1379
A song of Ice and Fire
  • Piszkos  Fred
    #1059
    Nekem tetszett a harc. Oberyn hozta az egzotikus, nagyképű arcot, látszott rajta, hogy abszolút a mozgékonyságra megy. A Hegyről pedig jól átjött, hogy egy bazi nagy izomkolosszus, akinek soha nem is volt szüksége komolyabb harctudásra a puszta ereje miatt (ezt mutatta be szvsz az a jelenet is, amikor "gyakorlásból" lényegében szerencsétlen börtöntöltelékeket vagdosott ketté). Ötlete sem volt, hogyan kell rendesen lándzsa ellen küzdeni, pláne egy olyan ellenféllel, aki nem szarja magát össze, vagy nem egy földműves/fogoly.
  • MaRee
    #1058
    Nem jutnak el.

    Amúgy jó rész volt, de Oberyn ugrabugrálása kissé idétlen, a Hegy csapkodásáról meg ne is beszéljünk. Így én is tudok "harcolni".
    Missandei viszont feledteti
  • NandorHUN
    #1057
    Harcból szerintem is kihozhattak volna többet is, mondjuk azt nem gondoltam volna hogy ezt így mutatni fogják majd a végén... nem volt gyenge.
  • Belkar
    #1056
    Aryás+Sansás szál úgy hülyeség ahogy van.

    A párbaj nem volt rossz bár azon hogy az az értelmetlen bogaras történet amit Tyrion mesél több játékidőt vett el mint maga a párbaj kicsit kiakadtam.

    A hegy sisakja viszont nagyon gagyi volt meg az is ahogy harcolt. Most vagy adtak volna neki egy pajzsot (mint a könyvben) vagy akkor két kézzel fogta volna azt a kardot mert ez így elég sután nézett ki.

    Oberynnél szintén hiányoltam a pajzsot de mondjuk nála jobban elfogadom mert ezzel a majomszerű ugrálással próbálták bemutatni mennyire biztos a dolgában (gondolom)
  • ddany7
    #1055
    Na akkor 8-ik rész:
    -Könyvben Arya és Sandor eljutnak Riverrunba? Nem emlékszem, szerintem nem.
    -Illetve ez a párbaj kicsit fapadosan volt megcsinálva szerintem, nem tudom kinek hogy tetszett.
    -Kisujj meg Sansa szála is elég "könyvidegen" lett :)
  • Master91
    #1054
    Hol van az még?

    3. könyv utolsó fejezetébe jött elő !
  • G_ArchAngel #1053
    Oke, de Lady Stoneheart kihagyasaval a egy eleg erdekes szalat hagynak ki, beleertve a Bryenne kesobbi tortenetet is
  • Evoluti0N
    #1052
    Még lehet. Meg azért szereplőt kihagyni, vagy egy harcban a másik embert megölni, mint a könyvben, azért nem egy kategória.
  • G_ArchAngel #1051
    Lady Stoneheart sincs sehol...
  • Evoluti0N
    #1050
    Azért ilyesmit nem hiszem, hogy el mernek játszani. :)
  • MaRee
    #1049
    Akkor meg ütöm a televíziót :D
  • ddany7
    #1048
    "Ne feledjétek, hogy a harmadik, de főleg a negyedik évad már sok dologban eltér a könyvektől. Maga George R. R. Martin nyilatkozta nemrégiben, hogy a sorozatban vannak olyan karakterek, akik már meghaltak, de a regényfolyamban még vígan éldegélnek. Ennek ellenére a spoilereket továbbra is irtjuk majd, de elképzelhető, hogy az irodalomszerető szakbarbárokra is vár még meglepetés."

    Itt most arra akarnak utalni, hogy a párbajon más végkimenetel lesz, mint a könyvben? Akkor besz.rok :D
  • NandorHUN
    #1047
    Ez komoly? Akkor beszervezhetnének valami kaszkadőrt helyette, hátulról ha szőke amúgy se felismerhető. :D
  • Master91
    #1046
    lennék a Khalja
  • Belkar
    #1045
    Hát igen nagy kár hogy a tokart egy az egyben kihagyták

    NSFW

  • Master91
    #1044
    Az quarthi viselet
  • Kata
    #1043
    Pedig az ottani tokar viselet miatt gyakorlatilag non-stop kilátszik az egyik melle (by the book).

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Meg aztán nem csak a leszbi jelenet, de állandóan meztelenül nézelődik éjjel a piramisa teraszáról, továbbá Daarioval is kefélnek mint a nyulak.
  • G_ArchAngel #1042
    Dany-t alakito szineszno kikototte, hogy nem vallal tobb erotikus jelenetet es vetkozest.
  • Piszkos  Fred
    #1041
    Majd Cerseinél bepótoljuk :D
  • bega82
    #1040
    Az bizony ki!
  • Evoluti0N
    #1039
    Hát emberek, rájöttem, hogy mi itt a legnagyobb gond. Nekem egyre gyanúsabb, hogy Dany leszbikus jelenete kimaradt a sorozatból.
  • Piszkos  Fred
    #1038
    Kis szarkavarás Qyburn-nel, szemétkedik párat, megpróbálja kikészíteni Margaeryt és ez lesz a vége :D a walk of shame nem tudom, belefér-e az évadba.
    Örülök, mert úgy látom, nagy hangsúlyt fektetnek Dorne-ra.
  • Master91
    #1037
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1284476874&no=8063
    ProGabe
    "Természetesen spoileres: kiderült kik lesznek az új szereplők a következő évadban.
    http://winteriscoming.net/2014/05/23/characters-confirmed-game-thrones-season-5-new-details/"


    Jönnek a Martellek ez az!
    Areo Hotah jeeeeeeeeeeah :D

    High Sparrow - ő lesz a fősepton, a "verebek" septona?
    Maggy the Frog,Septa Unella.... úgy tűnik Cerseire lecsapódik a következő évadba a szar

  • Master91
    #1036
    csak mert fürdött :D
  • trident
    #1035
    Azt hittem, hogy Melisandre a külsejét is megmásította, ugye többször úgy éreztem, hogy a rubin, amit hordott, és a könyvben ki lett emelve erre utal.
    Viszont az utolsó részben nem volt rajta:



    Ugyan ezt inkább csak magamban mondom, azt hittem, felfedeztem valamit, ami fontos lehet és más még nem gondolt rá.
  • bega82
    #1034
    Hát igen. Meg ahogy valaki említette is, az énekes ugyebár nem volt a soriban, és kérdés, hogy így kire fogják majd a "balesetet", milyen sztorit találnak majd ki a Völgy nemeseinek? Ábrándozott és megcsúszott a Holdkapu szélén, vagy mi? :)
  • ProGabe #1033
    Én azt nem értem, hogy miért nem tudtak eddig, tehát egy plusz részt várni azzal, hogy kiderüljön, Kisujj áll a westerosi szarkavarás mögött. Nagyon gyengének éreztem Lysa vallomását, erőltetett volt, nem ütött. A "csak-sorozatosok" egyáltalán megértették a súlyát ennek? Tulajdonképpen liölfingör kiirtotta a fél királyságot :D
  • Belkar
    #1032
    Ugyanaz mint amit a sorozatban mond csak a "Your sister" helyett "Only Cat" van. Szerintem is jobban hangzik bár abban is biztos vagyok hogy nem lesz rajta a "10 változtatás ami nagyon nem tetszik" listámon ebben az évadban.
  • Sir Quno Jedi
    #1031
    A nővéred az modernebb, olyan geciskedős! :D
  • MaRee
    #1030
    Valaki bemásolná ezeket a sorokat pls? Angolul, magyarul, mindegy.
  • Shiwo
    #1029
    *nem fogják tudni, hogy kiről van szó*

    elírtam, tudom, fizessek VIP-ért.. -.-
  • Shiwo
    #1028
    vagy csak azért nem érződött a feszültség, mert már ismerted a végkimenetelt.. a párom nem olvasta a könyvet és itt hüledezett, hogy "jajistenemlefogjalökniSansát..mindjártmegöliSansát"

    szóval ő speciel eléggé feszült volt.. hogy nem a nevét mondták, az meg lehet tényleg betudható annak, hogy a nézők névről (pláne egy rövidített becenévről) tudni fogják, hogy most kiről is volt szó

    én is könnyebben megjegyzem, hogy ki kinek a kicsodája és milyen kapcsolatban vannak, míg a nevek megjegyzése nehezemre esik
  • stargatelost
    #1027
    Hátha a nézők már elfelejtették a nevét és/vagy a kapcsolatukat Erre így nem emlékeztem már pontosan a könyvből, de igazad van, tényleg jobb lett volna.
  • ddany7
    #1026
    dettó. és akkor leírnám a szöveggel kapcsolatos problémámat.
    Már kb. mondtam magamban kisujj szövegét, és a végén vártam, hogy "Only Cat..." Erre meg bevágnak egy "your sister" dumát, na ez nekem nagyon nem tetszett. (Ezt írtam a sorozat topikjában is)
    De egyébként lehet, hogy az is közrejátszott ebben a csalódásomban, hogy a sorozat tényleg nem adta át azt a hatalmas mértékű feszültséget, amit a könyv, és nekem a végén a "your sister" sem fejezte ki azt, amit a könyvben az "only Cat.." dolog.
  • stargatelost
    #1025
    4x07: Uhh, emlékszem, amikor olvastam ezt a Sansa/Lysa/Kisujj részt, úgy markoltam a könyvet, hogy azt hittem, széttépem, miközben még a kezem is izzadt :D Martin annyira feszültséggel telire írta meg azt a részt, azt hittem Sansának annyi. Aztán jött a lökés... Na most nem akarok fikázódni, maradjunk annyiban, hogy a sorozat a töredékét (se) tudta átadni ennek, Lysa zuhanása meg elég gagyi volt (megvalósításilag).

    A Véreb meg egy harapástól fog 'meghalni'? LOL
  • bazsidiver
    #1024
    szerintem csata be lesz fejezve 9. epizódban, mint 2. évadban a fekete vízi csata, az egész rész arról fog szólni.
  • [SiX] Boci
    #1023
    Szerintem Stannis a 10.ben jön. A csata a 9.ben lesz és úgy, hogy a csata közben fog végetérni a rész.
  • Master91
    #1022
    Lysa a következő részbe már benne lesz nem?

    Igen, szerintem is Stannis meg érkezik a 9. részhez. Csak hogy a Fekete várat védi meg, vagy a fal túloldalán lép hadba?

    Mondjuk annyian nincsenek a vadak a fal déli oldalán hogy Stannis seregét belehessen vonultatni. Reménykedek hogy a 2 csata benne lesz az évadban.
  • Risu Führer
    #1021
    Lysa-t kilöki Kisujj, bár ott nem tudom kire fognák, mivel az énekes még nem bukkant fel, bár még megjelenhet.sztem megérkeznek Stannisék is a Falhoz mivel ha jól fordítottam akkor a 9. részre valami váratlan fordulat törtnéik a Falnál.ja és Davos is elolvasta a Falról küldött levelet, sztem nem véletlenül tették be azt a jelenetet még talán az előző évadban.
  • Master91
    #1020
    Csak meg kéne lépni !

    Most végzünk így esetleg:

    - Tywin halála,Tyrion felpattan egy hajóra
    - Lady Stoneheart felbukkan
    - hmm még valami van azt hiszem ami jöhetne utolsó részbe
    - Dany, hát nem tudom. Mormont árulása kiderülne, és elzavarná? hogy lehetne ütősen lezárni? jön 1 pásztor a halott gyermek csontjaival?

    -Jon parancsnok választás, VAGY nekem jobban tetszene hogy megérkezett Mace a fal másik oldalára, és látni a sereget+óriásokat, és Jon nyel egyet, valami szöveget még lenyom -vége



    És akkor azok, akik sorozatosak, hogy várnák a következő évadot???
    Szerintem nagyon jó befejezés lenne ez így.