51
  • mflex #51
    Te sosem használtál Mac-et, vagy idióta vagy hozzá!
  • asysoft
    #50
    Hm, MacOSX-ben a rendszer része a JVM? Ez azt is jelenti, hogy egy Java alkalmazás külleme nem üt el a "normál" alkalmazásoktól?
  • Lavigne
    #49
    akkor valamit elbasztál
  • who am I 7
    #48
    Az má 1960-ba is Multitáccson tólták az igazi VÉRBÓYLINUKSZFANOK 3D-s interfésszel
  • A1274815
    #47
    A youtube-on illetve forumokon látni elégedett Maceseket akik a Mac-jükön Windows Vista-t és/vagy ritkábban XP-ét használnak.
  • hpteso
    #46
    Ki mondta hogy gyorsabb a mac mint a windows? Ez nagy tevedes. Dolgoztam mar 2.4 es imacen, iszonyat lassu szegeny. Otthon az 1.6 os amd procival szerelt laptopom millioszor gyorsabb. Es ez nem vicc. Nagyon szeretnem hogy legalabb fele annyira lenne gyors a mac mint amilyen szep. De lehet hogy csak en nem vagyok meg hozzaszokva a machez. Ha veszek egy macbook pro-t biztos lesz rajta windows is
  • A1274815
    #45
    Egyszer lehetne definiálni a gyorsabb jelentését, konkértan miben nyílvánul meg, hogyan lett lemérve, stb. Így csak dobálózás a levegőbe.
  • A1274815
    #44
    Windows NT felépítése

    MacOS X felépítése

    Ne felejtsük el, hogy a MacOS X architeturájának a vázlata kicsit részletesebb, de nem sokkal. Nyílván valóan mindkettőé sokkal szofisztikáltabb és bonyolultabb, mint amit ábrázolnak. Állítólag a Vista az egyik legbonyolultabb rendszer.
  • InfectedMann
    #43
    Kiv. vagyok mikor lesz olyan a Win felépítése mint az OS X -nek
    Szépen lopkodják az ötleteket. Mondjuk először inkább gyorsaságban kéne megközelítenie.
    Azért az elég vicces, hogy PC -n az OS X gyorsabb a Win -nél, mikor az OS X -et nem PC -re szánták. :)
  • asysoft
    #42
    :)
  • asysoft
    #41
    Igen, itt nagyon rámentek az eyecandy-re, nem mondom, egyet-kettőt el tudnék viselni, de meg tudok lenni nélkülük. Mindenesetre van egy sejtésem, ha tényleg így nézne ki a Vista (és minden más maradna úgy, ahogy van) többen használnák, lásd pl #40:)
    "a vista sok részint inkább csak egy új skin az xp-re" Azért rengeteg változás történt mélyebb szinteken (egyik legáldásosabb pl a prioritásos IO megjelenése), a hírek szerint Windows7-ben ezekhez már nem nagyon fognak hozzányúlni, így a két OS kompatibilis lesz driver szinten is, ebből következően akik revolúciót várnak az evolúcióval szemben, csalódni fognak...
  • god25
    #40
    2005ös youtube videók vannak 3D-s, érintőképernyős, linux OS-el.
    Pff.. Ennyi
  • god25
    #39
    Várom már, h mikor lesz egyéni MS 5let itt az SG-n.
    Csak a másolás, a botrány, a kékhalál és a milliárdos tenderek....
  • pjke
    #38
    Nem tudom, mintha emlékeznék egy ennél sokkal jobb megoldásra, ahol nem csak két ujjaddal, hanem akár az összessel, vagy lábbal is irányíthattad a képernyőt, ami akár a földre is ki lehetett vetítve. Nem magyar találmány volt ez?
    Vagy kavaromösszemindenfélét?
  • Dany007
    #37
    pont az lenne a dolga, hogy a lehető legjobban kihasználja az erőforrásokat a felhasználói programok érdekében! De nem arra h a saját csisáit futtassa.
    Most ez a multitouch-os dolog is azt mutatja, hogy megint a külcsinyen lesz a hangsúly és nem a tartalmon.
    Ez is marketing fogás v.milyen szinten. Az iPhone hype után nagyon menővé vállt a MultiTouch screen. Így ez jó fogás lehet egy windowsnak is.
    Bár nem hinném, hogy hétköznapi munkára, vagy akár otthoni használatra kényelmes és hasznos lenne.
    Vannak bizonyos programok, területek ahol biztos, hogy jól jönne a tapicskolás, de összeségében nem hinném...
  • Dany007
    #36
    Az a gond, hogy ezek csak a látványra és a "csili-villire" mennek.
    #6-os hsz-ben frankónk le lett írva az igazság.
    Kezdi mindenki elfelejteni mi is az oprendszer elsődleges feladata.
    Főként, hogy felhasználói programokat futtasson, tartsa a kapcsolatot a hardver és a juzer között. pl ha épp egy játékprogrammal küdöm, akkor az op rendszer biztosítsa a lehetőséget, hogy a játék a lehető legjobban kihasználja a vga-t és a többi hardvert. Persze ez már driver és játék kérdése is, de semmiképpen sem hagyható ki belőle az oprendszer. És, hogy a legtöbbet tudjon kihozni a hardverekből. A legjobb kihasználhatóságot nyújtsa a program-hardver között.
    DE semmiképpen sem az a feladata hogy kihasználja a hardvererőforrásokat!
    Az a programok dolga.
    Azért elég gányul hangzik, hogy "vazzeg nálam elfut a Vista full grafikán!"
    Elég szégyenletes de erre felé haladunk...
  • eto demerzel
    #35
    mi van ocsem savanyu a szollo?? hehehe
  • Lavigne
    #34
    hátja :D amúgy fn.hu-n volt egy cikk, ugyanebben a témában egy, ballmer idézéssel
    “Ballmer úgy jellemezte a bemutatott demót, mindez egyelőre csak egy kis ízelítő mindabból, amit a rendszer a Vistánál sokkalta jobban kezel, majd megjegyezte, tulajdonképpen versenyt futnak az Apple-el egy érintőképernyős rendszer bevezetésében.
    Mint mondta, a Microsoft 290 millió PC-t ad el, míg az Apple 10 milliót, ám Steve Jobs az Apple főnöke bármikor képes piacra dobni egy-egy olyan új modellt, ami előtt fejet kell hajtani.”
    szóval szerintem ez sok mindent elmond.

    amúgy valahogy ez a videó, összhatásra üt. ahogy néztem az ablakokat, rajta az ikonokat, valahogy ahogy használja a gépet, "hurrá" kategória volt. a vista sok részint inkább csak egy új skin az xp-re. persze sok beállítást megkönnyítő részt tettek bele, valamivel használhatóbb, de oka van annak, hogy ekkora az ellenszenv :) az elején örül az ember, meg tetszik neki, aztán elviseli, és lassan megörül. legalábbis velem ez volt. meg az aero is. ki lehet kapcsolni, lelehet venni az átlátszóságot, de ezek után meg csúnya lesz az egész. szóval sehogy se, éljen a win 7 :D
  • asysoft
    #33
    Nem, én csak példát hoztam arra, hogy az Apple-féle "MS minket másol, egy saját ötletük sincs" agymosás szimplán hülyeség. Természetesen másolnak, de az az összes cégről elmondható:)
    "a vista, csak fele annyira jó lenne, mint ezen a fan-fic videón" Azt, hogy ez a videó fan-fic vagy valami MS-konferencián vetített anyag, nem tudom, de egyes elemei biztosan feltűntek a 2003-as PDC előadásokon. Egyébként, mitől jobb szerinted a videón látható koncepció-windows a Vistánál? Komolyan érdekel:)
  • Lavigne
    #32
    ugye most nem azt akarod nekem elmagyarázni, hogy az ms az aztán az elkövetkező 1000 év leginnovatívabb cége, és hogy a zune koncepció, már az iPod előtt is volt, és amúgyis, hogy jön az Apple mindehhez. ha most a vista, csak fele annyira jó lenne, mint ezen a fan-fic videón, akkor nemhogy mindenki kva anyázna a vista hallatán, hanem magas összeget utalgatnának redmondba, és a fél világ ms hívő lenne.
  • aglaca
    #31
    Csak hogy tisztán lássunk, a multitouch screen-t nem az MS találta fel, de még nem is az Apple.
    Mindketten nyúlták az ötletet.
    Ez már jóval hamarabb létezett.

    A fetaláló pedik Jeff Han

    és hogy mire jó? Pl.: erre, vagy erre
    Jó pihenést mindenkinek!
  • asysoft
    #30
    Igen, én is inkább úgy próbálgattam, de körülményesebb, mint a tálcán 1 klikk...
    A kérdést ugyan nem nekem szántad, de hagy válaszoljak:
    -Spotlight/Widget: Első Longhorn pletykákban volt szó a gyorsabb keresőről (igaz, akkor még WinFS alapokon-de a Desktop Search hamarabb kijött XP-re, mint az OSX Tiger) valamint a Sidebarról(videó).
    Gondolom főmappaként arra gondolsz, hogy ezentúl a felhasználó könyvtárából nyílik a dokumentumok, képek, letöltések, stb... Szerintem ilyesmi az Unix rendszerek Home szerkezete is:)
  • Ravkin
    #29
    Az apple kezdetektől fogva szar volt, ha koppintottak ha nem.
  • WinG
    #28
    Az irónia szó mond valamit? :D
  • balee66
    #27
    Jó pár hónapja, vagy már éve is hogy itt az SG-n írták a Surface-ről. Én már akkor megmondtam, hogy szerintem nem rossz megoldás, de biztos hogy az MS neve alatt fog elterjedni -> így is lesz!
    Na nem mintha ez olyan nagy baj lenne, de jóval MS előtt voltak ilyen találmányok...
  • homeless
    #26
    Mindenki lop mindenkitől...
  • Lavigne
    #25
    asysoft: tudom, tálca helyett :D

    hpteso/A1274815: ha már ilyen nagy MS fanboyok vagytok, miértnem szóltok néhány szót, a spotligtról, az ablak jobb felső részén lévő keresőről, widgetről, a háttérkép választóról, a főmappáról, és a többiről amit meg az Apple használt először
  • hpteso
    #24
    Az apple szép de itt a történetnek vége is van.
  • A1274815
    #23
    És akkor még hol van a Time mashine (Leopard) megfelelője Volume Shadow Copy (Windows Server 2003/Vista).
  • hpteso
    #22
    A Microsoft Surface program már nagyon régen elindult (még macbook se volt nem hogy iphone). Aki itt lenyúlt valamit az az apple az iPhone al. Direkt figyeltem mikor okoskodják el a microsoftól a technológiát, és lám meg is érkezett az iphone. Sebaj az első aki ilyen számítógépet épített az a Microsoft, és ezt ne felejtsétek el. Ja, és persze nemsokára jön az apple is a forradalmian új multitouch számítógépével. Hahaha. vicces Majd meglátjátok, és akkor ne az legyen hogy a microsoft nyúlta le az appletől.
  • asysoft
    #21
    Mi van vele?:) Sajnos olyan nincs a Vistában.
  • Lavigne
    #20
    exposé?
  • CyrSyS
    #19
    "Multi-touch" funkciónak nem sok értelme van, mert külön monitor kell hozzá.
  • asysoft
    #18
    Mire gondolsz? Szerinted az Apple iPhone miatt lett a Surface? A Dock-os dolgot meg nem tudom, honnan vették, de -amennyiben valóban van mögötte valami- remélem nem fogják lemásolni az OSX-ét, számomra használhatatlanabb, mint a tálca.
  • DjDano
    #17
    Nyugszik a linuxos kutya, nem ugat, ül!
  • neevous
    #16
    Én nem tartom annyira komikusnak a dolgot..

    'And there it is … well, damn if it doesn’t look pretty slick. Clearly the Windows dev team’s been busy with more than just Vista service packs. Quick side note: Windows 7, like other Microsoft OS’s before it, seems to have borrowed a thing or two from Mac OS X. This time it’s Apple’s Dock, which Microsoft appears to have borrowed. Multi-touch and a Dock. In Windows. Steve Jobs must be so proud.'

    forrás
  • ilf667
    #15
    hihetetlen..képek forgatása huzogatása és felnagyítása
    esetleg olyan alkalmazást mutassanak be amiben egérrel nehezebb,lassabb,fárasztóbb boldogulni mint ujjal, mert ez semmit sem ért
  • Anomaly
    #14
    Ui.: Ha meg zongorázni akar valaki a számítógépén akkor vegyen egy nyomorult midi billentyűt :D
  • Anomaly
    #13
    Én sem értem, hogy ez miért annyira fontos dolog. Nem hiszem, hogy az emberek lakásában csak úgy állnának az érintőképernyők. A másik, hogy tényleg kényelmetlen a használata egy idő után. Koszos is lesz akárhogy vigyázol rá meg azért nem annyira olcsók. A videón meg elég lassú volt úgy minden és ez aztán tényleg idegesítő, hogy elhúzod az ujjad és 1mp-s késéssel csinálja utánad a dolgokat. Szerintem semmi haszna nincs ennek. Inkább csináljanak osx-es mappakezelést ha már úgyis szeretnek kacsingatni. Ja meg egy jobb zeneszerkesztőt mind a Logic és akkor ablak jelet tetoválok a szívem fölé. :)
  • Wilddog
    #12
    Bocs arrakistor, Sir Quno Jedi-nek ment az előző.