, mint eszköz a munkához - nem számít bele. Persze nem csak dolgozol rajta, így az otthoni 1 órához hozzá lehet tenni még 1-et (vagy többet... :>), és így kijön, hogy te sem vagy függő. :D Ezért jók az ilyen felmérések, mert MINDENRE van válasz, és a feltételeket is mi szabjuk. :) Persze nézhetjük úgy is, hogy az Internet mennyire szorítja ki a rendes életed a fontossági listán - netezéssel eltöltött időtől függetlenül -, és ha mondjuk nagyon, akkor máris függő vagy! Sz'al pengeélen táncolsz. :b Bár akinek már fontosabb a net, mint a családja, barátai, az valszeg többet nyomja napi három óránál, tehát ebből a szempontból sem neveznélek függőnek.
  • freemanone
    #22
    Köszi a 4+ órát :D Én napi 8-10 órát netezek ebből kb 9 munkaidő... és otthon kb csak 1 filmet nézek már meg, mert elegem van belőle. Most is bentről írok!
  • xmodule
    #21
    nagyon jó.köszi hogy belinkelted.a 10 rész a legjobb.
    off vége.
  • Narxis
    #20
    Nekik az a munkájuk.
  • Narxis
    #19
    Má' késő. ^^
  • ziipp
    #18
    Egyáltalán nem az. Az Internetezés ugyanolyan függőséggé válhat, mint a drog, annyi különséggel, hogy itt inkább lelki tényezők játszanak szerepet.

    > "André Hahn [...] azonban úgy vélte, hogy a függőséget és normális felhasználói szokásokat elválasztó határmezsgye rendkívül vékony."
    Jó a cikk de ezzel nem értek egyet. Odáig rendben, hogy a még-nem-függő, és a függő ugyanazokat csinálja az neten, de nem mindegy, hogy mennyit. Egy normál ember, aki nem kattog a netre, szerintem nem nyomja napi (hm, na mennyi legyen, hogy én még beleférjek...) 4 óránál többet. Ellenben egy függő bőven eltölt akár 8 órát is a gép előtt.
  • FoodLFG
    #17
    Kicsit gyenge poénok vannak benne, de úgy egyébként a koncepció, az jó.
    Az animés videójuk jobban sikerült, bár abban is vannak béna részek, de ott jobban meg tudták fogni a témát. :D (mondjuk néhány poént nem értettem, mert nem vagyok túl tájékozott a témában, de voltak jó poénok benne.. =P )
  • lami321
    #16
    Fuggo:D http://www.youtube.com/watch?v=YQ-3gr80M-s
  • Myron
    #15
    ez a téma akkora faszság h el sem olvasom a cikket, elég volt a bevezető..
  • Turdus
    #14
    Ennyi erővel a helpdeskes csajok telefonfüggők?
    Vagy a könyvtáros könyvfüggő?
    A pizzafutár meg biztos forgalomfüggő.
  • Sanyix
    #13
    Neszójjá' be!
  • Iamzozo
    #12
    Nah végre, thx! :)
    Most még egy pár órát gép előtt ülök aztán bevágok egy rendes sört :)
  • Narxis
    #11
    Te is.
  • Narxis
    #10
    Függő.
  • Narxis
    #9
    Igen.
  • magyarvok
    #8
    Tessék, csak neked: [img]http://www.littleladyfoods.com/images/pizza-page.jpg[/mg]
  • magyarvok
    #7
    "Sajnos egyre nő azoknak a száma, akik inkább átokként tekintenek a virtuális világra: ők ugyanis elveszítették miatta barátaikat, házukat, munkájukat, párjukat vagy az életkedvüket."
    Ha nyerőgépen veszítem el a házam, akkor a nyerőgép a hibás?
  • Iamzozo
    #6
    Elolvastam a címet, azért ami szerintem az oldal cikke lehet. De fogadni mertem volna hogy lesz minimum egy ember aki fikáz. De hogy 5 postból, ezt nem hittem volna. Meg hogy is jön ide? Ilyen fika botokkal van tele az egész :)

    Én sem vagyok függő csak ingerült, már 3 óra és még mindig nem jött meg a virtuális pizzám...
  • amdrula
    #5
    Nem tud elmenni, ő is függő :D
  • n3whous3
    #4
    Hát akkor viszont látásra
  • hiftu
    #3
    Internetfüggőség az, ha az sg.hu-t nézed még mindig, pedig már rég tudod, hogy elbúlvárosodott.. Szerintem..
  • Sanyix
    #2
    énis
  • n3whous3
    #1
    Én kurvasokat netezem, de ha arról van szó, hogy barátnőmhöz megyek, vagy esetleg valami jobb elfoglaltság van, egyáltalán nem vágyom a gép elé. Egyszerűen csak hétköznapi elfoglaltság, nem nézek tv-t csak ritkán, nem olvasok, mert ... hát nem olvasok... csak keveset. Gépezem ha unatkozom és kész.