1379
A song of Ice and Fire
  • Risu Führer
    #1019
    a harmadik háromnegyede körül tartunk.szerintem simán át lehet látni mivel annyira össze van tömörítve néhány dolog, ami a könyvben több fejezet is volt hogy nem nehéz követni hogy hol tart a könyv szerint :) én úgy gondolom hogy benne lesz még a Fal elleni csata, egy kis Sasfészek, a tárgyalás és a következményei, nyílpuskázás, kiderül hogy ki az áruló a Rabszolgaöbölben.azzal tudnának meglepni ha Lady Stoneheart is megjelenne bár abban kételkedem hogy meglépik.
  • mindero
    #1018
    Mondjuk mindezek ellenére nekem nem tűnt unalmasnak a sorozat, a 4. könyvvel sokkal jobban szenvedtem.
    Mondjuk szerintem kb most tartunk a 4. elején. Vagy a 3. felén?
    Bár már nem emlékszem pontosan hogy mi melyik könyvbe volt. Ember legyen a talpán aki ezt átlátja.
  • NandorHUN
    #1017
    Pedig bele kellett volna hogy férjen ebbe az évadba, csak elég sok volt a filler. Északon gyakorlatilag ebben az évadban nem történt semmi érdemleges.
    Következő évadba pedig elvileg bele kéne hogy férjen az 5. könyv eseményei is, de mivel az új könyvről még megjelenési dátum sincs ezért a köv. még ennél is elnyújtottabb lesz.
  • G_ArchAngel #1016
    jaja, most megint jon egy elhalalozasi hullam, ami a kiemeltebb szereploket illeti... A skot csajt sajnalom, birtam a humorat :(
  • bega82
    #1015
    Hát azt mondom én is. :) Az évad utolsó részében, a Children című epizódban.
  • mindero
    #1014
    Tuti Ygrette lesz sajna.
  • Master91
    #1013
    9. részbe tuti lesz északon csata

    Csak hogy most Ygrették ellen, vagy a falról Mace ellen lesz? oO
  • mindero
    #1012
    Elhúzzák azt szerintem az évad végéig.
    Én azt hittem hogy a stannisos északi csata lesz ennek az évadnak a vége, de már látom hogy marad 2015-re.
  • bega82
    #1011
    Tuti.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott van a Belkar által bemásolt leírásban: "Circumstances change after an unexpected arrival from north of the Wall; Dany must face harsh realities; Bran learns more about his destiny; Tyrion sees the truth about his situation."

    Tehát az egyik gyerek Tyrion lesz a "Children"-ből. ;) Vagyis Tywin-től búcsút vehetünk, amit sajnálok, mert jó karakter, meg jó a színész is, aki megformálja.
  • trident
    #1010
    Ütős befejezést kell csinálniuk, ez a kézenfekvő. Szerintem "az" lesz.

    [spoiler]Bran, ifjú Griff, Aegon idő miatt nem hiszem, hogy szóba jön, a mások által "megfertőzött gyermek" meg szerintem csak hype elem volt.:)[spoiler]
  • NandorHUN
    #1009
    Szerintem ezzel fog zárulni az évad, de ha ilyen tempóban haladnak akkor a még 3 évadot fognak csinálni abból, ahol most tart a könyv...
  • MaRee
    #1008
    Ha ez nem fog bekövetkezni ebben az évadban, akkor hülyét kapok :D
  • G_ArchAngel #1007
    Konyv is szenvedes volt, mit tudtak volna tenni?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jobban elbasztak :D
  • NandorHUN
    #1006
    Ezt az évadot is nagyon elhúzták,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    anno én az évad elején azt hittem Tyrion kb. a felénél fogja megölni az apját.


  • Belkar
    #1005
    Kiderült az utolsó 3 epizód címe és rövid leírás is van arról hogy nagyjából mi várható bennük.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "The Mountain and the Viper"
    Season 4, Episode 8
    Airing June 1, 2014
    Written by David Benioff & D.B. Weiss
    Directed by Alex Graves

    Unexpected visitors arrive in Mole's Town; Littlefinger's motives are questioned; Ramsay tries to prove himself to his father; Tyrion's fate is decided.

    "The Watchers on the Wall"
    Season 4, Episode 9
    Airing June 8, 2014
    Written by David Benioff & D.B. Weiss
    Directed by Neil Marshall

    Jon Snow and the Night's Watch face a big challenge.

    "The Children"
    Season 4, Episode 10
    Airing June 15, 2014
    Written by David Benioff & D.B. Weiss
    Directed by Alex Graves

    Circumstances change after an unexpected arrival from north of the Wall; Dany must face harsh realities; Bran learns more about his destiny; Tyrion sees the truth about his situation.
  • Daffit
    #1004
    Nekem a 4-ik könyv a legjobb és az 5-ik a legrosszabb, de ízlések és pofonok.
  • stargatelost
    #1003
    Hát akkor Piszkos Fred #983-es hozzászólása még helytállóbb lesz.... istenem... mondjuk eddig is voltak "érdekes" teleportálgatások a sorozatban. Pl. a második évadban Kisujj, csakhogy legyen szerepe a színésznek.... bahh...
  • Master91
    #1002
    Szerintem következő évadba lesz.

    Mondjuk Ashe haza ér, és "apád halott, de nagybátyus vissza jött és királyválasztás lesz" hírrel lép a kikötőbe, ilyesmi.
  • stargatelost
    #1001
    Már megint a könyves topikban fejtegeted a dolgokat :D :D Felesleges magyarázni, ez valóban nettó hülyeség volt, nem volt a könyvekben ilyen, Yara (Asha) teljesen máshol van. Ergo, a sorozatkészítők megint kitaláltak valamit, hogy "izgalmasabbá" tegyék a sorozatot, de szokás szerint baromság lett a vége.

    #995 sata75: nekem se jött be annyira a 4. könyv, főleg a mellékszálak, de megéri azért olvasni, mert nagyon érdekesen alakulnak az 5. könyv végére a dolgok (ezek a szálak is). És maga az 5. könyv pedig a 3. után a legjobb (szerintem).

    #1000 Blacksheep333: Többünket is felbaszott, olvass vissza :D Tényleg azt kéne bemutatniuk.
  • Blacksheep333
    #1000
    Csak engem basz fel, hogy a sorozatban a vasemberek közelebbi bemutatása és királyválasztása helyett, ilyen hülyeségekkel töltik az időt?
  • MaRee
    #999
    Érdekelne, hogy amikor beköszönt a tél, akkor vajon az egész bolygón szopó van? Hol van hideg, és hol nem? A könyvekből úgy vettem le, hogy még Királyvárban is esik a hó olyankor, vajon Dorne-ban, a sivatagban is? És mi a helyzet a többi kontinenssel? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy pl Braavosban, vagy a Szabad Városokban szakad a hó, pedig Braavos pl 7-800 mérfölddel északabbra van, mint pl Királyvár. Már amennyire a wikis térképeknek hinni lehet.
  • Belkar
    #998
    Olvasd időrendben az ötödikkel együtt és akkor nem lesz olyan tömény az unalomadag :)
  • Risu Führer
    #997
    szerintem meg nagyon jó a 4. könyv.amikor először kezdtem el akkor haverom mondta hogy nem lesz benne ez meg az, főleg vas szigetek lesznek meg satöbbi.ez engem nem annyira érdekelt úgyhogy ezeket a fejezeteket átugrottam.aztán mikor másodszorra kezdtem el a könyveket olvasni normálisan álltam a negyedikhez és rá kellett jönnöm hogy nagyon jók a vas szigeteki fejezetek is.úgyhogy olvassátok mert a vas szigetek is azért odab*sz :)
  • Shiwo
    #996
    hát, a 4. a leggyengébb / legunalmasabb az összes közül.. az 5. már jó lesz
  • sata75
    #995
    Elkezdtem a 4. könyvet, de eh... ez a vas szigeteki fingreszelés ez nekem nagyon nem jön be:( Vígasztaljatok meg, hogy fel fognak pörögni az események és nem lesz ennyire unalmas a 4-5. könyv. :)
  • Sir Quno Jedi
    #994
    Kis csapattal törtek be, hogy gyorsan besurrannak, kiszabadítják Theon oszt jóvan lelépnek. Nem a várat akarták elfoglalni maroknyian (annyira ők sem kemények/hülyék). Aztán jött a cívódás Theonnal (ahelyett, hogy leütik és kiviszik, az röhejes volt, dehát meglepte a nőt), időt vesztettek, megjelent maga Ramsay is és már nem voltak jók az esélyeik. A nő már nem akart több ember veszíteni, főleg, hogy egyértelművé vált, hogy Theon "halott". A vadászkopók meg rohadt ellenfél, így leléptek, nem volt miért maradjanak. Ramsay sem akarta legyilkolászni őket, talán mert perverz módon tisztelte a csajt a tökösségéért, meg amit tett, talán mert vannak további tervei velük, ki tudja.

    Az egész tényleg színhülyeség volt, főleg, hogy hogyan kerültek oda.

    Mondjuk én a nő helyében eresztettem volna egy számszeríj vesszőt Theon búrájába, hogy Ramsay se élvezhesse a kétes győzelmét. Egyben ez egy kegyelemdöfés lett volna a testvérének a csaj részéről. Senkimet sem hagynék ott ilyen állapotban egy mészárosnak, még ha halottnak tekintem is.
  • Master91
    #993
    franc, ezt akartam behozni jó példának

    #983
  • Master91
    #992
    Inkább így adták át a nézőknek hogy ő már nem Theon, hanem Bűzös

    #989

    Nekem csak ez volt a bajom vele, oké, hogy legyakták őket (vas szülöttei meh..) de 4 kutya elüldözi őket? Akkor inkább lett volna 3* ennyi ellenfél, azt még azt mondom oké
  • NandorHUN
    #991
    Nem volt benne szerencsére, gondolom már kezdenek kifogyni az időhúzós ötletekből... -.-
  • MaRee
    #990
    Ez a rész benne votl a könyvben egyáltalán? Nem emlékszem rá, és elég idétlen volt az egész.
  • Thibi
    #989
    Célzás van rá, amikor Ramsay a friss feleség bemelegítésére kéri:
    – Bűzös, gyere ide! Készítsd elő nekem!
    Egy pillanatig nem értette.
    – Én... úgy érted... nagyuram, nekem nincs... én...
    – A száddal! – parancsolt rá Ramsay nagyúr.
  • Master91
    #988
    LOL Hizdar megjelent :D valahogy nem is gondoltam rá hogy ő is itt lehet már
  • NandorHUN
    #987
    Akkor valoszeg könyvben nem vágták le, mert pl. ujjaira meg minden másra kitértek részletesen, azért egy ilyet nem hagytak volna ki leírásból.
    Bár gondolom RRMartinnal egyeztettek forgatásnál, szóval story szerint gondolom irreleváns lesz.
  • Piszkos  Fred
    #986
    Nincs konkrétan leírva.
  • NandorHUN
    #985
    Amugy én már nem is emlékszem, de Theont a könyvben is töketlenítik?
  • stargatelost
    #984
  • Piszkos  Fred
    #983
    - Kerüljük meg egész Westerost kb. fél év alatt, hajózzunk fel Rémvárig és szabadítsuk ki Theont!
    - Ez az! Kb. öt emberrel körbevettük a vár urát, nyert ügy!
    - Jaj ne, négy kutya!
    - Theon inkább "halott", sebaj, újabb fél év és otthon vagyunk!
  • Shiwo
    #982
    közbe eszembe jutott még 1 lehetséges képsor az utolsó "Children" rész végére, amire a könyvet nem olvasó nézők lehet felhördülnének... ahogy a Khaleesi elé viszi a pásztor faszi az összeégett gyermeke holttestét...
  • stargatelost
    #981
    Na igen, maga a kivitelezés is röhejes volt :D Minél jobban éltérnek a könyvektől, annál nagyobb hülyeség jön ki :D

    Viszont a tárgyalás nagyon fasza lett
  • Belkar
    #980
    Jól mondod az a jelenet időhúzás volt teljes egészben. Megértem hogy valamivel ki kell tölteniük az epizódokat de ha ez a legjobb amivel előtudnak huzakodni akkor sajnálom az írókat.

    Annyi helyen bele lehetne kötni abba az 5 perces jelenetbe hogy inkább bele se kezdek