573
ARCA Sim Racing 2008 (rFactor) Simulator
  • zolee145
    #493
    Leszedtem, lassan fel is rakom, de egész nap egy videóval vacakoltam. Már amikor ébren voltam.:D
  • B Lori
    #492
    http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=331123
    Jó hogy nem vártunk,az utolsó pillanatban jelent meg :D
  • zolee145
    #491
    Lehet, hogy a ma estét mégiscsak alvással töltöm, aztán majd holnap - vélhetően az új patch társaságában - race reggelig.:)
  • zolee145
    #490
    Eddig még semmi.
  • B Lori
    #489
    Persze,de ez a lényegen nem változtat :))
  • zolee145
    #488
    Ez csak nekünk hajnali három.:)
  • B Lori
    #487
    Igen,de ha megint hajnali 3-kor akor nemhiszem hogy megvárom mert mire letoltom reggel lesz,múlt héten is sokan panaszkodtak hogy lassan jott mivel egyszerre sokan kezdték tolteni :D
  • zolee145
    #486
    Elég szépen dolgozik a srác.:)
    Mikor jön a patch? ma este?
  • B Lori
    #485
    http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=331061

    Hétvégén megint nem lesz alvás





  • B Lori
    #484
    http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=331066
  • zolee145
    #483
    Remélhetőleg szép lassan megint be tudjuk gyűjteni a megfelelő setupokat. Nekem nem nagyon van időm ezzel foglalkozni, pedig megérné.:)
  • B Lori
    #482
    New Suspension information

    With the updated suspension there are a few adjustments you may want to make to your current setups.

    - The previous suspension had some evil bump-steer characteristics; this is why it was necessary to run 0/32” toe in the front. Cup teams (as well as ARCA teams) run about 1/8” toe-out (+4/32”) in the front at most tracks. You may run more at a R/C (+6/32”) and less (-1/32” to +1/32”) at the Super Speedways ( Daytona / Talladega ). Remember, toe-out helps with stability and will make the car easier to catch when it tries to step out in the rear. Do not be afraid of toe-out in the rear, it is a good way to get the car to rotate and can reduce the heat build up in the RF tire.

    - The camber gain has increased by quite a bit. This means as the car travels down the front camber changes greatly. Running -8.0 degrees at the RF is no longer necessary and will result in uneven tire heat/wear. When Cup teams were racing this style of car they would usually leave the shop with +8.0 degrees on the LF and -1.5 degrees (or less) on the RF. A R/C setup may have -2.5 degrees to -3.5 degrees across the front. Super Speedway setups will have much less camber, from +0.5 degrees to +0.1 degrees at the LF and -0.5 degrees to +0.1 degrees at the RF.

    - The front shock/spring package is more sensitive now and will generally require stiffer settings to prevent bottoming out on the track. A good way to test just how soft you can go is to test with your engine sound level down so that you can easily hear the slightest scrape. Driver input also affects how the car bottoms out; rolling out of the throttle slowly can prevent a car with soft springs from hitting too hard. After testing your shock/spring package you will have a good sense of how and when the car is hitting the track, turn the engine sound back up and go racing.

    The new suspension is much more sensitive to chassis adjustments as it is taken directly from real world race car, small changes will go a long way.
  • zolee145
    #481
    Nekem ennyire sok dolog nem tűnt fel. Ezek szerint azért gyökeresen nem kellett átírni mindent, szóval elsőre sem jártak messze a valóságtól, így most, hogy "besegítettek" nekik nem kellett újragondolni az egészet.
  • B Lori
    #480
    Változott és új default setek vannak minden pályához,ahhoz hogy véleményezni lehessen ki kell próbálni tobb pályán,én eddig azt tapasztaltam hogy az elején nagyobb a leszorítoero és pontosabban irányítható.
    A tapadás a setuptól is fugg,Michigan default nagyon stabil,a pálya nagyon gyors,ráadásul ezek a tobbszoros uzemanyagfogyasztások ís ezt segíttik elo,de azért egypáran így is eldobták :)
    Ma mentem Smokey-n Iowa-t,itt is már más a fix setup de vezethetoségben nagy kulonbséget itt nem tapasztaltam,Salem viszont nehezebb lett csak úgy forogtak az autók a kigyorsításoknál,sajnos nem is sokáig tudtam menni pedig másodikról rajtoltam de pár kor után a lekorozott csúszkáló autókat kellett kerulgetni és egyet sikerult is szépen telibekapni.
    Szóval úgy néz ki a helyzet hogy az eddigi setek mehetnek a kukába,jobbik esetben talán javíthatóak lesznek.
  • zolee145
    #479
    Na, majd tesztelgetem. Az új fizikából mnnyit érzel? Vagy az még most nem volt? Úgy vettem észre mintha kicsit jobban tapadna a gép, kevésbé tűnik jégen autózásnak, de azért nem lett sinautózás.:)
  • B Lori
    #478
    Javítottak a féken így most már pontosabban meg lehet álni,nekem amúgy tetszik a kiállásos verseny az NR-be is mindig azon voltam hogy legyen 2x kopás,az itteni szervereken az nem tetszik hogy míg az uzemanyagot 3x-ra állítják addig a gumi marad normal,szerintem mindkettot egyformán kellene.
  • zolee145
    #477
    Majd ráállok a gyakorlásra, mert amúgy tényleg kellene.:)
  • B Lori
    #476
    A sebességhatár és túlmenés a sárga alatt is megtorténhet,sott a tobb autó miatt akkor még az utkozés veszélye is nagyobb.Igaz hogy a rovid versenyeken nincs ido ledolgozni az ilyen hátrányt de a kiállást akkor se árt megtanulni ha 100%-os a verseny mert mi van akkor ha hasonlóan gyors versenyzo a pitben se ront akkor még kapaszkodni se tudsz és ez hozzátartozik a versenyhez :)
  • zolee145
    #475
    Főleg a bemenetelnél, meg a bent haladásnál, meg a beállásnál. A többi megy. Mindig félek, hogy túlmegyek a sebességhatáron, aztán félek, hogy túlmegyek a szerelőimen. Szóval lassú vagyok, és lassan állok be.:)
    Megy az ember 30 kört, összeszed egy kis előnyt, majd hatszor annyit kap a pitben, és lehet megint kapaszkodni. Long run-t akarok!:D
  • B Lori
    #474
    Ne panaszkodj inkább gyakorolod a pit kiállást :D egyébként ha sárga alatti pit megfelel akkor nem a pitbe vagy lassú hanem foleg a kimenetelnél,nem? :)
  • zolee145
    #473
    Jaja, azt nem nézi a program, pedig nem ártana. Igaz én ezt a problémát korán felismertem, és versenyen azonnal megyek a pályára.
    Ugyanakkor én a pitben vagyok iszonyat lassú, szóval rajtam ez sem segít.:D
    Sárga alatti pitelést akarok, vagy olyan futamot ahol nem kell kimenni.:)

    Ja, nem vészes, csak szokatlan. Meg nekem nem is igazán hiányzott.
  • B Lori
    #472
    Egy minimalis súly változtatást csináltam az alapon meg a kormányszoget lejjebb vettem szóval semmi extra mert tesztelni nem sok ido volt,de még nem ártana javítani rajta a saját vezetési stilushoz,foleg a kanyarbemenet lehetne jobb.
    Ez a vonal alatti dolog nagyon helyes,amúgy a guminyikorgás se vészes,foleg ha más szimhez hasonlíttom :)
    Viszont mostanában felfedeztem egy hibát amit szintén nem ártana javítani,a pitbol bárhol visszamehetsz a pályára és nem buntet,múlkor jottem rá Kansas-be amikor vezetek,csinálok egy jó pit kiállást de mégis mogotte vagyok,megnézem az ismétlést,a kiállásunk idore egyforma,mondom lehet hogy ennyivel gyorsabb volt a pályán,erre nézem tovább és látom hogy egybol felmegy a pályára míg én szépen mentem alul a 2-es kanyarig :D
  • zolee145
    #471
    Kidőltem este, mentem aludni.:)
    Van setupod hozzá, vagy az alappal? Amúgy kipróbáltam, már Degában sem lehet annyira lemenni a sárga alá.:)
  • B Lori
    #470
    Szokni kell a pályát mint ahogy Iowa-t,én 4-bol nyertem egy fixes PRO-t meg egy nem fixeset is 4,elson egybol verseny 1 megtett kor nélkul de mondom utolsó helyrol rajtolok majd el leszek valahogy,el is voltam amíg a kanyarban kicsit a sárga alá nem mentem,egybol megforogtam,utolsót is volt esélyem megnyerni de már túl magabiztosan mentem a pitbe és nem sikerult lefékeznem idobe,így buntit kaptam
  • B Lori
    #469
    MSN ?
  • zolee145
    #468
    Azért az új pálya jót tett a szervereknek. Az előbb volt egy Michigan, átlagban 40-45 között voltak rajta, a legtöbb 48 volt.
    A baj az, hogy én meg a 39-ik helyen tanyáztam, de mögöttem talán 1-2 ember volt akinek volt mért köre.:D
    Ha kevésbé finoman akarnék fogalmazni azt mondanám tökutolsó voltam.:D
    Keresek valami setupot.:)
  • zolee145
    #467
    Az igazi autóval ha kicsit állatabbul veszek egy kanyart akkor nyikorog. Nade ez ugye utcai gumi, ami közel sem úgy tapad mint egy versenygumi, hiszen akkor nem igazán lenne tartós, és utcára az a fontos, meg a vízelvezetés.
    Nem tudom...majd megkérdezzük Makait.:)
  • B Lori
    #466
    Má ez is nyikorog a kanyarokban? Hát igaziból nem ultem ilyen autóban de szerintem az egy hulyeség,úgy látszik addig nyafogtak nekik míg felerosítették,itt lejjeb van az a COT teszt belso kamerával én ott semmi ilyet nem hallok,de más felvételeken se,ha megcsúszik vagy kiporog a kerék az szerintem rendben van.Egyébként eddig is volt rá lehetoség feltekerni a hangját valamelyik ini-ben mert ezt sokan hiányolták ugyanis így konyebb a gumit spórolni :)
  • zolee145
    #465
    Megvan, sőt mentem is egy versenyt Michigan-ben...vagyis, nekikezdtünk 23-an (ilyenkor ennyien?:D) egy futamnak, de 60 körre volt állítva, és volt sárga, így az első kör utáni sárga miatt (miért ne lettem volna benne a balesetben?:D) a mezőny nagy része kilépett, így én is.
    Nagyon kéne ám egy setup...

    Az egyetlen negatív dolog eddig a hülye guminyikorgás. Ez tényleg van élőben is?
  • zolee145
    #464
    Most töltöm.:) A tegnap estém reggel ért véget, és ebédkor keltem, a délutánt meg egy videóval töltöttem, de szivat a wmm...
    Na majd kipróbáljuk, ha felmegy a cucc.:)
  • B Lori
    #463
    http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=330748
    Na letoltottem,simán felment és mukodik,ma éjjel ki is kell próbálni,van benne Daytona RC is :)
  • B Lori
    #462
    http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=330727

    Állítólag még ma lesz ilyen kis patch :)
  • B Lori
    #461
    Az jó lenne mert akkor nem kellene mindig hajnalban versenyezni,remélem sikerul és lesz turelmetek elindítani,amiben tudunk segítunk :)
  • spiczi91
    #460
    sztem jó eséllyel nálam sem fog, szal egy pü a biztosnág kedvéért nekm is jöhet
  • zolee145
    #459
    Írtam pü-t. Többiekről mit tudsz, náluk megy?
  • Vádá
    #458
    Hali . Nekem nem akar elindulni csak a trial :S
  • zolee145
    #457
    Úgy legyen.:)
  • spiczi91
    #456
    üdv. kettőtöknek, remélhetőleg hamarosan én is közétek tudopk csatlakozni, pár oválon már viszonylag tapasztalt társammal együtt, és normális időkben is egy pár fős csapatást nyomni :)
  • zolee145
    #455
    Egy kis vezetéstechnika:)

    Így mennek a valóságban...ezt lehet hasonlítgatni a szimulátorokhoz. Mindenki okulására.:)))
  • zolee145
    #454
    Ha megmaradt az rfactoros fizika akkor felejtős. Még rFactorral próbáltam, és nem estem hasra tőle, sőt. Meg mondjuk szinte az összes COT modot próbáltam...azoktól sem. Majd ha a fizika is az ARCA-ból kerül bele akkor leszedem.:)